Fiio EX1 - polouzavřené in-eary

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 19. 10. 2015 19:32

První in-eary od Fiia jsou velmi zajímavým modelem, hodně lidí se na ně ptá a tak si zaslouží vlastní diskusní téma.

Obrázek

Kde se vzala?

Fiio nevyrábí vlastní sluchátka a ani s tím v nejbližší době asi nezačne. U modelu EX1 se tak spojili s populární a velmi dobrou čínskou značkou DUNU - Topsound. Místo spolupráce na vývoji úplně nových sluchátek Fiio pouze převzalo model Titan 1. Jedná se o populární model, má spoustu pochvalných recenzí a na Head-Fi má druhé nejvyšší hodnocení ze všech in-earů (za Noble Kaiser 10), tedy nějaká slušná kvalita se dala očekávat.

Verze EX1 se od Titan 1 liší pouze v drobnostech - přibylo logo Fiio (ale Dunu loga zůstala zachována), změnil se kabel (původní měl na spodní polovině oplet), jiné je balení ( ale příslušenství je totožné) a velmi výrazně se změnila cena, ze 115$ klesla na 80$. Zvuk by měl být identický.

V ČR se prodávají za 2790 Kč, zatím jen na Headphones.cz a Audigo.cz, uvidíme zda se rozšíří do velkých elektro e-shopů jako ostatní Fiio výrobky.

Krátce k samotným sluchátkům (plánuji plnou recenzi na Avmanii)

Po konstrukční stránce jde o špičková sluchátka, ocelová konstrukce, velmi dobrý kabel, za tuhle cenu opravdu super, srovnatelné jsou jen RHA.

Trochu jsem se obával o pohodlí, protože podobné konstrukce alá pecky mě často tlačí do ucha, naštěstí s EX1 žádný takový problém nemám a sedí dobře a velmi pohodlně. Jen škoda že nejde kabel přes ucho, mikrofonní efekt je naštěstí velmi málo výrazný.

Zvukově se určitě povedly a patří k tomu nejlepšímu pod 3 tisíce.
Světlejší zvuk do V, tenčí středy, jen nepatrně ostřejší ve vyšších středech a výškách. Velmi dobrá čistota a detailnost. Hlavní předností je velmi široký prostor a celkové velmi vzdušné a lehké podání.

Chleba se ale bude lámat na samotném principu polouzavřené konstrukce. Ta nám přináší ten povedený zvuk, bohužel ale také naprosto mizernou izolaci. Okolí do zvuku proniká velmi výrazně a pokud máte v plánu je používat především v MHD, EX1 jsou špatnou volbou. Na druhou stranu je ale ocení ti lidé, kteří chtějí zůstat aspoň částečně spojeni s okolím a jsou radši, když uslyší blížící se tramvaj či auto.
Zvuk samozřejmě uniká i do okolí, lidé okolo budou schopni říci co posloucháte a v tiché kanceláři to možná bude i rušivé.


Postupně asi přidám pár fotek a dalších postřehů. Pokud budete mít nějaké dotazy, snad vám pomůžu já či nějaký další majitel těchto sluchátek.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 10. 2015 22:05

S tou izoláciou EX1 od okolia to myslím nie je až také kritické. Pri porovnaní s inými štuplami je síce mizerná, ale porovnateľná s priemerne izolujúcimi uzavretými náhlavnými sluchátkami. Napr. také Sennheiser Momentum OnEar majú izoláciu ešte horšiu.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 20. 10. 2015 21:45

Obrázek
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 23. 10. 2015 07:15

Dokáže je slušně nakrmit Fiio X1?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 10. 2015 13:05

Bezproblému
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 23. 10. 2015 13:32

Ještě se zeptám, jak velký rozdíl, co se týče charakteru zvuku, bude mezi nimi a RHA MA750?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 10. 2015 13:45

... rozdiel je dosť veľký ... podobne ako medzi Akg K701 Sennheiser HD650 :D
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 10. 2015 13:49

Tyvolebacile, ty tvoje makroskopický fotky vždycky nelichotivě ukazujou na silikonovejch náušníkách spoustu prachu :D

FiiO EX jsem si čera koupil, ale ještě sem si je pořádně neposlech.Jen sem laboroval s náušníkama.První dojem je pohodlí a skvělá dynamika.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 10. 2015 14:05

šeďour píše:...ty tvoje makroskopický fotky vždycky nelichotivě ukazujou na silikonovejch náušníkách spoustu prachu...
... to bude asi tou ultra-čistou a vysoko-sterilnou prevádzkou u bacila doma :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 24. 10. 2015 10:42

Ako sú na tom pri porovnaní s Vsonic VC02 resp. VSD5?
To že sú basovejšie už viem + že majú jemný V-charakter. Sú až tak basové napr ako Klipsch S4, ale predpokladám že kvalitnejšie čo sa týka stredov a výšok? Je na mieste vôbec ich porovnávať s Fidue A73.Ďakujem za odpoveď.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 10. 2015 11:01

Jsou trochu basovější, ale pořád hodně daleko od přebasovanosti Klipsch. A S4 zadupou ve všech rozměrech.

A73 jsou alespoň pro mě o třídu výš.

Basovější, plnější a méně ostrý zvuk než VC02 i VSD5.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 27. 10. 2015 18:45

Objednával niekto odtial? Láka ma to, ale neviem ako to funguje. Má niekto konkrétne z nakupovaním cez ali express skúsenosti? Môj kamoš objednáva nejaké noname kryty na mobily za min.peniaze, ale pri slúchadlách neviem.Je to obdobné?

http://www.aliexpress.com/item/FiiO-EX1 ... eb201560_9
Ďakujem za odpoveď.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod philcol 28. 10. 2015 10:48

Tak jsem si je byl včera poslechnout a byla to láska na první poslech. Zkoušel jsem pak ještě fůru dalších sluchátek, ale takovou (odborníci prominou) vzdušnost zvuku, krásný prostor a detaily nenabízely ani sluchátka cenově výrazně výš. Je to i samozřejmě tím, že poslouchám převážně akustické žánry, takže hutné basy příliš neocením. Takže už je mám doma... :-)

Jen teď nevím, co budu dělat s těmi novými VSonicy VC1000, které mi mají do dvu týdnu přijít jako náhrada za ty poškozené. :-)
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 11. 2015 11:12

...urobil som si konečne trochu čas na sústredenejší posluch (X5+E12) ... musím povedať, že EX1 sú asi jedny z najčistejšie „live“ hrajúcich špuntov, čo som mal doteraz možnosť počuť ... sú síce zvukovo posadené trochu vyššie (basshead asi nekompatibilne) ale na „normálnu muziku“ sú vynikajúce ... určite má význam ich skombinovať aj s podstatne drahšími aparátmi ako je X1
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 3. 11. 2015 08:51

Po čtrnácti denním používání jsou moje poznatky ohledně sluchátek FiiO EX1 následující.

Jsou to výborně hrající sluchátka, s neuvěřitelně lehkým zvukem.Dokážou zhrát velice hluboký basy s nečekanou intenzitou.Skvěle podávaji dynamiku nahrávky.Pohodlí usazení je vynikající, výbornej je i kabel.Nežádoucích zvuků při chůzi jsem se nedočkal, kabel se nijak nezachytává za oblečení.
Ke sluchátkům přiložený silikony jsou hezky barevný, ale nepoužívám ani jeden typ.Mám nasazený silikony ze sluchátek Sony MH1, ty jsou pro mě nejpohodlnější a přijde mi, že nejmíň ovlivňujou zvuk.

Co se týká izolace v městský hromadný dopravě, tak napsat, že je "mizerná" je podle mě rozhodně přehnaný.
Izolace je podle šeďoura "dobrá".
Cestuju příměstskym vlakem a přes hudbu slabě vnímám hlášení o stanicích (se Sony MH1 jsem to neslyšel vůbec).V tramvaji ani v metru žádnej problém nemám, autobus je o dost hlučnější.Ale autobusy nesnáším, takže se jim vyhýbám.

Sluchátka jsou to vynikající, zvuk a zpracování na vysoký úrovni, cena je podle mě naprosto adekvátní.Jen je škoda toho mírnýho zdvihu kolem čtyř kiloherz, trohu to na sykavkách tahá za uši.A agresívnější nahrávky to pak prostě podá zvukově agresivně.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků