[První dojmy] Campfire Audio - Orion & Jupiter

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 10. 2016 10:42

Už jsou na krámu. Krom Dorada jsou skladem.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 19. 10. 2016 11:52

By ma zaujímalo ako hrajú. Škoda, že nerobia aj custom verzie. Inak som pozeral na Head-Fi to Judeovo video, fakt to tam pripájal na DAVEa? :shock:

EDIT: Už predtým som poškuľoval po Andromedách, len mám strach, že by mi to dobre nesedelo v ušiach, mám s tým problémy. Preto už viac ako tri roky používam len custom IEM.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 25. 10. 2016 12:19

Protože se s tohoto vlákna stalo časem místo, kde se hovoří o všech modelech od Campfire audio, vkládám sem své postřehy o modelu Nova od této firmy.

Dnes mi dorazili původně (druhé) Mrazíkovi Novy, které jsem od místního člena před několika dny koupil. Jsou to mé druhé sluchátka od firmy Campfire audio, první byl model Jupiter, kterého jsem se zbavil už ani nevím proč. Model Nova nezaostává co do zpracování a celkové kvality za vyšším modelem. Řekl bych, že jeho zpracování je ještě preciznější.
Nasadil jsem na ně pěnové nástavce a šup na poslech. Na zvukový projev každých sluchátek je potřeba si pár dnů zvyknout, ale první dojem vůbec není špatný. Jelikož jsem byl vlastníkem Jupiterů, budu srovnávat Novy právě s nimi.
Zvuk Nov oproti Jupiterům není na výškách tak ostrý, však možná právě proto jsou výšky u Nov příjemnější na delší poslech. Jak už psal Mrazík, na první poslech ničím moc nezaujmou, ale to je možná jejich výhoda. Jejich zvuk se vám tak rychle neoposlouchá.
Takže výšky nejsou ostré, to však neznamená, že by jich tam bylo málo. Středy na mě působí akurátním dojmem (nevím jak jinak je popsat) a co se týče spodních pásem… za mě by jich mohlo být více, ovšem jak jsem se přesvědčil, záleží na druhu hudby. Takže vlastně jich tam je tak akorát, ne moc aby sluchátka byla zahučená a ne málo aby jste slyšeli dunění v ten správný okamžik.
Zvuk je pro mě mírně zastřený, ale čistý bez ztráty detailu.
Takže za mě velice příjemná sluchátka, která nikde netrčí a jsou ideální na pohodový poslech.

Poslouchám většinou elektroniku, minimal atp. na iphonu/Spotify.
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 25. 10. 2016 14:21

Ještě dvě fotky na potěchu oka.
Přílohy
IMG_9575.JPG
IMG_9574.JPG
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 10. 2016 11:15

Tak první Vegy jsou už v inzerci
http://www.head-fi.org/t/823997/campfire-vega
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 7. 12. 2016 10:11

Rád bych přidal svůj pohled na dlouhodobější poslech Nov.
Sluchátka vlastním už nějakou dobu a musím konstatovat, že to jsou zvukově a pohodlím mě nejvíce vyhovující sluchátka co jsem kdy vlastnil. Poslouchám většinou elektroniku/minimal a na tento druh hudby vyhovují perfektně. Čistý zvuk, ne přespříliš ostré výšky (nejsou řezavé jako u Jupiterů), zřetelné středy a příjemný, ostrý nepředuněný bas, který všeak má svou razanci. Sluchátka jsou celkově temnější, ale ostrá a přirozená.
Z počátku jsem měl pocit, že jejich zvuk je takový obyčejný. Ničím vás nijak nezaujme. To je však při dlouhodobějším poslechu jejich velká výhoda. Zvuk vás prostě nezačne štvát.
PatrikNapr
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků