Uzavrena sluchatka kolem 10k Kc v Audigo?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 10. 2016 15:42

Zdravim zkusene sluchatkare, nastal cas kdy pomalu, ale jiste opustim svoji poslechovou mistnosti a vzhledem k prirustku do rodiny je mi jasne, ze repra si moc neuziji, a proto bych mel rad alespon uchazejici sluchatkovou sestavu. Zesilovac mi vyhovuje Little Dot mk3 a planuji najit UZAVRENA sluchatka, ktera zdatne budou konkurovat AKG702 v jejich prostorovosti a pro mne pohodovem detailmim poslechu. Mozna je to pro nekoho zvracene, ale v kombinaci s elektronkama mi hraji k plne spokojenost a po bassmodu mi nic v jejich projevu nechybi. Posloucham hodne audiofilni alba zamerena na hlas a instrumentalni poslech, ale celkove je mi jedno co hraje, hlavne Kdyz je nahravka kvalitni. Otazka zni jaka sluchatka bych nemel opomenout pri navsteve brnenskeho Audiga.Nejsem tak zkuseny a nerad bych zapomenul nejake super kousky a zaroven tam nechci stravit pul dne.Cenu bych videl kolem 10000Kc. Rikam si, ze osobni odzkouseni bude nejlepsi,protoze zde odpada vliv akustiky mistnosti a neni problem vzit pod pazi zesik s DACem a nevim o zadne jine prodejne kde by byl vetsi vyber sluchatek v okoli 70km od Olomouce, ale pokud jsem neco opomenul rad se necham poucit.Dekuji za tipy, rady, zkusenosti. Prosim platprda nereagovat :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 10. 2016 15:56

Veľa tam toho okolo tej ceny aj tak nemaju, tak hodiny tam isto nestraviš. Skus napr. ATH-A900X, A990Z, Meze 99
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 28. 10. 2016 17:37

Shure Srh 940. Bang & Olufsen H6
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 10. 2016 18:10

bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 10. 2016 18:21

Děkuji za reakce. Určitě chci zkusit zmíněné Shurky a Bangy a také AKG 550. Zaujala mne i sluchátka jako Master & Dynamic MH40, ale nechci kolotoč objednávek z eshopu a případné vracení, nedám na nějaké recenze z hifivoice, spíše se rozhlížím co ještě zahrnout do výběru. Oppo jsem také sondoval, ale stejný případ co Mastery, proto dávám přednost kamenné pobočce jako Audigo, kde přijdu a budou ochotní mě nechat na mém železe poslechnout rozehraná sluchátka. BaO H6 by mohly být to pravé, mírně zdůrazněné středy ve spojení s elektronkama by mohl být super, stejně tak větší basový základ proti Shure, ale až uslyším poznám :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 10. 2016 18:44

Koštni Audeze Sine, stojí za příplatek. Na nepohodlí si časem zvykneš.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 28. 10. 2016 18:48

Little Dot má psanou impedanci sluchátek od 32 ohm a Audeze Sine jsou 20 ohmové. Rozpočet nemám problém překročit, pokud nebudu připlácet například dvojnásobek ceny za subjektivní zlepšení 10% zvuku, tak jak to pak začíná být, když se jde výš a výš. Už teď mě překvapuje co leze z AKG702 za 5 palackých za hudbu a to jsem docela náročný posluchač klasického sterea.
Naposledy upravil JohnyBuchar dne 28. 10. 2016 18:53, celkově upraveno 2
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 10. 2016 18:52

Zkus uslyšíš, 20 sem 32 tam, Littla nepoškodíš.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 10. 2016 18:57

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 10. 2016 19:35

ATH-MSR7 zvaz rovno aj s aktivnym potlacenim hluku ATH-MSR7NC
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 28. 10. 2016 20:12

Nejrozumnejsi je podle me beyer dt-150, jelikoz to jsou asi jediny uzavreny sluchatka, ktery maj vysokou impedanci a navic usetris
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 28. 10. 2016 20:16

FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 11. 2016 12:49

Tak jsem to vzal oklikou a místo, abych střídal pod časovým pressem hromadu sluchátek, tak jsem se vydal výběrem poslechu v klidu doma, sice musím rozehrát sluchátka, ale co už. Vybral jsem zatím Shure 940 a AKG 550 mk2. První poslechové dojmy jsou takové, že je to jako Sparta vs Slávie :). AKG nejsou na hlavě ani cítit a s tím jde ruku v ruce i projev, prostorovější, vzdušnější, hodně podobné výšky mým AKG702, basy plnější diky uzavřené konstrukci. Shure jsou na hlavě v pevném sevření a s tím je i poslech jakoby víc "v hlavě" a znějí mi méně prostorově. Jinak je to dle postřehů na internetu, Shure mají výborné středy, ale bohužel díky návyku AKG mi přijde, že slyším především středy a výšky se ztrácí. Moje žena, která je zpívá ve sboru to okomentovala slovy, že Shure zní výborně, jako by byla v místnosti s interprerem a AKG, že jsou "jen" o poslechu hudby a jsou uřvané. Ještě rozehrávám, tak uvidím jak si zvuk sedne. Do příštího týdne bych měl mít i elektronky z Jugošky, tak bude další laborování.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 11. 2016 13:37

skus na 940 ubrat vsetko nad 2kHz o 5dB a pridat na 80-150Hz
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 11. 2016 14:01

Jedu pres KODI, musim stahnout nejaky EQ, ale nejsem priznivcem techto uprav, stejne se to nehodi u kazde pisnicky/zanru.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků