Rhapsodio

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 7. 2016 15:15

Rhapsodio patří mezi menší, avšak rozhodně ne opomíjená jména mezi audio komunitou. Ve svém portfoliu nabízí kabely pro IEM sluchátka, čímž se etablovali na trhu a po čase následovala nabídka IEM sluchátek v custom i univerzálním provedení. Rhapsodio se stalo poměrně velikou senzací mezi členy HeadFi s jejich modelem Solar, který tvrdě začal šlapat na paty pomyslnému vrcholu IEM nabídky - Noble K10. Rhapsodio nenabízí tak širokou paletu různých provedení a nemá takovou uměleckou erudici, jako Dr. John, nicméně své produkty dělá poctivě a má již poměrně širokou základnu fanoušků.
Já jsem si ze zvědavosti pořídil model Rhapsodio RDB Mk4, který mi dnes dopravil kurýr. Sluchátka jsem kupoval z druhé ruky na HF od člena z Holandska. Zatím se nebudu rozepisovat o svých dojmech ze zvuku. Dám tomu chvilku čas. Co se provedení týká, tak tam není co vytknout. Mušle jsou modré, transparentní s faceplatem v provedení stříbrného uhlíkového vlákna. Ačkoliv jsou mušle malinko větší a možná větší i, než K10, tak v uchu sedí velmi pohodlně. RDB MK4 jsou hybridní sluchátka osazená 4 tlakovými měniči a jedním dynamickým. Kabel je standardní dvoupin.

-- 25. 7. 2016 16:16 --

Přílohy
IMG_4562.jpg
IMG_4561.jpg
IMG_4560.jpg
IMG_4559.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 25. 7. 2016 19:49

Tak gratulace k novemu prirustku. Preji at delaji radost a budu se tesit na report.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 7. 2016 19:44

Po necelém týdnu poslechu a dojmů z něj mohu konstatovat, že to jeden z mých nejlepších nákupů. Možná ne ani kvůli ceně, ale kvůli ostatním atributům - pohodlí, izolace, zvuk, vzhled. Dlouhou dobu jsem považoval Noble Audio za Olymp ve sluchátkách. Savanty budou už navždy mou srdcovou záležitostí, protože to byla moje první HighEnd sluchátka. Nákupem Kaiserů jsem se dostal na pomyslný vrchol. Nicméně i horolezec, dosáhne-li vrcholu, začne plánovat další výstup. Ta příští hora možná není nejvyšší, ale výstup na ní může být větším dobrodružstvím a i větším prožitkem. A tím jsou pro mne v tento okamžik Rhapsodia.
Mám štěstí, že mi v uchu celkem slušně sedí většina sluchátek, co jsem kdy zkoušel. I Fidue A83, což byl pro mnohé problém, jsem dokázal v uchu ubytovat. U Noblu jsem musel občas sluchátka do ucha malinko připostrčit, abych udržel dobré usazení. Novy mne z počátku trochu v uchu tlačily. Rhapsodia mají větší mušle i než Kaisery, ale svým tvarováním malinko připomínají customy a mohu potvrdit, že sedí tak, jak žádná sluchátka v minulosti. Z počátku jsem bojoval s nástavci, protože mé oblíbené SpiralDot hodně sykaly. Nasadil jsem pěny Comply a zvuk je naprosto bez výtek.
Jak už jsem několikrát psal, věřím v synergii sluchátek, kabelu a přehrávače. Najdete-li správnou kombinaci, bude Vás těšit zvuk dle Vašich preferencí a ani nemusíte utrácet desetitisíce za aparaturu do kapsy. Rhapsodia jsem zkoušel s iPhonem, kde mám nainstalovaný momentálně Kaisertone. Ten je svým projevem spíše světlejší a to k Rhapsodium moc nejde. Zvuk byl hodně ostrý až pro mne osobně nepříjemný. Včera jsem zkoušel na iPhonu Onkyo HF Player a výsledek je výrazně lepší. Onkyo není tak světlé a technicistní, je více muzikální a to k Rhapsodium sedí. Momentálně mám doma jen přehrávač Cowon Plenue D. Ten mi vyhovuje díky velikosti a úžasné výdrži baterie. Zvukově to sice není to nej, co jsem kdy měl, ale k Rhapsodium sedí jeho projev dokonale. Jelikož jsem sluchátka zakoupil bez kabelu, dal jsem na ně kabel co mi zbyl po Kaiserech – Toxic Silver Poison. Ukázalo se, že tato kombinace je naprosto ideální. Bráno pro mé uši a chutě.
První co vás ohromí je prostor. Scéna se roztáhne před Vámi, jako by jste byli na koncertě a seděli uprostřed některé z prvních řad. Prostor je naprosto dechberoucí hlavně u nahrávek od Chesky Records. Nakoupil jsem pár alb na HD tracks a jejich poslech je pošušňání. Stejně jak jsou Rhapsodia vynikající při podání prostoru, tak jsou naprosto nekompromisní při reprodukci méně kvalitních skladeb. U těch mají tendenci syknout a zvuk je mírně roztřepený. Rhapsodia jsou hybridy s osazením 4+1 v třípásmovém uspořádání ( 2h-2m-1b ). K prostoru přidávají skutečně pevné a rychlé basy. Asi nejlepší co jsem kdy slyšel. Výšky mají vzdušnost a jiskru a středy kouzelným způsobem vykreslují zejména ženské vokály. Celkově je zvuk spíš malinko temnější, ale je jaksi návykový, tak ho popsal původní majitel a já s ním naprosto souhlasím. Když večer poslouchám a už se mi klíží víka, říkám si ještě tuto skladbu a jdu spát a ještě tohle, atd ... Rhapsodia i výborně izolují, mám-li to posuzovat s Comply. I venku, v autě, v MHD jsou krásně slyšet basy a zvuk je stejně poslouchatelný, jako večer v klidu ložnice. Mají dostatek detailů a příkladnou separaci. I u rychlých metalových skladeb nebo u velkých těles si lze vybrat tu basovou linku, tu kytaru, bicí anebo se soustředit na vokál a dech interpreta.
Kaisery jsou celkově více vyvážené a pásma lépe a přirozeněji navazují. Mají však i méně detailů a prostor nedosahuje šířky, kterou umí Rhapsodia. Rhapsodia jsou kouzelným a mimořádně poslouchatelným způsobem sluchátka typu bum a cink, ale nebál bych se je řadit k tomu nejlepšímu co je dneska v jejich cenové kategorii k dostání – aktuálně 650USD. Savanty jsou v standardním provedení za 599USD, Novy mají cenovku 499USD. V obou případech se vyplatí připlatit a vzít Rhapsodia.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 29. 7. 2016 23:47

No velice hezky napsáno. Už se těším, až budu mít možnost si je poslechnout. Pěkné, uvidíme na jak dlouho ))
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 30. 7. 2016 10:56

Takéto porovnania a recenzie veľmi rád čítam a som rád, že si našiel znovu niečo nové, neprebádané. Ešte otázka - nechcel by si vyskúšať od Rhapsodia model Solar? Ja som sa rozhodoval medzi Solarmi a Kaisermi, tak by ma zaujímalo aj toto porovnanie :)
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 7. 2016 12:40

Je to jen moje domněnka, ale Solar bude zvukově hodně blízko Kaiserům. V něčem možná malinko lepší, v něčem možná malinko horší. Jsou to koncepčně stejná sluchátka, tudíž by to nebyl krok dopředu, ale úkrok do strany. RDB jsou úplně něco jiného. Technicky, zvukově, všechno je jinak. Netvrdím, že lepší. Jen pro mne atraktivnější. Mají lepší dynamiku a jsou rychlejší, než Kaisery. Bohužel mají tendeci občas syknout. Jsou detailnější a špičkově separují. Nemají takovou koherenci jako Kaisery, ale jsou i méně nudné. Kaisery jsou špička, ale to se od nich očekává. A na rovinu. Co je lepší, když něco splní Tvá očekávání nebo když to Tvá očekávání dalece předčí.
Jsem teď ve fázi, kdy mne baví objevovat. A teď jsem zrovna objevil, že RDB to moc nepasuje s iPhonem. Je to stejný jako A83, ty to s telefonem taky moc neuměly.
Když něco jiného od Rhapsodia, tak by mne víc zajímaly Galaxy.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 8. 2016 05:53

Co se objevu tyce, tak jsem jeden ucinil, kdyz jsem nasadil SpinFity a zjistil ze to naramne prospelo pri poslechu z telefonu. A druhy mne potkal na HeadFi a koncem pristiho tydne by mely dorazit Solary. Ac jsem na ne primarne necilil, zvedavost zvitezila.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 14. 8. 2016 09:13

Tak nakoniec ti pribudnú Solary? Som zvedavý na porovnanie.
DAC: Chord Hugo 2
Headphones: Rosson Rad-O
Cable: AudioQuest Carbon
Murder_Inc
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jencekgs 14. 8. 2016 19:20

Tak super, gratulace k novemu kousku. Jsem zvedavy na dojmy i porovnani.
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 8. 2016 16:32

Tak v pondělí byly Solary odeslány z UK a dnes jsem byl obšťastěn kurýrem GLS. Solary vypadají impozantně. Zpracováním, velikostí a i zvuk je ve stejném duchu. Budu pár dní vstřebávat dojmy a pak se o ně podělím. Na každý pád první dojem svědčí o tom, že Solary si slova chvály, která o nich byla kdy napsána, rozhodně zaslouží.

-- 18. 8. 2016 17:34 --

Ještě porovnání s RDB MK4 a Empire Ears Cerberus III. Ty vypadají vedle Solarů, jako tintítka.
Přílohy
IMG_4903.jpg
IMG_4902.jpg
IMG_4901.jpg
IMG_4898.jpg
IMG_4897.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 19. 8. 2016 07:45

Nepsal si nedavno, ze nemuzes hromadit:-))))
Jinak krasna sestava. Tak si vem volno a poslouchej, at se podelis o poznatky:-))
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 19. 8. 2016 08:46

jencekgs píše:Nepsal si nedavno, ze nemuzes hromadit:-))))
Jinak krasna sestava. Tak si vem volno a poslouchej, at se podelis o poznatky:-))


Jedinej, kdo tu hromadí in-eary jsem já :D Mrazík to spíš točí a vsadím se, že za chvíli si tady další lokální člen bude moct užívat některé z této trojice in-earů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 19. 8. 2016 09:48

Tak to pozor, v pořadníku na Solary jsem na prvním mítě :-)
mrazík je na head-fi koupil pár minut předtím, než jsem napsal SZ jeho dodavateli :-)
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 8. 2016 10:27

Kerouc má pěknou kolekci :) Harmony 8.2, Perfect Seal, Solary..
Obrázek
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 8. 2016 10:42

-
Naposledy upravil mrazíkovo dne 20. 8. 2016 08:14, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků