Sluchátka + MP3 přehrávač do 3000,-Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2015 10:08

Pro kolegyni (jejího syna) vybírám kombinaci sluchátek (50% domácí poslech, 50% cesty) a MP3 přehrávače. Sluchátka mají být náhlavní, spíše uzavřená, velikost není rozhodující, ale ne žádné velké obludy.
v MP3 se nevyznám vůbec, tak prosím o nějaké tipy.
Cena za kombinaci celkem do 3000,-Kč.

Poslouchané žánry nevím, ale předpokládám dnešní pop/rock, prostě co dneska mládež poslouchá.

Napadly mě nějaké Superluxy, možná Fostex, AKG Y50 nebo něco v tom stylu. Co vy na to?

Děkuji.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2015 12:34

Tak prozatím můj první nástřel:
SONY NWZ-B183B
https://www.alza.cz/sony-walkman-nwz-b1 ... 93#recenze
+
Beyerdynamic DTX 501 p
http://www.muziker.cz/studio-podium/nah ... 01-p-Black
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 30. 11. 2015 12:58

Co k přehrávání využívat smartphone? Daný rozpočet bych v plné výši vrazil právě do sluchátek... Škoda kupovat mptrojku kdovíjaké kvality.

Jako sluchátka bych zkusil z druhé ruky sehnat něco jako Beyerdynamic DT1350 nebo Sennheiser HD25 Aluminium (popř. Amperior).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2015 13:09

Má to být dárek a tedy nové.
Ten mobil zkusím ověřit, taky bych tuhle variantu preferoval, než kupovat MP3.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 30. 11. 2015 15:58

nástrel č.2 dobrý,mp3 -ku radšej Sandisk
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2015 16:48

Zítra bych měl vědět, jak to bude s tou MP3. Doufám, že vypadne a budou ve hře pouze sluchátka.
Na Sandisk jsem koukal, ale recenze nic moc, hlavně ovládání, zasekávání apod. Zvuk dobrý.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 30. 11. 2015 19:39

Sansa clip zip jsem koupil přítelkyni na běhání a musím říct, že za ty peníze hraje neuvěřitelně. Problém byl se zasekáváním (totální zámrzy), zjistili jsme, že pomáhá nabíjení POUZE přiloženým kablíkem. V dané cenovce ale supr DAP, připojil jsem různé IEM co mám doma, velké sluchátka a taky marshall major, vše utáhne a zvukově hraje velmi pěkně. Škoda, že jsi nestihl BF výprodej jedničkových majorů za 999kč. I přes jejich lehkou nepohodlnost za nevelkou částku určitě výborný kup. Pokud půjde přehrávat z mobilu, napal to do sluchátek, HD-25 určitě dobrý, jen asi cenově nad limit...
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2015 22:13

Mám obavu, že pokud vypadne MP3, tak se limit výrazně sníží :(.
Udělal jsem trochu průzkum a vypadlo mi těchto několik kandidátů:

Beyerdynamic DTX 501 p
Sennheiser HD 239
AKG K 451
AKG Y50
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 1. 12. 2015 19:28

Na ty Senny HD 239 pozor. Sice hrajou celkem dobře a jsou pohodlne, ale nedrží moc dobře na hlavě. I s mojí velkou hlavou jsem je nemohl nosit ven, protože mi při chůzi lítaly po hlavě.

Já osobně bych doporučil ty AKG Y50. Dobrá konstrukce, přítlak tak akorát, takže dobře sedí i při chůzi, zvukově je to nadprůměr a mají jistý styl, který se mě osobně líbí.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2015 21:51

Tak to dopadlo přesně, jak jsem se obával :(.
MP3 nebude, ale limit šel dolů na 1500-1800,-. Tím pádem zůstaly ve hře akorát beyery a už ani AKG K 451 jsem neukecal.

Nu co, i tak si myslím, že v dané ceně to nebude špatná volba, pokud mu budou dobře sedět.
Díky všem za reakce.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků