Upgrade z Beyerdynamic DT 880

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 2. 2016 16:39

v tom případě zkus beyerdynamic DT150
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 10. 2. 2016 20:55

Takže T-90 ne? Hrají stejně jako DT-880? No a kdybych teda na značce Beyerdynamic netrval, existuje něco do těch 12000 kč, co by mohlo splnit mé přání? Trochu teplejší projev bez přehnaných basů? Nejsou za tu cenu už jen profesionální analytická sluchátka? Vylučme HIFIman, který je tuším z Číny a cokoliv, co nejde koupit v našich zavedených e-shopech.
Ještě poznámka: Musí být otevřené, circumaurální konstrukce.

Edit: Tak na základě "studia" beru zpět svou averzi ke značce Hifiman. Netušil jsem vůbec, o co jde. I když tato sluchátka kvůli magnetoplanární konstrukci jsou příliš těžká a budou zřejmě vyžadovat silnější zdroj. Ta pohodlnost DT-880 by mi asi chyběla. Takže je do svých kandidátů nezahrnu. Teď se vrhnu na značku Shure. Líbí se mi design i konstrukce.
Naposledy upravil Petr67 dne 11. 2. 2016 02:39, celkově upraveno 1
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MHOE 10. 2. 2016 21:27

Petr67: Co kdyby sis prošel ty tři stránky příspěvků v tomto vlákně a reflektoval doporučení, která ti tady různí lidé dali? Bylo mezi nimi početné množství otevřených modelů, které by tvá očekávání mohly naplnit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 10. 2. 2016 21:58

Tohle vlákno jsem nezaložil já, pouze jsem se připojil. Proto jsem ho celé nečetl. Hned to napravím, teď musím jít fotit sluchátka pro bazar.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 11. 2. 2016 00:06



Audio Technica? Ty jsou přece známy přísnou neutralitou a suchým projevem..

Tyhle Shure jsou krásné, ale obávám se, že zábavnější zvuk než DT-880 neposkytnou..
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... re-SRH1440
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 2. 2016 00:22

... si si to mohol pozriet sam
http://www.innerfidelity.com/images/ShureSRH1440.pdf

a vacsina AT teda neutralna nie aj ani nahodou
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 11. 2. 2016 02:55



Díky za tenhle "studijní materiál". Ještě tomu tak trochu rozumět. Chápu, že cokoliv nad 0 db je zvýrazněné, pod 0 db potlačené. Překvapil mně rozdíl mezi Beyery a Senn. Mom. takový propad výšek jsem sice při poslechu vnímal, ale na vlastní oči ještě neviděl..
Jinak z těch obrázků vyplývá (mluvím jen o frekvenční charakteristice) že DT-880 a T90 jsou prakticky totéž :-( . Škoda, tuto značku budu muset vyloučit.

Andrejsvk píše:... si si to mohol pozriet sam
http://www.innerfidelity.com/images/ShureSRH1440.pdf

a vacsina AT teda neutralna nie aj ani nahodou


Díky, takže Shure dle grafu katastrofa..:-(
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 2. 2016 04:29

najvyrovnanejsie sluchatka co som pocul
http://www.innerfidelity.com/images/Foc ... sional.pdf
cize tak by mal +- vyzerat graf

ak by som mal na dt880 250ohm nastavit ekvalizer, tak by som zacal asi takto
http://fs5.directupload.net/images/160211/t44zfa3e.jpg
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 11. 2. 2016 10:19

pokud chceš zábavnější sluchátka než jsou DT 880 tak jdi do Bang & Olufsen H6...
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Domaci- ... al-leather
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 11. 2. 2016 12:09

Ja osobne pouzivam DT880 a rovnako mi vadi podiel basu pri pocuvani hudby. Preto som si ku zosiku HA610 prikupil aj DAC Fiio E17K, ktory ma HW ekvalizer a tam si bas pridavam podla pesnicky na +4, alebo +6 dB bez nejakeho pre mna silne pocutelneho skreslenia, neda sa to porovnat so SW ekvalizermi. Takze da sa to riesit aj takto. :-) Tu su krivky pouzitia EQ.

http://fiio.net/en/products/38/parameters
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 2. 2016 12:45

sry, ale dobry sw ekvalizer fakt neskresluje ani najmenej, kdezto hw ekvalizer uz pri zapojeni do zostavy ano
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 11. 2. 2016 12:58

Tak technicky do toho uplne nevidim, riadim sa svojimi usami a dostupnym materialom, ktory prameni z mnou pouzivanych prenosnych/mobilnych, ci PC ekvalizerov v ramci foobar/aimp. Pre mna vsetky SW ekvalizery velmi skreslovali zvuk, ci to bolo na domacich, ci prenosnych sluchadlach. Tento EQ ako prvy mi poskytol vystup, ktory ma pri pouzivani zvukovo neurazil (pri prvej generacii E17, rovnako pri E17K).
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod partizann 11. 2. 2016 13:12

SW equalizery ti skresluju zvuk vtedy, ked ide pesnicka peakmi blizko k limitu 0dB (pomyselna max hlasitost - limitacia, niekde je to uvadzane inak ako 0dB ale princip je rovnaky), a ty na equalizery este pridas plus niekolko dB navyse, samozrejme ked uz pesnicka sama o sebe posiela najvyssiu uroven hlasitosti, a ty este pridas hlasitost v urcitom spektre, nic ine EQ neostava ako urezat danu spicku. Preto ma vela equalizerov hybatko zvane preamp/pregain/... ktorym mozes znizit uroven (binarne hodnoty hlasitosti signalu) vstupnej hlasitosti s ktorou EQ pracuje, a tym padom ti to boostnutie EQ v danom pasme nebude hnat signal do limitacie (orezavania). Niektore EQ ti toto urobia aj automaticky bez tvojho zasahu.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod JoxY 11. 2. 2016 13:37

Uhm dakujem trosku som viac v obraze, cize v preklade, pregain/preamp mi automaticky zrobi na vsetkom napr -20dB a ked hocico vytiahnem, tak pojdem akurat tak ku nule, aby som neurezaval v konecnom dosledu spicku, preto potrebujem vzdy zosik, ktory ma vacsiu rezervu vzhladom na zariadenie (repro/sluchadla) tak je to nejak?

Kazdopadne pri beznej consumer's zostave som rad, ze mi to hra aspon tak nahlas a dobre, ako to hra s fiio EQ. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků