Náhrada za Sennheiser PX 100 do 2500Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bovien 8. 2. 2016 14:47

radimecek13 píše:Jdi do ultrasione icans,fakt ty sluchátka za tu cenu hrajou výborně..


Když pominu, že se mi velmi nelíbí vzhledově, můžeš je porovnat s PX 100? Nebo HFI-15G? To by mi pomohlo. Ono je jinak hodnoceni dost subjektivní, záleží na tom,s čím to člověk porovnává.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bovien 8. 2. 2016 19:20

Tak jsem dnes navštívil Datart, Euronics, Electroworld, Planeo Electro a hudebniny Muziker, vše v Ostravě.

V některých obchodech neměli k vyzkoušení nic, v ostatních dohromady tak 90% uzavřených a z otevřených nejčastěji Koss Porta Pro. Obecně nejvíce vystavené byly Sony a Phillips. Zkoušel jsem jich několik, ale asi jediné, které mě trochu zajímaly byly Marshall Major II. Byl jsem překvapený, jak jsou malé a jak dobře tlumí - spustil jsem nechtíc alarm a ani jsem ho neslyšel :D Zvukově patřily spíš k tomu lepšímu, co jsem zkoušel. Nicméně ten přítlak je i na mou malou hlavu drtivý.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bovien 12. 2. 2016 09:29

Díky všem za rady a tipy. Nakonec jsem se po dlouhém zvažování, pročítání tuny recenzí a pár nezávazných diskuzích s prodejci rozhodl pro Grado SR60i. Dám sem nějaké dojmy, až dorazí. Když pominu recenze, tak 2 důvody, které nakonec vedly ke Grado místo Ultrasone jsou: 1) cenový rozdíl cca 500 Kč mi nepřišel až tak velký a hudebně by měl být dost velký, 2) Ultrasone HFI-15G nemají výměnné náušníky. Třeba mi ale ani Grado nebudou vyhovovat a bude hledat dál. Uvidíme.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 12. 2. 2016 11:01

Ultrasone HFI-15G samozřejmě mají výměnné náušníky. Na sluchatka.net jsou nyní v akci SR80i za 2990 Kč, což je zajímavější nabídka. Navíc tam píšou něco o zlevněném kusu s drobnou kosmetickou vadou.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bovien 12. 2. 2016 14:01

Ultrasone HFI-15G samozřejmě mají výměnné náušníky.


V recenzích se o tom většinou nepíše a v té jedné, kde o tom zrovna psali, uváděli, že právě náušníky výměnné nejsou, že jsou napevno přichycené k tělu sluchátka. Tomu nasvědčuje i text "Ear pad with adhesive tape" z popisku produkcu v oficiálním eshopu. Jestli tomu rozumím správně, jsou náušníky zřejmě přilepené. Nicméně děkuji za uvedení na pravou míru, měl jsem si to lépe ověřit.

Na sluchatka.net jsou nyní v akci SR80i za 2990 Kč


Ano, vím, ty 60i mám taky od nich, za 2690 Kč. Vzhledem k tomu, že jsem původně chtěl jít max do 2500 Kč, nechtěl už jít na 80i. Navíc recenze porovnávající 60 a 80 většinou uvádí, že se příplatek na 80i nevyplatí, že rozdíly nejsou velké, obzvláště bez použití zesilovače, což je i můj případ. Říkám si, že ty 60tky budou stačit. Uvidíme.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maxo_s 13. 2. 2016 13:05

Tak ja som vlastnil Koss Porta pro,neskôr Sennheiser PX100,Ultrasone HFi-15g.
Koss pre mňa moc hlasné nízke frekvencie,PX100 mi prišli vyváženejšie oproti Koss,no HFI-15g mi pripadali najlepšie.Lenže to som už mal iné zdroje zvuku a predošlé modely predané,takže moje porovnanie po pamäti je HODNE nepresné.
Používal som ich v autobuse,tak som si ani nevšimol ako hlasné majú nízke tóny,až som ich nedávno zapojil doma.
Pokiaľ je možnosť použiť soft.EQ,tak sa pohrať s frekvenčným priebehom a rozdiely by sa pravdepodobne dosť zmazali,za predpokladu podobnej miery skreslenia.Merania skreslenia HFI-15g som nenašiel.Koss aj Senn. sú na Innerfidelity.
Ultrasone sú väčšie, kábel len 1m,čo je na doma málo a po čase (3h) ma tlačili na uši.
Nad C542/PC ALC1150 -> Violectric V100 -> HiFiMAN 400i
maxo_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bovien 13. 2. 2016 15:47

Díky maxo_s. Jak jsem psal dříve, nakonec jsem se rozhodl pro Grado SR60i. Objednáno včera ráno na http://www.sluchatka.net, dorazily dnes, akorát buď omylem nebo schválně přišly Grado SR80i, takže mám velkou radost. Na první poslech hrají výborně, zvuk je poměrně lehký a světlý, hlavně výšky jsou velmi čisté a jasné až "sykavé", basy tam jsou tak akorát, aby to ještě bylo dost, klidně bych snesl i víc. Počítám, že se to časem ještě zlepší. Zvukový prostor je úžasný a poslech je požitek. Stačí zavřít oči a jsem s hudebníky na pódiu. Akorát opravdu propouští všechno ven, to i ty PX 100 proti nim tlumí. Jsem zvědavý, co na to kolegové v práci :) ale uzavřené jsem nechtěl.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bovien 18. 2. 2016 10:47

Tak po naposlouchání cca. 12-16h můžu zatím říct, že si Grado SR80i nechám :)
Když porovnám se Sennheiser PX 100, na které jsem byl roky zvyklý, tak zvuk je dost jiný. PX 100 má silnější basy a celý zvukový projev je teplejší a jaksi příjemnější. Grado mají vyrovnanější zvuk a jsou výrazně světlejší. Zpočátku mi množství slyšitelných středů a výšek až vadilo, navíc některé "vyšší" bicí zněly tak nějak plastově, nevím, jak to popsat. Celkově je zvuk jasnější, jiskřivější, chladnější, ostřejší, zvukový prostor pak větší, než u PX 100 - stačí zavřít oči a jste hned před pódiem, tohle je paráda.
Po několika dnech poslouchání už si na jejich zvuk zvykám, jediné, na co si zvyknout nemůžu jsou slabé basy, takže teď poslouchám s bass boost na +3dB ve Win7. Teď jsou basy úžasné, ale přijde mi, že to mění i středy a výšky, jakoby to posunulo celé frekvenční pásmo o něco níže a zvuk je temnější. Nejsem z toho řešení nadšený, protože nemám rád používání EQ. Určitě to zase po pár dnech zkusím bez toho.

Jinak můžu ale říct, že Grado jsou rozhodně slušným upgradem z PX 100, zvuk je však jiný a je dobré si je tedy vyzkoušet předem. Pokud někdo chce hlubší, "temnější", četl jsem doporučení na Sennheiser HD 558/598, nebo si pohrát s EQ. Co se týče pohodlí, i se svou menší hlavou nemám žádný problém. Sluchátka sedí dobře, jsou pohodlná, vydržím s nimi i 4+h denně.
Bovien
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků