Over Ear do 500€

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JoxY 3. 12. 2016 23:29

Zdravim. Po dlhsom case fungovania s ATH-T500 by som si na Vianoce chcel urobit radost s novymi sluchadlami a tak sa obraciam k borcom z avmanie, ci by mi neporadili trosku s vyberom, kedze frekvencne krivky su jedna vec a realita je vec druha. Najprv zhrniem, ktore modely som vlastnil, alebo mal na dlhodoby posluch, aby sa dali hned vylucit ako nevhodne (DT990, DT880, DT770, SRH940, K701. Prednedavnom som mal moznost vyskusat si na par dni Sennheiser HD650, co mi do istej miery otvorilo oci a zrejme som prisiel na to, co mi pri vsetkych ostatnych vadilo...a to prebytok vysok na dlhodoby posluch bez potreby ekvalizacie (citlivost na vysky) a casto malo basu, takze by som sa rad odrazil od toho, ze mojou poziadavkou by mali byt sluchadla s "non-fatiguing" zvukom a vyraznejsim basom. HD650 vsak kvoli vysokej impedancii nechcem, pretoze by som rad sluchadla na dostatocnej hlasitosti pouzival aj na mobile (Huawei Mate 8 ), alebo Macbookom White (na pomery ntb velmi hlasity vystup, ale na HD650 bez rezervy), maximom bude pripojenie k Fiio E17K, za telefon mozno dokupim Fiio A1.

Kedze dnes sa robia velmi dobre otvorene i uzavrete sluchadla, tak nemam preferenciu, uzavretost je vyhodou do buducna, ak by som sa nemal kam spratat pri partnerke, popripade dietati.

V drvivej vacsine vyuzivam Spotify premium a ALAC hudbu importovanu z vlastnenych CD nosicov do iTunes, Hi-Res 96/24 prilezitostne. Pocuvam vsetko od Linkin Park, Limp Bizkit, cez moderny Pop mainstream az po dubstep/trap.

Mam viacero kandidatov, ktori vsak nie vsetci koresponduju s charakterom zvuku, ktory chcem. Samozrejme tuto ludia maju vacsi prehlad a viac skusenosti. Tu su - Oppo PM3, BD DT150, Senn HD700, Sony MDR-1A, Shure SRH1540, Hifiman HE400i/HE400S. Nevylucujem ani BT modely ako Bose QC35, Sennheiser PXC550. Je mozne, ze aj napriek vysokej citlivosti/nizkej impedancii sa mnozstvo sluchadiel nebude hodit k mobilnym zdrojom mojho typu, aj preto vopred dakujem za pripadne rady/odpovede/napady.

Podmienkou je nakup z Europy, nie z Ciny/USA.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ricccie 4. 12. 2016 00:21

Vsetky spomenute mozes vylucit kvoli podmienke prehravania z mobilu. Jedine SRH1540 by sa ako tak dali aj z toho phonu a splnaju aj tvoje zvukove poziadavky, teda mierne nabudeny bas, potlacene vysky, super pohodlne. Este popride zvukovo fajn su Viso HP50, no ja osobne som mal problem s pohodlim.
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 12. 2016 01:04

... OPPO PM3 by mobil mal utiahnuť ... v pohode aj Sony MDR7510 ... super citlivé sú Meze 99 Classic
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 12. 2016 07:15

Sonky by nebyly problém, MDR-1A jsou v kombinaci s mobilem v pohodě. Ovšem zvukově jsou rozhodně horší než např. Sennheiser HD700 apod.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 4. 12. 2016 08:27

Mám obavy, že bez další do řetězce vřazené propriety velká sluchátka dlouhodobě nepotěší. Vždy to bude velký kompromis. Střizlivé Chord Mojo by situaci radikálně změnilo.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 12. 2016 09:11

hanysek3099 píše:Sonky by nebyly problém, MDR-1A jsou v kombinaci s mobilem v pohodě. Ovšem zvukově jsou rozhodně horší než např. Sennheiser HD700 apod.
... pozor, nezamieňať komerčné soňáky MDR-1A s profi MDR7510 ;-)

boriscz píše:Mám obavy, že bez další do řetězce vřazené propriety velká sluchátka dlouhodobě nepotěší. Vždy to bude velký kompromis. Střizlivé Chord Mojo by situaci radikálně změnilo.
... fakt je, že Mojo predstavuje dostatočný zvukový štandard za ešte rozumné peniaze, bez ktorého sa dá veľmi ťažko orientovať medzi "slušnejšími sluchátkami"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 4. 12. 2016 09:47

Parada, mam rad, ked si nieco kupujem a radim sa tu, rozsirim si stale svoje obzory. :-) Dakujem.

@bacil2: Tak Oppo si este necham v hre, tie Sony absolutne nepoznam, trosku mi pripominaju DT150 (nie doslovne, ale akokeby dobovo, ze nie su take moderne), su zvukovo velmi odlisne od MDR-1A? Meze 99 vyzeraju popravde dokonalo, bal by som sa u mna asi len nadmerneho potenia usi a mensi soundstage (Tyll pisal, ze sa nausniky su dost plytke).

@hanysek3099: Presne toho sa bojim, ze kvoli mobilnosti pojdem vyslovene na ukor zvuku, MDR-1A sa mi po kratkom posluchu v elektre charakterovo pacili, len ci by mi po dlhsom case nevadilo, ze tu je slabsi detail, tu je menej priestoru a pod...

@Ricccie: Na internete som presiel nasiel take komentare, ze SRH1540 su nadnesene povedane "uzavretou verziou HD650" a ked vravis, ze su aj velmi pohodlne, tak si ich ponecham v zozname. Co sa tyka Nad Viso, pamatam, ze tu bola okolo nich velka debata, ze zvuk je skutocne paradny a aj na innerfidelity to takto bolo hodnotene a presne mnoho ludi odsudilo pohodlie, takze tieto sluchadla si skrtnem, kedze chcem s nimi okrem hudby aj hrat hry, alebo pozerat filmy a tak je pohodlie velmi dolezity parameter.

@boriscz: Suhlasim s tebou, mnoho recenzentov na internete pouziva ako referencnu krabicku pre siroke spektrum sluchadiel prave Chord Mojo a aj mne sa paci, avsak nedostatok financnych prostriedkov mi neumoznuje nakup za dalsich 500€, moje Fiio mi bude musiet na nejaky cas stacit :-/
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 4. 12. 2016 12:13

Shure 1540 som vlastnil - extrémne pohodlné, "teplý" zvuk, žiadne zvýraznené výšky, práve naopak, mierne zvýraznaný bas, ľahko vybuditeľné..

Podľa tvojej prvej správy to vyzeralo ako keby si ich priam opisoval.. :-)

Samozrejme, ak by som mal možnosť kúpiť otvorené, nad uzavretými by som ani neuvažoval..

myslím, že by si sa mal definitívne rozhodnúť či chceš otvorené alebo uzavrené, imho je celkom jednoduché zistiť, čo potrebuješ.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 4. 12. 2016 12:47

nad viso hp 50 splnuji vsechny pozadavky
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 4. 12. 2016 12:57

@OSiRiSsk: Zaujimave, to by nemusel byt zly vyber teda. No ano, bojujem sam so sebou, najradsej by som vzal otvorene (HD700 sa daju z amazonu objednat za 420€), alebo ine, ktore by viac vyhovovali zelanemu charakteru zvuku, ale obavam sa, ze za rok/2 roky nebudem mat podmienky na neruseny posluch a budem nuteny otvoreny model s velkou financnou stratou predat. Ak sa viem dostat pri uzavretych na podobnu kvalitativnu uroven (ci uz pohodlim, charakterom zvuku, priestorom) ako pri otvorenych za danu cenu, tak zrejme budem preferovat uzavrety model.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 4. 12. 2016 14:01

HD 700 ne-e.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 4. 12. 2016 15:54

V com konkretne su napr. HD700 nevhodne? Je fakt, ze som o nich nasiel pomerne menej info/recenzii/diskusii ako napr. na HD600/650, HD800, akokeby boli ciernou ovcou. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 4. 12. 2016 18:48

Ostrý zvuk, špatné výšky. Na horších zdrojích navíc znějí zadekovaně a přebasovaně. HD 600 jsou pro mě mnohem lepší. Pokud chceš používat i s mobilem, tak bych bral Oppo PM3.
Za slušnou cenu např. zde:
http://www.hifiheadphones.co.uk/oppo-pm-3-planar-magnetic-headphones-with-detachable-cable-and-apple-controls-mic-black.html
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 4. 12. 2016 20:29

Jasne, rozumiem, dakujem za vysvetlenie aj za stranku, cena je OK. :-) Tak to vyzera, ze mi zatial ostali Oppo PM3, Shure SRH1540, NAD Viso HP50, no pacia sa mi aj Meze 99 (cisto ak sa bavime o dizajne), ked teda ostanem pri uzavretych sluchadlach.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 12. 2016 21:18

JoxY: vidím, že sa ti výber celkom racionálne prečistil ... všetky sú zvukovo OK, s dobrou citlivosťou a majú aj dobrú izoláciu ... takýchto over-ear sluchátok (aj bez cenového limitu) nie je na výber zase až tak veľa ... ja osobne by som išiel do PM3, ale SRH1540 asi tiež nebude zlá voľba ... existuje ešte jedna extrémna možnosť, keď to kupuješ s výhľadom na dlhšie časové obdobie (ale cenovo "no-limit") - AKG K872
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků