Massdrop x HiFiMAN HE-350

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 7. 4. 2017 09:24

z Massdropu chytí celníci všechno.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 7. 4. 2017 11:08

Škoda. Jako v té pohádce Tajemství staré bambitky, některé daně působí fakt absurdně, takhle to bije do očí, v obchodě nad tím člověk moc nepřemýšlí.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 7. 4. 2017 14:48

Ach, mohol si povedať, že zháňaš, ja svoje budem predávať behom pár mesiacov (plánujem sťahovanie, potrebujem financie) - voliteľne aj s dodatočnými náušníkmi (Brainwavz Angled a Hifiman FocusPad-A).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 7. 4. 2017 19:24

A to je pustíš kvůli stěhování, nebo ti v něčem nevyhovují?
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 4. 2017 19:26

Financie, inakšie ich mám veľmi rád, podľa nálady vždy len prehadzujem medzi 350tkami, D2000 a Alpha Dogs. Avšak som sa rozhodol, že ostanú len jedny a to budú Alpha Dogs, takže 350 a D2000 budú mať nových majiteľov.

Všetky nedokonalosti, ktoré mali vyriešili iné náušníky.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 28. 4. 2017 10:50

Sluchátka jsou doma za příplatek 837 Kč státu.
Pohodlí super, zvukově trochu zklamání, na můj vkus příliš výšek, basy budiž, středy vynikající. Těmi obr náušníky HM5 si teda pomůžu? Našel jsem ještě toto, jen neodhadnu kvalitu
http://m.ebay.com/itm/Replacement-ear-p ... nav=SEARCH
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 4. 2017 13:26

Už som začal písať a čudovať sa, že to je reakcia na moje (s Focuspad-A)...zabudol som, že svoje som predal duudlovi. :D

Takže v podstate čo sa stane...za predpokladu, že to aj sú brainwavz náušníky a nielen nejaké no-name (cena je veľmi veľmi nízka, takže neviem neviem - ich cena má byť ~25€; napísal som správu predajcovi - je možné, že to je napodobenina bez pamäťovej peny a to sa potom neoplatí, to potom kúpiť z mp4nation alebo z nemeckého amazonu, no tam sa oplatia len tie nové, kožené - angled za 40€, pošta zdarma), tak bas sa zvýrazní (v dobrom, žiadne dunenie, skôr to zasahuje <110Hz frekvencie), stredy ostanú, priestor sa zväčší, a výšky upokoja.

Nehovoriac o komforte...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 28. 4. 2017 22:09

Dík za reakci...
Ty kousky v mém odkazu nejsou originál, je to nějaká Čína.
Add origo Brainvawz - má smysl připlácet 10€ za kůži, nebo stačí koženkové? Poslech max hodinu v kuse...
Možná se ptám jak debil, ale toto jsou moje první velká sluchátka a nevím co od toho můžu čekat.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 4. 2017 20:21

Ja by som rád doplatil - koža je koža - nehovoriac o tom, že ti to príde takto o 2-3 týždne skôr ako z mp4nation.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 5. 2017 08:48

Spíš mám morální zábrany dát za náušníky tolik peněz - a to mám hodně tolerantní manželku :-D
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 5. 2017 10:45

Ono je to na tebe, každopádne tomu rozumiem, no ak si zoberieš, tak už len z hľadiska komfortu sú náušníky hlavnou položkou + zvukovo spravia väčší rozdiel ako akékoľvek módy od výmyslu sveta.
Životnosť je ďalšia vec (ak sa bavíme o tých no-name bez pamäťovky), pamäťová pena je nutnosť, molitan to nevydrží.

A pokiaľ ide o rozdiel božka vs. koža u brainwavzákoch, tak ten príplatok za kožu je extrémne malý (btw, tie angled kožené by mali stať o 10€ viac ako stoja), no pokiaľ ťa fakt mrzí dať tie peniaze, tak aj klasické (z mp4nation, na nemeckom amazone sú pridrahé) poslúžia dobre.

A z mojich skúseností za posledné roky...aj keď si zoberieš, že kožené stoja pomaly polovicu ich pôvodnej ceny, tak mne by sa to oplatilo. A ja zase som vždy limitovaný peniažkami, takže to je taká moja verzia manželky. :-D
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 2. 5. 2017 17:16

Já je časem vezmu, jen to budu chvilku odkládat.
Zlepšení zvuku věřím, třeba Fiio EX1 mi sedly až s nástavci ze Sony MH1, s originálními byly k ničemu.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 6. 5. 2017 06:57

Teda, některé nahrávky na tom skoro nejdou poslouchat, typicky Iron Maiden : Piece of mind. Nutný hrubý zásah do eq. Jinak jsou výšky otravné, celkový projev uječený. Jako zdroj používám Fiio X1 a Sony xperia z5 compact (ten má ale třeba na Pink Floyd: The Wall slabý výstup).
Celkově čekám, že se výšky po nějakých odehraných hodinách zjemní, zatím mají tak 10 hodin, asi to nechám hrát i bez mé hlavy. Co už vnímám teď jako pozitivní jsou basy v nahrávkách, kde jsem je dříve neslyšel, asi spíš subbas, je to překvapivé.
Jak moc ty náušníky zjemní výšky? Z recenze na head-fi mi přišlo, že recenzent zaznamenal "jenom" lepší komfort...
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 6. 5. 2017 22:34

V tom prípade by som potom skôr pozeral smerom FocusPad-A
http://www.ebay.com/itm/232052973123 . Majú temnejší prejav - tie by som volil radšej pre metal (metal je podľa mňa otras a pýtam sa, kde tí, čo robili masterim stratili sluch alebo čo mali na ušiach, lebo tá neustála absencia aspoň jemného dôrazu od klopaku z bicí, zachytených stredov bez otrasne zvládnutých výšok ma štve pri toľkých toľkých skupinách).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 7. 5. 2017 05:39

Neposlouchám jenom metal, dříve jsi psal, že středy jdou s nimi hodně dolů a to pak nevím jestli by se mi líbilo na ostatních nahrávkách, spíše ne.
reign
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků