[První dojmy] Campfire Audio - Orion & Jupiter

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 6. 2016 17:01

Ja mam v hlave Kaiser, Andromeda, UERR, ES60 a ja nevim co jeste, jsem ztracen :D mrzi me, ze jsem nemohl kvuli kurzu snad priste brzy.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 6. 2016 04:16

Jupitery jsou fantasticky. Az tak, ze poustim sve milovane Savanty. Jsem napnutej jak struna na Novy, ktery se mi vali nekde na poste. Tise doufam, ze je do konce tydne budu mit. Pokud nam to klapne, bude to prima. Pokud ne, udelaji radost nekomu jinemu a ja budu sounit po Jupiterech nebo Andromedach. Blby jenom je, ze je kazdou chvilku neco novyho. Ted zari Campfire, zacina se blystit Fidue se svym novym modelem. Alespon, ze Kaisery jsou mi jistotou a pevnym bodem.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 13. 6. 2016 07:05

Tak to ty jupitery asi fakt stoji za to kdyz poustis savanty. Tak doufam, ze se k nim brzo dostanes. Kaisery a Jupitery to je kombo snu
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod Hynex 13. 6. 2016 19:40

I já měl možnost ochutnat Jupitery. I přes jejich špičkovou komplexní kvalitu mě ale dostaly více Savanty, potažmo Kaisery (ale to už je v jiným finančním levelu).
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 17. 6. 2016 17:46

Budiž zatraceni k věčnému upgradování x-měničových iem :D. Ve světě se válčí, lidi umírají a tady se řeší, jestli nebude místo jupitera lepší mars. Sra+ky... Krátká, pohnutá chvilka zamyšlení...
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 17. 6. 2016 19:12

No a co by se myslis v tomto foru melo diskutovat?Budme radi,ze to tady neni zaplevelene jeste politickymi diletanty....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 20. 6. 2016 11:05

Figute tady máš nejlepší úryvek z recenze co sem kdy četl :-))
My K10 is one of those very few pieces of gear that I would take with me if the world ended and I’d somehow survived. Zombies, Vampires, giant rodents or perhaps even genetically modified ex-girlfriends of mine wouldn’t stop me from trying to scour the land for a solar powered USB charger…if only to power my portable players to pair with my K10. Yep, I’d totally bring the K10 with me as the nukes drop. I would pick a nice spot at a park bench overlooking my city and get vaporized with a smile on my face as my lips ignite. With my body aflame, I’d shout “But, dat’ Bass though.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 6. 2016 19:20

Dovolím si lehce se vtírnout do vlákna o Jupiterech a Orionech se svou Novou troškou do mlýna. Novy jsem pořídil víceméně ze zvědavosti na Massdropu, kdy byly za docela zajímavou cenu cca 350USD i s dopravou. Čekal jsem dlouho. Massdrop rozeslal balíčky 1.6. a já zkoušel sledovat cestu toho svého na trackingu. Za cca 10 dnů dorazil balíček do Čech a já se začal tetelit. Bohužel Česká pošta si dala na čas a já měl doručeno po několika, již velmi asertivních urgencích dnes. Zpráva o doručení mne zastihla uprostřed pracovní vřavy za pekelného vedra, které dnes panovalo. Když jsem byl připraven zahájit víkend, vyrazil jsem dom. Doma mne čekala obálka s krabičkou zatavenou ve folii. Opatrně jsem nožem folii rozřízl v místech víka krabičky, tu jsem otevřel a juklo na mne již známé a hlavně naprosto bezkonkurenčně zpracované pouzdro. Novy jsou vybavené pouzdrem s tkaniny, nicméně uvnitř je vystláno vlnou stejně jako u nejvyššího modelu Campfire Audio - Andromeda.
Součástí balení jsou Comply nástavce a nástavce standardní pryžové, dále čistící nástroj a jakýsi ozdobný knoflík. Kabel sluchátek je takový poměrně tenký a měkký stříbrný motouzek, který má tendenci se motat. Připomněl mi Linum BAX, který byl taktéž extrémně motavý. V podstatě jsem ho hned odpojil a uklidil zpět do krabičky. Sluchátka jsem vybavil Spiral Dot nástavci a připíchl je na měděný kabel od AudioMinor, který mi zbyl po Atlasech. Je bytelnější a lépe mi vyhovuje.
Jaké jsou mé první dojmy, jak Novy zní? Nejsou špatné vzhledem k jejich koncepci. Jsou vybaveny dvěma širokopásmovými měniči. Zvuk je příjemně hutný a teplý. Trošku jakoby dutý, ale předpokládám, že zvuk si ještě sedne. Zkoušel jsem poslouchat s Cowonem Plenue D, AK Juniorem a iP6s. Ačkoliv mám déčko hodně v oblibě, tak v kombinaci s Novou jsem dostal nejhorší výsledek. Zvuk byl dutý, jak z beden v holé místnosti. Po připojení na AK Junior byla poslechová zkušenost mnohem příjemnější. Zvuk se zkultivoval, dutost zmizela. Celková barva zvuku je temnější, s větším důrazem na spodní pásma. Tím nechci říct, že jsou výšky potlačené, jen nejsou tak markantní. U Jupiterů to byly právě výšky, co mne zaujalo. Jejich vzdušnost. Ta se u Nov nekoná. Poslech z iPhonu mi přišel subjektivně nejlepší. Zvuk se malinko prosvětlil a prospělo to. Poslech z iPhonu tedy bude pro mne tou nejlepší alternativou. Docela by mne zajímalo jak by Novy pasovaly k Opusu, ale myslím, že by to byla podařená kombinace. Nicméně Novy jsem pořizoval z cílem nahradit Atlasy při poslechu z iPhonu. Tento cíl zdá se být splněn.
Když jsem poslechl Jupitery, tak jsem se do jejich zvuku zamiloval. Prodal jsem Savanty a začal po nich šounit. Po chvíli jsem vychladl a řekl si, že než něco zase koupím, dám Novám šanci. Novy nedosahují kvalit Savantů v detailu a separaci. Novy jsou trochu zahuhlané v porovnání se Savanty, nicméně mám je v uších chviličku, tak se to asi ještě změní. Novy jsou příjemné špuntíky, ale moment osvícení, tak jako u Jupiterů se nekonal. Na druhou stranu asi by byla blbost pro mne kupovat si Jupitery či Andromedy, mám-li Kaisery, kterých bych se zbavovat ještě nějakou chvíli nechtěl, ačkoliv možná Andromedy či Siriusy by mohly být dobrým důvodem.
Přílohy
IMG_4515.jpg
IMG_4514.jpg
IMG_4513.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jencekgs 26. 6. 2016 07:12

A jake je srovnani nova vs atlas?
jencekgs
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 6. 2016 10:10

Atlasy umí hlubší bas a vzdušnější výšky, Novy jsou vyrovnanější a kultivovanější. Docela je u nich znát zdroj. S Juniorem hrajou nejlíp. S iPhonem a Plenue D to není špatný, ale zvuk je jakoby plošší. Abych pravdu řekl, ještě pořád nevím. Jupitery mne okouzlily, Novám se to zatím moc nedaří. Vyměnil jsem Spriral Doty za Comply nástavce. Novy mi lépe sedí v uchu. Se Spiralama mne řezala do ucha hlavička šroubku. Už jsem s nima odehrál necelých 40 hodin. Počáteční dutost zmizela. Mám z nich stejný pocit jako z Moja. Nemám jim ani co pořádně vytknout, hrají pěkně, vypadají pekně, celkem jsou pohodlné, ale nemám z nich husinu. Tu jsem u Jupiterů měl.
Přílohy
IMG_4518.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 29. 6. 2016 10:14

Myslíš, že si si s Nova oproti Atlasom polepšil?
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 6. 2016 10:26

To asi nejde úplně jednoznačně říct. Novy hrajou úplně jinak. V kvalitě zpracování se na ně Atlasy nechytají ani náhodou. Pohodlí je takřka stejné, izolace bych řekl rovněž. Zvuk je na posouzení každého, dle svého vkusu. Novy hrají spíš středově, bez hlubokých basů a jiskrných výšek. V porovnání s Atlasy jsou zahuhlanější. Zase nejsou únavné a dají se poslouchat celý den, aniž by otravovaly. Je to jako Mercedes třídy B se základní motorizací a řekněme Rapid v lepší výbavě. Jupitery jsou jednoznačně lepší. Je fakt, ža za plnou cenu jsou Novy nesmysl. Za tu cenu z Massdropu to je řekněme akceptovatelné. Astell a Kern za své ceny taky nepřináší něco objevného, ale má svoje zákazníky a ty se ho drží. Myslím, že podobnou filosofii bude mít i Campfire Audio.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 30. 6. 2016 18:47

Asi som sa opýtal zle, tak skúsim znovu a ináč. Páči sa ti zvuk Nova viac ako zvuk Atlas? Myslím tvoj subjektívny názor.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 6. 2016 19:16

Přednes Nov je pro mne míň agresivní a tím méně únavný. Tedy ano Novy poslouchám raději, než jsem poslouchal Atlasy. Chvilku jsem zvažoval nákup Jupiterů, ale už jsem ho vyloučil. Novy jsou pro mne akorát. Kasiery jsem neměl v uchu víc jak týden a nestýská se mi po nich. Zatím. Tím neříkám, že se jim Novy rovnají. To ani náhodou.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 1. 7. 2016 09:07

Pýtam sa preto, lebo prednes Atlasov je aspoň pre mňa maximálne neagresívny a neúnavný, nemám problém počúvať ich aj celý deň. Natíska sa mi teda otázka, či by prednes Nova nehraničil pre mňa už s prednesom, ktorý by som označil za nudný. Ale nakoľko som Novy nepočul, ber to iba ako moje myšlienkové pochody. ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků