Náhradní kabely pro in-eary - Podělte se o zkušenosti

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 14. 2. 2016 20:40

Výměnný kabel u in-earů byl vždy velmi žádaným prvkem, ať už šlo o zajištění dlouhé životnosti či možnost výměny kabelu za nějaký lepší. Ale jaký kabel vybrat? Jaké jsou jejich přednosti a zápory? S tím snad toto téma pomůže.

V tomto tématu bych chtěl posbírat zkušenosti a doporučení nejen má, ale i ostatních členů fóra. Pokud tedy používáte nějaký neoriginální náhradní kabel, podělte se o Váš názor :)

Nejprve ale

KONEKTORY

V současnosti máme několik standardně užívaných kabelů a pak pár výjimek.

2-PIN
Nejčastější se stále setkáme s dvoupinovým konektorem. Používá ho většina customů, starší Westone, Aurisonics, Earsonic, atd.

Obrázek

U tohoto konektoru je nutné si dát pozor na správné nasazení, tedy pohlídat, na který pin jde signál a na který zem. Běžně je signál na horní straně a zem dole. Ale občas některá sluchátka vyžadují opačné uspořádání (Lear) a hlavně u levnějších čínských kabelů se můžeme setkat se špatně zapojeným kabelem.

Na některých konektorech můžeme najít drážku na jedné straně. Ta slouží u zapuštěných konektorů pro prevenci zapojení pinů obráceně. V současnosti toto využívá snad jen Hifiman RE1000 a Unique Melody.

Obrázek

Nové Ultimate Ears customy používají stále 2-pin, ale vystouplé. Ostatní kabely tam pasují,a le asi nebudou sedět ideálně a méně odolně.

Obrázek

MMCX
Novější konektor plný výhod a nedostatků, který se rozšiřuje mezi výrobce čím dál tím rychleji. Využívá ho Shure, Onkyo, Campfire Audio, etc.

Obrázek

Konektor je náročnější na údržbu, kdy může být po čase zanesen a způsobovat vypadávání zvuku.

Problematické jsou konektory na oficiálních Westone kabelech, které mají kolem konektoru plastový přesah a na jiné MMCX konektory nepasují!

T2
Nový standard, který se pokouší rozšířit dánští Linum. Prozatím se dají najít na Cosmic Ears a ACS customech.

Obrázek

Ti ostatní
Kromě těchto výše zmíněných se setkáme s unikátními konektory na Sennheiser IE8 a 80, Ultimate Ears Triple Fi a 5, všech FitEar, Q-Jays 2015, Etymotic Research ER-4, všech Audio-technica, JH-Audio a asi se najdou i další.


Kabely

Noble Audio standard

Můj nejoblíbenější kabel.

Postříbřená měď, velmi poddajný, odolný s kevlarovou výztuží(70kg v tahu), po čase netvrdne, tlustý tak akorát pro dobrý pocit bez zbytečného otravování. Konektor je rovný a velmi malý.

S tvarovatelnou části za uši.

Dostupný za 50$ (75$ s poštovným) na webu výrobce. Pouze 2-pin varianta http://nobleaudio.com/en/shop/accessories/

Heir Audio kabel je skoro identický v materiálu, liší se ale použitím velkého Neutrik konektoru do L a větších konektorů. Problémem je cena 150$.

Noble Audio Ultra-thin

Extrémně tenký kabel. Ovlivňuje zvuk méně než konkurenční Linum kabely, ale není tak perfektně zpracovaný. Cena 80$+25$ za poštovné.

Podrobněji popsaný zde: viewtopic.php?f=1874&t=1231835

Linum Cable

Nejtenčí kabely na trhu z Dánska, které vlastně ani necítíte. Osobně mám trochu problém s velkým pocitem zranitelnosti tohoto kabelu.

Výrobce nabízí 4 varianty lišící se odporem, čímž je ovlivněn zvuk sluchátek. Pro víceměničové tlakové in-eary se doporučuje varianta BAX s odporem 1,5 Ohmu. Ale i tato nízká hodnota může u náchylných in-earů(třeba Shure SE846) způsobit nežádoucí změnu zvuku.

Dostupný s 2-pin, MMCX a T2 konektory. Dostupná i verze s 2,5 mm symetrickým konektorem.

BEZ tvarovatelné části za uši.

Podrobněji popsaný zde: viewtopic.php?f=1874&t=1234496

Podle zvolené varianty se cena pohybuje od 80 do 200 Euro včetně poštovného. Dostupné na webu výrobce: http://www.linum.dk/webshop

Lear C2

Kabel Hong Kongského výrobce customů. Postříbřená měď.

Na první pohled dost podobný kabelu od Noble, totožné konektory a jen nepatrně tlustší. Ale je méně poddajný a dost drží tvar.

Dostupný v 2-pin a MMCX variantě.

S tvarovatelnou části za uši.

POZOR! Opačně osazené piny!

Dostupný na webu výrobce za 645 HDK(cca 83$) včetně poštovného a poplatku http://www.lear-eshop.com/products/lear-c2-cable

Osobně nevidím důvod, proč tento kabel volit. Noble je levnější a lepší.

Alo Audio Tinsel

Zatím ho mám pouze pár dní.

Nádherně provedený kabel, každá jeho součást je špičková. Díky použití FEP namísto standardního PVC by měl být odolnější proti zelenání. Tenčí kabel díky způsobu motání. Působí docela odolně.

Postříbřená měď a prochází krygenickou procedurou :)

Horší poddajnost a trochu tužší.

S tvarovatelnou části za uši.

Dostupný s 2-pin či MMCX konektory. Na druhé straně možno volit z různých 3,5mm jacků, 2,5mm symetrického, dvojitých symetrických 3,5mm jacků pro Pono či Sony a dokonce i speciální 4-pinový čtvercový symetrický konektor pro RSA zesilovače a budoucí zesilovač Fiia X7.

Dostupný na webu výrobce za 195$ s poštovným. http://www.aloaudio.com/tinsel-earphone-cable
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 14. 2. 2016 20:55

A co, ze se stane, kdyz se ty piny zapoji obracene?
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 2. 2016 20:58

Tak pak to máš zapojené mimo fázi.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 14. 2. 2016 21:00

Mel jsem na mysli, jestli z toho muze pramenit nejake poskozeni.

Ja sam teda pouzivam akorat stock kabely co se tyce iem.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 15. 2. 2016 15:48

Já používám ke svejm sluchátkům výměnej kabel od FiiO.Jmenuje se RC-WT2 a je primárně určenej pro sluchátka Westone.Kabel je pletenej jako pomlázka v průhledný izolaci, materiál vodiče bude nejspíš postříbřená měď (jen odhaduju...zas tak moc mě to nebere).Třiapůlkovej Jack je kovovej, zahnutej.
Kabel je trochu tužší, když se otírá o oděv tak je trochu slyšet, ale není to nic, co by mě nějak trápilo.Kabel se nekroutí, dobře se rozmotává i když ho vyndám z kapsy.

Nejpodstatnější je asi to, že zvuk sluchátek je s tímhle kabelem o dost lepší, než s původním kabelem v gumový izolaci.

Fotografie0154.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 2. 2016 18:29

Já mám teď aktuálně doma kabely dva. Jeden je od Norne Audio řada Vorpal. Dělá se buď ve 4 nabo 8 pramenném výpletu. Kablík vypadá poměrně dobře, mám červeno - stříbrné provedení bez opletu. Na stránkách výrobce se nechá nakonfigurovat oplet, provedení, připojení, délka, atp. Komunikace s výrobcem je naprosto ukázková a dodací lhůta je závislá i na zvoleném způsobu dopravy. Dražší je přirozeně rychlejší, cca 36USD. Je potřeba počítat s DPH a clem, finální cena kabelu se tedy o něco zvýší. Kabel jsem používal s Noble Audio Savant a v porovnání s dodávaným kabelem zvuk zhutněl a přitvrdil se bas.
Podobně funguje se Savanty druhý z mých kabelů od PlusSound Audia, řada Apollonian. Tento kabel je od Ysplitu k jacku chráněn opletem. Jack je schován smršťovačkou s logem výrobce. U obou kabelů je označení levé a pravé strany přímo na konektorech u sluchátek. Pokud budete objednávat u PlusSoundu kabely, tak pozor, jejich standardní délka je pouze 1m. U nás běžných 1,2m je už za příplatek. Já jsem prcek, tak mi to neva, ale čahounům, kteří nosí přehrávač v tašce by to vadit mohlo. Stejně jako v případě Norne Audio si lze nakonfigurovat jak má kabel vypadat. Možností je tu trochu víc. Tvar výpletu, materiál vodičů, připojení, oplet a jeho barvy, délka, atp. Samozřejmě se za celou řadu vybraných možností připlácí, tudíž z původních 190USD může cena vyskočit na 634USD.
V obou případech se jedná provedením o špičkové kabely. Nelze jejich zpracování nic vytknout.
Přílohy
Vorpal.jpeg
Apollonian.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 15. 2. 2016 19:31

Taky si ohřeji ,,polívčičku". Je to asi 4 dny a obdržel jsem poštou ,,highendový pozdarav” z Lotyšska.Jedná se o malovýrobce z Rigy, Konstantins Lavriks prodávající přes Ebay,. Zkusil jsem vybrat na Shure 846, jednak podle pevné ceny i historie prodejů, nejprodávaněší káblík na in-eary co nabízí. Nabítka Lavricables je v celku bohatá, nejen káblíky na in-eary a sluchátka, ale i RCA, XLR, propojky Chord, USB atd. Stříbro 6N proplétaná konstrukce, perfektní zpracování.Vzhledem k materiálům, cena podle mě vynikající. Za stříbro jinde 2x tolik.
Ceny byla celkem asi 3,5t.(doprava 177.-, 6eur modrý oplet,PayPal, clo jsem neplatil)
http://stores.ebay.co.uk/Lavricables
Co se mě zatím líbí, je ta silikonová konstrukce za ušima. Starý kabel a jeho upevnění za ušima, to nebylo vůbec dobré. Pořád jsem si musel sluchátko popravovat, nesedělo to to nijak pevně. Tady to mám pocit, že to mám k uším snad přilepené..Nic se nehne, ani při pohybu hlavy, nic. Za ušima je trošku cítit tlak, ale ten silikon je krásně měkkounký, nic netlačí i několik hodin.Paráda.
Zvukově. Mám zároveň nový ipod 6g, takže je moc změn najednou..Ale co jsem tak přepojil, jednoznačně více informací, prostor, jemnější vocal, basy zpevnily. Já jsem ipod takhle hrát ještě neslyšel. Starý ipod 5gen. jsem připojoval k Fostexu, tady jsem to ještě nezkoušel, zatím není důvod..
Ta bílá páska na silikonu je moje dílo. Káblík tam v jenom případě vyklouzával z ,,járku", tak jsem si pomohl páskou..
Přílohy
DSC01852.jpeg
Naposledy upravil sarga dne 16. 2. 2016 07:13, celkově upraveno 1
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 2. 2016 19:50

Už pár dní šouním a hledám kabel k propojení Moja a iPhonu a konečně jsem ho našel u toho Konstantinse Lavrikse. Děkuju pane.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2016 18:32

Dalším zástupcem dodavatelů aftermarket kabelů je firma Forza AudioWorks ze sousedního Polska. Má v nabídce kabely pro IEM, ale i pro normální sluchátka např. AKG, Sennheiser, Audeze, Denon, Hifiman a další. Nabídka je strukturovaná dle druhu použitého kabelu a u jednotlivých typů si potom zájemce navolí značku a model sluchátek, ukončení, délku. Obdobná je i struktura u kabelů pro IEM. FAW má v nabídce i škálu propojovacích kabelů. Ceny jsou v porovnání s konkurencí poměrně příznivé, dodací lhůta cca dva týdny. Komunikace se shopem neprobíhá obratem, ale majitel odpovídá poctivě. Já u nich zakoupil kabel pro IEM označovaný jako Hybrid series, což znamená kombinaci použití mědi se stříbrem. Kabel má ukázkové zpracování a snese srovnání s renomovanými kolegy v oboru. Konektory ke sluchátkům jsou zahnuté a navzdory absenci vyztužení kabelu za uchem, je poměrně pohodlný a dobře kolem boltců sedí. Já zkoušel kabel se Savanty a jeho projev bych hodnotil jako spíš světlejší v porovnání s mou zbylou kabeláží. Poněkud méně hutný na basech, ale výšky jsou krásně vzdušné. Informací přenáší kabel dost, zvuk je příjemně detailní. V porovnání s dodávaným kabelem Noble Audio není ani horší, ani lepší. Určitě lépe vypadá a jeho nákupem chybu neuděláte.

obrázek - FAW

http://forzaaudioworks.com/en/category. ... ategory=36
Přílohy
FAW Hybrid.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 2. 2016 20:27

Mrazíku, když tady píšeš o těhle kabelech od menších výrobců, mohl by jsi zmínit i mechanické vlastnosti toho kabelu? Tedy napři o kolik je takový Apolinian mohutnější než Noble kabel apod?

Jinak ten Vorpal vypadá, že má hrozně volné motání v horní části, tak je to i ve skutečnosti?

Faw vypadá dost pěkně.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 16. 2. 2016 21:58

Já mám Vorpal i Apollonian ve čtyřpramenné verzi. Ten Vorpal na fotce je osmička. U svého kabelu jsem nepozoroval, že by za Ysplitrem byl volnější. Každopádně je Vorpal v porovnání s Apolloniem měkčí, lépe obtočí ucho a je mi pohodlnější. Apollonian je i těžší a tužší, než Vorpal. Porovnám-li oba zmíněné kabely s dodávaným NA, tak NA je oproti nim tkanička. Za světla udělám fotky všech kabelů vedle sebe.
Dnes jsem si objednal osmi pramenný kabel od Null Audia. Poměrně sympatická společnost ze Singapuru, která mimo kabely prodává i CIEM značek AAW ( nabízí i univerzální model ), Canal Works, Hidition, Rooth.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2016 11:20

Slíbené porovnání dodávaného kabelu ob Noble Audio vs Norne Audio Vorpal vs PlusSound Audio Apollonian.
Přílohy
IMG_4153.jpg
IMG_4152.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 17. 2. 2016 13:07

To je strašná hadice :)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 17. 2. 2016 19:26

Dnes jsem k té hadici napíchl nové Savanty a dobrý. Ta měď jim svědčí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 18. 2. 2016 19:03

Nejprve poznámka ke kabelu Alo Tinsel. Týden s ním chodím a velká spokojenost, v denním používání se trochu tužší kabel nijak výrazně neprojevuje. Ale zapomněl jsem zmínit délku 1,5 m. Asi ideální, když taháte nějakou sestavu v brašně. Ale při nošení v kapse, i přes ne mou úplně malou výšku, je kabel zbytečně dlouhý a překáží.


A přidáme další kabel

Onkyo HCMX-HF120S

"Prémiový" MMCX kabel od Onkya, u nás dostupný v Electroworldu za 800 Kč.
http://www.electroworld.cz/onkyo-hcmx-hf120s-silver

Obrázek

Na fotkách pěkně vypadající kabel, v reálu trochu zklamání. Působí dost obyčejně, zachraňuje to jen ten hezký konektor. Z balení měl na sobě pár ne úplně praktických ohnutí a po týdnu se to vůbec nijak neztrácí. Konektory mají výrazně větší vůli než Alo konektory.

Hlavním problémem je ve spojitosti s in-eary velikost Onkyo konektorů. Ty mají větší průměr a jsou delší než ty co mám na Alo kabelu. Na sluchátkách to tedy vypadá zvláštně a kvůli délce konektorů a navazujícímu ztužení se kabel vede hůře za uchem.

Obrázek
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků