In-Ear do 200 Euro (5000 Kč)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fidelgastro 6. 8. 2016 14:59

Stratil som Fiio X3 2ndgen s Hifiman RE400, uvažujem o náhrade. Na fóre o mp3 prehrávačoch som dostal múdru radu ušetriť na mp3 prehrávači (kúpiť FiiO X1) a investovať do lepších sluchátok. Z doporučených sa mi najviac pozdávali Trinity Atlas, ale možno ešte lepšie by pre mňa boli Trinity Delta (pretože nezvyknem nosiť kábel za uchom). Takže otázka: budú s Fiio X1 hrať dobre? Sú o poznanie lepšie ako Hifiman RE400? Tie mi vyhovovali čistým a detailným zvukom (stredy a výšky výborné) a boli pohodlné, ale predsa by som privítal o niečo výraznejšie basy.
Aké sú ďalšie alternatívy? Mali by to byť In-Ear (počúvam aj v MHD) bez ovládacích prvkov s čistým a vyrovnaným zvukom (počúvam všetko - od klasiky cez džez až po rock a pop).
fidelgastro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Svenmeister 6. 8. 2016 17:22

Já ti doporučím Fisher DBA-02 a Vsonic GR01 (i když jsou u nás už přes limit).

Anebo ty Delty jsou také dost fajn - a ještě ušetříš, např. i teď jsou asi stále v bazaru jedny.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fidelgastro 6. 8. 2016 18:30

Na www stránke Trinity majú Delta Hybrid V-II za 99 Libier, tak to možno s nimi skúsim. Predpokladám, že tento vylepšený tohtoročný model nebude horší ako ten "klasický" predtým.
fidelgastro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Svenmeister 6. 8. 2016 20:15

Nene, hraji skoro stejne (bas nezasahuje tolik do stredu) a sluchatka jsou trochu vetsi. Na druhou stranu maji vice filtru, vymenitelne kabely (myslim jsou dva v baleni). Delty jsou temer pro vsechny, kvuli filtrum.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 8. 8. 2016 11:13

Ľudia majú radi aj MEE P1
http://www.meeaudio.com/pinnacle
http://www.head-fi.org/products/mee-aud ... es/reviews

Sám som ich tento mesiac skúšal..
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod fidelgastro 8. 8. 2016 20:51

Objednal som priamo u Trinity tie Delta Hybrid V-II, tak uvidíme. Vďaka brexitu to vyjde iba na 120 Euro (doprava zdarma), Hifiman RE300 sú teraz na Slovensku najlacnejšie za 79. Mne sa ich pôvodne podarilo kúpiť v januári v akcii za 49, čo bola úplne neuveriteľná cena... Podobne som vtedy kúpil v akcii Fiio X3 2nd gen za 180, teraz je najlacnejší za 220. Na kúpu mp3 si asi počkám na nejakú akciu a podľa toho sa rozhodnem či X3 alebo X1.
Ďakujem všetkým vo fóre za rady!
fidelgastro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fidelgastro 29. 8. 2016 19:36

Ak by to ešte niekoho zaujímalo, tak Trinity Delta Hybrid V-II po týždni úspešne z GB dorazili. Prvé dojmy: lepšie sluchátka som ešte nemal. Zvukovo sú takmer perfektné, časom určite prídem na nejaké chyby, pre túto chvílu sa mi akurát zdá, že v niektorých nahrávka trocha nepríjemne reprodukujú sykavky. Každopádne od Hifiman RE300 skok o triedu, pričom v cene veľký rozdiel nie je. Trocha ešte laborujem s nastavením, filter som nechal gunmetal (neutrálny), zatiaľ som nenašiel ideálne vyhovujúce nástavce, tie čo používam netlačia, nevypadávajú, ale ani veľmi neizolujú... Sečteno, potrženo: za cca 100 Euro veľká spokojnosť.
Zároveň iná skúsenosť, chcel som riešiť aj veľké uzavreté sluchátka a aj pod dojmom recenzie na AVMania som si kúpil nové (ale rozbalené) Sony MDR-100 za 90 Euro. Ulakomil som, keď som videl, že pred polrokom sa predávali za 200. Dnes som ich rozbalil, vyskúšal a hneď aj zbalil a zajtra ich pôjdem vrátiť. Neskutočný rozdiel v zvuku oproti Trinity Delta. Teraz neviem, či uzavreté over-ear sluchátka sú vo všeobecnosti nanič a až s cenou od čojaviem 500 Euro sa dajú počúvať, alebo sú tie Sony MDR-100 jednoducho predražená blbosť. Ešte perspektívne uvažujem o vyskúšaní BeoPlay H6.
fidelgastro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 8. 2016 06:13

1. Je nezmysel tvrdit, ze lacnejsie uzavrete sluchadla su kramy. Nie, nie su.
2. Sony MDR100 nehraju vyslovene zle, len ten zvuk proste nezodpoveda cene.
3. neboli rozohrane
4. porovnavat zvuk nahlavnych sluchadiel a spuntov sa nijako rozumne neda.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fidelgastro 1. 9. 2016 14:11

Dal som 24 hodín na rozohranie Sony MDR100 a dotali ďalšiu šancu a už by som ich nehodnotil tak dramaticky zle. Čo ma však prekvapilo, že rozdiel nebol až tak v rozohrávaní, ale v použitom zdroji. Fiio x3 som si ešte stále nekúpil, takže som to prvýkrát testoval na MacBook Air 13. Teraz som porovnával medzi MacBook a "veľkým" (nie sluchátkovým) zosilovačom a cez zosilovač hrajú Sony o dosť lepšie a naopak Trinity Delta horšie (pochopiteľne je tam väčší šum a skeslenie). Počúvané predovšetkým na akustickej hudbe (wma losless a CD Jana Kirschner - Krajina rovina, Cesaria Evora - Anthology). Takže k tomu zlepšeniu: najviac výhrad som mal na prvýkrát k celkovému prejavu Sony - celé to bolo zahuhlané, nejasné, žiadne detaily. To sa o dosť zlepšilo pripojením na zosilovač. Zostali však veci kvôli ktorým Sony vrátim - stále nie som spokojný s celkovým zvukom (znie to trocha ako cez uterák), v najnižších basoch sa objavujú rezonancie, výšok je na môj vkus málo. Takže ponaučenie pre mňa: pri veľkých sluchátkach je zdroj podstatný. Mimochodom tie Sony sú inzerované ako sluchátka k mobilom, tak neviem...

Takže teraz budem kupovať Fiio x3 (stále čakám či sa objavia nejaké zľavy a rozhodujem sa akú farbu - zlatú?). Keď ho budem mať, môžem začať s výberom veľkých sluchátok, ktoré sa k nemu hodia. Keď sa budem cítiť bohatý tak skúsim tie BeoPlay H6.
fidelgastro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 6. 9. 2016 19:23

ja zhanam cca tak do/okolo 150e (+20 neni problem) in-ear uzavrete spunty, (vyhoda pre mna by bolo s mikrofonom a ovladanim) nehcem ale kovove aby chladili, vsestranne ale hlavne na tvrdsiu hudbu (rock, metal), radsej viac basu ako vyrovnane. neviete o niecom?
nieco taketo, len lacne senny asi nehraju nic moc
https://www.alza.sk/sennheiser-cx5-g-ci ... d=18859903
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 9. 2016 19:44

Napr. Fidue A73.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 7. 9. 2016 16:37

diky este sa chcem opytat nieco co sa nedava za usi ale rovno do usi.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 9. 2016 17:21

Nosenie za uchom je podstatne lepšie, praktickejšie a pohodlniejšie ako to klasicke. To len tak k teme.
Problem je že väčšina z tych najlepšich sluchadiel v tejto kategorii je prave kovovych, a veľa sa nosi za uchom, takže ten vyber sa značne zužuje.
S priamym usadenim napr. Trinity Delta Hybrid V-II (kovove, ale ucha sa to veľmi nedotyka).

Zaleži aj od toho či to môže byť aj nakup zvonku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fidelgastro 7. 9. 2016 17:35

Trinity Delta Hybrid V-II môžem naozaj odporučiť, ale momentálne sú u výrobcu v UK vypredané (tam som ich kupoval ja), možno sa ešte dá skúsiť tu: https://www.patro.cz/produkt/1077054068 ... ybrid-v-ii
fidelgastro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 7. 9. 2016 17:39

tak nemam problem zobrat zo zahranicia, z tych ebayov a podobnych stranok, len sa moc neorientujem v tych obchodnikoch co je a co neni odrb.
tak nad trinitami rozmyslam.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků