Xiaomi Hybrid IEM

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 13. 11. 2015 15:29

Xiaomi vypouští do světa nový model, a tentokrát hybridní konstrukce, s předpokládanou cenovkou do $20.
http://www.neowin.net/news/review-of-th ... e-it-again
Design dle mého dost velký posun od Piston 3, které nebyly po této stránce moc povedené. Ergonomii moc nevěřím, ale z fotek těžko soudit.
Každopádně je super, že někdo montuje hybridní konstrukci i do tak levných sluchátek. Minimálně proto, že si člověk pak uvědomí, že nejde o žádné zázračné komplikované a nutně drahé řešení, jak to zpočátku s hybridy vypadalo (já vím, časy se mění, a tenkrát to možná bylo komplikované řešení bylo).
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 14. 11. 2015 18:01

Pořád tam není jistý, jestli to je jen 1+1 hybrid, či dokonce 2+1, to by pak bylo teprve něco.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 14. 11. 2015 19:11

podľa head-fi je to 1+1 dynamický plus armatúra a zase hrajú viac do V ale čistejšie
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 11. 2015 19:32

Head-fi není nic daného, tam to nějak věští z překladu z čínštiny. Co jsou nabídky E-Shopů a Xiaomi forum, tam je to taky zmatený, někde se mluví o dvou měničových sluchátkách, jinde zase o dynamickém měniči a dvou tlakových.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 14. 11. 2015 22:56

Designově mi přijdou dost povedená, imho v této cenovce. Chtělo by to, aby hrála alespoň nadprůměrně dobře, aby se provětrala nejnižší třída. KZ sice vyrábí dobrá sluchátka za pár šupů, ale hybrid od Xiaomi by tomu dal úplně jinou trakci. Je sice pravda, že 2+1 většinou hrají lépe, než 1+1, ale to je způsobené spíš tím, že 1+1 je nižší a střední třída, kdežto 2+1 vyšší třída. Myslím, že i konstrukce 1+1 by byla ve sluchátkách do $20 docela revoluce.
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 14. 11. 2015 23:55

Na headfi vysvetlovali preklad rodení čínania, tak by to malo byť naozaj 1+1 :-))
Aj podla fotky

MI.png
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 15. 11. 2015 09:19

za necelých 18€ sú na Gearbest
http://m.gearbest.com/earphones/pp_261864.html
prebieha tam zľava na Xiaomi,pistony vz.3 sú za necelých 12€ (ak ich ešte niekto chce :-) )
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cartman88 8. 12. 2015 11:53

Už někomu sluchátka přišla? Pokud ano jaký z nich máte dojem a jak dlouho trvalo dodání já sem je objednával z gearbestu
Cartman88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 8. 12. 2015 11:58

Přišla mi minulé pondělí? Po tedy cca 2 týdnech. Pohodlný, dobrá konstrukce, zvuk mě nijak neohromil.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cartman88 8. 12. 2015 12:07

Takže to asi žádnou revoluci ve sluchátkách kolem litru neudělá no nevadí nechám se překvapit pokud by z nejakeho důvodu nesedla dam je bratrovi nebo se jich zbavim zde na fóru. Bude i nějaká recenze?? Zatím se o nich moc nepíše ani na zahraničních fórech ale vzhledem k ceně je celkem chválili.
Cartman88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 9. 12. 2015 18:55

Včera mi přišla. Dneska jsem je poslouchal a musím říct, že se mi jejich zvuk líbí mnohem víc než Tenore nebo MH1C. Za tu cenu je to podle mě bomba.
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 12. 2015 20:19

@Skeptický: Čisto so zvedavosti, v čom sú lepšie ako MH1C?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skeptický 9. 12. 2015 20:38

ve výškách a středech, mají lepší oddělení nástrojů. Basy mají jiné. A hlavně nemají takovou stupidní konstrukci.
Kdyby měly basy o trochu míň nafouklý, tak by byly naprosto super. Ale pozor, v téhle cenové třídě jsou ty basy velice dobré.
Dost mě vytáčí sluchátka s utopenými středy, nebo se sykavkami, tohle u nich naprosto nehrozí.

Ještě by mi měly přijít LZ-A2, taky hybridy, tak poreferuji...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michal02 15. 12. 2015 14:29

Mohu potvrdit, MH1C jsem měl nedávno v uších a na Pistony 3 se nechytají... za tu cenu neskutečný kauf - perfektní prostor, zvuk je takový svěží a živý, žádný pocit tunelu, jako u spousty podobných sluchátek. Líbí se mi především pro elektronickou hudbu, kde se uplatní i hodně silné basy. Na můj vkus jsou sluchátka možná až trochu přebasovaná, i když to se dá hodně ovlivnit zvolenými špunty.

U rocku u metalu mi zas tak dobrá separace nástrojů nepřijde, vše tak trochu splývá do jedné koule, ale nic extrémního... těmto žánrům by jednoznačně sedlo ještě více středů a výšek na úkor basů. Taky mi přijde, že basům chybí vyšší střední pásmo - subbasy jsou supr, ty dávaj pěkný pecky, ale když hraje baskytara, tak není tak konkrétní jako např. na SE215 a nebo IE80, ale to už jsou sluchátka za 2,5k resp. 4,5k... i když v tom porovnání s SE215 bych je viděl celkovým výkonem zhruba nastejno - nebál bych se říct, že Pistony mají pro mě lepší zvuk, zábavnější, živější, prostornější. Shury zas mají lepší kvalitu materiálu.

Díky kombinaci plastu a hliníku jsou sluchátka lehká a v uších nijak nevadí. Sice to nevypadá tak luxusně, jako třeba IE80, ale tak co čekat :) Starší Pistony v2 prý jsou ještě basovější - nezkoušel jsem, ale pokud to tak skutečně je, tak to nebrat! Už Pistony 3 jsou nabasované až moc...

-- 15. 12. 2015 14:42 --

Ještě doplňuji, že Pistony 3 vyžadují poměrně slušný zdroj. Mají totiž vyšší impedanci a rozdíl ve zvuku mezi mobilem a kvalitní mp3kou se zesilovačem je hodně výrazný i pro hluchého :)
michal02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 15. 12. 2015 17:22

Jo, rozepsal si se dobře, ale tohle je o hybridech :-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků