Náhradní kabely pro in-eary - Podělte se o zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lithrai 16. 3. 2018 21:56

Ja mám ten Toxic Cables Black Widow 2 na MrSpeakers Aeon, som prekvapený, aký poddajný a mäkký kábel to je.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 11. 8. 2018 13:12

No, Frank z Toxic Cables zemřel a zatímco čekám na vrácené peníze tak plánuji nákup toho tenkého kabelu z dánska. Akorát nevím kterou verzi k acoustune (1 dynamický měnič, 32ohm, potřeba projasnit projev ale ne moc sterilně)? Origo kabel je dobrý, jen není ergonomický a zvuk jim dává hodně nabasovaný. Nejlepší by bylo něco z té magie teplý hutný zvuk ponechat ale w dát tomu trošku víc čistoty a dostat maximum z výšek. Krapet jiskry.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 8. 2018 13:40

Bax, ale strašně se motá. SuperBax se prý tak nemotá, ale už za něj chtěj granát. Teď je tu v inzerci Forza, ta není úplně špatná. Ještě se můžeš kouknout na Effect Audio na uk shopu:

http://www.hifiheadphones.co.uk/cables/ ... audio.html
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 11. 8. 2018 13:51

Tak třeba zkus Lavricables, stříbro.Já jsem tady tuhle jiskru získal, jeho použitím na W60. Původně jsem pro W60 měl ten tenký original Westone symetrický, (je to v podstatě Linum Bax), ale jak jsem začal testovat, dal jsem ho na Shure 846, kde jsem měl ten Lavri.I když používám hnědý filtr, tak se zvuk se posunul ještě níže, kde se mi to líbí více. A taky jsem na W60 použil Spinfit nástavec CP800, ten taky zvyšuje průzračnost, oproti třeba Westone a Shure silikonům.

mrazíkovo. No motá se opravdu fest. Používat ho někde v terénu si nedovedu představit.
Naposledy upravil sarga dne 11. 8. 2018 18:24, celkově upraveno 1
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 8. 2018 14:22

Nejsou ty Lavriho stříbrňáky už moc tvrdý? S čistým stříbrem nemám moc dobrý zkušenosti právě kvůli ohebnosti kabelu. Tvrdej kabel je nepohodlnej a většinou dlouho nevydrží.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 11. 8. 2018 18:32

Tak je jasné, že jsou méně ohebné. Je to takový protiklad Linum, kde člověk ani neví, že nějaký káblík má. Životnost..no nestraš. Jen jsem musel na konektorech u sluchátka jemně posunou smrštovačku, ty Westone všeobecně vyžadují uzounký zapojení MMC.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 11. 8. 2018 19:53

Asi zkusím Ares 2+ (4wire)
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 8. 2018 20:27

Špatně asi neuděláš. Taky jsem na něj koukal.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod razerfan 12. 8. 2018 08:08

Nakonec jsem vybral tu variantu bez +.
Viz. https://www.head-fi.org/threads/high-en ... t-14308864

Peníze od toxiců přišly.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 18. 8. 2018 21:01

Projev Acoustune s Aresem 2 se změnil. Projev je muzikální (působí přirozeněji), scéna je asi trochu plošší, a chybí nebo skoro chybí nejen subbas ale i hodně z basového pásma, kterého bylo ve stock kabelu naopak příliš. Ještě dumám, jestli je ten tradeof akceptovatelný. Více výšek, vyrovnanější podání frekvencí. Asi spokojenost. Ten fiio postříbřený kablík zní dost uměle. Možná ten pluskový ares by toho basu měl víc. Ale další peníze zatím za ověření takových teorií vyhazovat nebudu..
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 1. 9. 2018 18:04

Aký je reálny prínos viacžilových káblov? Príklad mám štvoržilový medený kábel a osemžilový z rovnakej medi. Bude ten osemžilový hrať lepšie? Ako je mi jasné, že u toho osemžilového sa elektróny pohybujú po väčšej ploche. Ale hrá to lepšie? Chcem si dať spraviť nový kábel. Neviem, či je dobré si priplatiť za osemžilový.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 05:48

Větší smysl má si připlatit za hybrid. Často to bývá tak, že počet jednotlivých vodičů v osmi a čtyř žíle je téměř shodný.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 2. 9. 2018 12:06

OK, zoberme si teda ten hybrid. Napr. tento Effect Audio Eros II https://www.effectaudio.com/iem-premium ... os-ii.html . V popise je napísané, že po dohode sa dá spraviť aj osemžilový. Ten kábel bude dvakrát taký hrubý a asi aj dvakrát drahší, ale bude lepší ako štvoržilový? Bude tam počuť rozdiel?
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 9. 2018 16:24

Určitě ne, aby to bylo adekvátní rozdílu cen. Většinou má čtyřžíla větší počet vláken v žíle, než má osmižíla => dvojnásobný počet žil se nerovná nezbytně dvojnásobnému průřezu vodičů.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2018 16:12

Pořídil jsem si symetrický kabel z Ali ve dvoupinovém provedení. Při výběru jsem dbal na to, aby šel kabel použít na špunty s utopenými terminály, čemuž ne každý kabel na ALI vyhoví. Původně jsem objednal kombinaci mědi a postříbřené mědi, tedy jakýsi hybrid, nicméně chybou shopu jsem obdržel kabel čistě měděný. Což by mi samo o sobě až tak nevadilo, kdyby byl prodejce ochotný se k chybě postavit čelem a nějak mne odškodnit. Já požadoval vratku částky rovnající se rozdílu ceny měděného a mnou původně objednaného kabelu. Prodejce byl velmi neochotný a byl jsem nucen věc řešit otevřením sporu, který byl posouzen v můj prospěch a já tak dostal část mnou zaplacené částky zpět.

Nicméně jakkoliv byl prodejce nekompetentní, tak kabel samotný je velmi dobře zpracován a dá se bez hany porovnat s kabely renomovaných firem jako je třeba Beat Audio Lab. I u tohoto kabelu jsou spletené vodiče zapouzdřeny v průhledné bužírce. Ukončení u jednotlivých terminálů i u jacku je provedeno rovněž bez vad. Část kabelu u mušle je vyztužena další bužírkou a je vytvarována, aby kabel obkreslil ucho. Není aplikován tzv memory wire, což je ku prospěchu věci a kabel je na nošení velmi komfortní a usazení je pevné. Jack je kopie Eidolicu s pesudocarbonovým opletem ve stříbrné. Ačkoliv se jedná o očividně levné součástky, tak skutečně není kvalitativně co kabelu vyčítat. Zvukově nemám kabel s čím přímo porovnat, ale jakési nepřímé porovnání s mědákem od Rhapsodia v single zapojení jsem provedl a neslyšel jsem rozdíl. Jediné co je slyšet je rozdíl v hlasitosti. Symetrika je při stejném nastavení hlasitější. Kabel mám na mých Massdrop + a jsem s touto kombinací zvukově spokojen. Je to můj již několikátý kabel z ALI a troufám si říct, že v té záplavě různých kabelů tam lze koupit velmi slušné kousky za velmi příznivé ceny a není tedy nezbytně nutné investovat stovky USD do značkových kabelů, jelikož rozdíl ve zvuku mezi těmito povedenými kabely z ALi a mezi produkty od renomovaných firem nebude ani z daleka reflektovat rozdíl pořizovacích cen. Na druhou stranu je faktem, že solidnost a záruka dobrého produktu z ALi je více závislá na štěstí, než ve víře v kvalitní a ověřený produkt, což je právě to, čehož se nám odstává od firem tzv renomovaných. Otázkou je, zda-li má či nemá za tuto míru jistoty význam platit.
Přílohy
IMG_8245.jpg
IMG_8246.jpg
IMG_8247.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků