VIVO XE800 první dojmy

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jeden z vas 25. 9. 2016 16:46

Priatelia, verte mi, že špeciálne pri týchto špuntoch sú naozaj veľmi dôležité náušníky a vsunutie do uší. Môj prvý dojem po nasadení bol ako u Millenia. Potom som sa s nimi hodne dlho a trpezlivo pohral a uznal som, že Venca má pravdu, že za tie peniaze sú fakt výnimočné. Milimetrový pohyb mušlí v ušiach robil divy... Keď som našiel pre mňa optimálnu konšteláciu (L-size mäkké silikónové náušníky z 1more triple-driver a cca trojštvrtinové nasadenie do uší káblom dole), zasvietili. A najväčšie z troch náušníkov, ktoré dodáva Vivo, hrali +/- rovnako dobre. Viem, že je to individuálne, ale v tomto prípade sa trpezlivosť a trochu experimentovania bohato vyplácajú.
Jeden z vas
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 25. 9. 2016 17:39

Jo taky zatím používám ty největší dodávané nástavce. Přitom jsem zvyklý na menší, ale s těmi to hraje mnohem hůře. Bohužel nemám na vyzkoušení jiné nástavce protože průměr krčku je menší než u dosavadních sluchátek a jiné nástavce mi tam nedrží.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 9. 2016 18:46

Teď jsem se po týdnu dostal k poslechu přes PC a Audinst HUD mx2 a zároveň jsem udělal tuning nástavců a hraje to parádně. Basů akorát, středy a výšky bez rozdílu. Za mě spokojenost. Když si vezmu hype kolem mh1c tak tohle je imho daleko lepší kauf za ty peníze. Už je sice nemám na přímé srovnání, ale nijak mě neohromily a to jsem za ně dal tenkrát skoro dvojnásobek co za VIVO.

Ještě pár fotek tuningu, v podstatě jsem se nechal inspirovat u Trinity a jejich combi tips. Vykuchal jsem comply z Ali a narval je do silikonu. Těsní to výborně a mnohem líp se nasazují.
Přílohy
IMG_20160926_135826.jpg
IMG_20160926_140119.jpg
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 28. 9. 2016 20:49

Ahojte, mám otázku?
Nemá niekto skúsenosť, ako hrajú Vivo XE800 s Fiio X3 2gn?Objednal som si ich, ale obávam sa toho či slúchadlá určené primárne na telefón budú hrať plnohodnotne s prenosným prehrávačom. Ďakujem za odpoveď
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 9. 2016 21:49

To určitě plnohodnotně hrát budou, akorát je blbost kupovat k přehrávači za 220$ sluchátka za 20$. Spíš by naopak dávalo smysl koupit k přehrávači za tisícovku sluchátka za 5000Kč.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 29. 9. 2016 06:08

Budou hrat imho mnohem lip. Na mem mobilu nic moc, ale na PC s DACem fakt parada...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 9. 2016 07:52

Tak dnes dorazily z Ali a .... no zatím jsem z nich hodně rozpačitý. Problémem u mě budou nástavce, dodávané jsou všechny pro moje ušiska malé, jakž takž sedí nástavce z mých Soundmagiců, ale také to není ono. Zkusím doma ještě nástavce z MH1C a uvidím. Jinak zvukově zatím nechci soudit, vzhledem k tomu, že mi žádný z nástavců úplně nesedí v uších. Zatím mi přijdou příliš ostré výšky a basy poněkud nevýrazné, takže uvidím co s jiným špuntíky .... Pokud by měl někdo radu kde sehnat větší nástavce, které by k těmto seděly, poprosím hodit do PM link :-)
Naposledy upravil hanysek3099 dne 30. 9. 2016 10:55, celkově upraveno 1
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 9. 2016 08:37

Klidně hoďte link sem, třeba se to bude hodit i někomu dalšímu. Jinak nech je určitě pořádně rozehrát...
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 9. 2016 18:10

Tak po zkoušení asi 15 variant nástavců vyhovují zatím nejvíc největší nástavce z Sony MH1C. Izolace už je slušná a zvuk najednou o 100% lepší. Každopádně tohle jsou nejcitlivější sluchátka na přesnost izolace, jaké jsem měl kdy v uších :-) Uvidím, že se rozehrají tak 50 hod., ale už teď za 440 Kč velmi dobrý nákup :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 9. 2016 18:23

Já už mám nahráno tak 150-200 hodin a přijde mi že se pořád zlepsujou. Ale možná je to jenom placebo. Každopádně jsem zkoušel srovnat se sluchatkama co jsem používal předtím a nedaj se už poslouchat. VIVO nemám momentálně už moc co vytknout...
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 30. 9. 2016 22:03

No teď jsem s nimi strávil větší část večera a zkoušel různé žánry. Výborně podávají prostor, a pěkně separují detaily. U sluchátek za cca 500 Kč až neuvěřitelně. Na druhou strany by jim přeci jen prospěly trochu údernější basy ... Moji oblíbení Within Temptation znějí o fous lépe z Soundmagiců. Ale každopádně za tuto cenu v podstatě není co vytýkat, cenově by měly spadat do 3-5 násobku jejich reálné ceny :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 1. 10. 2016 08:12

...Cize lepsie nez MH1(C) nie su, ze ? Ked vraj SoundMagic hraju lepsie nez spominane Vivo XE800...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 10. 2016 08:26

No pro mě tedy ano.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 1. 10. 2016 08:38

Lol on napíše že tam jedna písnička zní lépe na soundmagicach a on hned považuje XE800 že jsou horší :D

Na headfi psali že se objevují nějaké fake verze které jsou v plastové krabičce takže pozor co kupujete
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 10. 2016 08:59

Jj ale ty údajně nemají pohyblivý krček. Ověřený Link tu je tak proč kupovat jinde? ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků