[První dojmy] Campfire Audio - Orion & Jupiter

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 23. 2. 2016 19:49

Campfire Audio je velmi mladá značka in-earů za kterou stojí Alo Audio, známí výrobci kabelů a sluchátkových zesilovačů. Sluchátka jsou vyráběna ručně v Portlandu v USA.

http://campfireaudio.com/

Obrázek

Nejlevnější model Orion stojí 350 USD, naopak vlajkový model Jupiter přijde na 900 USD. I když má výrobce už pár distributorů v Asii, mi se musíme spolehnout na oficiální Alo Audio shop. K ceně tak přibude cca 60 USD na poštovném a samozřejmě všechny náklady spojené s dovozem z USA.

http://www.aloaudio.com/earphones/campfire-audio

Příslušenství

Výrobce preferuje zvuk s pěnovými nástavci a tak jich ke sluchátkům přidává slušné množství. Kromě tří velikostí obyčejných bezejmenných pěnových nástavců tu jsou především tři velikosti TX400 od Comply. Samozřejmostí jsou i tři velikosti silikonových nástavců, jejich kvalita bohužel není nijak výjimečná.

Osobně je používám s JVC Spiral Dot nástavci.

Ke sluchátkům tu máme i pouzdro, rozměry trochu větší, ale dostatečně pevné pro dostatečnou ochranu. Dražší model má pouzdro z vnějšku z pravé kůže a vnitřek vystlaný ovčí vlnou a upřímně, luxusnější pouzdro jsem ještě neviděl. Levnější Orion má také pouzdro s vlnou uvnitř, vnějšek je ovšem textilní.

Model Jupiter má navíc přibalen i bonusový kabel s 2,5 mm jackem pro symetrické propojení s přehrávači Astell & Kern, Opus #1 a dalšími.

Konstrukce

Hliníková skořepina je špičkově zpracovaná, působí velmi odolně a přitom váha není nijak vysoká. Design plný hran působí industriálním dojmem, osobně mi hodně připomíná hliníkové kufry na motorky.

Oba modely jsou konstrukčně totožné, liší se pouze barvou anodizace.

Obrázek

Kabel
Sluchátka jsou dodávána s kabel Alo Audio Tinsel, který sám stojí 150 USD.

Nádherně provedený kabel, každá jeho součást je špičková. Díky použití FEP namísto standardního PVC by měl být odolnější proti zelenání. Tenčí kabel díky způsobu motání. Působí docela odolně. Horší poddajnost a trochu tužší. S tvarovatelnou části za uši.

Použitým materiálem je postříbřená měď, která prochází krygenickou procedurou :)

Ke sluchátkům se připojuje přes MMCX konektor.

Pohodlí
Sluchátka mi sedí opravdu dobře a jsou pohodlné i při dlouhém poslechu. Díky nízké váze nevyklouzávají z ucha, žádná z hran se mého ucha nedotýká. I když jsou trochu mohutnější, z ucha vyčnívají méně než Noble Univerzály.

Izolace
Uzavřené tlakové in-eary s mělčím usazením. Ucházející izolace i do metra, ale k úplnému odstínění okolí nedojde. 7 až 8 z 10.

Osazení

Orion využívá pouze jeden tlakový měnič.

Jupiter má čtyři tlakové měniče, ale v netradičním 2+2 osazení. Dva zvukovody. Unikátní je i absence akustického filtru plastových trubiček zvukvodů.

Oba modely jsou velmi citlivé, běžně je používám s hlasitostí nastavenou až o 1/3 nižší než je běžné pro normální in-eary. Bohužel to vede k velké citlivosti na šum a i to nejtišší zařízení šumí(alespoň pro mé citlivé uši).

Obrázek

Zvuk

Oba modely se zaměřují na vyrovnané podání zvuku, ale každý trochu odlišným způsobem.

Zvuk Orionu bych nazval středovou neutralitou. Mírně vystouplejší středy doplňuje vyrovnaný bas a hladké výšky. Ideální na dlouhý neúnavný poslech, kterému ale možná chybí trochu energie a nadšení.
O podobné podání se pokouší Noble 4 a částečně třeba i Hifiman RE400. Oproti Noble má ale Orion plnější zvuk, reálnější texturu a jeho bas dokáže i lépe kopnout. Noble je ale o trochu lepší po stránce rychlosti a kontroly. RE400 je pak výrazně teplejší a po technické stránce nedokáže s Orionem držet krok.

Zvuk vyniká čistotou, zároveň zní ale dostatečně plně a až s lehkým teplejším zabarvením ve středech. Vynikající je otevřenost zvuku a podání prostoru.

Použití pouze jednoho tlakového měniče se v této třídě už moc často nevidí. Někdo bude argumentovat přirozenějším podáním díky větší soudržnosti zvuku, ale osobně mi přijde, že Orion nedokáže pořádně pokrýt nejnižší bas a při složitějších pasáží orchestru si nedokáže udržet potřebnou kontrolu.


Jupiter má naopak lehounký nádech do V, většinou hraje skvěle vyrovnaně a přirozeně, ale když je potřeba, umí přidat na mohutnosti basu či třpytu výšek. Ale přitom není nijak ostrý a množstvím basu stále patří mezi lehčí váhu.
Špičková je čistota, detailnost a rychlost a Jupiter pro mě představují naprosto skvělé monitory, které se pravděpodobně vyrovnají i UERM.
A mají nejlepší výšky co jsem na in-earech slyšel.

Pro mě jedny z nejlepších in-earů co jsem kdy slyšel.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 24. 2. 2016 00:53

Na tyhle dojmy jsem se moc tesil. Jupiter uz nejakou dobu sleduju a jsem na ne velmi zvedavej, spoustu znamejsich lidi je velmi chvali. Docela zavidim :).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pasek001 18. 3. 2016 18:42

Mám dotaz k Jupiterům, dají se porovnat s Noble audio K10.

Děkuji za odpověď
Pasek001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 18. 3. 2016 22:47

Mám Heir 10, což jsou velmi podobná (skoro až kopie). Jupiter ma výrazně jiné podání zvuku, více neutrální, vzdusnejsi. Jinak oba špičkové vrcholové modely, ale spíš se doplňují než aby si konkurovaly.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 9. 4. 2016 16:04

Díky Bínovi jsem měl taky možnost si po delší době poslechnout špičkové špunty, moc děkuji. Nepíšu recenze takže napíšu jen mé dojmy. Věnoval jsem jim 4 dny poslechu po večerech tak jak to mám rád u špuntů, já miluju špunty na poslouchání a relax do postele. V minulosti co jsem měl špunty (JH13, UM3X) tak jsem je ještě rád bral na cesty do autobusu, letadla, chatu, dovolenou a tak. Nejsem typ co rád poslouchá za pochodu nebo při nějaké činosti.

Zpracování netradiční, ale hezké studivé, kvalitní materiály a tvar té skořápky je vynikajicí, lehce čouhají z uší ničemu to nevadí.
Názvy modelů možná inspirace u naší CASEA možné to je :-))

Posluchal jsem je s iPhone 5S který je v mých očích velmi vhodný s neutrálními sluchátky, protože má takový teplejší nádech, nemám zkušenosti s přenosnými přehravači Opus, Questyle, Xduoo apod. reference to asi nebude, ale 5s použitelné to je. Škoda chtěl jsem je ozkoušet i z půjčeného Chord Hugo a mého Brooklynu, ale bohužel Hugo má stupidní výstup pro sluchátka a tak když je konektor kabelu do L tak to zkrátka nelze, Brooklyn zas pro změnu funguje na Win 7 a výše, já mám bohužel Visty takže nějakou chvilku potrvá než to vyřešim.

A teď to podstatné a to zvuk ve zkratce. Nejvíce se mi na nich líbí vynikajicí čistota na pozadí, dozvuky, basa která má dobrý důraz detail a zároveň dobré množství, výšky. Vokály a nástroje mají dobrou živost, čistota na pozadí je spojená i s výbornou přesností lokalizací (trošku lupa:)). Celkově jsou hodně detailní, ale vůbec to neruší, protože jsou zkrátka dobře tonálně vyladěné i co se týče zobrazení velikosti nástrojů, hlasů, bouchnutí..myslím, že s pěnovými nástavci jak sám doporučuje výrobce by hrály ještě lépe bohužel nemám možnost ozkoušet..
Jupitery jsou vynikajicí špunty (původně jsem chtěl jen Noble Savant a zejména K10 které se mě děsně líbí popisem), ale pokusím se ozkoušet i vícero značek abych vybral pro mě to pravé a Jupitery to klidně s pěnami mohou být v budoucnu, protože nastavily laďku hodně vysoko a výsledek může být po doladění přehravače, nástavců, kabelu opravdu výborný.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 15. 4. 2016 18:33

Campfire Audio dnes představilo dva nové modely, které cenově i počtem měničů doplňují stávající nabídku.

Obrázek

Campfire Nova se bude prodávat za 500 USD a bude využívat dva měniče. Ovšem popis měničů je torchu nejasný a uvidíme, o co přesně půjde.

Obrázek

Andromeda je nový vrcholový model za 1100 USD vybavený pěti měniči.

Když uvážím, jak vynikající jsou Jupitery, tak budu hodně napjatě vyhlížet Andromedu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 4. 5. 2016 08:23

Tak po delší době se Jupitery nastálo ustálily jako moje hlavní in-eary.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 5. 5. 2016 17:18

Nový model Nova je v předprodeji na MassDropu ve slevě za 340 USD https://www.massdrop.com/buy/campfire-audio-nova
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 5. 2016 17:31

-- 5. 5. 2016 17:40 --

Tak já je tedy zkusil, ty Novy. To zas bude doma poprask na laguně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 6. 5. 2016 19:48

Pokoukávám taky po něčem od Campfire, dej vědět, jak dopadly.;)
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 5. 2016 06:38

mrazíkovo píše:-- 5. 5. 2016 17:40 --

Tak já je tedy zkusil, ty Novy. To zas bude doma poprask na laguně.


To si měl vzít ty Andromedy teda :-)) já po nich pokoukávám hodně, nejspíš budou lepší než Savanty a K10 jsou zase za crazy cenu a vypadá to, že se budou moci směle rovnat se špičkovými customy a kabel mají parádní už v balení.
Slušnej poprask hype kolem :-)) jdou na to chlapci dobře.
Nicméně Harmony 8.2 budou v preorder za lepší cenu ty by mohli být taky výborně vyladěný.
Ale celkově špunty přes dvacet to je síla, ale když to člověk chce tak co má dělat no..
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 7. 5. 2016 08:46

Už Jupiter je o třídu výš než Savanty. Jinak to vypadá, že nova i Andromeda mají mít zvuk plnejsi a basovejsi než orion a jupiter.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 5. 2016 09:04

Já myslim, že kdyby si Savanty měl doma nějakou dobu tak můžou mít určitý kvality, že se třeba klidně mohou řadit do té nejvyšší kategorie (jen taková má teorie a možná i přání jelikož jsou cenově nejdostupnější).

"O něco" plnější zvuk u Andromeda si myslim, že to je dobrý krok. Četl jsem něco očkem, že snad Jupitery se mají doprodávat, pravděpodobně nebyly na sto-jedna-procent spokojeni a aby si vzájemně nekonkurovaly.
Naposledy upravil hmpf dne 7. 5. 2016 09:11, celkově upraveno 1
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 7. 5. 2016 09:07

Chtěl bych Novou nahradit Atlasy. Savanty ani Kaisery nahrazovat nepotřebuju. A to, že jsou Jupitery o třídu víš, než Savanty je asi očekávatelné, nicméně to bude trochu záviset i na osobních preferencích posluchače. Na každý pád je prima, že trh se oživuje a objevují se nové štiky v rybníce. Osobně Campfire hodně fandím.

-- 7. 5. 2016 10:12 --

hmpf píše:Já myslim, že kdyby si Savanty měl doma nějakou dobu tak můžou mít určitý kvality, že se třeba klidně mohou řadit do té nejvyšší kategorie (jen taková má teorie a možná i přání jelikož jsou cenově nejdostupnější).

Já abych pravdu pověděl neumím říct, že jsou lepší Savanty nebo Kaisery. Dle mého se vhodně doplňují. Savanty mají detail, prostor, lehkost, vzdušnost. Kaisery mají objem, víc prostoru, víc basu. Savanty tvoří perfektní team s AK Junior. Kaisery zase poslouchám nejvíc s Cowonem PD. Je to trochu i o té synergii s přehrávačem. Kdybych si musel vybrat jen jedny, tak fakt nevím. Někdy mám náladu na ty, jindy zase na ty. Na chození venku jsou lepší Kaisery, na poslech doma upřednostňuju Savanty.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Duke650 11. 6. 2016 20:06

No pánové vy mi teda dáváte... celou cestou ze srazu jsem měl v hlavě dvě slova: Jupiter a Kaiser
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků