Sluchátka do letadla

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TFSi 21. 6. 2016 16:41

Ahoj vespolek,
protože poslední dobou dost často cestuju letadlem, tak zvažuji nákup kvalitních sluchátek s aktivním odhlučněním (nebo jak je to správně). Teď mám poměrně solidně "pasivně" tlumící sluchátka, ale chci něco s lepším útlumem. Stanovil jsem si limit 10 000Kč, za které chci pokud možno co nejlepší kvalitu zvuku, odhlučnění okolí, pohodlné nošení a kvalitní konstrukci. Chci sluchátka na uši (nevím správný název), špunty nechci. Našel jsem Bose Quiet Comfort 25 (nebo BT verzi QC35?), ale nevím jestli jsou za ty peníze odpovídající kvality; respektive jestli v této cenové hladině nejde sehnat něco lepšího?

Mockrát díky za případné tipy.

T.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 3. 7. 2016 21:23

Oveľa lacnejšie slúchadlá s aktívnym odhlučnením nie sú. Aj ostatné sú v podobnej cenovej hladine ako Bose. Skús si pozrieť ešte PSB M4U2 a AKG N60 NC.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 7. 2016 22:25

Můžeš použít opravdu profi leteckou sadu s aktivním potlačením vnějšího hluku - přečti si třeba tohle: http://www.aeroweb.cz/clanky/1144- a pak si pořiď něco podobnýho - v článku jsou popsaný dva typy, ten levnější se s rezervou vejde do tvýho limitu 10 000 CZK ...
Něco k dalšímu výběru je i třeba na na http://www.pilotshop.cz/sluchatka/ ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 7. 2016 06:10

Na toto pouzitie by boli najvhodnejsie spunty, aj zvuk by bol o galaxiu inde, ale tie si zavrhol.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 7. 2016 14:47

Někomu prostě špunty ani pecky nevyhovujou, navíc pro posádky jsou od ICAO předepsaný sluchátka s náhlavním mostem - nevíme jestli je tazatel jen pasažér, nebo i pilot, ale ty mostový mají určitě delší dobu snesitelnosti na uších než špunty....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Wolverine 4. 7. 2016 16:13

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 20. 7. 2016 20:10

Ahoj lidi, omlouvám se za absenci - práce v Mexiku... :(
Nejsem pilot (ještě to tak :) ), jsem obyčejný pasažér. Špunty mám taky, jsem s nimi spokojený, ale ne v letadle. Nevím jestli je to tou změnou tlaku nebo čím, ale v letadle mi jsou špunty prostě nepříjemné.

Díky za tipy, zkusím prostudovat a potom snad něco vyberu. :-)

PS: jsou nějaké rozdíly v těch "aktivních útlumech"? Někde jsem četl že třeba ty Klips QC25 schválně propouštějí hlas. Fungují takhle všechny, nebo některé z těch "neleteckých" utlumují vše včetně hlasu. Během mé návštěvy Mexika nám do kanclu přijali hodně ukecanou kolegyni, tak bych sluchátka při správné volbě mohl využít i na tohle :-D
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků