VE Monk - ďalší utajený zázrak

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2017 16:54

To sa da napisať k akymkoľvek sluchadlam.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 15. 11. 2017 19:42

Ja som si touto cestou prešiel a vyskúšal som niekoľko lacných zázrakov z Číny. Vo všetkých prípadoch sa jednalo o úplne šmejdy, nie vždy spracovaním ale vždy zvukom. Jediné čo ako-tak hralo podľa zázračných objavov head-fi boli MH1C, ale držanie v uchu na facku, rovnako ako otrasný kábel. Spolu som investoval na takýchto šmejdoch vždy za pár € dokopy ďaleko viac a nikdy som nebol spokojný. Potom stačilo raz investovať ani nie veľa do obyčajných poctivých RHA MA750 a zvukovo sú úplne niekde inde oproti všetkým tým lacným pokusom. Už ich mám dva roky a pokiaľ budú fungovať, spokojne si ich budem užívať. A keď odídu do nebies, určite si zas veľmi rád priplatím a kúpim niečo poctivé. V tomto prípade veľmi dobre platí jedno porekadlo - "Nie som tak bohatý, aby som si kupoval lacné veci". Pretože nákupom šmejdov, človek v konečnom dôsledku len vyhadzuje peniaze.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 11. 2017 02:10

...drát píše:veľa ľudí odrádzajú od kúpy drahších slúchadiel recenzie,keď napríklad niekto napíše že jeho superdrahé slúchadlá sú síce dokonalé v stredoch ale nemajú subbas alebo režú na výškach :-)


NOWOCAYN_2 píše:...drát : tym zaverom prispevku si trafil zlaty klinec po hlavicke... A najlepsie je, ked sa skritizuju vysky, subbas, a nakoniec za zvuk 9 bodov z 10, alebo rovno 10/10 ...lebo ved ked stoja 40k Kc, tak uz len z principu ta cena musi tak ojekabatit recenzenta, ze proste nepripusti, aby v hodnoteni hrali na 7/10... :D


Ach jo, ze ja si davam tu praci. Nasbirane zkusenosti a dostatek modelu na porovnani mi dava v Cechach pomerne unikatni moznost uprimne zhodnotit High-endove modely vceten vsech silnych a slabych stranek, aby si pripadny zakaznik opravdu dopral ty nejlepsi dle jeho preferenci. Asi bych se mel vratit k zavedenemu formatu jinych webu, vsechny sluchatka pres 20 000 pouze vychvalovat, nezminit ani jeden nedostatek a napalit jim 10/10 bez premysleni.

Snad si ctenari uvedomi, ze zadna sluchatka, i ta uplne nejdrazsi, nejsou bez nejakych drobnych nedostatku. Navic to se vzdy bavime o porovnani v dane tride ci o proste zakladnim pristupu k ladeni. Opravdu me nenapadlo, ze bych do testu high-end in-earu mel davat porovnani s nejakym mizernym low endem, ale asi to bude potreba.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 16. 11. 2017 08:06

Bína: Nemyslím si, že by tu někdo chtěl kritizovat tvou práci jakožto recenzenta, osobně si ani nemyslím, že by mělo smysl porovnávat top sluchátka s bazmekama z Číny, naopak co by smysl podle mě dávalo, je pokaždé, když se recenzuje nějaký takový ¨zázrak¨ za 20$, to postavit vedle něčeho, co všichni známe (Ať už Hifiman RE400 nebo něco běžného co si zkrátka umíme představit) a zde to srovnání dát.

Protože pokud se dočtu, že třeba ZS5 jsou srovnatelné se 4x dražší konkurencí, tak každého napadne aha, tak to budou lepší než všechna sluchátka za 1800 Kč, kam třeba spadají i ty Hifimany, které ale zas z této kategorie trochu vylézají. Zkrátka dám lidem trochu střízlivý pohled na věc, aby se předešlo takovýmto plkům, které se pak dočteme, třeba že GR07 přehraje kdejaká čína apod. Toť můj skromný názor. Každopádně formát určitě neměnit ;-)
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 16. 11. 2017 08:30

Tady se zase řeší kraviny.
Za sebe můžu říct, že díky čínským lowendům mám solidní pecky za sranda cenu, které bych jinak horko těžko sháněl. Jakožto člověk, kterému špunty nevyhovují, nemám tak velký výběr u tradičních značek a co jsem měl možnost si poslechnout dražší pecky od Hisoundaudio, tak díky bohu za VE Monk :)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ...drát 16. 11. 2017 17:23

kvalita peciek sa určuje ťahšie ako IEM,CIEM pretože sú náročné na správne uloženie do ucha (každému to hrá inak)
ale myslím že to bude podobné ako u veľkých otvorených a uzavretých slúchadlách,ja by som dal zrejme prednosť zvuku Rose Masya pred RHA MA750 ale nemám chuť obetovať 200€ :-)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 1. 2018 08:59

Tak jsem si bandu levnych pecek poridil a vypadl z toho tenhle test 8-)

https://avmania.e15.cz/6-levna-peckova- ... stu#part=1
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 16. 1. 2018 12:13

Skvělý test, díky za to.
Škoda, že VE Monk Plus nedosahují zvukových kvalit původního modelu.

Já jsem nedávno hledal nějakou alternativu k VE Monk, který by měla mikrofon a bylo mi doporučeno Headroom MS16 ( https://audiobudget.com/product/Headroom/MS16 ) a jsem spokojen.

Ty Yincrow X6 jsem neznal, zkusím :)
zatycz
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků