VIVO XE800 první dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 11. 11. 2016 19:06

A to je právě ten problém, musí se pořádně rozehrát! Jinak nechápu jak může mít někdo problém s vypadáváním, když dám kabel kolem ucha a pořádně zastrčit do uší, tak, že sluchátko skoro zmizí tak drží fest a abych je vyndal tak musím fakt zabrat a zatáhnout za kabel abych je dostal ven. Jestli nedrží tak to chce větší nástavce.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 11. 11. 2016 21:34

Neboj Topesi, já měl s nimi stejný problém. Upřímně jsem zatím nezažil sluchátka, která by hůř držela v uších a byla tak náchylná na sebemenší změnu pozici v uchu. Zvukově jsou za dané peníze výborná, o tom není sporu, ale praktičnost použití pro některé uši je prostě velmi omezená. U těchto sluchátek je to prostě hra vabang, buďto budou sedět a pak je to skvělý nákup za malý peníz, nebo nesedí a nedá se s tím nic dělat.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 11. 11. 2016 21:55

no a to je cudne... ja vnimam presny opak - nikdy som nemal pohodlnejšie ineary. Dokonca aj partnerka to dnes večer povedala, ked som jej ukazoval svoju vybavicku (myslím tym len sluchatka :-) ). A s tym rozohraním - píšu to všade tak - rozohrat aspoň 100 hod. Presne toto sklamanie mal z nich pôvodný majiteľ, po tyzdni-dvoch zmenil názor.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 12. 11. 2016 13:25

Když se je snažím zatlačit noc tak se ohne ten návlek a pak je zvuk deformovaný a když to zatlačím normálně tak to po chvíli nedrží
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 11. 2016 20:41

Skúšal si si prispôsobiť uhol filtra? To je ta kovova "rúrka", na ktorej je ten "návlek". Ak sú tvoje vivo prave, filter je posuvatelny a slúži práve na najdenie optimálneho zasunutia do ucha.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 12. 11. 2016 20:46

A jakej používáš "návlek" (předpokládám že myslíš nástavec)? Zkus ten největší co přišel se sluchatkama.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 12. 11. 2016 22:40

jde o to, že ty sluchátka nemůžu ani pořádně uchopit jak jsou drobná a kloužou a když už je teda nějak strkám do ucha, tak mi překáží palec kterej vlastně natlačím až na ucho a tím pádem nemůžu strkat sluchátka přímo do zvukovodu ale tlačím je tam jaksi pod úhlem, takže se mi nástavec při usazování ohne a pak to blbě izoluje a zvuk je na nic. Nástavce jsem zkoušel i ty nejvěší a prostě to pořádně nedrží. Asi potřebuju špunty který budou mít klasický tvar - rovné , že je normálně chytnu a jen natlačím do zvukovodu když tyhle tvarovaný kvůli drobnosti ani nemám za co pořádně chytnout a nemám ani dostatek místa na manipulaci abych je narval do hloubky jak potřebuju
Huawei ascend G620s
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalty 18. 11. 2016 11:39

Mám objednané tak jsem zvědav :)
Kalty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Topes 23. 11. 2016 14:55

Přemýšlím že je prodám, ještě nejsou rozehrané ale nějakých 50 hodin v šuplíku už za sebou snad mít budou ale pořád to není ono a prostě mi nějak v uších pořádně nesedí a nemám nervy na to abych místo poslechu je věčně upravoval takže stejně radši poslouchám Monky. U mě je holt pohodlí tak že sluchátka strčím do uší a sahám na ně až když je chci dát ven... Takže pokud má někdo zájem a je z Prahy nebo je ochotnej platit dopravu tak se dohodnu. Cena asi stejná jako na AliExpress s tím že dotyčný nemusí čekat a navíc jsou prakticky nová - v uších jsem je měl celkem tak 2 hodiny kvůli uvedeným důvodům.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mnemonic_J 24. 11. 2016 13:51

po přečtení recenzí jsem se odhodlal je taky objednat. Jsou to moje víceméně první in eary, jinak mám doma jen nějaký creative, který jsem k něčemu dostal a zvuk mne rozhodně nijak nenadchnul, takže jsem jim dal za těch pár let co je mám tak 20 minut. Dříve jsem měl nějaký Sennheiser. Doma preferuju klasická otevřená sluchátka (AKG K701 a Beyerdynamic DT 990 Pro). Nicméně tahat s sebou velká sluchátka se mi nechtělo, protože když někam jedu, tak nikdy nevím kolik poslechu dám času a docela mám i strach z poškození sluchátek, tak jsem si řekl, že dám šanci tomuto zázraku. Vzhledem k tomu, že v tomto segmentu nemám s čím srovnávat, tak nevím jak jsou na tom ve srovnání s konkurencí, ale zvuk mě rozhodně neuráží. Musím se přidat ke skupině "za ucho a s obrácenými kanály" ale myslím že investovaná pětistovka za to rozhodně stála. Přijdou mi možná trochu agresivnější v sykavkách, ale ještě stále je rozehrávám, zbytek hrají naprosto s přehledem a basy taky nepostrádám. Zatím jsem je zkoušel jen s dodanými nástavci největší velikosti, s ničím jiným jsem nelaboroval. Nikam jsem s nimi necestoval, tak nevím jestli opravdu vypadávají, ale zdá se mi, že celkem drží, možná je zkusím na kole... Za mě ano, za ty prachy to je rozhodně v pohodě...
Mnemonic_J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomBeer 25. 11. 2016 23:19

Tak dnes prisly Viva objednane 11.11. Tenkrat byly za 13.50USD. Nejspis budou origo, maj pohyblivy krcek. Hrajou v klidu. Zatim je rozehravam, sykavky jsou zatim hodne ostre, snad se rozehrajou, basy slabe, ale to se da vyladit ekvalizerem.
Jen ohledne tech faku se rozpoutala debata na head.fi, ze se verze original z ali lisej od tech origo za 99usd.

https://www.aliexpress.com/item/100-Ori ... 43235.html

-- 26. 11. 2016 00:23 --

20161125_231455-1.jpg

20161125_231350-1-1.jpg
TomBeer
Junior

Odeslat příspěvekod kouzelnik3 30. 11. 2016 17:52

Tak už mi tyhle skvosty taky dorazily. První dojmy z nerozehraných sluchátek moc psát nebudu, páč se budu opakovat. Sykavky, ale jinak poměrně čistý zvuk a separace nástrojů. Uvidíme po nějaké době. :)
kouzelnik3
Junior

Odeslat příspěvekod Kalty 19. 12. 2016 13:53

Hoj. Tak už mám doma. Po pár hodinách hraní zatím super za ty peníze.
Kalty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aacid 20. 12. 2016 14:57

nasiel by sa tu niekto kto by mi vedel tieto sluchadla prekablovat? mam ich uz nejaky ten mesiac a prestalo fungovat jedno sluchadlo, som s nimi vsak velmi spokojny a rad by som ich este ozivil.
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod varta 23. 3. 2017 20:36

Po precitani recenzii som sa rozhodol risknut tych asi 16 dolarov a sluchatka som si objednal. Aj po rozohrani sa mi vsak zvuk z nich zda dost ostry, obcas az plechovy. Zda sa vsak, ze na to naozaj velmi vplyva zasunutie sluchadiel do ucha. Najviac sa mi osvedcilo prehodenie laveho a praveho sluchadla s kablom vedenym za uchom. Problem je, ze mam takto prehodene stereo - neviete nahodou niekto o sposobe, ako na Androide prehodit L/R kanal? (pouzivam jetAudio a tam som tuto moznost nenasiel)
Pri kazdom inom sposobe zasunutia do ucha mam pocit, ze zvuk je dost nekvalitny - plechovy. Vysky su kazdopadne prilis ostre, to mi trochu vadi. Inak za tie prachy hraju prekvapivo slusne.
Inak ich planujem urcite vyskusat aj s trojzavojovymi nadstavcami, ktore som pouzival s GR07 a som velmi zvedavy na priame porovnanie s GR07 (momentalne ich mam na RMA).
varta
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků