Náhradní kabely pro in-eary - Podělte se o zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 3. 2016 21:43

Tak mi došel ten Null Audio Vitesse Cryo 7N CGOCC-A Pure Copper Earphone Cable. Na fotkách vypadá o něco líp. Zpracování je ze všech kabelů, co jsem měl či mám asi nejhorší. Zapletení kabelu vypadá dost amatérsky. Kabel je osmi žílový a osobně si cením paměťové bužírky pro vedení za uchem. Vím, že to spoustě lidem nevyhovuje, já si toho cením. Zvukově se mi kablík moc líbí. Když ho porovnám s Vorpalem, tak projev je podobný, jen mi je zvuk trošku hutnější a jeho jakoby víc. Nicméně jednou věcí mne kolegové u Null Audia nakrkly. Než jsem kabel objednal, tal jsem si mailem dopřesňoval konektory pro sluchátka, protože připojení pro Noble v nabídce nemají. Vše bylo dohodnuto, potvzeno .... a terminály přišly jiné. Sice dvou piny, ale pro UE špunty a ty na Noble nepasujou. Jdou tam dát, ale nejdou řádně zasunout, spojení mezi špuntem a kabelem nefunguje. Navíc se bojím, že bych mohl sluchátka vytratit. Mám docela po náladě. Psal jsem jim, tak uvidím. Zatím bych je moc nedoporučil.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 10. 3. 2016 15:38

Tak jsem se díval na tu jejich nabítku konektorů a třeba Shure a Westone konektor mi tělo připadá moc široké. To je na Shure, třeba na Weston musí být užší. Ale asi to mají ošéfované. Mě třeba ten od Lavryho na Shure nemá šanci pasovat na Westone, už jen kvůli tlouštce těla konektoru.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 3. 2016 15:43

Tak jsme si psali a pošlou mi nový kabel.

Westone starý 2piny by měly na Noble fungovat, jsou totožný s těma co jsou na origo kabelu.

Jinak balení Null Audio je to nejlepší co jsem u kabelu kdy viděl. Bílá krabice, v ní kazeta s kabelem. Vypadá to parádně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 3. 2016 17:53

Nakonec jsem si upravil konektory sám a kabel už maká. Nechtělo se mi zase čekat a platit znovu poplatky. Nicméně musím pochválit aktivní přístup Null Audia k vyřešení problému.
Kabel samotný, byť jeho motání má určité estetické chybky, hraje pěkně. Oproti Vorpalu přidal malinko na prostoru zvuk je takový sametový a dobře se poslouchá i delší dobu. I basy jsou důraznější. Kabel je příjemně měký a ohebný. Je ho víc, takže smotat ho do mé transportní krabičky je krapet náročnější. Teď je momentálně akce u Whiplash Audia na měděnou 8žílu a v porovnání s Vitesse to bude asi lepší volba, nicméně při plné ceně TWcu je Vitesse zajímavou alternativou pro ty chtějí, aby jim zvuk proudil do sluchátek ,,na maximum" :-)
Přílohy
IMG_4231.jpg
IMG_4230.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perpeťák 16. 3. 2016 19:28

Jo, věčné verze Kimbercable. Kdysi jsem si s tím hrál, než nahradil prachsprostým vysokofrekvenčním koaxiálem. Káble od svářečky jsi zkoušel? :-D

Uznávám že pletenec měl mít lepší elektrické parametry než některé tenké kablíky, které mi prošly rukama. Největší drzostí byl sluchátkový "kablík" tvořený jen dvěma tenkými drátečky, nekecám. Nejlepší kablík mají Vsonic GR 02, zdá se. Obecně, kolik mědi lze nacpat do tenkého ohebného kablíku, že... Ty lepší mají víc tenčích drátků, jsou ohebnější, může jich být víc. A navíc prý "skin efekt", zvlášť při postříbření, no....v akustickém pásmu....ehm.
Pro špuntafóny se pletenec jeví nepraktickým. Když už, tak pro velká sluchátka. Ovšem ne vysokoohmová, ta mohou být háklivější na kapacitu, ale jak vzpomínám na své někdejší výpočty, například při dvou stech ohmech bych v akustickém pásmu pár desítek pikofaradů neřešil.

Pro případ pevné instalace zařízení a reprosoustav je cenově velmi přijatelné velmi highendové řešení. Nechat si přívody k bednám udělat instalatérem z měděných trubek. Pak se zle chlubit "Heč, já mám audiopunk!"
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 3. 2016 20:00

Je fascinující, jak je většina diskuzních platforem protkána jedinci, jež mají nutkání se stále vyjadřovat ke všemu, avšak často zcela mimo dané téma. Zajímavá je i vyjadřovací úroveň těchto jedinců, jelikož ve snaze sdělit světu své pravdy jsou zcela v moci nutkání sdělovat a to co z nich vypadne postrádá formu, úrověň i smysl.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 17. 3. 2016 12:03

Trollové s nutkáním vyvolávat flame jsou v každém fóru.
Lékem je ignorace, neboť takovým jde především o vyvolání emoční odezvy na jejich bláboly, to je uspokojí.

Možná by byl na místě zásah admina.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 2. 4. 2016 21:12

S příchodem Campfire Audio in-earů jsem se musel vydat do světa MMCX konektorů(pořád si myslím, že jsou horší volbou a odklon od 2-pinu mě velmi mrzí).

Nejprve dvojice levných kabelů z Lunashop

Obrázek
http://www.lunashops.com/goods.php?id=5047

S cenou 12USD (300 CZK) jeden z nejlevnějších náhradních kabelů na trhu, ideální tedy k levnějším kouskům třeba od Shure.

Lehce drží tvar, ale jinak velmi poddajný a příjemně měkký. Pěkný drobný kovový jack a y-split. MMCX konektory trochu horší kvality a volnější usazení. Bez paměťové části a jezdce pro stažení.

Tloušťkou srovnatelný s Noble kabelem, ale hustší motání.Na dotyk příjemná struktura. Ale část nad y-splitem je naopak motán řidčeji.

Zaujme svým vzhledem, ale kvalita provedení není žádné terno. Za tu cenu ale skvěle plní svou funkci. A na sluchátkách ho budu mít radši než původní kabel od Shure.

Obrázek

http://www.lunashops.com/goods.php?id=5057

Postříbřený kabel, normálně za 44 USD (1100 Kč), teď ale za 22 USD ( 550 Kč).

Oproti většině podobných kabelů tento není pletený, ale je navlečený do PVC. Působí tedy více jako "standardní kabel".

Příjemná tloušťka i váha, trochu méně poddajný a tužší.

Plastový konektor do L, který není niajk přehnaný. Kvalitnější MMCX konektory. Bez paměťové části a jezdce pro stažení.

Dobrá volba pokud hledáte nepletený kabel.

Oriveti

http://www.oriveti.com/#!product-page/y ... e43750a4e5

Pěkný motaný kabel dodávaný k in-earům Oriveti Primacy, ale dostupný i samostatně za 30USD ( 750 Kč)

Dobré provedení,rovný kovový jack slušné kvality, velmi kvalitní MMCX konektory. Bez paměťové části, ale s jezdcem pro utažení(plastová trubička místo obyčejné smršťovačky).

Příjemná textura s hustším motáním. Velmi měkký a poddajný. Standardní tloušťka i váha.

Za tu cenu mu nemám co vytknout a rád ho doporučím každému jako náhradní kabel.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 4. 2016 18:00

V rámci zkoušení a mých běžných roupů jsem zakoupil nějakou kabeláž. Dva kusy jsou od Audio Minor, což je nadšenec z Turecka, který nabízí své produkty na eBay nebo případným zájemcům na HeadFi. Jedná se o špičkově zpracované kabely. Null Audio je v porovnání s Audio Minor katastrofa co se týče zpracování. Mám jeden kabel s MMCX na Atlasech a jeden s dvoupinem mám pro Noble. Oba kabely používají prvky od Eidolicu. Zapletení je na špičkové úrovni. Stříbrný kabel je malinko tužší, než je milé a ani vedení za uši není úplně ideální. Měděný kabel jsem si trošku potunil a sedí výborně. V obou případech je zvukový přínos znatelný v porovnání s originálním kabelem ať už NA či Trinity.
Vrcholem mého současného kabelového inventáře je Toxic Silver Poison. Ten mám aktuálně na Kaiserech. Co se týče zpracování a vzhledu je to špička a to nejlepší co jsem kdy držel v ruce. Zvukově ke Kaiserům výborně sedí, protože je prosvětlil a zvukově jsem teď velmi spokojen. Toxic je tenčí, než Audio Minor a více flexibilní. Kabel výborně sedí a je pohodlný. Toxic má vlastní konektory. Má mé absolutní doporučení. Výhodou je i nákup v EU, tedy bez dalších poplatků.
Přílohy
IMG_4330.jpg
Srovnání
IMG_4329.jpg
Audio Minor měď
IMG_4327.jpg
Toxic
IMG_4325.jpg
Audio Minor stříbro
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 4. 2016 16:38

mrazíkovo píše:Nakonec jsem si upravil konektory sám a kabel už maká. Nechtělo se mi zase čekat a platit znovu poplatky. Nicméně musím pochválit aktivní přístup Null Audia k vyřešení problému.
Kabel samotný, byť jeho motání má určité estetické chybky, hraje pěkně. Oproti Vorpalu přidal malinko na prostoru zvuk je takový sametový a dobře se poslouchá i delší dobu. I basy jsou důraznější. Kabel je příjemně měký a ohebný. Je ho víc, takže smotat ho do mé transportní krabičky je krapet náročnější. Teď je momentálně akce u Whiplash Audia na měděnou 8žílu a v porovnání s Vitesse to bude asi lepší volba, nicméně při plné ceně TWcu je Vitesse zajímavou alternativou pro ty chtějí, aby jim zvuk proudil do sluchátek ,,na maximum" :-)


Já mám teď doma speciální 4 žílovou variantu tohohle Null audio kabelu. Normálně se ale neprodává, je jen k AAW customům.

Upřímně, mě už i tahle verze přijde dost tlustá a dvojnásobnou bych teda nechtěl :D

Použité 2piny jsou hodně zvláštní. Jsou dělané přesně pro AAW customy, které mají unikátní způsob zapuštěného konektoru, který chrání lépe konektor, ale na rozdíl od Unique Melody, řešení tam pasuje většina kabelů(jedinou výjimkou jsou Linum kabely).

Zapojit do jiných sluchátek jdou bez problémů, ale piny jsou kratší a asi to nepůsobí nejjistějším dojmem.

A aby to někoho nezmátlo, tak Null audio konektory, i když mají drážku, tak nepasují do zapuštěných konektorů UM/Hifiman RE1000.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 4. 2016 22:03

No ja ho zkusil, ale vzhledem k tomu, ze ho dobastlil vyrobce a potom ja, je kabel na vyhozeni. Zachranit by sel, ale ja na to pecu. Nezni spatne, ale fakt je ze zas takovej slagr to neni. Toxic je jina liga.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ssamoo 8. 6. 2016 17:09

Po dlhej dobe, pridávam príspevok :)

Môj kábel na Shure 535, pôvodný, priehľadný, má momentálne vzhľad detských angínových sopľov, áno zozelenal, takže hľadám niečo nové...najviac ma zaujal práve kábel od Fiio pre Shure a Westone, ale celkom ma láka aj objednať "strieborný" kábel z Aliexpresu...takže teraz neviem..
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 8. 6. 2016 18:55

Který z Aliexpressu? Já mám asi 3 různé, kvalita zpracování dost skáče, podobně je to i s tuhostí.

Za mě teď nejoblíbenější rozumně drahé mmcx kabely má Mee Audio.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ssamoo 8. 6. 2016 20:12

Ktorý konkrétne ? Toto ? http://www.meeaudio.com/CABLE-MMCX-HE-ZN/

Vyzerá veľmi fajn, len sú momentálne Out of stock pri ňom..

Čo hovoríš na kábel od Fiio ?

Konkrétne z Aliexpressu nič, ak máš konkrétny tip, tak hoď. Ideálne pletený, čierny..
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tve.jezirko 19. 7. 2016 09:08

Ahoj. Prosím o radu s výběrem kabelu na UE triple Fi10. Mám zkušenosti jen s originálním kabelem, což je nezkutečná tvrdá hadice a potom s kabelem od fiio. Ten byl lepší, ale měl celkem dost velký mikrofonní efekt. Podotýkám, že kabel jsem měl veden přes uši a i tak ten mic. efekt byl velký. Zaujal mě ten noble (black) co popisuje Bína jako jeden s nejlepších kabelů v téhle cenové kategorii. Jen ta cena je pro mě už dost. Zvlášt když připočítám dph a poplatek za proclení cca 1700kč. Jinak mě zaujaly kabely z obchodu lunaschops. Cenově je to velmi zajímavé.Navíc prodávají i samotné káblíky různé kvality a čistoty, tak si kabel jde i udělat. Objednával jsem, ale balík po cestě ztracen. Poslali znovu a znovu nedošel. Nakonec vrátily peníze. Není pro mě problém si kabel i udělat. V pájení jsem zdatný a pokud víte, kde se dá sehnat kvalitní káblík tak není problém si kabel uplést a zapájet. Pokud bych se vešel s kabelem kolem 1000kč +- budu rád. Děkuji.
tve.jezirko
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků