upgrade z HD 555 - podobny zvuk

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JiriNev 25. 11. 2015 23:28

Zdravím všechny sluchátkové nadšence :-)

moje sluchátka:

UE - triple fi.10
- zvuk je pro mě jednim slovem dokonalý, dynamický, všeho je akorát
- boužel už je nemám kde poslouchat a celkově mně pecky nevyhovují pohodlím

Sennheiser HD 555 - mód na 595
- perfektní pohodli
- pro mě nejlépe znějící otevřená sluchátka, nádherné středy, vokály
- basů úplně akorát
- konstrukce vyloženě odfláknutá, vržou, praská hlavový most

Beyerdynamic DT 990 pro 250 ohm
- perfekní pohodlí, super konstrukce
- nádherné basy i když možná trošku více, hezké výšky
- hodně chybí středy, vokály utopené

Beyerdynamic DT 770 32 ohm
- mnohem méně prostoru
- znějí jako DT 990 pod lehkou dekou
- extrémní množství basu, i toho absolutně nejnižšího, mnohem více než DT 990 - zní úžasně, ale je ho moc a poutá na sebe absolutně všechnu pozornost.
- mám je jen na občasný poslech v práci, proto uzavřená.


sluchátkový zesilovač Styleaudio Carat Ruby 2

preferovaný zvuk:
- poslouchám absolutně všechny žánry :-) od klasiky, pop, rock, soundtrack,.... vše
- asi nejvíc si ujíždím na hezkých středech a vokálech

Chtěl bych upgradovat na konečnou sestavu, třída ve které zůstanu a určitě víš nepůjdu je cca do 10. tis za sluchátka.

dotaz č. 1
- Prodám DT 990 a plánuji pořídit dvoje sluchátka HD 600 a K 701 a ty méně pasující prodám. Nějaký návrch které by mi mohly sedět nejvíce vzhledem k mým preferencím ( prostor, středy, vokály, dynamika), nějaké alternativy?

dotaz č. 2
- Když jsem v roce 2010 kupoval sluchátkový zesilovač Carat Ruby 2, všude se psalo jak je super a zvládne sluchátka typu HD 600 levou zadni a najednou všude vidím, že je dobrý jen jako DAC a mizernej zesilovač, tzn. co je pro mě lepší volba?
1. prodat jej a koupit DAC + zesilovač v jednom - výhoda jednoho zařízení
2. neprodávat, ale dokoupit zesilovač - nevýhoda 2 zařízení
3. nechat tak, zvládne HD 600, K 701 a tuto ligu sluchátek - nejlevnější varianta :-)

Chtěl bych nějaké konečné řešení, aby mi pak nevrtalo hlavou, že jsem měl trochu připlatit a zvuk mohl být někde úplně jinde, ale samozřejmě za co nejméně peněz.

děkuji všem za odpovědi a názory.
JiriNev
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 11. 2015 21:55

Pro sluchátka náročná sluchátka jako HD 600 a K701 není Ruby2 sám o sobě nejvhodnější partner. Jeho sluchátkový zesilovač je prostě omezen konstrukčně (řešení pomocí opampů) a není ani kdovíjaký silák. Hrát to bude, ale nebude to úplně ono.
Ruby2 ale obsahuje poměrně slušný DAC, takže po doplnění kvalitním sluchátkovým zesilovačem (třeba tímto) se může stát základem kvalitní mid-fi sestavy.
V případě nákupu nového zařízení by mělo smysl až něco jako Schiit Modi 2 Uber+Schiit Magni 2 Uber, Audio-GD NFB-15, Audio-GD NFB-11, Matrix M-Stage HPA-3U atd., popřípadě bazar.

Ze sluchátek určitě vyzkoušej HiFiMAN HE400S. Ty by mohly dobře fungovat i přímo z Ruby2.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků