Náhrada za Sennheiser PX 100 do 2500Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bovien 5. 2. 2016 14:48

Zdravím,

mám přes 5 let Sennheiser PX 100 (původní série) a jelikož se začínají rozpadat, hledám důstojného nástupce. S PX 100 jsem nadmíru spokojený - zvuk je čistý, vzdušný, harmonický, basy na tak malá sluchátka skvělé. Když už se poohlížím po jiných, zvažuji připlatit a jít do lepších, ale jaké by to mohly být?

Má kritéria:
- zvuk: jasný, čistý, prostorný a harmonický přednes bez přebasování a zkreslení- poslouchám vše od symfonické hudby přes pop, rock až po metal
- konstrukce: preferuji lehkou, supra=aurální, otevřenou, decentní - používám je v práci a potřebuji alespoň lehce slyšet, co se děje kolem; mám menší hlavu, některá sluchátka můžou být příliš velká; poslouchám někdy i 6 nebo 8 hodin, musí být pohodlná
- cena: ideálně do 2500Kč (max 3000Kč).

Pokud by se v dané ceně nenašlo nic rozumného, klidně navrhněte i něco dražšího, ať mám představu, kolik bych musel připlatit, aby se to vyplatilo.

Zkoušel jsem Sennheiser HD 239 a byl jsem hodně zklamaný. Pro mně přebasované, ale hlavně zastřené středy i výšky, znělo to, jako bych poslouchal přes mokrý ručník.

O čem přemýšlím, ale není to nijak zavazující:
- Marshall Major II (obávám se basů a velikosti sluchátek + pritlaku na usi)
- Grado 60 (moc se mi nelíbí vzhled, ale prý hrají skvěle)

S vyšší cenou: Philips Fidelio M1MKII nebo Sennheiser Momentum On Ear

Všechny rady jsou vítány.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 2. 2016 17:05

Podobnu, lahku konstrukciu maju napr. Ultrasone HFI-15G. Pripadne iCans Octa.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bovien 5. 2. 2016 18:20

Díky za tip. Icans se mi nelíbí vzhledově, ale ty Ultrasone nevypadají špatně a podle recenzí hrají lépe, než PX 100. Jen si říkám, jestli ten rozdíl v kvalitě odpovídá dvojnásobné ceně Px 100. Taky by mne zajímalo, jak je to s tím "surroundem", obecně ho nemám moc rád, ale ve sluchátkách jsem to neslyšel, tak nevím. Někteří uvádějí, že je třeba si na to u těchto sluchátek zvyknout. Nemá s něma někdo zkušenosti?
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 5. 2. 2016 18:51

Icans Octa zvýrazněnej bas nemaj a surround efekt tam není žádnej,je to spiš marketing..jsou to výborná sluchátka,po poslechu jsem si koupil ještě jedny do zálohy :D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 5. 2. 2016 21:04

http://www.xiaomitoday.com/meizu-hd50-review/
V-hrajúce ale dobrá kvalita za tú cenu
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bovien 6. 2. 2016 12:25

Opět díky za reakce a tipy. Ty Ultrasone asi nebudou moc rozšířené nebo oblíbené, neobjevují se v mnoha recenzích. iCans jsou většinou chválené, ty HFI-15G jsou někde chválené jako výrazně lepší, než Senn PX 100, jinde jsou srovnatelné nebo i horší (ploché basy, zastřený zvuk) :hm Nezkoušeli jste je někdo pro srovnání, jestli je mezi nimi velký rozdíl?

Meizu zatím vyřadím, jsou uzavřené, hodně tlumí okolí, náušníky nebudou moc prodyšné, nedají se sehnat v ČR a podle grafu mají silnější basy.

Nevíte, jestli se dají Ultrasone a Grado vyzkoušet někde v Ostravě?

Jo a sluchátka používám výhradně k PC.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr67 6. 2. 2016 20:07

Sennheiser Momentum On Ear vlastním, jsou po všech stránkách luxusní, ale mají silně basový projev, bez použití ekvalizéru bys možná nebyl spokojený.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bovien 6. 2. 2016 20:24

Ok, takže tyhle asi taky padají. Ekvalizéry nemám rád. PX 100 jsou právě super, že hrají perfektně (tady pro mně) od vybalení. Momentum jsem zvažoval spíš v krajním případě, kdybych je někde mohl vyzkoušet a zalíbily by se mi, přeci jen jsou uzavřené a přes limit. Takže asi je ani nemusím vyhledávat.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr67 6. 2. 2016 20:41

No, já je mám asi 3 měsíce. Hledal jsem náhradu za AKG-K 451, které byly přebasované až hrůza. Ty Momentum mají něco do sebe, jsou to opravdu luxusní sluchátka. Vzhled, materiály, držení na hlavě, lehkost.. Nebýt těch fakt přehnaných basů bych řekl, že Sennheiser vyrobil skvost. Já bych ti je doporučil poslechnout, možná se Ti zalíbí.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bovien 6. 2. 2016 22:11

Jestli na ně někde narazím, tak určitě vyzkouším, ale našel jsem si frekvenční charakteristiku a podle ní se mi líbit nebudou - basy jsou podobné Sennheiser HD239, které jsem zkoušel a už to bylo trochu moc.

Začal jsem hledat sluchátka podle frekvenčních charakteristik, aby byly podobné PX 100 (spíš vyrovnanější, nepřebasované) a ty Ultrasone HFI-15G mají větší útlum basů a trochu i nižších středů. Škoda, že je asi nikde neseženu na vyzkoušení. Lepší (vyrovnanější) jsem v ceně do 2500Kč našel asi jen Beyerdynamics DTX-910, ale ty už jsou velké. Do 3000Kč pak vypadají zvukově nejlépe otevřené Grado SR60e (velké a vadí mi tech design) a uzavřené Bose AE2 a Sony MDR-7506 (konstrukce a velikost) :(

Tak nevím, jestli risknout ty Ultrasone a případně vrátit nebo co :(
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr67 6. 2. 2016 22:58

Nové Ultrasone Go jsi zkoušel? Rozhodoval jsem se mezi něma a Sennama. (Neslyšel jsem je).
Ty Momentum mají impedanci 18 Ohm, takže je připojíš ke všemu.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2016 07:40

Uzavrete neprebasovane, to ti Bose nesplni, a ani Sony. Ak nevadia uzavrete, tak jednoznacne Fostex TH-7. Pekny, vyrovnany zvuk a z PX 100 velky upgrade. A zvukovo lepsie ako vsetky tu spominane. Len su o dost vacsie.

HFI-15 hraju lepsie ako PX 100, len s viac basmi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bovien 7. 2. 2016 19:05

Pořád platí, že chci primárně otevřená sluchátka, ale jelikož s uzavřenými nemám zkušenosti, tak nějaká klidně vyzkouším, pokud na ně někde narazím. O Fostexech jsem tu už chválu četl.

Momentálně jsou mými horkými favority ty HFI-15G a Grado SR60i (na http://www.sluchatka.net mají rozbalený kus za 2690Kč, jinak nová za 2890Kč, nová řada SR60e se dají sehnat za 2990Kč). Grado už jsou sice nad finanční limit a mám obavy jak o pohodlí, tak o vzhled, asi bych v práci vypadal jako ufon :-D, ale četl jsem o nich zatím jen samá pozitiva a už jsem po nich pokukoval dříve. Zítra obejdu pár obchodů a uvidím, co budou mít k vyzkoušení. Nedělám si ale velké naděje. Studuji recenze na http://en.goldenears.net/GR_Headphones. Mají tam jak PX 100, tak HFI-15G, tak Grado a spoustu dalších.
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bovien 8. 2. 2016 08:23

Hmm, tak podle Golden Ears mají ty HFI-15G ještě výraznější basy, než Sennheiser PX 100-II a i ty už podle spousty majitelů mají basy příliš silné oproti PX 100. I výšky vypadají u PX 100-II vyrovnaněji, než i HFI-15G. Hmm... Chtělo by to slyšet.

Test Ultrasone HFI-15G: http://en.goldenears.net/23113
Test Sennheiser PX 100-II: http://en.goldenears.net/33328
Bovien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radimecek13 8. 2. 2016 14:04

Jdi do ultrasione icans,fakt ty sluchátka za tu cenu hrajou výborně..
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků