Custom Art

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 3. 2017 18:00

Ei.3 do V nejsou a jak jsem psal výšek není málo, ale nejsou tak prezentní, jako u některých hybridních modelů. Mají míň výšek, než třeba tak často skloňované Trinity. Basic už nemám, tak to přímo neporovnám. Pokud hledáš zvuk do V, tak Ei.3 asi nebudou ta správná volba.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 9. 4. 2017 20:14

Po Trinity Delta V-II a Master 4 pomalu začínám přemýšlet, kam se sluchátkama dál. Ač Mastery 4 posunuly pohodlí oproti Deltám zas o kousek dál, furt to není úplně ono a dalším logickým krokem teda asi budou nějaký customy. Měl jsem trochu strach ze sluchátek s čistě tlakovejma měničema, jelikož se všude píše, že basy s nima nejsou tak přirozeným jako od dynamickejch měničů. Každopádně už když mi Mrazík půjčil Spartany, neměl jsem s jejich basama problém, takže jsem se rozhodl si zkusit další sluchátka. Tentokrát Harmony 8.2 od Custom Art. Propásl jsem sice evropskou tour z Head-Fi, ale prostě jsem poslal Piotrovi mail, jestli by bylo možný si je na chvíli zkusit. Odpověděl mi, že pokud jim na ně pošlu zálohu, sluchátka mi okamžitě pošlou. Jestli si dobře vzpomínám, tak v úterý jsem jim poslal přes PayPal zálohu, ve středu ráno mi Piotr psal, že sluchátka posílá a v pátek jsem je měl doma. Měl jsem je doma zhruba tejden a tohle jsou moje dojmy z nich.
Tvarem mi sedly naprosto perfektně. Zas tolik sluchátek jsem nezkoušel, ale Harmony 8.2 v univerzální verzi jsou prozatím nejpohodlnější sluchátka, který jsem zkoušel. Za mě osobně byly ještě o něco pohodlenější, než Spartany a pohodlí oproti Trinity je naprosto neporovnatelný. Na sluchátkách je vidět, že tvar vychází z custom verze a jak jsem už psal, mě sedly naprosto perfektně.
Zvukově jsem si na ně ale musel několik dní zvykat. Laděním jsou spíš temnější s hodně výrazným basem. Bas jde hodně hluboho a je podle mě určitě nejsilnější stránkou sluchátek. Bohužel jsem ale od první chvíle měl pocit, že basy zastíňujou vyšší frekvence, což má za následek pocit snížení detailů. Detail ve zvuku určitě je, ale je potlačenej nižšíma frekvencema. Bude asi taky záležet na poslouchný hudbě. Akustickou hudbu sice neposlouchám, ale pokud někde na úvod hraje jen piáno nebo varhany, je zvuk čistej a detailní. Jakmile se ale přidaj bubny nebo basa, deail ostatních nástrojů se začne ztrácet.
Já sluchátka zkoušel zas klasicky na mejch oblíbejnejch Sabaton, Nightwish, Xandria nebo Dimmu Borgir, Cradle of Filth a Satyricon. Tam jsem si od začátku musel na eqalizéru lehce přidat od cca 4 kHz nahoru. Na Cowonu Plenue D jsem přidal 1 až 2 stupně, ale nikde jsem bohužel nenašel, kolik dB to je. S touhle úpravou eqalizéru se mi zvuk líbil mnohem víc a i detaily mnohem víc vynikly. Je trochu škoda, že původní ladění sluchátek je tak temný. Basy zněj opravdu pěkně a pro metalovou muziku jsou hodně příjemný, ale bohužel až moc výrazný v porovnání s vyššíma frekvencema.
Pokud sluchátka porovnám zvukově s Trinity Master 4, maj Harmony 8.2 hlubší a údernější bas s lehce nižším množstvím detailů na vyšších frekvencích. Prostor maj Harmony 8.2 lepší a řekl bych přirozenější. S Trinity jsem měl víc pocit, jakoby byl zvuk nasměrovanej ze sluchátek do uší. S Harmony 8.2 naopak jakoby zvuk víc přicházel z prostoru.
No a pokud bych Harmony 8.2 měl porovnat se Spartanama od Mrazíka, řekl bych, že laděním jsou naprostým opakem. Harmony 8.2 spíš temnější s hlubokým a úderným basem a potlačenejma detailama, Spartany naopak spíš světlejší s krásným rozlišením, ale ne tak výrazným basem.
No a nakonec ještě jedna informace od Piotra. Ptal jsem se ho, jak je to s laděním Harmony 8.2, že jsou na mě moc temný a líbily by se mi spíš trochu světlejší sluchátka. Odpověděl mi, že Harmony 8.2 jinak naladit nejdou, ale že podud na sluchátka nepospíchám, na přelomu roku by měli mít novej top model a taky nástupce Harmony 8.2, takže je rozhodně na co se těšit. Pokud to teda bude možný, určitě bych si pak nový sluchátka od Custom Art rád vyzkoušel.
Přílohy
WP_20170327_13_18_15_ProB.jpg
WP_20170327_13_20_01_ProB.jpg
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 4. 2017 05:50

Custom ART by už teď mělo mít dva nové modely - FIBAE. Něco se o nich píše na HeadFi, údajně se povedly. Nicméně asi nejzásadnější změnou pro nás bude jejich poslední oznámení z FB, zejména bod 5:

Hi!

At the beginning of the year we mentioned some changes that are coming to Custom Art ...so here we go.

1. First and for most FIBAE™ pricing and pre-order:
- FIBAE™ 1 MRSP will start at 1200PLN / €300, The single driver is going to be available as acrylic only, detachable cables only.
- FIBAE™ 2 MRSP will start at 1900PLN / €475, the 2-driver will come as both acrylic and silicone, but detachable cables only.
- Pre-order pricing will be -10% on Single driver and -20% on Dual driver, plus free Economy shipping within European Union!
- Pre-order date to be announced.
- Pre-order limited to 20pcs per model (and 5pcs per distributor) or 1 month.
- Standard 4-5week turnaround.
- No upgrade or side-grades possible due to change in technology.

2. Music One and Music Two production will effectively end on June 30th 2017. They will still be supported under warranty and ownership transfers. Before 30th of June customers will be able to purchase both standard and FIBAE™ products.

3. We are increasing price of Ownership Transfer from 300PLN/€75 to 340PLN/€85. Effective 7th of April 2017

4. We are removing price difference between EU and non-EU for all products, accessories and all services. Effective 7th of April 2017

5. We are ending Remolds and Reshells for third party products (customs and universals) effective April 1st. Products previously reshelled by us will still be supported under Ownership Transfer.

6. Matte finish for silicone IEMs will no longer be available, due to varying outcome of lacquering layer resulting in overall unappealing looks. Popularity of this finish is relatively low so we feel that keeping this option is no longer vital.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod XYZMartinXYZ 10. 4. 2017 06:27

Psali mi právě o tech FIBAE modelech s tím, že Fibae 1 a Fibae 2 by měly bejt v dubnu a top model spolu s nástupcem Harmony ke konci roku.
Facebook nemám a na stránkách zatím o Fibae nic nepíšou. Je tam někde napsáno něco víc, co to vlastně FIBAE je?
XYZMartinXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 10. 4. 2017 07:18

FIBAE je jejich technologie, která by jako první měla řešit problematiku tlakových měničů vůči výstupní impedanci přehrávače. V praxi to znamená, že frekvenční průběh sluchátek se může měnit, podle toho jestli je výstupní impedance vyšší či nižší. Každá sluchátka jsou na to jinak citlivá, hlavními příklady jsou Shure SE846, UERM(obě vyžadují impedanci co nejnižší, jinak jsou zahuhlanější) a Campfire Andromeda(těm má naopak sedět trochu vyšší impedance 1-3 ohmy, která je učiní neutrálnějšími).

S Fibae by tak nemělo na tomto parametru vůbec záležet a jejich podání by tedy mělo být stejné na všech přehrávačích.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 4. 2017 20:23

FIBAE modely jsou ode dneška v předprodeji se slevou. Více na shopu výrobce Custom Art. Nabídka je omezená počtem kusů.

https://thecustomart.com/product-catego ... -products/
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 24. 4. 2017 18:45

Dal som si u Custom Art premušliť aj Alclair RSM Quad. Opäť skvelá práca, ale z výsledkom dizajnu nie som až tak moc spokojný. Síce aj v tom ich dizajnéri je napísané, že skutočný produkt sa môže líšiť. Foto pridám neskôr. Piotr mi poslal aj ich frekvenčnú charakteristiku.

Mal som ešte iné plány, ale od 1. apríla už nepremušlujú produkty iných spoločností. Škoda, robili ozaj kvalitne a lacno aj keď im to vždy dosť dlho trvalo.
Přílohy
Alclair RSM Quad.png
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 3. 2018 16:01

Po zralé úvaze jsem si nechal přemušlit Ei3 to uni skořápek. Asi nejsem vhodný typ pro custom verze. Custom Art mají pro tyto případy i uni provedení svých mušlí a na požádání jsou jej schopni dodat u jakéhokoliv akrylového modelu. Cena je stejná jako v případě custom provedení a navyšuje se pouze díky zvoleným barevným variantám skořepin a faceplatů. Já si zvolil opět prosté černé mušle, ale rozšoupl jsem se u faceplatu a ten mám v provedení Icewood White. Výsledek posuďte sami. Já jsem navýsost spokojen s ergonomií. Usazení je jisté, pohodlné a izolace díky delšímu krčku velmi dobrá. Charakter zvuku se dle mne výrazně nezměnil a Ei3 si zachovávají svůj temně medový přednes.
Přílohy
IMG_7221.jpg
IMG_7223.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 3. 2018 04:37

mrazíkovo píše:Po zralé úvaze jsem si nechal přemušlit Ei3 to uni skořápek. Asi nejsem vhodný typ pro custom verze.


Muzu se zeptat, co presne te vedlo k tomuhle?

Jinak nebral bych Custom Art jako typicky priklad customu, jejich zvykem je delat customy s mnohem delsim krckem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 3. 2018 06:49

Prostě po roce používání jsem došel k tomu, ře mám raději uni mušle a nechal jsem to předělat no. Pro mne osobně byla jedinou výhodou bez výhrad izolace. Ve všech ostatních aspektech - pohodlí, likvidita, zvuk, údržba mi přijdou univerzální mušle lepší. Nevydávám to za obecnou pravdu, je to můj osobní pohled na věc.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 3. 2018 09:05

Pokud je pro tebe pohodlí univerzálu lepší, tak si dovolím tvrdit, že jsi měl špatně udělané otisky/customy :-S

Likvidita, to bez podmínečně. Údržba je taky se silikon nástavci lepší.

Zvuk? Tak to asi není tolik otázka custom x univerzál, ale spíš model od modelu.

Ale ať jsi spokojený ty, to je hlavní. Já jen aby se ostatní potencionální zájemci o customy nezalekly ;-)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 3. 2018 09:08

Opakuji. Je to můj osobní pohled na danou věc. Obecnou pravdu z toho nedělám. Otisky byly určitě v pořádku. Těžko bych s nima vydržel rok, kdyby byly špatné. Určitě nejsem první ani jediný, kdo to má podobně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 15. 4. 2018 20:29

Tak před pár dny konečně dorazila Fibae3 a musím říct, že zvukově se mi líbí mnohem víc než Harmony 8.2. Za tu cenu (cca 11 500 v počáteční slevové akci) velká spokojenost.
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Espin 21. 11. 2019 09:33

Zdravím,
po zapůjčení modelů FIBAE 3 a 7 (oba jsou skvělé), jsem si nechal udělat otisky u místní ušní.
Univerzální verze je dobrá, pohodlná, ale i tak se mi nedaří dosáhnout vyváženého usazení.
Bohužel po nafocení mi v CA tyto otisky neodsouhlasili, může mi někdo prosím doporučit místo, kde si nechal dělat otisky třeba přímo pro Custom Art?
Předem díky za odpověď!
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod Espin 29. 1. 2020 21:33

Nakonec jsem objednal univerzální verzi FIBAE 7, ono si po pár dnech usazení sedlo, jsou to prostě jiné mušle než GR8e. Navíc mi nevyhovuje ten útlum okolí a pocit izolace (není mi to příjemné), zkoušeno s těmi otisky.
I tak chci poděkovat hmpf a Bínovi za odezvu!
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků