Uzavřená sluchátka ~2500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Twen 8. 2. 2016 21:40

Zdravím,

rád bych se poradil s výběrem uzavřených sluchátek na domácí poslech. Na velikosti mi tak příliš nezáleží, přenášet se budou minimálně. Naopak o to větší důraz bych kladl na pohodlí a to, abych mě nerušilo okolí, ale ani abych okolí nerušil já, když se rozhodnu, že bych si tu pasáž poslechl znovu a hlasitěji. ;-) Z toho důvodu předpokládám, že uzavřená sluchátka jsou nejlepší možnost. (a taky proto, že když si dám vyšší hlasitost se špuntama v uších (momentálně MH1C), mám z toho vždycky výčitky svědomí :-D )

Abych se pokusil shrnout předpokládanou poslouchanou hudbu - převažuje kytarová: rock/metal, nejčastěji progressive, jak dnešní, tak 70. léta. Někdy taky symphonic. Příležitostně taky swing, jazz a klasika. Na ty ale takový důraz nekladu, ani je nemívám v takové kvalitě. Základem je věrná kytara, především v nižších polohách. Přesný buben (i když power/trash v playlistu nebývá, takže spíš než rychlost beru "důvěryhodnost" zvuku), ideálně dobře rozlišen od baskytary. Potěší mě přesnější neslité činely. Celkově tak považuji za cíl spíš přesnější zvuk, pokud dobře chápu ten pojem ;-)

Zdrojem hudby je momentálně převážně notebook. Časem by měl úkol mezistupně mezi notebookem a sluchátkami plnit postarší Sony Reciever (něco ve stylu STR-D565, momentálně jej ale nemám u sebe, tak si nejsem jistý na 100 %), bude-li to prospěšné výsledné kvalitě.

S rozpočtem bych se rád udržel v hladině 2000-2500 Kč, pro velice výhodnou nabídku jsem ochotný jít o něco přes limit.

Momentálně jsou v hledáčku samozřejmě ATH-T500, nejspíš bych se je pokoušel sehnat na německém amazonu, u nás už moc k vidění nejsou. Tam jsem také viděl ATH-AVC500. Jde o nástupce T500? Nebyl jsem schopen o nich najít příliš informací (ale viděl jsem je i za 79e, takže bezpečně v limitu). Zajímavé názory jsem ještě našel ke sluchátkům Yamaha HPH-MT220. Jsou sice nad limitem, ale pokud by za to stály, ještě bych to obětoval. Na fóru se taky často objevují Fostex TH-7, mám však poměrně velkou hlavu, tak si s nimi nejsem úplně jistý. Poslední nához je jen tak ze zvědavosti, na zmiňovaném amazonu jsem narazil na AT ATH-RE700. Design neřeším, spíš zajímavou cenu na netradiční sluchátka.

Díky za názory a rady! (a pokud jsem na nějaký detail zapomněl, určitě jej po dotazu doplním)
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 06:31

Vycitky mat nemusis, spunty su v rusnom prostredi v skutocnosti naopak k sluchu setrnejsie ako nahlavne sluchadla. Tym ze nahlavne menej izoluju, musis pocuvat na vyssich hlasitostiach aby si prehlusil pocutelne ruchy.

Ano, AVC500 su nastupca T500. Je to pomerne cerstva novinka s minimom nazorov, tak sa o nich nevie ci je to aj nejaky zvukovy upgrade, alebo len kozmeticky.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Twen 9. 2. 2016 10:59

No, v hlučném prostředí je to asi pravda. Ale předpokládal bych, že pokud mám stejnou "absolutní hlasitost", tak jsou uzavřená sluchátka méně škodlivá. Nebo je to špatná myšlenka? Každopádně chovám taky možná bláhovou iluzi, že na několikahodinový poslech jsou uzavřená sluchátka pohodlnější než špunty.

U těch AVC500, je taky možné, že by byly zvukově horší než předchozí T500? Pokud by to dopadlo na těchto sluchátkách, měl bych se spíš snažit sehnat T500 nebo AVC500?
A jak si oproti nim stojí např. ty Yamahy? (nebo samozřejmě i další cenově srovnatelné sluchátka? Je ještě nějaká varianta, kterou jsem přehlédl? )

Díky.
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 11:12

Pokial bude ta hlasitost "absolutne rovnaka" (akusticky tlak), tak to bude rovnake ci mas spunty ci nie. Rovnaka hlasitost je rovnaka hlasitost.

Co sa tyka pohodlia, tak ano, nahlavne su na dlhohodinove pocuvanie povacsinou pohodlnejsie.

Je malo pravdepodobne ze by AVC boli horsie. Na to nie je velmi logicky dovod. Yamahy nepoznam a asi ani vela uzivatelov tohto fora s nimi nebude mat skusenost, kedze sa tu skoro vobec nespominaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 9. 2. 2016 13:44

No co jsem čet tak uzavřený sluchátka maj horší zvuk než ty otevřený a ty co už ho maj srovnatelnej s otevřenýma jsou zase drahý,(píše se všude po netu)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Twen 9. 2. 2016 15:02

Ryan Giggs píše:Je malo pravdepodobne ze by AVC boli horsie. Na to nie je velmi logicky dovod.

No, jedinný logický důvod by byl, kdyby chtěli na něčem u nového modelu ušetřit...

Stiletos píše:No co jsem čet tak uzavřený sluchátka maj horší zvuk než ty otevřený a ty co už ho maj srovnatelnej s otevřenýma jsou zase drahý,(píše se všude po netu)

Ano, to je nejspíš pravda. Nicméně, jak píšu v úvodu, potřebuju sluchátka se kterýma nebudu rušit okolí a ono mě, především když okolo mě někdo baví. A to otevřená sluchátka nesplní...

Poohlížel jsem se po názorech na ty Yamahy v cizích fórech a obecně je dost chválí, i když se bojím, jestli nejsou až příliš "strojové" (neutrální, flat). Na druhou stranu, kdyby to opravdu bylo až moc, pak by šlo ekvalizérem pomoct, ne? Zaujalo mě, že se u nás v obchodech dají sehnat za cenu levnější než jinde. Obecně byla podle heureky původní cena asi 6000, co i odpovídá těm zahraničním stránkám...
Krom toho, nemíjím stále i nějakou další racionální volbu? (konkurenci pro T500)

Přihodil bych k tomu ještě dotaz na vliv sluchátkového zesilovače. Mohlo by se například vyplatit ušetřit něco na sluchátkách a koupit zesilovač z bazaru? Ať již zdejšího (např. FiiO E10) nebo i jiných. Je rozumné kupovat zesilovač z druhé ruky, nebo časem schopnosti zesilovače odcházejí? (alternativa k zesilovači je poslech z PC/ntb s integrovanou zvukovkou...)
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 9. 2. 2016 15:22

Taky vybírám T500 jsou poslední kusy možná vrácený,ještě seženeš i u nás,AVC500 má trochu jinej dizajn a nejspíš budou parametry shodné,proč měnit něco co se dobře prodává a má to úspěch.Já mám definitivně 3 varianty počkat na AVC500(otázka kdy vůbec přijdou k nám na trh),nebo jít do dražších Audio-Technica ATH M40x a nebo se na to vykašlat a vzít tyhle který maj dle recenzí perfektní zvuk a stojí zlomek co ostatní,k čemu se kloním zatím nejvíc. :-)

http://www.muziker.cz/superlux-hd-662

Jinak ohledně zesíku pak záleží hlavně na sluchátkách jaký koupíš,osobně mám klasickej Denon ...
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 2. 2016 16:59

Twen píše:No, jedinný logický důvod by byl, kdyby chtěli na něčem u nového modelu ušetřit...
O tom sa da s veľkym uspechom pochybovať. Tam na zvuku nemaju kde šetriť. Tak maximalne na materialoch.

Stiletos píše:No co jsem čet tak uzavřený sluchátka maj horší zvuk než ty otevřený a ty co už ho maj srovnatelnej s otevřenýma jsou zase drahý,(píše se všude po netu)

To že su otvorene lepšie je nezmysel. Žiadna taka rovnica neexistuje. Je to vždy o porovnani konkretnych modelov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 9. 2. 2016 18:46

Tak že jsou lepší zvukově otevřená se píše u levnějších modelů do 3000 někde nad už to asi padá.....(stejný cenový kategorie ne jeden model za 2 a druhej za 6000)


Jinak ohledně AVC500 tak snad nejsou Japonci blbý aby si skazili jméno horším výrobkem(nástupcem T500).Teda co se třeba píše u Koss PORTA PRO tak starší modely perfektní a ty nový už stojej za hov... jenom parazitujou na dobrým jménu těch původních verzí.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 9. 2. 2016 23:26

Je to nesmysl u kazdy kategorie, mimo naprostyho high endu, kde je to to spis diskutabilni.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 2. 2016 18:00

AVC500 by měli bejt k mání na Muziker.CZ podle jejich infa do 5 dnů tak jsem zvědav. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Twen 10. 2. 2016 22:22

No, dostali jsme se tu trochu off-topic s těma otevřenýma sluchátkama, ale zpět k tématu:

Stiletos píše:Já mám definitivně 3 varianty počkat na AVC500(otázka kdy vůbec přijdou k nám na trh),nebo jít do dražších Audio-Technica ATH M40x a nebo se na to vykašlat a vzít tyhle který maj dle recenzí perfektní zvuk a stojí zlomek co ostatní,k čemu se kloním zatím nejvíc. :-)

http://www.muziker.cz/superlux-hd-662
... ...
AVC500 by měli bejt k mání na Muziker.CZ podle jejich infa do 5 dnů tak jsem zvědav. :-)

Díky za info. Bude zajímavé, za kolik je nasadí. M40x do úvahy neberu, pokud si pamatuju, i Ryan psal někde paralelně, že to za to nestojí. A kdybych měl připlácet, podívám se nejspíš po těch Yamahách HPH-MT220. Víc mě však ovlivnil odkaz na ty Superluxy. I paralelní vlákno o nich jsem zahlédl, ale tentokrát jsem o nich googlil víc a je to hodně zajímavá možnost, odevšaď se valí, že je to super volba... Ať už 662B, 662F nebo 669. K tomu by se pak z rozpočtu dal dokoupit nějaký USB DAC, i když z rychlého průzkumu vyplývá, že bych buď sháněl bazarový, nebo by byl vlastně podstatně dražší než sluchátka... Což by mohlo být trochu kontraproduktivní, resp. už by mohlo být lepší ty peníze vrazit přímo do dražších sluchátek...
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 2. 2016 23:06

Já projel co se dalo na forech k Superluxu a nejspíš to risknu a půjdu do těch 662B vs počkám tejden na cenu těch AVC500.Stručně i co píšou uživatele tak co jsem to pročítal tak HD660 asi nic moc basy ,je pak ještě polootevřená verze Superlux HD-330,ty na tom budou asi podobně + - někdo je přirovnává k 662F. Jinak asi podle recenzí vycházej nejlíp ty HD662/662B .Informoval jsem se na ty 662 prodejců z netu Kytary/Muziker a u telefonů samí trubky označení B,F je prej jenom o barevným lemováním,takže fakt experti na svém místě ještě že je net ,tak řeknu že nevím a nebudu plácat do telefonu čípoviny. :shock: :D

Jinak tady popis těch nástupců parametrově se vůbec nic nezměnilo,jenom logo jiný,nějak nechápu jejich politiku T500 už k mání skoro nikde nejsou a nástupce nikde momentálně,tak doufejme že tomu tak do tejdne bude a budou k mání. :-) :https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://eu.audio-technica.com/en/products/product.asp%3FcatID%3D5%26subID%3D37%26prodID%3D4788&prev=search
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Twen 11. 2. 2016 00:51

Z těch Superluxů jsem HD660 vyřadil, spíš ty HD-669 vypadají taky jako zajímavá alternativa. Z variant HD-662 mívají celkově nejlepší hodnocení ty B. Tu a tam mě hodnocení F taky zaujme a vždycky je vrátím zpět do hry... A nejen proto, že mají jinak barevný proužek po obvodu :-D Nejspíš kvůli tomu, že se u nich často zmiňují čisté výšky, a jak jsem psal - přesný činel místo slitého šustění je prostě fajn... Ale nejsem si jistý, jestli by daní za to nebyla trochu nuda, když hudba přitvrdí... (přikládám odkaz na polské fórum, i když je to s tím translatorem zábava a občas je jednodušší to přelouskat z té polštiny ;-) Každopádně občas rozporuplné, ale po pořádném rozehrání chválí jak B, tak F, ale i ty 669)

Popis AVC500 na oficiálních stránkách už jsem viděl, ale všechno, co se tam člověk dočte, jsou parametry totožné s T500...

No, čím dál tím zvažuju možnost Superluxů a levnějšího DACu ve stylu FiiO K1.
Twen
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 11. 2. 2016 01:50

No teď jsem koukal na tu Yamahu HPH-MT220 jak si zmínil a ta vypadá hodně dobře za ty prachy,se půjdu asi na ní mrknout do K+B slevněný z šesti litů na 3000.Sice je to extrém vybírat mezi sluchátkama za 800 a 3000 ale co dělat. :-)

No to Pl se shoduje i s těma cz co jsou,ale co toto to mu přišli rozbitý kusy a hned 2x či?

u příležitosti objevil, že 662 a 662F (oba páry vlastně nový) rozbít své polštářky na místě okolní skořápce - pravděpodobně příliš silné napětí v ohybu. Skutečnost, již oznámil obchod a hledat pracovní pozici.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků