Upgrade Sennheiser IE80- Poradí někdo?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 00:07

Poradí mi nějaký zkušený in-earista či audiofil nejlepší upgrade pro moje cca 2 roky staré Sennheiser IE80?

Nicméně musím předeslat...
Včera jsem byl v poslechovém studiu v Audigu.cz(v Praze),kde jsem vyzkoušel níže uvedené in-ear sluchátka a strávil jsem tam asi hodinu.Z celkového poslechu atd. mám celkem však rozpačité dojmy.Sluchátka Audio-Technica ATH-E70(kvůli nimž jsem tam šel)mě celkem zklamala,neboť jejich róbusní konstrukce a ani zvuk mi nesedly.Dále jsem zkoušel tyto:

Shure SE846 CL -Špičkové basy a středy,výšky celkem pokulhávají,jinak výborné zpracování sluchátek.
Každopádně si myslím,že za rozhodně 27.180,- nestojí.
Westone W60 - Zvukově největší zklamání(zřejmě nebyly rozehrané),zpracování dobré,ale ne za cenu
28.590,-
Grado GR10e a Grado GR8e - Nejlepší zvuk jaký jsem kdy šlyšel.Malé,perfektně sedí v uších.Zpracování
solidní,bohužel nemají vyměnitelný kabel.
FiiO EX1 - Výborný poměr cena-zvuk-kvalita zpracování.Vzdušné,dobrý soundstage.Bohužel některé hudební
žánry nezvládaly.Navíc jdou slyšet do okolí.To,že kabel není vyměnitelný by za jejich cenu
nevadilo.
Jays q-JAYS - Zvukově největší překvapení(jelikož jsem četl recenzi od Bíny kde je zvukově moc nechválí)
Zvukově velmi přesné a rychlé,podání basů lepší,než jsem čekal.Chyběl trochu sub-bas.Malé,
pohodlné a výborně zpracované.

Nicméně jsem zjistil,že mi sluchátka s kabelem za uši dost nevyhovují.Ani jednou se mi je nepodařilo správně nasadit.Buď mi kabel všemožně pružil nebo sluchátka vypadávala :-)
Další možní kandidáti:

Earsonics SM64 - Za cenu 10.800,- nejlépe hrající in-eary.Odpor 98 Ohmů.Bohužel nepříliš kvalitně
zpracované...a zase ten kabel za ucho!! :-)
Etymotic er4 XR - Novinky na trhu!Referenční sluchátka s přidanými basy.Bohužel je na ně málo recenzí.

Odpadlíci:

Fender FXA7 Pro - Celkem novinka.Bohužel už teď jsou na ně na Amazonu špatné recenze.
Audio-Technica ATH-E70 - Velmi róbusní,zvukově zastřené.

Poradí tedy někdo vhodnější upgrade pro Sennheiser IE80? S vyměnitelným kabelem,pokud možno s kabely ne za ucho?Cena max. 20 tis.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 2. 9. 2016 07:23

Ja som pred nedávnom riešil výber nových end-game špuntov ( end game pre mna, urcite nie všeobecne end-game :D )

Písal som si aj s Brooko /asi najznámejší recenzent na head-fi/ a poradil mi práve druhú generáciu q-jays, ktoré si už v audigu skúšal


Ja som sa do nich absolútne zamiloval - konštrukcie, zvuk, živosť, kábel, komfort - všetko exceltnené. Jediné čo mi vadilo, boli mierne sykavky, ale počul som, že sa dajú riešiť inými násadcami.


Bol som ich odhodlaný kúpiť ale nakoniec som zobral Shure 535 z druhej ruky, a vyšli ma ešte lacnejšie ako tie q-jays.

Neviem akú recenziu robil Bína, ale q-jays mali aj prvú generáciu, ktorá až tak chválená nebola.

Tu na fóre sú určite užívatelia s väčšími kolekciami špuntov, ale ja tie q-jays fakt zbožňujem, takže ak si ich už skúšal, a páčili sa ti, neváhal by som - sú to fakt špeciálne špunty, špeciálne v tej cene.

Inak skúšal som aj MEE p1, ale oproti q-jays nemali šancu..
Čo sa týka Shure 535 - netvrdil by som ,že sú lepšie - majú proste inú zvukovú charakteristiku, mierne teplejšiu. Navyše komfort je pri q-jays podstatne vyššie.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 2. 9. 2016 08:37

qjays krásně reagují na ekvalizaci, takže třeba při použití s Kaisertone se dá potlačit peak na zhruba 7kHz, stačí necelé 2 dB dolu a sykavky kompletně zmizí, zajímavé bylo zkusit qjays s chord mojo, tam mi přišlo, že i bez ekvalizace byly sykavky potlačeny.

U etymotic pozor na deep insertion, jdou dost hluboko a není to rozhodně pro každého
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 9. 2016 10:06

... jednoznačne odporúčam q-Jays + Mojo 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 9. 2016 13:31

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 14:35

Na tu Dunu jsem se již taky díval.Bohužel nejsou dostupné v ČR(záruka).
Vypadají dost dobře a i výborně hrají(dle recenzí).
Nechápu,že různé obchody nabízejí ty samá sluchátka,místo aby nabídly jiné modely.
S Shure či Westone jako by se roztrhl pytel :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 2. 9. 2016 14:40

Sú však dostupné v európe.
https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listi ... 625&sr=8-1

ale samozrejme, že riešenie opravy nikdy nebude také pohodlné ako keby boli na predaj v ČR..
Naposledy upravil OSiRiSsk dne 2. 9. 2016 14:42, celkově upraveno 1
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 14:41

bacil2 píše:... jednoznačne odporúčam q-Jays + Mojo 8-)

Na co Mojo k Fiiu X5? Není to zbytečné? Navic,na co s sebou tahat další přístroj?

-- 2. 9. 2016 15:46 --

OSiRiSsk píše:Sú však dostupné v európe.
https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listi ... 625&sr=8-1

ale samozrejme, že riešenie opravy nikdy nebude také pohodlné ako keby boli na predaj v ČR..

No,320 liber není tak úplně málo :-) Navíc by mi asi vadilo,že si sluchátka před koupí nebudu moci poslechnout. Recenze jsou dobré,ale vlastní poslech je lepší.
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 17:52

Jays q-JAYS se rozhodně povedly.Nejsem si jistý zda je to až tak moc velký upgrade z IE80.
Zřejmě budu muset navštívit znovu Audigo.cz a znovu si je poslechnout a porovnat napříč různými žánry a hlavně porovnat s IE80.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 2. 9. 2016 18:40

K té mé recenzi, testoval jsem je v době, kdy stály 11 tisíc, teď po zlevnění o 1/3 samozřejmě stojí proti úplně jiné konkurenci.

Jays mají po technické stránce dost povedený zvuk, ale laděním jsou problematické a osobně je vždy poslouchám jedině s impendačním adaptérem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 9. 2016 20:22

Taky si myslím,že za 7.490,- je to slušná volba.Navíc je možné k Jays q-JAYS dokoupit náhradní kabel pro android,iPhone či windows za cenu 1890,-.
Jelikož jsem je ale slyšel,hlodá mě zvědavost jak asi můžou hrát ty Etymotic er4 XR :-)
Jsem v pokušení je koupit,otestovat a popřípadě prodat se slevou.
To,že jsou "hlubokodoušní" by mi asi nevadilo... 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 2. 9. 2016 21:07

Bína píše:Jays mají po technické stránce dost povedený zvuk, ale laděním jsou problematické a osobně je vždy poslouchám jedině s impendačním adaptérem.
... tak to máš asi niekde chybu ... ony q-Jays dokážu zahrať na menej kvalitnom zdroji fakt prehnane technicky a agresívne

pseudomagick píše:
bacil2 píše:... jednoznačne odporúčam q-Jays + Mojo 8-)

Na co Mojo k Fiiu X5? Není to zbytečné? Navic,na co s sebou tahat další přístroj?
... no práve preto, čo som uviedol vyššie
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 2. 9. 2016 23:22

Inak teda ak už máš Sennheiser IE80 tak mi nedá spomenúť "najlogickejší" upgrade -> IE800 .

Stále sa však prikláňam k tým q-jaysom..možnk ak by so povedal akýš máš maximálny budget, zazneli by tu aj iné tipy...pretože medzi Shure 846 a q-jays je značný cenový rozdiel.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 3. 9. 2016 09:23

OSiRiSsk píše:Inak teda ak už máš Sennheiser IE80 tak mi nedá spomenúť "najlogickejší" upgrade -> IE800 .



Jediná podobnost mezi IE800 a IE80 je značka, jinak to jsou dost jiná sluchátka. A v případě IE800 docela nepovedená.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 9. 2016 18:36

Sennheiser IE800 hrají jistě dobře(do "U")...
Podle recenzenta LJOKERLA mají kvalitu zvuku 9,3 z 10
Zde: http://theheadphonelist.com/headphone_r ... ne-review/
Bohužel ale nemají vyměnitelný kabel,pouze rozpojitelný s 2,5 mm jackem(docela by mě zajímalo k čemu to má sloužit).
To,že sluchátka za 18.500,- nemají vyměnitelný kabel je nepochopitelné!
Konstruktér těchto sluchátek asi musel hulit pořádnýho jointa :-)
Na fóru head-fi jsem našel "nešťastného" majitele,kterému už tento kabel(na IE800)praskl již 3-krát(reklamace).
A to se ani nebudu rozepisovat o sluchátkách AKG K3003 za brutální cenu 28.000,- bez vyměnitelného kabelu!!! :-)

-- 3. 9. 2016 19:59 --

Podle LJOKERLA jsou nejlepším(nejvyšším mimo custom modely)upgradem pro Sennheiser IE80 sluchátka EarSonics Velvet(pro bohatší FitEar To Go! 334).

Zde: http://theheadphonelist.com/headphone_r ... ne-review/

EarSonics Velvet je možné objednat na dobírku z Německa(v CZK),bohužel pouze v crystal barvě(původní černé modely praskaly).Mají rovněž ladění basů jako IE80 a jsou laděny do "U".

Zde: https://www.thomann.de/cz/earsonics_velvet.htm

Nelíbí se mi ale ta barva a navíc to,že jsou za ucho. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků