Najlepšie slúchadlá na trhu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CuriousCarrot 22. 6. 2016 19:17

Zdravím,

zvažujem kúpu slúchadiel Shure SRH840 vzhľadom na dobré recenzie a príspevok:
http://www.head-fi.org/t/715478/headpho ... e-solution

Hľadám čo najlepšie slúchadlá na casual počúvanie (metal). Mám však obavy, že tie vyššie spomenuté budú prehnane čisté, ploché a tým pádom nudné.

Vopred vďaka za rady. :)
CuriousCarrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod erik701 22. 6. 2016 20:12

erik701
Junior

Odeslat příspěvekod erik701 3. 7. 2016 20:33

Tak čo, vybral si si? Ultimátnym riešením by bolo ísť do Abyss AB-1266, ale tie stoja niečo okolo 5000€ plus sú náročné na výstupný výkon zosilňovača. Ale chcel si to najlepšie na trhu a tým na hudobný žáner metal Abyss určite sú ;-)
erik701
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 3. 7. 2016 22:48

Tak k tomu se jako posluchač všeho možného metalu vyjádřím a podělím se svými poznatky, jak to vidím já. Metal je v první řadě o poslechu HUDBY, nenahrává se pro poslech zvuků v hi-res formátu, zbytečná věc, na tohle ta hudba prostě není, audiofilie je jinde. Poslouchat mnohé undergroundové nahrávky na dražších zařízeních je logicky nesmysl. Kolikrát kvalitnější sluchátka poslouchané muzice uškodí, zní to sice čistěji a přesněji, ale pocitově to není dobré. Tahle muzika totiž NENÍ o honění se za super nejlepším zvukem. To jsou zřejmě důvody, proč nejsem schopen docenit dnešní hi-res přehrávače. Hraje mi to tak nějak stejně a úplně v klidu dám vedle sebe Clip a Opus a řeknu, že to je stejné. Sluchátka jsou jiná, tam je to složitější, viz výše. Osobně jsem byl nejspokojenější, když jsem se před lety zbavil ER4 a RE0, pořídil v té době zázračnou novinku, laciné VC02 a světe div se, paráda. Než se mi po pár letech rozbily a já zase skončil na avmanii a skončil v bludném kruhu. Smutný příběh. Je čas se na to vykašlat a nehonit se za nedosažitelným ;-).
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 3. 7. 2016 23:31

Tak třeba nebloudit a sehnat znovu VC02
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod erik701 4. 7. 2016 05:42

Figut, v niečom máš pravdu. Väčšinu metalovej hudby ani nezoženieš v 24bit formáte, to ale neznamená že tvoja zbierka mp3 alebo flac nebude znieť lepšie na drahších slúchadlách. Garantujem ti že také Audeze alebo už vyššie spomínané Abyss by ti vyčarili obrovský úsmev na tvári. Drahé slúchadlá nie su len na počúvanie hudby v hi-res. Samozrejme čím kvalitnejší zdroj hudby im dáš tým viac sa prejaví rozdiel, no ak je nahrávka dobre zmastrovaná a dobre nahraná už v štúdiu, tak aj v mp3 320kbps to bude bomba. Samozrejme treba si na tento žáner vybrať vhodné slúchadla, preto som postol ten link vyššie. Také HD800ky na metal moc nesedia, v kombinácii so zlou nahrávkou už vôbec nie.

-- 4. 7. 2016 06:56 --

Ešte ma napadá pekne prirovnanie. Je to ako tvrdiť že oled pre SD zdroj obrazu nemá zmysel. Samozrejme že má. Farby a kontrast budě mať lepšie na OLED a je úplne jedno či to bude SD alebo FullHD signál. Samozrejme plný potenciál využijěs pri čo najlepšom zdoji obrazu, ale to neznamená že to rozdiel nebude badateľný aj pri horšom zdroji obrazu. Presne to isté platí aj o slúchadlách. Čím lepšie slúchadlá sú, tým lepšie zahrajú akýkoľvek zdroj zvuku, tu len treba opatrne s výberom, samozrejme ako fanúšik metalovej hudby si nekúpim analitycké HD800.
erik701
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 7. 2016 19:04

Souhlas s Erikem. Na metal (pro mě obecně i co se týče univerzálnosti) tak Audeze LCDX/LCD3F co z toho vyplývá obecně planary. LCD4/Abyss 1266 proč ne pokud dotyčný neřeší cenu.
Dostupnější varianta HiFiMAN HE560 taky supr planary.
Další možnosti MrSpeakers Ether otevřené taky supr planary a vyšší HifiMANy HE6/HE1000.
Modely se liší charakterem, ale feeling planární technologie tam prostě je bez ohledu na značku.

Za mě největší doporučení Audeze skvělý středy, důraz, přesnost a atmoška, nebudou plochý (asi sem velkej fanda)..

Někdo zbožnuje na metal Audio Technica ATH-AD2000. Na mě byly plošší sušší v porovnání s planary. Potřeba samozřejmě něco ozkoušet.

Pak taky se objevují názory uzavřený sluchátka viz Fostex, JVC. Pro mě hrají otevřená sluchátka zkrátka lépe přirozeněji..

Na metal, kytary nejsou taky vůbec špatný Grado. Prezentnější projev vytaženější středy, starší verze více našpičkované, vzdušné, ale na určitý typ hudby viz metal zábava. Zase jsou plošší než planary..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CuriousCarrot 4. 7. 2016 22:40

Tak vážení v prvom rade ďakujem za reakcie :)
samozrejme, že riešim cenu, no nemám problém si doplatiť v prípade, ak by naozaj stáli zato (avšak určite nie 300+). Figut presne vystihol podstatu, hľadám slúchadlá, ktoré splnia účel a budú ma baviť, preto som sa pýtal, či monitorovacie nebudú overkill a príliš "čisté" na casual počúvanie. Predsa len metal (Tool, Mastodon,..) musí byť v sprievode s príjemným zvukom basových vibrácií :)
hmpf - pochybujem, že by som rozoznal 1000 eurové slúchadlá od 200 eurových a aj keby áno, neverím, že by šlo o rozdiel v kvalite hodný 800 eur...
CuriousCarrot
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků