Náhradní kabely pro in-eary - Podělte se o zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 6. 2017 18:17

Aftermarket kabely patrně nejsou to co by audiofila v Čechách nějak extrémně rajcovalo a vzhledem k jejich cenám je to asi i pochopitelné, nicméně možná se najdou tací, kteří se po nich pídí. Těm z Vás jsou tedy určeny následující řádky.

Před nějakým časem jsem začal šounit po lepších kabelech ke svým prvním custom špuntům od Custom Art. Zatím jsem měl možnost vyzkoušet už řádku kabelů od více či méně renomovaných výrobců kabelů v různých cenových relacích a z různých vodičů od mědi, stříbra, hybridu až po kabely s příměsí zlata. Některé kabely mne zaujaly svým zpracováním více, jiné méně. Zvukově jsem se vždy snažil najít kabel, který by podrthl a umocnil charakter sluchátek, popř. aby je zvukově dokořenil. U kabelů asi nemá smysl očekávat radikální změnu zvuku, tu často přinese ve větší míře výměna nástavců.

Mé oko spočinulo na stránkách Beat Audio Lab http://www.beataudiolab.com/t/categorie ... tor-cables
Beat Audio má ve své nabídce kabely v cenách startujících na 199USD a aktuálně končí na 1.899USD. Já si vybral dva kabely ze středu BA portfolia v ceně 349USD/kus. Jeden v provedení s vodiči ze stříbra - SIGNAL, druhý měděný - VERMILION.

SIGNAL je potažený černou plastovou izolací, která prakticky kryje pletenec vodičů. Kabel je pevný, ale není neohebný a nemá tendence se motat. Průměrem patří kabel k těm tenčím. Zpracování je na naprosto špičkové úrovni, tak jak se dá od prémiového výrobku očekávat. Ysplit nezdobí žádné korálky, lebky ani jiné bizardnosti, ale černý kovový váleček s logem, nad kterým je kroužek z plastu pro stažení kabelu. U dvoupinových konektorů je další průhlednou bužírkou kabel zesílen a zesílení tvaruje a tvoří vedení kabelu za uchem. Toto provedení patří k tomu nejpohodlnějšímu co jsem kdy měl.
VERMILION - je prakticky stejného provedení i špičkového zpracování. Rozdílem je to, že kabel je opláštěn průhlednou bužírkou, která skrývá pletenec vodičů opláštěných červenou izolací a právě tou jasně červenou barvou je vzhled kabelu hodně atraktivní. Stejné je provedení vedení kabelu, Ysplit i konektory.
V obou případech výrobce udává použití těch nejlepších a nejušlěchtilejších materiálů vodičů.

Poslouchal jsem oba kabely na svých CA Ei.3, ke kterým jsem kabely pořídil. Ei.3 malinko postrádají jiskru na výškách a mým cílem bylo najít kabel, který by jim potřebný třpyt dodal. Oba kabely pasují k Ei.3 celkem dobře. Signal skutečně malinko víc podtrhne předes výšek a údernost a Vermilion, zase umí rozprostřít prostor do větší šířky. Nejedná se o signifikantní změny ve zvukovém charakteru sluchátek, ale spíš o jemné doladění jak zvuku, tak i designu.

Jestli se taková investice vyplatí nebo ne, nechám na každém z případných zájemců. Jsem však toho názoru, že když někdo zainvestuje do sluchátek 1.500,-USD+ a dostane k nim kabel za necelých 100USD, je to škoda a aftermarket kabel dokáže ze sluchátek vytáhnout víc.Tudíž našetřit si na lepší kabel není zbytečnost. Nabídka je na trhu velmi široká a to ani nezmiňuji to, co leží na tolik oblíbeném AliExpressu.
Přílohy
IMG_5565.jpg
IMG_5569.jpg
IMG_5570.jpg
IMG_5877.jpg
IMG_5881.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 9. 2017 06:47

Jak jsem už psal v příslušném vláknu, hledal jsem nějaký vhodný kabel ke svým Andromedám. Nechtěl jsem utratit majlant, ale přesto jsem chtěl kabel, který bude dobře zpracovaný a který bude vhodně doplňovat mou současnou sestavu => xDuoo X10 + Campfire Audio Andromeda.

Volba padla na kabel od firmy Impact Audio. Už jsem od nich jeden kabel měl a věděl jsem, že zpracování bude prvotřídní. Impact Audio prodává své produkty výhradně přes stránky ETSY. Jedná se o malou firmičku z Texasu. S největší pravděpodobností bude IA one man show. To však není nikterak v tomto případě na škodu. Po objednání Vás kontaktuje Lindsay s dotazy ohledně provedení Vámi objednaného kabelu. Komunikace je naprosto v pohodě a Lindsay je velmi ochotný/á ( fakt nevím ). Dodací lhůta je i spoštou cca 3 až 4 týdny. IA zasílá prostřednictvím US pošty, u nás doručuje pošta naše. Je třeba vzít na vědomí případné clo a DPH. I tak si myslím, že v porovnání s konkurencí jsou kabely od IA za velmi slušné ceny. Portfolio kabelů pro špuntofony není nejširší, ale v zásadě si může vybrat drtivá většina normálních smrtelníků. IA používá na výrobu kabelů značkové Eidolic komponenty. Zájemce může volit různé varinaty ať už v single nebo symetrickém zapojení, s dvou pinem či MMCX. Vše jde naprosto hladce vykomunikovat, vstřícnost IA je bezbřehá.

V mém případě jsem objednal měděný LITZ kabel s Y-splitem v barvě kabelu a titánovými koncovkami doplněnými vzorem uhlíkového vlákna na jacku a Y-splitu. Zpracování kabelu je špičkové a je zcela srovnatelné s Toxic cables, PlusSound Audiem či jinými renomovanými výrobci. Kabel je spleten ze 4 vodičů. Vodiče jsou malinko většího průměru a nejsou úplně ukázkově ohebné, což vynikne zejména v části mezi Y-splitem a jackem. Chci říct, že kabel je malinko tužší, než by bylo milo. S nadsázkou jde říct, že se chová jak paměťový drát a má tendence držet tvar při ohnutí. To je jeho negativum - nižší flexibilta. Co se pozitiv týče, tak průměr vodičů, který je daný počtem pramenů měděných vláken v nich, má velmi pozitivní vliv na zvukový projev kabelu. První čeho si posluchač všimne je nárůst scény a objemu. Zvuk se otevře a nabude na tělesnosti. Použitá měď nikterak neubírá na detailu, ale jakoby lépe lokalizovala jedotlivé zvuky na scéně. Daleko lépe vynikne přednes předozadního prostoru. Zvuk celkově zhutní a navzdory tomu nepostrádá i vzdušnost. Pro mne osobně se posunul zvuk Andromed přesně tam, kde jsem ho toužil mít.

Popisovaný kabel bych asi nevolil k tmavším sluchátkům. Doporučil bych ho tam, kde je potřeba trošku zkrotit výšky a příapadně vyztužit spodek.
Přílohy
IMG_6581.JPG
IMG_6583.JPG
IMG_6582.JPG
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 8. 9. 2017 08:08

ako sú na tom MMCX konektory? podľa fotiek sa mi zdá, že nelícujú úplne presne a môžu sa pohybovať hore-dole...
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 9. 2017 08:17

To že nelícují je tím, že nejsou originál CA. Aftemarket nebudou perfektně lícovat žádné. Nicméně tendenci k samovolnému pohybu nemají, krom rotace.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 12. 9. 2017 19:25

trošku oživím toto vlákno, jelikož nevím, co bych roupama dělal, tak jsem začal studovat vlákna a zkušenosti uživatelů s aftermarket kabely. Dopadlo to tak, že mám na cestě kabel od Effect Audio z jejich Heritage serie pod názvem Lionheart. Příští týden by tu kablík měl být, tak poté napíšu jak si sedl s Katanami.
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 12. 9. 2017 19:34

Kabel bude urcite fajn,ale pálka to je desivá.Tak snad aby to alespon proslo celnicí v pohode...Tady se hodne tesím na recenzi.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 9. 2017 19:37

A to jsem si o sobě myslel, že jsem magor. Pokud Ti to chytnou úřady, tak to nebude pěkná zkušenost.
Docela by mě zajímalo, na základě jakých parametrů jsi tento kabel vybral a co od něj zvukově očekáváš.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 9. 2017 20:23

Ja som si si tiež myslel, že mi muselo šibnúť, keď som kúpil Whiplash TWag V3 and TWcu V3 Hybrid. Ale u toho Lionheart je ta cena nejaká prepálená, nato že to je len postriebrená meď a pozlátená meď.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 12. 9. 2017 20:44

celníci to nechytnou, EF má celkem nově sklad na Amazon UK, Eric z EF mi pomohl s konrétním výběrem dané položky na amazonu :)

Potom taky druhá možnost UK dealer HifiHeadphones, ještě nemají kabely na webu, ale dá se přes ně už objednat.

Doufám, že se mi podaří posunout zvuk všemi směry. Popravdě vůbec nevím, co od toho čekat. To stejné bylo, když jsem poprvé slyšel TOTL sluchátka, kde mi spadla brada. U kabelu samozřejmě nemám velká očekávání ale, pokud se mi dostane větší hloubky a vykreslení vokálu budu nad míru spokojený. Můžu sem postnout vlákno na effect audio z head-fi, kde někteří recenzeti přímo párovali Lionheart s Katanama.

trošku bližší grafické podání charakteru zvuku dle výrobce viz. obrázky
Eros_II_EA.png
Eros_II_EA.png (58.59 ) Zobrazeno 5909 krát
Lionheart_EA.png
Lionheart_EA.png (59.28 ) Zobrazeno 5917 krát
Ares_II_EA.png
Ares_II_EA.png (58.45 ) Zobrazeno 5910 krát


Jo ranec to je slušnej cca 13,500,-, měl jsem v merku jejich EROS II což je hybrid, ale nakonec jsem si řekl, že do toho půjdu s velkou parádou :)
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 12. 9. 2017 21:32

Dlouho jsem byl velice skeptický ke kabelům.Jednou jsem ale slysel na vlastní ucho a dnes uz vím.Ono to funguje a dobre víme,ze kdyz se to líbí,tolik se na peníze nekouká.Myslím,ze z toho by Nowocayna kleplo :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2017 07:29

Vybírat kabel bez nějakého cíleného očekávání je velké dobrodružství a v těchto cenových kategoriích to platí o to víc. Já se vždy snažil kabelem doladit charakter sluchátek, tzn => byla-li sluchátka bez jiskry, volil jsem stříbro nebo hybrid. Pokud sluchátka potřebovala malinko posílit spodek či nafouknout prostor, tak jsem sáhl po mědi. Např. Campfire Audio Nova + Linum BaX, Custom Art Ei.3 + Beat AudioLab Signal, Noble Kaiser + Norne Audio Vorpal.
Osobně jsem si nikdy neoblíbil kabely se zlatem. Měl jsem dva od různých výrobců a v obou příadech zvuk zhutněl už pro mne přes únosnou hranici. Fandím Ti, abys dosáhl požadovaného posunu ve zvuku. Na každý pád máš tento kabel na doživotí, protože pochybuju, že bys ho tu případně udal.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod deewy 13. 9. 2017 08:55

Souhlas akburt. Prachy neřeším, mám nové hobby a tak si dělám radost. Katany jsem taky objednával nové za plnou cenu a ne z druhé ruky. Pro mě to k tomu prostě patří.

Ano, česká kupní síla je v tomto zaměření malá. Nicméně o přípradný prodej se nebojím, na Head-fi je spousta fandů...

Několik zkušených recenzentů z Head-fi mě na základě svých osobních zkušeností doporučilo tuto kombinaci, tak jsem po ní sahl :) Ostatně místním členům jsem taky věřil s doporučením nákupu sluchátek, která jsem neslyšel a dopadlo to dobře.

Takže pokud kabel sluchátkám prospěje, budu jedině rád. Kdyby náhodou ke zlepšení nedošlo, tak budu mít alespoň hezky esteticky vypadající kablík :)

Pokud vás zájímá zvuková charakteristika kabelu, tak se rád podělím o své postřehy. Ostatní aspekty "prodej-nákup, prachy" řešit nebudu, páč mě to netrápí...
IEM: Noble Audio Katana, Ibasso IT01, Fiio FH5
Sluchátka: ATH-SR5BT, Beyerdynamic T5p 2G, Audeze LCD-X
DAP: Sony NW-WM1Z,NW-ZX300,NW-A45, AK SE100 (prodáno), AK 70 (prodáno)
DAC: Mojo+Poly (prodáno)
Kabel: EA Lionheart, FA Claire Hybrid HPC, Fiio LC-4.4C
deewy
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 9. 2017 11:10

Já to nemyslel zle. Kabel se Ti určitě líbit bude. Otázka je, jak by se Ti líbil, pokud bys měl možnost srovnání i s jinými kabely od jiných výrobců. Srovnání s originál kabelem bude jednoznačný.
Člověk si má dělat radost, když to jde :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos66 13. 9. 2017 11:50

Neviem, no . . .podľa mňa je výrobca káblov iba jeden. Zato montážnikov je hafo a zapýtajú si za to naozaj hodne
http://www.goodcomponent.com/products/a ... res/c-120/
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 13. 9. 2017 11:59

to milos66-dobrá stránka,dík.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků