Etymotic er4 SR a Etymotic er4 XR

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 00:20

Novinka na trhu a upgrade jinak legendárních referenčních sluchátek (Etymotic Research ER4S)
V ČR je nabízí zatím jediný prodejce(z Jihlavy).

Zde info a prodej : http://www.shop4djs.com/etymotic.html

Bohužel z Prahy do Jihlavy je to poněkud z ruky,jinak bych si šel poslechnout(pro upgrade z IE80).
Na head-fi jsem našel člověka,který tvrdí,že jediný uprade z Etymotic er4 XR je Shure KSE 1500(a ty stojí 80 tis.,se zesilovačem).Podivuhodné ve světě in-earů! :-)

Jedinou recenzi(v AJ)jsem našel zde: http://majorhifi.com/etymotic-er4-xr-review/

Má někdo zkušenosti s těmito sluchátky? 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 2. 9. 2016 05:36

Etymotic mají unikátní přístup ke zvuku a obrovské množství fanoušků,, pro které jsou opravdu konečná. Ale určitě u nich nelze brát cizí názory podobného rázu jako nějaké obecně platné fakty.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 16:16

Bína píše:Etymotic mají unikátní přístup ke zvuku a obrovské množství fanoušků,, pro které jsou opravdu konečná. Ale určitě u nich nelze brát cizí názory podobného rázu jako nějaké obecně platné fakty.


Unikátní přístup ke zvuku? Jak to mám chápat? V čem přesně spočívá ta odlišnost zvukového přístupu?
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 2. 9. 2016 17:31

Jako každá značka, tak i Etymotic má vlastní představu "přesného" zvuku a tomu se prostě snaží co nejvíce přiblížit. Jejich zvuk je odlišný od jiných podobných světlejších a analytičtějších přednesů (typický zástupce budiž třeba TWFK měnič).

A ten zvuk jednoduše někomu hrozně sedne a nikdy ho nic nepřekoná. Málo kdy se najde něco, co hraje podobně jako Etymoticy ER-4. Takže podobné řeči, že jediný upgrade je něco za 10 násobek ceny apod tu byly už i se staršími ER-4S.

Naopak spousta lidí je bere jako fajn jednoměnič, ale tam to tak končí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 20:32

Zajímavé. :-)
Teď jsem zjistil,že je možné si je v Audigu poslechnout..
V nejbližší době zajdu do Audiga.cz a poslechnu si nižší model Etymotic ER-4 PT.
Pokud mi zvuk sedne,koupím Etymotic er4 XR.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 4. 9. 2016 11:05

Je to s němi těžší. Nejsou takové konzumní. Pro nováčka můžou být hnusné, nezajímavé, drahé. ER4 jsou jedinečné. Jak píše Bína, souhlas. Zřejmě budu patřit k těm, pro které jsou ta nejlepší. Občas se zjeví podobné zázraky (RE0, gr01, r50) ale ER4 jsou stálice. Když si je zamilujete, jiná i sebedražší budou k smíchu. Nejsou pro bassheads. Pro mě do této skupiny patří i Bína, obrázek si udělejte sami :-). Je naprosto zásadní správné usazení v uchu. Pro mě jsou to skvosty, nejhezčí a nejlepší sluchátka celkově. Až se zlevní sr nebo xr samozřejmě taky :-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 9. 2016 01:45

Nějak to pořád nechápu :-)
Co je na těchto sluchátkách tak jedinečného,kromě toho,že se strkají hluboko do uší?
Je to nějaká zvuková charakteristika?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 9. 2016 23:00

Dnes jsem byl v Audigu.cz poslechnout si Etymotic ER-4 PT a pochopil jsem...:-)
Zvukově nejsou vůbec špatné,vyrovnané a celkem analytické.
Bohužel,aby nevyčnívaly z uší,musí se hodně hluboko zastrčit.Dost neobvyklé a pro můj
sluchový aparát ne zcela příjemné :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 8. 9. 2016 18:59

Tyhle trčí. Nervu si je do ucha co to jde, asi do poloviny posledního článku triple špuntu. Zpočátku mi to dost v jednom uchu vadilo, bylo to i bolestivé. Čas to zhojil :-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 9. 9. 2016 18:15

No...já si je do uší natlačil nadoraz,páč mi vadí,když mi něco vyčuhuje z uší :-)
Škoda,že je nedělají kratší,to bych do nich šel.
Někdy se sluchátky ležím na boku s uchem na polštáři(jazzové "vybrnkávačky" jsou naboku nejlepší :-) )
S těmito by to nešlo 8-)
S IE80 je to ale v pohodě.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hanzelina 19. 9. 2016 16:22

Ahoj všichni,
chtěl bych přispět k tomuto tématu mým postřehem. Dneska mi přišly XR-ka a zatím si sluchátka hrají s mými pocity. Neměl jsem zatím tu čest s ER řadou, ale vlastním HF5 a jejich světlé podání zvuku jsem si zalíbil. Nicméně XR-ka mají opravdu více basů i oproti HF5-kám a zdají se být odlišná, protože během prvotních chvil, co jsem je vytáhl ze zabalené krabice, jsem slyšel jen to, že basy jsou upřednostňovány před zbylými frekvenčními kmitočty a já zažíval pocity zklamání, protože právě ty krásné středy a hlavně výšky se mi na HF5-kách líbí. Asi nejsem basshead. Avšak i přesto ER jakoby podává hudbu s větší lehkostí než HF5-ky. Zatím je ale na závěry moc brzy, protože kdoví, třeba se ještě rozehrají. ;-)
Hanzelina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 15. 10. 2016 14:01

A je to doma! ER4SR. Takhle si představuji studiovou referenci. První dojmy: blaho :love: ^^ 8-P. Nic špatně. Přece jen... maličko postrádám holograficky detailní výšky CA Jupiter :shock: . Není se co divit. Je to extrém. Který řeže přes uši. Jak tak momentálně poslouchám Tarju... ty činely... co si pamatuji, zní reálněji jak Jupitery ^^ . Ale kdo jde po zábavnějším zvuku a je zvyklý v podstatě na všechny ostatní výrobce, Jupitery přijdou vhod. Další poznatky posléze.
Balení
Obrázek
Pouzdro, Aune M2 (děkuji michal744 za půjčení), Cowon PD, ER4 (old version)
Obrázek
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 15. 10. 2016 17:48

Bol som si vypočuť aj SR aj XR. Sú to krásne slúchadlá, detailné, presné, živé.

Prišli mi však nevhodné na modernú elektronickú hudbu /EDM/, takže si ich neviem predstaviť mať ako univerzálne špunty na všetky žánre. Jednoducho kvalita toho basu mi prišla nejaká plochá/suchá, špeciálne dôraz a trvanie bol minimálny /aj SR aj XR/.

V každom prípade sú to určite zaujímavé slúchadlá a chápem ten hype okolo.. :-)
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 15. 10. 2016 18:55

Nevím, jak to tady bude se zahořením, no dnes jsem rovnal old ER4S x ER4SR. Je to to, co by to mělo být. Nové, vylepšené ER4. Nové SR jsou dodávány též s novými nástavci, již to nejsou známé šedé, nyní jsou čiré, průhledné. Samozřejmě je nutné otestovat jejich vliv na zvuk. Mírná odchylka tam je znát, ale opravdu není nijak dramatická. Stejné nástavce na obou a jde se na to. Staré ER4 mají charakteristickou barvu zvuku. Na nových je velmi podobná, přesto jiná :D . Lehčí, živější. Lepší kontrola, přesnost, lokalizace, detail. Pozor! Nejsou to radikální změny. Malinké krůčky. No, ale je to tam a je to znát. A když už máte oboje doma... V ohledu zvuku zklamání není. Kabel starých byl takřka dokonalý, nový ukáže čas, na konstrukci taky nebylo moc co měnit. Tady není co řešit. Léty prověřený recept, který se podařilo ještě vylepšit a hlavně nezkazit. Žádné zbytečnosti, nesmyslné škeble, mazání medu kolem huby, úžasně nereálné profi fotky, kožené pouzdra se zlatými zipy atp.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hanzelina 20. 10. 2016 15:02

Tak to gratulace k novému přírůstku, ať slouží a hrají báječně. :-)
Hanzelina
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron