Inear: 1More Triple Driver vs. Fiio EX1 vs. Trinity (alebo?)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 11. 2016 14:04

Ahoj,
chcem si spravit radost, ved sa blizsia Vianoce, a k svojej zasobe sluchatiek (vid podpis) chcem zobrat aj nieco z kvalitnych inearov na DOMA.
Prioritou je pre mna komfort, avsak pri vysokej kvalite zvuku (nemusi to byt vsak TOP trieda ala napr. Shure535). Viem, ze pohodlie kazdy vnima inak, ano aj tak....
Momentalne mam tieto vo vybere, o vsetkych su na head-fi pochvalne spatne vazby:
- 1MORE Triple Driver (pouzite, avsak velmi malo)
- Fiio EX1 (bazar, no este zabalene)
- Trinity Delta (original bez vymenneho kabla), Atlas, Vyrus - vsetky v Black Friday (do dnes priamo u Boba)
Vsetky viem zohnat v cenach 55-65 Eur.

Ak nedoporucite ani jedny z uvedenych, potom mam este v merku RHA750, Sennheiser Momentum InEar, no to uz su v inych cenovych kategoriach, kam by som siel az ked nic z uvedeneho nebude OK.

Co sa tyka zvuku, mam Vivo XE800, DZAT EF10, Rock Zircon a hraju vsetky uspokojivo, ale predsa len by som chcel ist do nieco "vyssieho". Pocuvam rozne styly najma metal, pink floyd, rap, electro ale aj Leonarda Cohena a inych.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2016 19:12

Osobně bych doporučil z vlastní zkušenosti Trinity Delta. Obzvlášť na styly hudby, který uvádíš. Neznám sluchátka co máš, ale mně po přechodu z Hifiman Re-400 padla brada. Jako bonus dost razantní změny zvuku pomocí filtrů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 27. 11. 2016 20:02

Trinity určitě můžu doporučit. Zvukově mi Delty přijdou hodně podobný s Fiio EX1 (s možností změny pomocí filtrů). Delty 2 mám zvukově o malinko radši než EX1, ale EX1 sou pro mě pohodlnější, když ležim na boku v posteli. Takže v posteli poslouchám EX1, jinak Delty 2 :-D
Teď bych asi zkusil Atlas-Delta. Konfigurací vypadaj jako Delta 2, ale tvarem mi přijdou, že by bejt pohoidlnější. To je ale jen můj názor a pohodlí se může u každýho lišit.
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 27. 11. 2016 22:04

1More majú zo spomenutých najprekreslenejšie basy a idú najnižšie,oproti Vivo to bude dobrý náprotivok na basovejšie žánre
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 11. 2016 22:54

tak poriesene, kvoli tomu, ze ma tlacil cas (Black Friday, aj ked v tomto pripade skor Black Sunday :-) ) a objednal som Trinity Delta za 47 Eur. Snad dobre rozhodnutie.
1MORE aj EX1 vsak podla recenzii vsade, kde som ich cital, vyzeraju byt tiez trefa do cierneho.
Dakujem za odpovede.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2016 15:36

Nakoniec asi tie Delty zrusim, nas*ali ma pristupom z Trinity, posuvaju datum odoslania a bez slova vysvetlenia, alebo aspon "sorry" - hole NIC.

Minuly tyzden som mal doma tie 1More a Fiio EX1, o ktorych som tu pisal a nakoniec si kupil aj napriek objednanym Deltam este aj EX1. Taky cisty a priestorovy zvuk som este nikdy nepocul a prvy krat som sa v zivote dopracoval k total flat EQ pri zachovani zvuku presne tak, ako som ho vzdy chcel. Fiio EX1 mozno nevyzeraju vabne a fakt je ta izolacia slabsia, ale ak pocuva clovek hlavne doma, za ten vysledny zvuk sa to oplati.
1MORE hraju paradne a este lepsie vyzeraju, a maju dobre basy (a este lepsie balenie), no voci EX1 boli trosku zastrenejsie, slabsi priestor ...a o malicko menej pohodlne. Tazko sa mi s nimi lucilo.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2017 13:31

Len kvoli ukonceniu temy a niekoho to mozno bude zaujimat - ako som pisal vyssie, zobral som si Fiio EX1 nakoniec a s odstupom casu plna spokojnost. Objednane Delty som zrusil (ak nevedia jednat so zakaznikmi, nech si ich nechaju). Dnes mi ako nahrada prisli od znameho Tennmak Crazy Cello a paradicka. Je velmi malo recenzii na ne este, ale za tu cenu cca 46e na ali sa oplatia. Priestor, cistota hrania, plne basy, krasne vysky bez sykaviek - uplne nad moje ocakavania. Hraju svetlejsie ako 1More Triple Driver, no cca rovnaka kategoria, su menej neutralne ako EX1 - oproti nim maju plnsie basy. Ak sa nahodou niekto rozhoduje, ani jedny nie su zlou volbou.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 4. 5. 2017 11:32

Ahoj kluci,
potřebuji vaši radu, mám taky Fiio EX1-čky, ale víceméně mi nevyhovuje žádný z dodaných
origo nástavců, protože mi vypadávají z uší, se zvukem in-earů jsem spokojený, nechci je měnit. Myslel jsem, že by mi mohly lépe sednout Comply z Aliexpressu, ale nevím velikost pro ty EX1-čky, chtěl bych je minimálně vyzkoušet. Zkoušel jsem i jiné nástavce - tedy pouze ze silikonu ze Sony MH1-ček, ale není to ono. Nástavce my nejdou zastrčit do ucha tak, aby bezpečně držely, vždy po čase se uvolní a vyklouzávají a já abych docílil dobrého poslechu basů, tak je musím vždycky zasunout a přidržet hloubš, abych docílil větší dynamiky zvuku. Už nevím, co s tím - jedině vyměnit uši :-)) Má kluci někdo z vás podobný problém a nějaký nápad, jak to vyřešit? Trapí mě to už přes rok :-) Díky moc za vaše tipy a nápady.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 5. 2017 12:26

Hladanie nadstavcov je neverending story, skusil som ich vela, aktualne mam z ali na ceste nejake dvojkridelkove, skusil som na nich SpinFit, ale neosvedcili sa, no tie sa strkaju hlboko (ina konstrukcia), tie by ti nemali vypadavat (mal som fialove Mka).
Myslim, ze na stranke Comply mas vyhladavac, aku velkost potrebujes, ak si dobre pamatam, mal som na nich TS-200. Aktualne mam na nich nejake silikonove noname, ktore maju uzsi otvor, cim sa trosku zastreli ich vyraznejsie vysky, zvuk akoby "stemnel" a to mi celkom vyhovuje. Original Comply maju na ali len vo velkosti S a L, Mka som nenasiel uz dlhsie :(
Inak su naozaj skvele.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 5. 2017 13:37

_dark : Ahoj, mám otázku k Tennmak Cello ... Ako je to v porovnaní (priestor, čistota) s Fiio EX1 ? Vidím (podľa popisu), že na doma používaš Tennmak, a v práci EX1. Prídu ti teda Tennmak lepšie, aj keď sú v podstate 2x lacnejšie ?
Ja som včera počúval (už išli z bytu preč...) Fostex TE-05, a niečo tak prebasované a s malým priestorom som ešte nepočul... Stáli 99€. Totálne sklamanie.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 5. 2017 10:34

_daRK: díky za nápad, zkusím sehnat ty M-kové Comply, snad ta pěna bude v uchu víc foremná
než guma a zastrčím je snad hlouběji do ucha, jinak už fakt nevím. Mám velký uši, ale úzký zvukovod, tak asi tady je problém. jinak hrajou super - prostor a separace nástrojů je výborná, basy si někdy přidávám boosterem na Fiio E11k a pak to má ještě větší drive.

-- 5. 5. 2017 10:39 --

Přemýšlel jsem ještě taky o upgradu přehrávače, jestli to teda má smysl, zatím poslouchám už přes 2 roky na staré Fiio X1 a lákají mě recenze a postřehy kluků ohledně Shanling M1, co myslíte, bude to dobrá kombinace s EX1 a zvuk zase o něco lepší? Díky za názor.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 5. 2017 10:02

NOWOCAYN: v oblasti priestoru a cistoty su (pre mna) podobne, rozdiel vidim skor v tom, ze EX1 su o dost svetlejsie a maju aj o dost menej basov. Na druhej strane EX1 sa mi zdaju pohodlnejsie na dlhsie nosenie, u Cello som stale v procese hladania spravnych nadstavcov, ak to nepojde, tak vezmem Comply.
Keby som si mal vybrat len jedny z nich, bolo by to tazke rozhodovanie... mam rad oboje. Odkedy ich mam, zastavil som proces sialeneho zberatelstva inearov :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 5. 2017 22:16

_daRK píše:NOWOCAYN: v oblasti priestoru a cistoty su (pre mna) podobne, rozdiel vidim skor v tom, ze EX1 su o dost svetlejsie a maju aj o dost menej basov. Na druhej strane EX1 sa mi zdaju pohodlnejsie na dlhsie nosenie, u Cello som stale v procese hladania spravnych nadstavcov, ak to nepojde, tak vezmem Comply.
Keby som si mal vybrat len jedny z nich, bolo by to tazke rozhodovanie... mam rad oboje. Odkedy ich mam, zastavil som proces sialeneho zberatelstva inearov :)


Dakujem za odpoved ;-)
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 2. 2018 10:34

Tie 1MORE nakoniec predávam aktuálne tu v bazáre. Moc ich nepoužívam, boli určené na von, ale všade chodím autom a pri celodennom počúvaní v kancelárii ocením chvíľu ticho.
Sú veľmi dobré (mám však už lepšie) a jedny z najkrajších sluchatiek, je škoda, ked ležia len v sufliku.
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků