Upgrade z Beyerdynamic DT 880

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tethys 6. 2. 2016 23:07

bacil2 píše:DT880 sú v podstate obyčajné krámy oproti DT150 ... ale ono sa to ťažko vysvetľuje niekomu, kto v podstate miluje ten nešťastný "beyerácky" zvuk, alebo dokonca nebodaj dobrovoľne "upgradoval" z HD650 na DT880 :D :D :D


No bacil, preferencie má vo zvuku každý individuálne, tebe bayer zvuk nevyhovuje, iný môže byť max spokojný. Tu ja musím súhlasiť s autorom a pridať sa do do klubu tých,ktorý Bayer zvuk môžu. Nie každému vyhovujú slúchadlá so zvýraznenými vyššími stredmi a nedostatočnými (pre niekoho) basmi, mne napr. toto veľmi v mnohých slúchadlách vadí a preto DT770 HD mi ostanú asi navždy, lebo doteraz som nenašiel niečo do 350 EUR čo by mne (zdôrazňujem "mne") lepšie hralo. A to stále hľadám. Takže autorovi rozumiem a nech nájde to pravé.
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 6. 2. 2016 23:21

tethys píše:...Nie každému vyhovujú slúchadlá so zvýraznenými vyššími stredmi a nedostatočnými (pre niekoho) basmi, mne napr. toto veľmi v mnohých slúchadlách vadí a preto DT770 HD mi ostanú asi navždy, lebo doteraz som nenašiel niečo do 350 EUR čo by mne (zdôrazňujem "mne") lepšie hralo...
... to som vôbec nepochopil, čo si týmto chcel povedať ... inak počul si už vôbec niekedy DT150?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tethys 6. 2. 2016 23:36

Nie, ja som nereagoval na prvú časť vety, ale na druhú časť a to - "kto miluje ten nešťastný bayerácky zvuk".
tethys
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2016 01:52

Moc děkuju za dosavadní tipy a prosím, abyste se nehádali, každému opravdu vyhovuje něco jiného.
Z těch doporučovaných sluchátek mě nejvíc lákají Fostex, už jen ten vzhled je prostě nádhera. A hodně dlouhou dobu pokukuju po Hifiman HE400S. Jinak jste mě potvrdili, co jsem tušil, že budu asi muset přisypat, abych se posunul, takže ve hře Fostex a určitě i HE400i (je velký rozdíl 400S a 400i krom ceny?)
Co se týče AKG, to pohodlí nebyla zas taková hrůza a skrz ty křišťálové výšky bych to i přehlídl, ale dost mě tam vadila absence intenzivnějších basů. Pro mě by bylo ideální zkřížit AKG K701 - výšky a vyšší středy a DT880 nižší středy a basy (basů ještě nepatrně víc), s pohodlností Beyerů.
Co ty AKG K712? Jak říkám, ta nepohodlnost nebyla až tak šílená, ale prostě třeba stará Metallica mně na mé sestavě s AKG K701 zněla jak z tranďáku, Vivaldi Four Seasons zas bylo na AKG o míle někde úplně jinde, ale není to pro mě stěžejní žánr. Takže ani 712 bych nezatracoval.
Jinak se musím přiznat, že mě celkem štve, že jsem manželce ukázal na Massdropu ty Fostexy včetně ceny, to nevím, jak bych obhájil, ale peníze bych na to měl stejně nejdřív v srpnu a nevím, jestli tam ještě někdy budou.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 7. 2. 2016 02:05

Jestli jsi poslouchal Metallica "Death Magnetic", tak ta je jako z tranďáku už nahraná, to nebyla vina sluchátek. Tato deska je nejotřesnějším příkladem Loudness War, který můžeš slyšet :-(
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2016 02:50

To určitě ne. Metallica pro mě skončila v roce 1988 albem ...And Justice for All. Ten jev jsem sledoval hlavně u prvních tvrdých alb Kill Em All a Ride the Lightning.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 7. 2. 2016 12:04

Tak nez k712 radeji ty he400i.rozdil sice mezi k701 a k712 nejaky je,ale neni to az takovy upgrade.spise vylepseni predchoziho modelu.a nez 400s bych radeji sahnul po 400i.jen muj nazor,nekdo ho muze mit jiny.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 7. 2. 2016 12:34

martas38 píše:To určitě ne. Metallica pro mě skončila v roce 1988 albem ...And Justice for All. Ten jev jsem sledoval hlavně u prvních tvrdých alb Kill Em All a Ride the Lightning.


Off Topic: Já jsem Metaliku s radostí poslouchal až do desky Saint Anger. Ta je neposlouchatelná a o Death Magnetic nemluvě. Tenkrát by mně nenapadlo, že Metallica de facto skončila, nechápu proč tato skupina nedokáže natočit solidní album. Death Magnetic měl být jakýmsi návratem a restartem, ovšem sprasili to zvukaři a od té doby se už Metallica nevzpamatovala. RIP :-(
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 2. 2016 15:46

martas38:
Pokud hledáš K701 s více basy, tak K712 se této představě velmi blíží - doporučuji aspoň zkušební poslech.
Ohledně HiFiMANů - pokud to rozpočet dovolí, tak bych koukal rovnou po HE400i.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2016 17:30

Dík za rady. Taky to tak nějak vnitřně směřuju HE400i a raději si na ně došetřím. Samozřejmě napřed ty kandidáty poslechnu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 2. 2016 18:53

Pokud budeš chtít HE-400i, tak si počkej na slevy na 7000-8500. Osobně já bych za ně 14 000 nedal když vím, že na Black Friday stály 7500.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2016 19:24

BabetakCZE: tak nějak uvažuju, nemám potřebu to hrotit, jen jsem chtěl nasbírat informace. Nechávám ve hře i ty Fostex, ale ty si asi těžko někde poslechnu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 2. 2016 19:29

Fostex mám a pokud máš rád basovější/zábavnější projev, tak prakticky neexistuje za tuto cenu lepší volba.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 2. 2016 20:00

BabetakCZE: Asi bych je musel vyzkoušet. Každopádně u přenosného audia byly pro mě Hifiman Re-400 příliš suché s málo basy, pak jsem koupil Trinity Delta a se standardně dodávanými filtry to zas bylo buď moc basové (tmavé filtry) a nebo moc málo (fialové filtry) a musel jsem doobjednat zlaté filtry, se kterými mají podle mě podobný projev jako DT880, ale s výraznějšími basy. Každopádně úplně vyrovnaná sluchátka pro mě nejsou to pravé ořechové.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 10. 2. 2016 15:36

Když už tu to téma je, zeptal bych se, zda by měl nějaký přínos upgrade na Beyerdynamic T-90.

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Domaci- ... namic-T-90

Jsem s DT-880 vcelku spokojený, jen je neposlouchám tak často, jak by si možná zasloužily. Důvodem je velmi slabé basové pásmo. Nejčastěji mám na uších Senny Momentum On Ear, i když tam je to zase přesně naopak. Ale ubrat basy a přidat výšky lze, kdežto na Beyerech přidávat basy donekonečna nelze. Zvuk je pak zkreslený. Tak by mně zajímalo, co ty T-90. Stálo by za to na ně našetřit? Netuším, jaký mají zvuk, jen bych preferoval trochu zábavnosti na úkor analytičnosti?
Omezme se na značku Beyerdynamic, jinak bych se zase dostal do bludného kruhu a zbavil se zbytečně perfektních sluchátek.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků