[První dojmy] Campfire Audio - Orion & Jupiter

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 8. 7. 2016 12:10

Copak se ti nelíbí na originálním kablíku ?
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 8. 7. 2016 12:54

Dávají k nim ještě Tinsel nebo už Litz?
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 8. 7. 2016 13:17

Litz dávaj k Andromedám neměl by se tolik muchlat jako Tinsel, neboj Patriku pokud nebudeš testovat jiné kabely tak o nic nejspíš nepřicházíš..
Otázkou jestli to za ty ceny vůbec stojí měnit kabely. Dát trojku za kabel nemám problém jako třešničku na dortu na doladění k úplné spokojenosti, ale 5-10 tisíc to už bych asi nezkousnul.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 7. 2016 13:47

K Novam jsem dostal Litz, mota se jak klubko hadu a zvukove ty sluchatka brzdi. Navic ten jejich memory wire je fakt uplne napikacu. Mam je na medi od Turka z Audio Minor a zvuk je vyspelejsi, bas pevnejsi. Objednal jsem kablik u PlusSoundu, ale dodaci lhuta je 8 nedel, takze bude nekdy po prazdninach. Kabely slyset jsou. Nerikam, ze kvalita stoupa umerne s cenou, ale zatim kazdy kabel co jsem zkousel, byl posun k lepsimu. Nej kabel co mam je od Toxicu a na Savantech i na Kaiserech je to hodne znat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 9. 7. 2016 08:09

Kdyby to někoho zajímalo, Andromedy za $900 :mrgreen: http://www.head-fi.org/t/813583/fs-camp ... t_12708234
Ale zatím nechce posílat mimo státy, tak bohužel.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 7. 2016 18:34

Dnes mi přišel Linum Bax a ačkoliv se ten kabel motá jak vyděšenej úhoř, tak zvukově je to jeden z nejlepších kabelů co jsem kdy měl v ruce. Nehledě na pohodlí, jeden ani neví, že ho má za uchem. K Novám pasuje špičkově. Všem doporučuju.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 15. 7. 2016 19:49

Co hodit nějakou fotku nového kabelu s Novama ? Popsal by jsi trošku rozdíl origo kabel vs Linum Bax?
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 7. 2016 19:55

Rozdil je pro mne v pohodli, protoze Bax je tenkej a nema memory bordel. Zvukove je to jako by nekdo z nich sundal deku. Poprve se mi Novy libi i v kombinaci s Cowonem. Do ted mi zvuk v kombinaci s nim prisel uz moc hutnej. Takze Bax je malinko prosvetlil a zpresnil na basech. Nejsem si jisty, jestli by to tak fungovalo i u Jupiteru. Novy jsou malinko temnejsi. U Jupiteru uz by to mohlo byt moc.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 18. 7. 2016 17:24

Dnes jsem konečně z pošty vyloudil Jupitery, které jsem kupoval pro Patrika na HeadFi. Akce byla logisticky malinko komplikovanější, ale nakonec se dobrá věc podařila a Patrik bude mít Jupitery za pár dnů v ruce.
S jeho dovoleném jsem provedl krátké porovnání mezi Jupitery, Novou a Kaisery. Porovnával jsem na iPhonu s instalovaným Kaisertonem. Poslechl jsem Amy MacDonald, Londýskou filharmonii, Wohnouty, Madonnu a několik dalších různých žánrů. To vše v různých kvalitách od 44/16 po 192/24.
Design Nov i Jupiterů je takřka identický, liší se jen barvou. Jupitery jsou do hněda, Novy jsou šedé. Zvukově jsou rozdíly výraznější. Zatímco Novy mají hodně relaxovaný projev, kde nic netrčí, nic nechybí a dají se poslouchat i dlouhodobě, Jupitery mají agresivnější zvuk. Novy jsou lehce potlačené na výškách, Jupitery naopak na výškách dominují. Bas je na Novách velmi kultivovaný, u Jupiterů je lépe artikulovaný. Novy jsou dominantnější na středech, Jupitery ne. Novy mi subjektivně přijdou vyváženější. Výšky na Jupiterech jsou na první poslech fantastický, po delším poslechu si člověk všimne občasných sykavek, ty jsou ale dány horší kvalitou skladeb. Novy jsou na toto tupější, nemají tady ani náznak syku.
Na Novách mám momentálně kabel od Linum - Bax. V kombinaci s Jupitery byl zvuk pro moje uši už moc ostrý. Hodil jsem na Jupitery Mahogany Litz kabel od Audio Minor a zvuk se zhutnil. Výšky jsou stále to hlavní, ale otevřela se scéna a bas je lépe čitelný.
Ze zvědavosti jsem porovnal oboje CA špunty s K10u. To byla poměrně zajímavá zkušenost. Vybral jsem si Radeckého marš v podání Londýnské filharmonie. S Jupitery byly hlavně slyšet činely, pak činely, tympány a zbytek. U Kaiserů bylo podání mnohem koherentnější. Jednotlivé nástroje šly lépe rozlišit a Kaisery i lépe podaly velikost a objem celého tělesa. Novy jsou zvukově blíže ke Kaiserům. Nic v podání nedominuje a ani vysloveně nechybí. S nadsázkou bych pasoval Novy na Kaisery pro chudé. Separace, prostor, bas, vyváženost jednotlivých pásem, téměř Kaisery.
Jupitery jsou senzační špunty za cenu Savantů ve Wizárdově edici s mnohem lepším zvukem a mají k Savantům svým světlejším charakterem i blízko. Světlejším neznamená bez basu, naopak podání basu je impozantní. Pouze prominence výšek zbytek malinko upozaďuje. Za sebe tedy prohlašuji, že můj impulzivní nákup na Massdropu se mi vyplatil, protože Novy svým charakterem mi vyhovují více. Určitě bych si na Jupitery zvykl, ale mám podezření, že by mne mohly po delší době malinko unavit. Je to asi jako, když Haleluja dá Gott. Technicky to bude naprosto bez vad a určitě se to bude řadě lidí líbit i možná víc, než originál. Mě osobně je bližší temnější hlas Cohena.
Děkuju Patriku za možnost vyzkoušení a porovnání.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 7. 2016 06:48

Moc pěkný souhrn díky za tvou zkušenost názory. Zdá se, že Andromedy by ti sedli pravděpodobně ještě víc..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 25. 7. 2016 19:26

Dovolím si i já přidat troškou do mlýna. Předem uvádím, že v minulosti jsem poslouchal na sluchátkách Hifiman re 400, nebo Grado. Zdroj je hlavně iPhone momentálně v kombinaci se službou Spotify.
Díky pomoci místního člena, ještě jednou děkuju Pavle, jsem zakoupil model Jupiter. Jelikož jsem je od místního člena měl možnost slyšet, věděl jsem zhruba do čeho jdu. Narozdíl však od místního osazenstva na nich poslouchám trošku odlišný styl hudby, takže moje zkušenost je odlišná, alespoň co se hudby týče.
Mým hlavním proudem je elektronická muzika a minimal jako například Moderat, Kraftwerk, Ohm Square, ale také třeba Michael Jackson, Ministry apod. Jak už bylo řečeno a napsáno, sluchátka jsou velice detailní a je hodně znát, jak byla skladba nahrána. Zvuk je celkově ostřejší ve výškách, basu je většinou akorát (je opravdu znát kvalita nahrávky). V některých skladbách ovšem bas dokáže být skutečně hutný a pevný. Můj názor je ten, že zrovna pro elektronickou hudbu se tyto sluchátka perfektně hodí pro jejich detailnost a ostrost.
Poslechl jsem si i několik skladeb od Diany Krall a i v tomto druhu hudby sluchátka obstála na výbornou. Znovu byla slyšet detailnost přednestu, přesné basy a ostrost ve výškách a středech.
Takže abych to nějak uzavřel, za mě rozhodně jedny z nejlepších sluchátek co jsem měl možnost slyšet.
Děkuji za pozornost ))
Přílohy
IMG_9261.JPG
IMG_9260.JPG
PatrikNapr
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 7. 2016 19:39

Mám velikou radost i za Tebe. Musíme spáchat nějaký mikroslez v Praze. Vezmu Novy a mou novou akvizici. Ta by se Ti mohla hodně líbit.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 28. 7. 2016 11:56

Jakou náhradu máš za Kaisery, není-li to tajemství?
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 7. 2016 13:41

Není to tajné viewtopic.php?f=1712&t=1253000

Nevím, jestli je to úplně náhrada. Řekněme, že je to jiná možnost. A zatím velmi příjemná.

-- 28. 7. 2016 14:42 --

A jak Andromedy?? Poděl se s námi.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikNapr 28. 7. 2016 19:45

Zaslech jsem Andromedy ? Kdo? Kdy? Kde? Jak?
PatrikNapr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron