Vymena sluchadiel Hifiman He560

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vadis 29. 7. 2016 13:24

Zdravim.Potreboval by som poradit. Zacinam premyslat o tom, ze by som vymenil sluchadla Hifiman HE560 za ine. Zaujali ma sluchadla Beyerdynamic T1 2.generacie ( pre ich vymenu kabla) a Sennheiser HD800. Napajal by som ich zo zosilnovaca SPL Phonitor 2. Len neviem, ci by som sa posunul o nieco vyssie, alebo by som mal zostat u povodnych hifimanoch. Cital som, ze Beyery su velmi vhodne s SPL ci uz mini alebo phonitor. Ak mate dajake skusenosti a vedeli mi poradit, bol by som velmi rad. Dakujem a hudbe zdar.
vadis
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 7. 2016 15:46

Máš pěknou sestavu. Jaký máš ještě převodník?

Tady asi nej doporučení když máš na čem poslouchat tak si ty sluchátka který tě zaujaly půjčit domů a udělat si svůj obrázek. Hodně lidí dělá modifikace na HD800 a používájí i kvalitní lampový zesilovače aby je lépe vyladili atd. za mě by toto měl splňovat v poho i kvalitní polovodič i co se týče prostoru atd., což Phonitor 2 by měl být.
HE560 jsou podle mě supr sluchátka ve své kategorii, zvukově velmi univerzální.
Z novinek se podívej na MrSpekaer Ether Flow vypadají taky slibně, ale cenově o něco výš než HD800, T1 gen2 budou asi podobné jen nebudou mít tak velký prostor jako Senny, otázkou jestli ten prostor HD800 není už moc a třeba pro někoho může působit nepřirozeně.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 29. 7. 2016 18:53

Mám oboje (He 560 HD800)a vůbec nevím, které bych dal pryč. Některé věci zahrají HD800 nádherně, ale některé jim nesednou. Moc prostoru všemu nesedne.T1 jsou parádní, ale pokud chceš změnu, tak větší bude u HD800. Nezávidím ti, raději bych si je nechal a přikoupil , protože Hifimany hrajou excelentně.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vadis 29. 7. 2016 20:24

hmpf- dac prevodnik mam MF M1dac.Som s nim velmi spokojny.Potreboval som zariadenie s klasickym napajanim, nie cez adapter a u nas je to dost velky problem. Prepojene to mam cez syetricke kable Sommercable Galileio xlr.Nechcem kupovat nove sluchadla, rozmyslam o vymene.

-- 29. 7. 2016 21:24 --

hmpf- dac prevodnik mam MF M1dac.Som s nim velmi spokojny.Potreboval som zariadenie s klasickym napajanim, nie cez adapter a u nas je to dost velky problem. Prepojene to mam cez syetricke kable Sommercable Galileio xlr.Nechcem kupovat nove sluchadla, rozmyslam o vymene.

-- 29. 7. 2016 21:40 --

michal744-tak teraz neviem. Viem, ze Hifimany su velmi kvalitne sluchadla, ale asi by to chcelo zmenu. Ako som uz pisal, nechcem kupovat nove sluchadla. Co sa tyka priestorovosti tu az tak nepreferujem. Skor preferujem cistotu a separaciu jednotlivych nastrojov.Vlastnim aj Beyerdynamic dt880 600ohm.Nevravim, ze nie su kvalitne, ale mne pridu ako mensi brat hifimanov.Snazia sa, ale nedosahuju objem zvuku, ako ju vedia prezentovat hifimany. Preto by som mozno tie beyery.Ked pocuvam beyery tak mi to pride take zviazane, snazia sa,hraju pekne cisto, ale nie tak otvorene ako hifimany.Prepacte, ale pisem z mobilu. Momentalne som v praci. Tak ak su nejake chyby, tak sorry.
vadis
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 29. 7. 2016 22:31

Beyerdynamic T1 jsou celkem dobrá sluchátka "světlejšího" typu. Přes jejich analytičtější, "tenčí" a živější charakter se, podle mého názoru, tvůrcům celkem podařilo dosáhnout poměrně zdařilého kompromisu mezi detailním a pohodovým poslechem. Ve srovnání s AKG K701 jsou tyto Beyery mnohem universálnější ("all rounders"), tj. na skvělých nahrávkách sice tolik nezáří, avšak vyloženě neserou na horších nahrávkách. Nejedná se samozřejmě o zázračná sluchátka, Oproti HD800 nebo zmíněným Hifimanům to asi nebude krok výše, ale spíše takový Cimrmanův krok stranou.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vadis 30. 7. 2016 10:53

Dakujem vam za vase postrehy a rady. Budem este premyslat a uvidim. Este raz, dik. Hudbe zdar!
vadis
Junior

Odeslat příspěvekod vadis 30. 7. 2016 12:30

hmpf- pozrel som sa na tie sluchadla MrSpeaker Ether Flow,cena podobna Hifimanom Edition X. Len neviem, co by bola lepsia volba. A hlavne dostupnost.A hlavne rozdiel Hifiman Edition X- Hifiman He560.Ale myslim, ze Edition X su lepsie.Ak ma niekto skusenosti a vie porovnat Hifimany Edition X vs HD800, T1 budem povdacny.
vadis
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 7. 2016 16:23

Tady máš recenze i se srovnáním:
Focal Elear
HiFiMAN Edition X
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 30. 7. 2016 17:31

jit z he-560 do beyeru je v podstate z blata do louze. To uz spis ty hd 800, ale ty maji taky sve problemy. Co ti na he-560 vadilo? Je treba si ujasnit, co vlastne za zvuk hledas.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 30. 7. 2016 23:41

Za mě Edition X nee, podle mě je to krok zpět tmavší a zvuk blíže k posluchači, nechci to hanit paž jsem je slyšel na výstavě na neznámé sestavě, ale vzhledem k tomu, že po ruce byly HE560 i HE1000 tak mě oboje přišly lepší a nejen lepší, ale jako opravdu kvalitní supr hrajicí sluchátka.

Pokud ti jde o čistotu černotu tak ozkoušej i Audeze LCDX ty bych si vybral já, já mam Audeze zvuk jak to popsat s jejich určitýma nedostatkama rád, znějí v mnoha věcech přirozeně jako celek což je pro mě to nejdůležitější.
Ale pokud ti jde o otevřenější vzdušnější zvuk tak se drž HiFiMANů, HD800.. Ty Flow budou výborný jistě taky, zase otázkou jak moc proti HE560..
Pak kdyby si chtěl joo experimentovat zkoušet tak STAXy vyčnívaj čistotou technikou konkrétně model L700 se mi moc líbil a neměly by být daleko od devítek z dostupných zesilovačů.

U nás asi těžko ty sluchátka má doma někdo pohromádce. Zeptej se i na zahraničnim fóru. Ale i tak dokud neozkoušíš tak nikdy nevíš..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vadis 1. 8. 2016 13:30

Chlapi, dakujem za mnozstvo podnetov. Budem uvazovat o nich.
saschafckinggrey- stale nieco nove na zvuku hladame. Ty si uz nasiel ten "Svoj" zvuk ?Na He560 mi nevadilo vlastne nic, len som premyslal nad niecim novym. Mozno lepsim, mozno a to by bolo na moju skodu krokom spat.
vadis
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 1. 8. 2016 17:51

No to je ťažko radiť keď sám nevieš čo hľadáš...

HD800 si určite skús, jedinečný charakter rozhodne majú, možno ti sadne a úplne si ich zamiluješ. Alebo nie, ako druhá polovica ...
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 1. 8. 2016 18:38

Focal Elear? Na inner fidelity teraz napísali, že takto majú hrať slúchadlá za 1000.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vadis 2. 8. 2016 12:11

Dakujem. Beyerdinamic T1 asi nie je az tak oblubeny u vas ako Sennheiser HD800. Tak si najskor vyskusam HD800 a uvidim, ci bude dajaky rozdiel oproti Hifimanom.
vadis
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 3. 8. 2016 19:44

U HD800 ucítíš větší odlišnost od he560. Já jsem hledal doplněk k Hd800 a to mezi T1 a HE560. Zvítězila nabídka trhu. V recenzích označili He560 a Hd800 za podobná sluchátka, ale po několika měsících je to jak den a noc. Ne kvalitou, ale zvukovým charakterem.
Jak je výše psáno, buď si je zamiluješ nebo ne. Já věděl po prvních minutách, že budou doma.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků