Mé první špunty - velké zklamání - potřebuji radu.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr67 5. 2. 2016 22:17

Ty Trinity jsou jen ve vel. S a M. Mi nestačí ani L.
Měním sice názory jako ponožky, za což se omlouvám, ale při zapojení do iBassa DX50 hrají zase úplně jinak. Řekl bych skvěle, výšky jako zvon. Ale můj hlavní přehrávač je telefon Xperia Z3 a ta mi třeba se Sennama hraje krásně. Nevím, nějaká impedanční nesrovnalost či co. Nevím, zda by pomohla investice do dražších sluchátek, ale nabyl jsem pocit, že se špunty je všechno dost loterie. Musím to přes víkend důkladně zvážit.

Ještě jeden dotaz plynoucí z neznalosti "špuntologie". Když je nasadím do ucha, pořádně zatlačím, tak stejně když je zkušebně zatlačím úplně co to jde a držím, basů ještě hodně přibude. Asi tam bude ještě nějaká rezerva, že špunty (pěny) nejsou pořádně zatlačené.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 2. 2016 00:33

Mám kolegu z práce, kterému jsem pujčil Havi B3 s pěnovými nástavci a dělalo mu to totéž. To znamená špatná kombinace nástavců a tvaru sluchovodu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 6. 2. 2016 19:57

Tak jsem se nakonec rozhodl sluchátka vyměnit. Napsal jsem do e-shopu a budu doufat, že to půjde. Hlavní důvod je, že za 1700 kč dostávám velmi problematickou kvalitu. Hrají všude jinak (MA600) a jsou příliš drobné, to je zřejmě příčina, proč je nemůžu dostat dostatečně daleko do uší.
Požádal jsem o RHA-MA750. RHA proto, že když je zapojím do špičkového přehrávače a rukama je přidržuji v uších, hrají naprosto skvěle. Nejsou tak přebasované jako Senny, mají čistý, křišťálový zvuk. U MA750 bych za akceptovatelný příplatek dostal zřejmě maximum, co potřebuji, nejen v oblasti zvuku. Ale nebudu předbíhat.
Jestli mi obchod vyhoví, mohu si (snad) vybrat i jiná sluchátka. Můžete mi psát návrhy v ceně do 2500, kdybyste se náhodou nudili :-), jen zdůrazňuji, že nemám rád suchý analytický zvuk (náhlavní AKG vyšší cenové hladiny). Mám rád basy, ale nesnáším zahuhlanost (Porta Pro, PX100..).
Zatím díky a krásný víkend!
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aventedor 6. 2. 2016 22:19

Jak chceš basy, tak největší volbou je asi SONY MDR-XB90EX. Bohužel je u nás pravděpodobně neseženeš, čili z amazonu. Další třeba Pioneer SE-CX8, u nás k dostání za menší příplatek možná Vsonic GR07. Nejsem ale zrovna zkušený a tak dej raději na rady místních znalců :)
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Petr67 6. 2. 2016 22:28

Když oni znalci mlčí. Asi jsem je už otrávil. Musím ještě napsat jednu věc. Nejsem nakloněn ke všemu neoriginálnímu a to ve všech oblastech, nejen hudbě. Nikdy bych nic nekoupil z Aukra, nebo Číny. Proto jsem asi naštval Bínu, když jsem ignoroval jeho radu a koupil origoš Comply. Když tak prosím tuto moji "úchylku" zkuste respektovat a bude vše OK. Dík.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Svenmeister 6. 2. 2016 22:36

MA750 by měly být dobrou volbou. V ČR nevím o nějakých lepších basových sluchátcích - nevím tedy jaký přednes mají Fiio EX1. (V této ceně)

GR07 jsou oproti MA750 mnohem rovnější.
Svenmeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aventedor 6. 2. 2016 22:57

Fiio si chci kupovat, až budou mít v Číně po oslavách. Co jsem se různě dočetl, tak jsou na basy slabší, hlavně díky vzdušné konstrukci a také slabší těsnosti okolního ruchu - měly by mít hlavně dost dobré středy, takže se domnívám, že to nebude úplně to pravé pro Petra. Ale nemám osobně ještě vyzkoušeno a ani nevím, jestli pomohou pěnové špunty od Comply k lepším basům.
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 7. 2. 2016 12:36

Petr67 píše: Proto jsem asi naštval Bínu, když jsem ignoroval jeho radu a koupil origoš Comply. Když tak prosím tuto moji "úchylku" zkuste respektovat a bude vše OK. Dík.


Je mi to dost jedno, jen jsem ti chtěl poradit levné řešení na vyzkoušení. Ale chápu, že jen na problém házet peníze je často jednodušší řešení.

Jinak jakou velikost Comply jsi si koupil?


Když oni znalci mlčí. Asi jsem je už otrávil.


Topiců o sluchátkách do 2,5-3 tisíc je tu kupa a pořád se tam řeší to samé, stačí chvilku hledat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 7. 2. 2016 13:30

Koupil jsem Comply vel. L. Ale mohly být ještě větší a hlavně delší. Uvidíme, co to udělá s RH750.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 10. 2. 2016 13:57

Tak RHA-MA750 jsou na cestě. Přes celodenní hledání jsem nenašel v této cenovce nic vhodnějšího. Ještě jsem váhal nad Sennheiser in Ear, lákalo mně hlavně ovládání pro Android, ale protože dokonale znám jejich zvuk (mám Momentum On Ear), tak by to bylo z bláta do louže. Nechci sluchátka s takhle přehnanými basy. 750 teoreticky vycházejí nejlépe mým představám, uvidíme, co praxe :-)
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 11. 2. 2016 07:16

Petr67 píše:4/ Basy: těžkotonážní, silné, zvrat proti silikonům drastický +-
5/ Někam mi zmizely výšky. Nevím, zda dělám ještě nějakou chybu -


Chybu nerobíš nikde, ako som už spomínal vo viacerých diskusiách, Comply sú kvrvítka zvuku a presne takto sa to prejavuje. ;-)
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků