Custom Art

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 2. 2017 12:15

Veľmi dobrý report, Pavle. Ako píšeš, Harmony 8.2 sú skôr stredové slúchadlá. A čo sa týka výšok, majú dosť čudný prepad na 5,5kHz. Tam to nemajú dobre vyladené. Chcelo by to tam pridať minimálne 10dB. Však môžeš skúsiť.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 2. 2017 16:04

Dnes mi drazlily mé první custom špunty CA Ei.3. Zvolil jsem variantu provedenou v prosté černé barvě bez jakéhokoliv zdobení. Dodací lhůta byla 4 týdny a 4 dny od objednání do prního poslechu. Balení je v porovnání s jinými brandy poměrně prosté - Peli Case, kabel, čistící nástroj, záručák. Žádná kartonová krabice, útěrka na čištění, nic. Už z potisku loga je vidět, že CA patří k těm menším firmám a lze na něm najít mušky. Provedení mušlí je ucházející, sedí mi dobře, levá špičkově, pravý ušní kanál si bude muset malinko zvyknout. Předešlé CIEM EE Athena, které nebyly dělané na mé ucho mi seděly podobně, levá výrazně lépe, než pravá. Izolace je skutečně na výrazně vyšší úrovni, než jakékoliv uni špunty co jsem kdy měl a myslel si, že mi sedí perfektně. Na zvuk si musím chvilku zvyknout, nicméně se zdá, že mi obecne více vyhovuje zvuk z menšího počtu měničů. Výšky nepatří k tomu nejlepšímu co jsem kdy slyšel, ale celkově pěkně zapadají do temnějšího naladění sluchátek a netrpím dojmem, že by mi něco vysloveně chybělo či přebývalo. Je znát, že jsou citlivější, než mé současné hybridy od AEDLE nebo Whizzery. Na první poslech mne zvuk baví a nemám k němu žádných výtek. Vezmeme-li v potaz jejich cenu a možnost sjednat si provedení uni či nakonfigurovat si vlastní design ( za zloté ), tak jsem toho názoru, že CA Ei.3 jsou dobrým kandidátem pro ty, co uvažují o CIEM se slušným zvukem za slušné a zaplatitelné peníze.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 2. 2017 17:32

Tak už mi sedí i pravá strana. Potřebovala malinko víc zatlačit. Jsem nadšen. Mnohem více, než z Harmony.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mike H. 23. 2. 2017 22:05

Mohl bych se te zeptat na porovnani zvuku Harmony 8.2 a Ei.3? Harmony se me dost libily, středovější přednes mi vyhovuje a zvažuji customy kvůli pohodlí. Zatim se ale nemužu vnitřně přesvědčit dát za Harmony tolik peněz.
Sennheiser HD 650, Hifiman HE-300, Sennheiser HD 515, Koss GT5, AT MSR 7,Sony MDR-1000X, DUNU DN-1000, Klipsch Image S4, PHANTOM MASTER 4, Fiio X3 2 Gen, Fiio E18, ALO Audio PanAm
mike H.
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 2. 2017 07:49

Po paměti se to porovnává blbě. V zásadě charakter je podobný, malinko temnější, výšek je taky míň a z toho plyne slabší rozlišení a míň detailů. Nicméně není to nic zásadního a rozhodně to nezobrazuje rozdíl v ceně. Ei.3 mohou být s trochou nadsázky nazvány ,,poor man Harmony". Já je chtěl do práce, na ven, na takovýto běžný nesoustředěný poslouchání. pro tyto účely budou perfektní. Svým projevem neunavují a přesto je zvuk na velmi slušné úrovni. Nejsou pro audiofilní poslech, ale to nejsou ani Harmony. S teplejším zvukem iPhonu je poslech už na hraně, zvuk je hodně hutný. xDuoo X10 je dobrý, nejvíc se mi zvuk zatím líbí se Shanlingem M1. Mám za to, že s Aune M1s by to bylo hodně dobrý. Jak jsem už psal provedení sluchátek je na dobré úrovni, ale mám-li srovnávat provedení s Empire Ears nebo Noble Audio, tak tam je co zlepšit. Osobně mám největší radost, že mi moje první customy sedí. Byl jsem poměrně skeptický, ale sypu si popel na hlavu, custom mušle jsou absolutně o něčem jiném.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 2. 2017 14:00

Radost přetrvává. Ačkoliv se domnívám, že v uni verzi by mne Ei.3 tolik nechytly, tak jako první custom špunty jsou super. Nestojí majlant, provedení je vynikající, izolace skutečně nečekaně dobrá, stejně jako pohodlí. Zvuk mne baví. Trošku jim chybí čistota a rozlišení, ale za ty kačky dobrá investice.
Přílohy
IMG_5534.jpg
IMG_5530.jpg
IMG_5527.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 26. 2. 2017 23:32

Tak gratulace a uzivej.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 3. 2017 09:33

Už je mám pomalu měsíc, mohu se tedy vyjádřit a sdílet své dojmy z mých úplně prvních CIEM. Dlouho, dlouho jsem odolával a měl i jakýsi iracionální odpor ke custom provedení špuntových sluchátek. Největší brzdou pro mne byla případná likvidita, pokud by mi zvuk nevyhovoval, jelikož v případě CIEM provedení vše co prodáváte, je hrstička měničů, jejichž hodnota je zlomková v porovnání s pořizovací cenou sluchátek samotných. Dalším aspektem byla moje nedůvěra ve zvukový posun v porovnání s univerzální variantou, pohodlí, hygiena, atp.
Nicméně po cca dvou dvou letech a pár desítkách utracených tisíc od doby co jsem se začal o poslech sluchátek více zajímat, jsem se rozhodl, že to prostě prubnu. Hodně mne nakoply i Atheny, které jsem v CIEM variantě chvilku vlastnil. Nebyly dělané pro mé uši, ale seděly obstojně, tudíž poslouchat jsem mohl. Během této doby jsem zjistil, že si nemusím za pohybu polohu sluchátek nikterak upravovat a odpadá opruz s pracným hledáním těch správných nástavců.
Když jsem Atheny prodal ( nebylo to primárně z důvodu usazení ), tak jsem si musel ujasnit co bych vlastně chtěl. Po pár týdnech laborování, hledání, čtení, atd. padla volba na Custom Art. Důvodů bylo několik. Prvním z nich byla logistika. Pokud bych měl jakýkoliv problém s usazením, tak řešit případné korekce u sousedů v Polsku je výrazně jednodušší, než totéž řešit přes oceán. Dalším důvodem byl samotný model, který jsem vybral. Došel jsem ke zjištění, že mi vyhovuje více zvuk z menšího počtu měničů, kdy dostávám adekvátní množství zvukových informací a nejsem zvukově přehlcen tak, jak to některé víceměničové modely umí. Nehledě na fakt, že sluchátka s menším počtem měničů jsou většinou rozměrově mnohem přijatelnější a na nošení komfortnější. Rhapsodio Solar jsou zvukově fenomenální, ale jejich velikost a váha je pro mne už za hranicí snesitelnosti. Mám rád jednoduchost a celá řada výrobců už dnes umí i sluchátka s menším počtem měničů vyladit tak, že 5, 6, 8, 10,12 či 14 měničů přestává dávat smysl. Zářným příkladem budiž dvouměnič HUM Pristine.
Já tedy vybral tříměničový model Ei.3, který je celkově hodnocen jako velmi povedený nejen zvukem, ale i svým bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Jelikož jsem měl odlitky již nějakou dobu připravené, tak po nějaké té komunikaci s CA jsem jim odlitky odeslal a když mi potvrdili, že jsou v pořádku a půjdou použít, sluchátka jsem objednal. Musím četně přiznat, že jsem obdržel určitou slevu výměnou za sdílení svých dojmů. Rád bych podotkl, že velikou výhodou Custom Art, krom jejich geografického umístění, které je pro nás velmi praktické, je i špičková úroveň a přístup jak Piotra, tak i Kamila, kteří reagují obratem a i s určitou mírou profesionální trpělivosti, má-li někdo zvídavých otázek příliš ( můj případ :-) ).
Od objednání do dodání jsem čekal cca měsíc, což je vzhledem k všeobecným poměrům doba krátká. Mám-li zmínit proces objednání, tak jen v celku jednoduchý. Na stránkách customart.com si vyberete model a provedení sluchadel. CA jako jedni z mála nabízejí u některých svých modelů provedení akrylové nebo silikonové. Následuje výběr barev a designu faceplatu. Když máte vybráno a nakonfigurováno, vyberete kabel a objednávku potvrdíte. Musíte si zvolit metodu zaslání sluchátek a zaplatíte. Platit se dá PayPalem, což je asi nejpraktičtější. Sluchátka přijdou zabalena v klasickém Peli Case velikosti 1010, nechyběl kabel, čistící nástroj, návod a garanční karta. Celkově není balení tak rozmařilé, jako má Empire Ears, ale nelze říct, že by cokoliv důležitého chybělo. Já si vybral černočerné provedení bez kudrlinek, jen na faceplatu je logo CA. Tisk loga by potřeboval malinko doladit, což je z mé strany jediná připomínka ke zpracování.
Po prvním nasazení jsem se chvilku učil jak to udělat správně a jak je správně vyndat. Vězte, že pokud posloucháte sluchátka v práci a občas jste nuceni věnovat se kolegům, tak vyndání custom špuntů je poněkud komplikovanější, než tomu tak bývá u uni špuntidel. Rovněž tak izolace od okolí je na úplně jiné úrovni. Custom sluchátka Vás uzavřou do Vašeho vlastního světa a společníka Vám bude dělat jen Vaše muzika. Izolace je prostě takřka dokonalá. Usazení je komfortní a pokud se toho někdo obáváte, jako jsem se obával já, tak Vás ujišťuju, že nemáte čeho. Jen není úplně cool s nasazenými customy jíst.
Co se týče zvuku, tak zcela nepokrytě přiznávám, že jsem absolutně spokojen. A to až do té míry, že jsem za ten měsíc v uchu jiná sluchátka neměl, s výjimkou kontroly Spartanů poslechem, když se mi vrátily z tour. Z počátku jsem ve zvuku postrádal čistotu, jiskru. Podobně jako před tím u Harmony. Nicméně po té co si mozek zvykl, jsem zjistil, že mi ve zvuku prostě nic nechybí a je tam všechno. Detail, hutnost, rozlišení. Zvuk není tak otevřený a vzdušný jako u Spartanů, ale nedá se ani říct, že by byl zastřený. Je jiný. Spartany to jsou špičkové regálovky na špičkové aparatuře. Ei.3 jsou špičkové sloupy, kdy zvuk je celkově víc tělesný a má větší živost. Je dechberoucí s jakou šťávou umí Ei.3 podat klasické skladby v podání větších těles. Smyčce znějí přirozeně a přítomně. To není reprodukované podání, to je live performance. Stejně tak podání basových kytar či bicích je neskutečně až arogantně sebejisté. Bas jde hodně nízko, ale není rozplizlý a důraz při kopnutí do bubnu budí nejistotu, zda-li se skutečně jedná pouze o tlakové měniče. Jak jsem už psal, tak u výšek nebudete mít pocit vzletné lehkosti a vzdušnosti ale myslím, že to nebude nikomu vadit. Výšky jsou laděny tak, aby perfektně zapadly do celku a staly se tak jeho koherentní součástí. Obecně je projev Ei.3 spíš temnější, ale je celkově vyvážený a je vhodný i na delší poslech. Ve zvuku není jediná složka, která by měla potenciál posluchače unavit – sykavky, dunění, příliš středů či slyšitelný šum na pozadí.
Poslouchal jsem Ei.3 se Shanlingem M1, xDueem X10 a iPhonem 6s s nainstalovaným Hiby přehrávačem. Se všemi zdroji mne zvuk bavil a ani v jednom případě jsem neznamenal vyslovený nesoulad mezi sluchátky a zdrojem. Lze tedy uspokojivě konstatovat, že i v tomto ohledu jsou Ei.3 univerzální. Rovněž tak i co se hudebních žánrů týče. Od Heavy Metalu, přes Jazz, Folk, Progress Rock až ke klasice. Ei.3 to prostě dají všechno jak to do nich pošlete a poskytnou Vám nemalou porci radosti z poslechu Vašich oblíbených interpretů.
Troufám si říct, že pokud někdo zvažuje vstup do světa CIEM a zvolí Custom Art Ei.3, tak velká část z Vás u nich už zůstane a nebude mít puzení jít dál. Asi bych je nedoporučil někomu, kdo hledá vysloveně referenční zvuk. Věřím, že vy ostatní v nich zalíbení můžete najít, ať už posloucháte na čemkoliv, cokoliv.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 3. 2017 14:25

Jakou máš variantu kabelu?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 3. 2017 14:51

Já používám kabely svoje. Aktuálně mám na nich Forza Audio Works Copper series Mk2.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 3. 2017 14:57

Myslel jsem, jaké konektory. Případně jaké jsou u těch variant co nabízí výhody a nevýhody.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 3. 2017 15:06

Mám klasický dvoupin. MMCX moc rád nemám. Nemám s nima dobrý zkušenosti. Sluchátka se začnou časem protáčet.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 3. 2017 16:05

Takže ne ten se zapuštěnými kontakty?
Překvapuje mě, že dvouměničový model music two je dražší než tento.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 3. 2017 16:14

Zapuštěný terminál je opce, kterou si já nezvolil.
Cena není o počtu měničů. Jde o celkové vyladění.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 3. 2017 16:33

Děkuju moc za info. Já taky uvažuju o CIEM, jako o definitivním řešení. A podle popisu ladění na CA by mně sedly právě Ei.3
Mám rád zvuk mírně do V, hutnější, trošku temnější. Nemají málo výšek? To je asi jediné co mně vadí na Oriveti Basic.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků