PECKY do 800Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Skivo 8. 2. 2016 22:22

Dobrý den, přicházím sem pro radu a doporučení na nějaké dobře hrající pecky do 800Kč. Nějakou dobu, bude tomu snad už přes rok, mám šity Philips SHE1350, které sem kupoval erárně v Kauflandu, protože sem ztratil sluchátka předešlé. Když jsem se tak půlrok z5 poohlížel po něčem lepším, tak sem šahl ze zvědavosti a hlavně na zkoušku (zejména kvůli vzrůstající absenci kvalitních pecek na trhu) po špuntech Sony MDR-EX10LP. Zjistil sem, že špunty nebudou má parketa, sice hrály znatelně lépe jak předešlé pecky, ale v uchu sem je nesnsl. Snažil sem jim dát pár šancí, ale neúspěšně. Tak mi ty Philipsy zůstaly doteď, ale chtělo by to něco lepšího :-) Tak poprosím o nějaké návrhy, doporučení a rady, jak jsem psal výše, zatím mám vyhlédlé Happy Plugs Earbud, ale nejsem si jistý, jestli ta cena není jen za "design". Je možné že zde podobná temata již existují, ale narazil sem na tohlé forum dnes a ještě sem v tématech moc nebrouzdal. :)
Skivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 06:18

U spuntov si musi s najst vhodne nastavce. To je kamen urazu. Zrejme si v uchu take nemal, preto ti to dobre nesedelo. Sony nie su ten pripad, ale u vacsiny spuntov mas v baleni 5 ci viac parov nastavcov roznych velkosti, tvarov a materialov, tam by nemal byt problem najst tie prave. Z jednej skusenosti preto nerob zavery.

Kazdopadne, co sa tyka peciek v tejto sume, nejaky rozumny vyber dobre hrajucich peciek neexistuje. Hlavne kupitelnych v nasich koncinach. Jedine toto: viewtopic.php?style=2&f=1712&t=1241720 a Hisoundaudio PAA-1.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skivo 9. 2. 2016 08:04

U těch sony jsem zkoušel troje nástavce které byly součástí balení, ale pořád to bylo prostě něco co si člověk musí strřit do ucha. Jinak "nejaky rozumny vyber dobre hrajucich peciek neexistuje", toto mě docela mrzí, na internetu sem našel nepřeberné množství výběrů, žebříčků a hodnocení na špunty, ale na pecky ne. To jako pecky jsou na ústupu jen kvůli tomu že hůře tlumí okolní hluk? Nebo je důvodem něco jinačího? Každopádně díky za doporučení. :)
Skivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 9. 2. 2016 09:06

Z Ebay - Yuin PK2. Z Aliexpress - VE Monk, Edifier H180. Tyto mám vyzkoušené, a všechny můžu s klidem doporučit. Ještě bývají často zmiňované (opět z Aliexpress) Baldoor (Mrice) E100, ale ty jsem ještě nezkoušel.

Doporučované Hisoundaudio jsem měl, objednával jsem z Ebay, a byla to tragédie. Plechový zvuk jako u pecek z Tesca za 39,-. Naštěstí mi prodejce vrátil peníze. Ovšem možná že to byly fake, dnes už se falšují i čínská levná sluchátka...

Pokud chceš kupovat u nás, tak si kup taková, která se ti budou líbit.

Jinak nějaké počtení k peckám najdeš např. zde http://www.head-fi.org/products/category/earbuds
mas0n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 11:19

U tych Sony si skusal vsetky 3 nastavce, to ale neznamena ze ti niektore z nich museli sadnut. Svet nekonci u 3 dodavanych nastavcov. Ine sluchadla maju v baleni aj viac. Take penove nemaju preco niekomu nesadnut kedze sa uchu prisposobia.

PAA-1 rozhodne plechovy zvuk nemaju. Niekde bol asi problem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skivo 9. 2. 2016 15:23

Dik za rady. :) Objednal sem si z aliexpressu VE MONK a Edifier h180. Za tu cenu sem si řekl, že vyzkouším oboje. Až dojdou, tak dám vědět, snad si na to třeba za ten měsíc vzpomenu. :-))
Skivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LOPO_X 9. 2. 2016 15:58

Jo monky jsou boží :) škoda že mi nedrží v uchu ale za tudle cenu prvotřídní zvuk
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skivo 29. 3. 2016 18:35

Tak sluchátka zdárně došly, objednával sem je hned toho 9.2. Došly mi téměř po dvou měsících, což se mi na aliexpressu ještě nestalo, většinou mi věci chodí do měsíce, ale to je jen drobnost. VE MONK došly v sáčku s molitanovýma/pěnovýma nástavcema, hrají perfektně, čisté výšky a NA PECKY ucházející basy. Edifier h180 došly v pěkném plastovém boxíku/krabičce důkladně zabaleném do bublinkové fólie. Součástí balení také byly molitanové nástavce. Co se týče poslechu, tak hrají obdobně jako MONKy, možná malinko slabší basy, zvuk je zde NA PECKY taky téměř perfektní. Oboje mi bez nástavců moc neseděly do ucha a zvuk byl taky takový "upištěný" S nástavcema v uších drží bez problému a zvuk je hutnější, plnější. Dohromady stály 15 doláčů. Doporučil bych oboje rozhodně všem, co mají problém se špuntama a hledají dobře hrající pecky.
Skivo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků