Externí zvukovka pro sluchátka a notebook

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlada2 24. 11. 2015 00:09

Ahoj,
rád bych si vychutnal co nejlepší zvuk z notebooku. Momentálně mám sluchátka Sennheiser HD 595, ale uvažuji časem o novějších. Potřebuji tedy exterí USB zvukovou kartu s co nejlepším sluchátkovým zesilovačem. Limit je cca 7.000 Kč.

Zatím uvažuji o:
Fiio E10k OLYMPUS 2
Fiio E18 KUNLUN
Geek Out V2/V2+
Cambridge Audio DacMagic XS
Schiit Fulla
Audioquest DragonFly


Byl by někdo schopen porovnat kvalitou zvuku výše zmíněných s těmito dvěma?
OPPO HA-2
Audiolab M-DAC


Zatím je mým favoritem Fiio X3 2nd gen., protože obsahuje i audiopřehrávač, což se může na cestách hodit. Otázkou je, jak je na tom ve srovnání kvality zvuku s ostaními.

Je někde v Praze možnost si zvukové karty poslechnout, případně si i vybrat nová sluchátka?

Díky za každou odpověď.
vlada2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 24. 11. 2015 00:15

Nejdriv se vybiraji sluchatka, pak se okolo nich postavi zbytek, ne obracene.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 11. 2015 07:27

Toto je sekcia sluchadiel. Zvukovky sa vyberaju na inom mieste: forum-1920/Prevodniky-a-sluch-zes.html
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 24. 11. 2015 08:03

sashafckinggrey píše:Nejdriv se vybiraji sluchatka, pak se okolo nich postavi zbytek, ne obracene.
nevidím vôbec žiadny dôvod pre takéto dogmatické pravidlo ... najmä keď už nejaké pomerne normálne sluchátka vlastní
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mike H. 24. 11. 2015 14:34

Mám zkušenost hlavně s Fiio produkty. Měl jsem fiio e17 to bylo pro mě nic moc, zvukově to nebyl moc přínos od integrované zvukovky v PC. Fiio E18 je mnohem lepší hraje zvukově podobně kvalitně jako X3 2 Gen, které také vlastním. Nejlepších zvukových výsledků dosahuji když přehravám z X3 a k ní mam připojený E18 jako zesilovač :-).

E18 ma vyhodu, že ho mužeš připojit k telefonu s androidem a máš zařízení se zvukovou kvalitou na úrovní X3 2gen. Taky může sloužit jako powerbanka či jen čistě sluchátkový zesilovač.

Na X3 2gen je super že mužeš poslouchat hudbu kdykoliv, nemusiš startovat notebook.

V Praze můžeš navštívít Audigo, jsou tam ochotní a mají toho dost na vyzkoušení...
Sennheiser HD 650, Hifiman HE-300, Sennheiser HD 515, Koss GT5, AT MSR 7,Sony MDR-1000X, DUNU DN-1000, Klipsch Image S4, PHANTOM MASTER 4, Fiio X3 2 Gen, Fiio E18, ALO Audio PanAm
mike H.
Junior

Odeslat příspěvekod Soldner 24. 11. 2015 17:17

Mel jsem E10 a jak bylo zmineno, rozdil oproti integrovane zvukovce neni nijak vyrazny. X3 uz na tom bude lip, ovsem k nemu na venek budes resit zase nejake jine (on ear, IEM) sluchatka, rekl bych, ze je to opet lehce polovicate reseni, pokud planujes upgrade sluchatek. Z tebou uvedenych jsem dale mel Schiit, ovsem asgard, se kterym jsem bxl spokojeny, ale osobne bych ti doporucil ze stejne cenove kategorie velmi dobre vybaveny vyrobek iFi iDSD Nano, ktery prehraje jak veskere aktualni kvality FLACu a k tomu jeste DSD format, recenzi najdes od bogina a koupis primo v CR, takze ja bych mel do 7tis jasno. Jinak bych asi cekal na neco drazsiho bazaroveho.
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlada2 24. 11. 2015 18:22

Díky za tipy, zkusím navštívit Audigo a uvidím... tedy spíš uslyším.
vlada2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 24. 11. 2015 19:16

bacil2 píše:
sashafckinggrey píše:Nejdriv se vybiraji sluchatka, pak se okolo nich postavi zbytek, ne obracene.
nevidím vôbec žiadny dôvod pre takéto dogmatické pravidlo ... najmä keď už nejaké pomerne normálne sluchátka vlastní

taky bych to nenazyval dogmaticky pravidlo, spis selskej rozum.

Vlada tady ani neuvadi o jaky kategorii sluchatek mluvi, ikdyby to byla prumerna relace +-8 tisic, tak se tam da najit spoustu sluchatek, ktery lepsi zesilovac vyzaduji a jiny, ktery si vystaci i s obvodama z motherboardu.

Co se tyce konkretni produktu, asi by si to chtelo ujasnit co vlastne chtit, desktop setup na tom bude zvukove nejlepe, ale bez moznosti jednoduchyho transportu a obracene.

Podival bych se rozhodne na ten geekout, ten byva velmi chvalen. Ifi nano bych se vyhnul jelikoz zni opravdu velmi zastrene.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 24. 11. 2015 19:48

Osobne jsem predpokladal, ze pokud pise, ze ma HD-595 a uvazuje o upgradu, tak bude asi volit opet otevrene circumauraly, ikdyby ne, tak jsem vychazel z aktualnich sluchatek. Geek asi taky nebude krok vedle, ja jsem poskytnul svuj tip na zaklade svych zkusenosti. Nano pravda na nekterych sluchatkach muze znit lehce zkreslene nebo zastrene (na HD595 ovsem nejspis ne- na 558 a 650 mi hralo relativne vyrovnane a verne, problem byl u DT990), na druhou stranu nabizi v dane cenovce dost funkci, relativne prenosne telo s baterii(moznost napajeni DAPu nebo mobilu). V audigu si ho ovsem kolega nevyzkousi...
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 24. 11. 2015 20:41

f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 11. 2015 22:30

Připojím se ke kolegům výše. Vhodné by bylo ujasnit si požadavky na nová sluchátka, aby se nestalo, že nyní koupené zařízení bude omezovat výběr nových sluchátek.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlada2 25. 11. 2015 14:48

Díky za rady, podívám se tedy po sluchátkách. Zatím to vypadá na něco jako HD 650, DT 990 nebo AKG K701.

Ten Roland i Geek Out vypadají dobře, ale je možnost si je někde v ČR poslechnout?
vlada2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f1sker.com 25. 11. 2015 17:52

Objednaj v Thomanovi a do 30 dni mozes vratit.
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 25. 11. 2015 22:49

K uvedeným sluchátkům budeš potřebovat něco lepšího než krabičky napájené přímo z USB. Navíc vzhledem ke zcela rozdílnému charakteru zvuku těch sluchátek (jedny warm, druhé do V, třetí bright) by bylo vhodnější vybírat nový zdroj zvuku až dohromady se sluchátky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlada2 15. 12. 2015 00:36

Zjistil jsem, že OPPO HA-2, který získal cenu EISA Award a zároveň ve své kategorii zvítězil jako Best DAC v magazínu What HiFi (http://www.whathifi.com/best-buys/best-dacs), se dá sehnat na Ebay.com asi za polovinu toho, co u nás.

Máte někdo zkušenosti s nákupem hifi techniky na Ebay? Hrozí zde riziko, že si člověk koupí levnou čínskou napodobeninu?
vlada2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků