Hifiman HE-400 modding

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 10. 2015 20:14

Ahojte,

v podstate som chcel otvoriť túto tému, lebo rád by som zistil nejednu vec a odpoveď na nejednu otázku a komunita head-fi by mi asi nepomohla s tým, keďže je to aj o dostupnosti, prípadne či niekto niekde niekedy niečo nezachytil a podobne...samozrejme aj o našich malých lokálnych CZ/SK skúsenostiach

Takže svoje He400 prehnal prvým minor mini módom, resp. striekaním s plastidipom
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... all&sort=2
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... all&sort=2
pred niekoľkými mesiacmi...bohužiaľ asi aj to, že povrch bol lesklý plast prispel k tomu, že pomaly ale isto dochádzalo k tomu, že sa začala farba, resp. vrstva (kedže to vytvorilo taký celistvý gumový film) lúpať, takže včera som to už definitívne dal dole...

avšak chcem ísť so svojimi he400 ďalej, špekulovať a skúšať...ako som spomínal head-fi komunita je plná nápadov a...

v podstate by som rád počas následujúceho roka (prečo rok ? peniaze...obdobie jar-leto je stále čas, kedy sa nazhromaždia finanie) šiel do pár úkonov:

1. Regrilling - tu premýšľam o tom, či by som šiel do niečoho ako MHOE s HE500, kde by mriežka šla úplne dole alebo by som to riešil custom mriežkou...napríklad
http://www.amazon.com/CCG-Perforated-Gr ... 160%2C160_
teda nejako takto
http://www.head-fi.org/t/604583/hifiman ... t_11796257

2. Sorbothane mod - toto je velice zaujímavý mód a znovu prišla inšpirácia z head-fi, kde s tým začala tiež nejaká vlna a aplikujú to na rôzne slúchadlá
http://www.head-fi.org/t/604583/hifiman ... t_11791206 (+ dva príspevky nižšie), resp. tu
len tu je rovno aj prvá otázka...stretli ste sa s tým ? prípadne stretli ste sa s daným materiálom ? ak áno, je to možné zohnať aj tu, či len amazon/ebay ? ja som tu jednoducho našiel len nejaké vložky do topánok s takou výplňou.
zatiaľ som našiel napríklad http://www.ebay.com/itm/Sorbothane-SHEE ... 5653439906
filozofia je takáto http://cdn.head-fi.org/3/3d/350x700px-L ... F1400.jpeg
avšak mne sa zapáčila možnosť, že by sa to aplikovalo po vnútornej strane mušle po celom obvode...experiment, no uvidíme

3. Striekanie už serióznym lakom - pravdepodobne ma zase zmôže antracitová farba

4. Custom kábel - tu mám veľké medzery a len náhodne z témy na head-fi som narazil na poľakov tu a konkrétne na tento káblik
http://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=79
žiaden silver kábel..klamať nebudem, ja chcem meď a dokonca, čo ma prekvapilo a hneď ma dostalo verziu "extended bass"

5. Náušníky a headband padding..ja som s he400 kúpil aj dvojicu replacement náušníkov od brainwavz v angled prevedení
božka - http://www.mp4nation.net/brainwavz-angl ... headphones
velur - http://www.mp4nation.net/brainwavz-angl ... headphones
trošku mi chýbajú tie velurové, mám pocit, že boli lepšie, len som si to vtedy poriadne nepremyslel a pdoobne...každopádne v takom prípade by som objednal ešte raz + k tomu aj focuspad "fake" http://www.mp4nation.net/brainwavz-hybr ... headphones , pričom by som sa rozhodol až potom
a niečo na spríjemnenie komfortu mostu - takáto sranda
http://www.ebay.com/itm/Pure-Wool-Headb ... 3a9bb83ea4
alebo takáto http://www.ebay.com/itm/Headband-Cushio ... 2c6e0f666a

takže aby som zosumarizoval otázky, ktoré by som na Vás mal a budem dúfať, že dokonca niekto bude poznať odpoveď...
1. Custom káble k slúchadlám - názory, skúsenosti ? Prípadne dokonca viete o nejakých, ktoré zoženieme tu, prípadne jednoducho aj zo zahraničia ? Nedajbože skúsenosti s forzaaudioworks ?
2. počuli ste už niekedy o "sorbotáne" ? nedajbože máte skúsenosti v súvislosti s audiotechnikou s týmto pohlcovacím materiálom ?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 12. 10. 2015 21:09

Osobně jsem fanouškem modifikací (zjevně, že)... člověk však musí vědět, čeho konkrétního chce vlastně dosáhnout... a snažit se o to u produktu, který k tomuto má nějaký řekněme potenciál. Nejsem si popravdě jistý tím, že se zrovna na HE-400 dá něco zásadně zlepšit/zkorigovat. Jsou to zkrátka sluchátka sama pro sebe, s velmi specifickým typem frekvenční odezvy a slyšitelným zkreslením na středech, což člověk buď přijme, nebo zkrátka nepřijme. Ale přesto ve zkratce k tvým bodům:

1) Mřížky oddělej, nasaď HE400 na hlavu, poslouchej hudbu a za pomocí rukou zkus mřížky střídavě přidělávat a oddělávat od mušlí sluchátek... Mezi oběma variantami střídej alespoň po několika minutách (ne rychle!), přemýšlej nad tím, zda slyšíš rozdíl, v čem a jestli ti to připadá něčím zajímavé... a uvidíš sám, zda se regrillingem zabývat, nebo ne. Pro mě osobně žádná forma náhradních grillů není u orthodynamik (minimálně Hifiman a Audeze) dostatečná - proto jsem mřížky oddělával a oddělávám úplně.

2) Nemám s tímto materiálem osobní zkušenost, ale používám něco velmi zhruba podobného (z pohledu akustického tlumení nedokonalého provedení mušlí) v podobě prstencově tvarovaného molitanu. Efekt a způsob aplikace je do detailu popsán v jednom z mých článků na HeadAudio a fungoval by obdobně i u HE400. Žel bys musel najít takový molitan, který by subjektivně nekazil témbr zvuku - spoustu z těch, které jsem zkoušel, měly tendenci zvuk podivně zkreslovat, dělat jej subjektivně velmi nepřirozeným (přestože všechny mnou měřené parametry byly v podstatě shodné s tím, čeho jsem dosáhl s molitanem, který používám).

3) Nemám názor.

4) Viz první odstavec - nemá smysl upgradovat kabel jen proto, abys jakože "upgradoval". Měl bys předem vědět, čeho přesně chceš dosáhnout, v čem chceš změnu oproti stávajícímu stavu... a zda je ta změna vůbec realizovatelná skrze výměnu kabelu za jiný. Tvůj obecný směr však vidím jako dobrý (tedy tu Extended bass variantu HPC mk2 kabelu, po které jsem sám nedávno koukal a ten člověk z Forzy mi o ní říkal, že ji původně vyvíjel z důvodu maximálního zjemnění zvuku HD800vek). Osobně mi k HE500 skvěle pasuje původní kabel z Audeze LCD-2, který má dost podobný efekt - celkové vyhlazení zvuku a mírné zvýšená mohutnost basového pásma směrem do nejhlubších frekvencí.

5) Výměnu původních náušníků za nějaké vhodnější doporučuju všemi deseti... Nejsem však schopen poradit konkrétně, neboť nevím, čeho bys vlastně chtěl dosáhnout. Já osobně na všech dosud zkoušených Hifimanech (včetně HE400) preferoval staré/původní Hifiman velury, ty už se však řadu let nevyrábí... Trvalo zhruba tři čtvrtě roku, než jsem schrastil druhý pár jako rezervu - a byla to dost haluz, popravdě.

Pro co nejvíce impaktní bas a mírné zjemnění celkového charakteru sluchátek můžeš zkusit přilepit náušníky napevno k mušlím - resp. co nejlépe utěsnit prostor mezi náušníky a mušlemi, ke kterým přiléhají. Pro mírné zlepšení prostorových aspektů zvuku lze zkusit vyklonit náušníky do úhlu - kdybys chtěl nějaký hint, jak to udělat, napiš mi třeba SZ.


Disclaimer: Základ je si pořídit sluchátka, která ti budou co nejvíce vyhovovat... Modifikacemi je už jenom doladíš k naprosté spokojenosti. Žádnou modifikací z HE400vek neuděláš jiná sluchátka, pořád to budou HE400ky. :-)

Hodně štěstí!
Naposledy upravil MHOE dne 12. 10. 2015 21:21, celkově upraveno 2
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 12. 10. 2015 21:11

To s tou barvou je skoda, dle fotek se mi to zdalo povedene.

O vsech tehle modech sem neco cetl, nerozhodl jsem se zatim ani pro jeden, krome headbandu. V planu mam koupit klasickej pad z hd 600 od cz distribuce sennu za 200,-. Mozna nejake experimentovani s nausniky.

Forzaworks byvaji doporucovane, vypadaji jako solidni spolecnost, nicmene u kabelu bych zadne vylepseni zvuku neceka, maximalne lehkou zmenu v tonalite.

Kdybys ses v budoucnu rozhodl pro nejakej grill/sorbothane mod tak urcite dej nejakej report jak to dopadlo :).
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 10. 2015 13:11

asi som mal upresniť aj to...

priznám sa, že povedať, že 100% viem, čo očakávať by bola lož, avšak uvedomujem si, že nie všetko môže priniesť niečo znateľné, prípadne zlepšené do správnej miery ale...

s grill modom súhlasím, rovno to aj dnes vyskúšam, lebo ma to naozaj zaujíma, poznám z bežného používania, že dokonca teraz pri bežnom používaní, ak mám v blízkosi otvoru mušle cca do 5cm niečo, tak to už začína ovplyvňovať ten zvuk a začne sa to konzervovať...každopádne s grill modom to bola znovu čiastočne aj obava, aby sa im nič nestalo, aby tam nejakou nepochopiteľnou príčinou nepadla nejaká kovová čiastočka, lebo to by bol ámen-smrt pre planary..dám rovno v spojitosti s tým aj otázku a priznám sa, že som to ani nehľadal - je vo vnútornej strane nejaká živá časť ?

- čo sa týka káblu, sorbothanu, náušníkov..súhlasím, že he-400 majú neraz aj mohutný počet bas a niekedy mám až pocit, že mu chýba tá údernosť, usmernenosť + tie stredy, rozlietané niekedy - na to všetko som chcel zamerať práve modifikácie zo strany sorbotanu a káblu..nehovoriac o tom, že minimálne kvôli samotnému káblu, keďže ten stock...je neskutočne dlhý ale veď to vieme, ja som to cez víkend od frustrácie z toho, kde dať ten kábel spravil to, že som väčšinu kábla preskládal cez seba a pekne to s kravatkami posťahoval a je to aspoň z toho hľadiska lepšie
a priznám sa, že ten kábel sa mi páči a aj keď si zoberiem, že prakticky by bol za takmer polovicu ceny samotných he-400..moja konfigurácia, aka 1,25m extended bass verzia s hifiman jackmi, 6,3 jackom (pri extended bass nie je možné mať 3,5mm ale to nevadí, HA610 aj tak má 6,3mm) s čiernym sleevingom aj s poštou 111,01€ - celkom pekná symbolická sumička

ten molitan si pamätám, článok som čítal, nebudem klamať, že u mňa zapustil korene a pomaličky generoval myšlienky na takýto súbor úkonov

rovnako tie náušníky pamätám tú cestu v článku, že bol problém sa k nim dostať..ja som osobne do doby, kedy som vyskúšal obe tie angled náušníky nebol z veluru nadšený, na starých kingston cloudoch spôsobili hromadné rozpadnutie bas..najprv som si hovoril, že to je kvôli uzavretej konštrukcii, no potom som vyskúšal práve tie angled a ani o gram basov menej

teraz pri he-400 mám pocit, že tam chýba práve ten otvorený materiál náušníkov, tak som zvedavý, rovnako ma láka skúsiť ich verzia focuspadov, tak uvidíme

nakoniec s tým otočením mušlí smerom k ušiam - to sa mi páči a mám pocit, že rozdiel cítim vďaka angled, kde to takto výborne funguje

poprajme si veľa šťastia, ja sa osobne teším, keď sa k tomu konečne dostanem
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 11. 2015 19:59

Takže progress sa nakoniec dostavil oveľa oveľa skôr a v podstate všetko už riešim práve v tejto dobe...

- sorbotán (75x75x6,1 mm plátek - bude sa obkladať mušľa z vnútornej strany po obvode - v podstate pod mriežkou), takéto náušníky(len skúsiť ale ide mi o to, že majú tie plastové prstence, potrebujem rezervné - jeden z tých, ktoré mám je už zlomený a aj keď plní svoju funkciu aj naďalej, tak pre pokoj v duši rád nejaký do zásoby - rovnako ma zaujímajú tie náušníky, mali by byť mimoriadne hrubé (niečo tesne cez 3cm hrúbky), pre hlavový most to je kombinácia tejto srandy a to sa obalí celé ešte do tejto vlnenej srandy

- kábel - peniažky už v podstate sú, čakám na odpoveď od forzy - všimol som si, že v popise je, že pri extended bass verzii sleeving nemôže byť, ktorý mi za tých 10€ stojí, tak bol by som rád, ak by sa to nakoniec dalo...uvidím, dúfam, že odpovedia (včera som písal, dnes zatiaľ bez odpovede)

- musím sa priznať, že som mal nedobré obdobie s he400vkami posledné mesiace, chýbal mi bas, aj keď stačilo trošku odtiahnúť od hlavy spodok mušlí a zrazu bum - 100% viac basu, zistil som dnes z head-fi, že to bol jeden z jerg modov, takže som to poňal po svojom a zistil, že sa to tam riešilo niečim, čo sa na spodok náušníku medzi náušník a mušlu dalo, aby to porušilo izoláciu a napodobní to ten efekt...akurát s maximálnym komfortom..som spokojný
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 9. 2017 22:19

Nevie mi prosím niekto poradiť, kde zoženiem v Európe (či dokonca ČR /SR?) tie plastové prstence, na ktoré sa montujú nausniky? V ich store stoja 10 dolárov, no s dopravou uz vyjdú 27 + dan u nas, co je vzhľadom na to, ze je to len úchytka na nausniky celkom blba cena.
Nausniky by som asi riesil BrainWavz alebo Dt990.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadik08 23. 9. 2017 09:00

Ak poznas niekoho s 3d tlaciarnou, mozes si ich aj vyrobit: https://www.thingiverse.com/thing:1784520
dadik08
Junior

Odeslat příspěvekod feathoron 23. 9. 2017 09:59

Já jsem koupil nausniky v audigo za 290Kč pro he-400i.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 9. 2017 10:28

Diky obom, oboje dobre riešenia. V okolí však nikoho s 3D tlačiarňou nepoznám a tie náušníky v audigo.sk nemajú skladom (napísal som si o termín naskladnenia).

Aké náušníky na tom máte vy? Velur od Beyerdynamic môže byť dobrý, len fakt pasuje? Mal som DT770 a na dotyk to bolo super. Tento ich original FocusPad A ma "picha", ako ked mate niečo vlnené na tele (s výnimkou Merino :) )
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 9. 2017 13:29

U mňa pre HE-400 boli jedine angled boženkové alebo kožené od Brainwavz ale tam prstence mať nebudeš, samozrejme, takže napríklad

Inak áno, Audigo má aj produkčné FocusPady za smiešnu cenu ale v živote ich nemali skladom a aj keď som sa dotázal, tak nemali informáciu - je to taká "mŕtva schránka".

Najlacnejšie riešenie (kedysi som písal priamo do Hifimanu s otázkou koľko by to stálo a bola to vydieračská cena) sú ebayácke náušníky, niečo ako
http://www.ebay.com/itm/251729224259
a rôzne iné, kde nájdeš aj záber, kde je prstenec
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... ds&_sop=15 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2017 09:11

Vdaka za ten tip s 3D tlaciarnou, na bazosi sa nasiel ochotny chlapik, co mi ich dnes posiela za cca 10eur aj s postovnym. Su sice cervene (neviem, ako prisiel na tu zaujimavu farbu :) ), ale ved prstence su aj tak cele skryte, tak to nevadi. Vraj je to nejaky ABS material, ktory sa lahko nezlomi. To pisem len ako tip, keby niekto zhanal.
Uz len zohnat dake solidne a pohodlne nausniky. Zvazujem tie DT990V - vraj je pri nich problem, ze sa ucho dotyka protiprachovej "mriezky", je to pravda ? a este Brainwavz HM5 - pri nich sa mi nezda ten tvar, ze su ovalne na rozdiel od hifiman, nevadi to ? Su vsak velurove aj kozenkove, ktore su na dotyk prijemnejsie resp. pohodlnejsie ? Bez vyrazneho skreslenia zvuku samozrejme, ale to asi nebude ani pri jednych.
Ako som pisal, velur z najnovsich FocusPad-A ma "picha/skriabe" (samozrejme, ze nie doslova :) ), asi som zhyckany z byvalych DT770 a HD598.
Este dodam, ze z audiga mi nakoniec odpisali, skladom budu za 2-3 tyzdne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 10. 2017 20:35

Ja som nakoniec tie BrainWavz Oval Angled v akcii nekúpil, na Head-Fi bojujú s navliekanim do tych prstencov, niekomu sa zadari, niekomu nie. Premýšľal som skôr nad Dekoni alebo ešte jedny tam spomínali.
Všimol som si, že BrainWavz uz robia aj okrúhlu verziu Sheepskin, hoci nie je Angled.
No a asi som dobre spravil, objavil som dnes náhodou toto : https://www.brainwavzaudio.com/collecti ... in-leather
Asi nie je dôvod vahat za 22eur s poštovným v cene, alebo...? Ja som si ich prave objednal...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 1. 2018 13:27

mensi update...
po neuspechu s nausnikmi BW Sheepskin Rounded (vyrazne sa znizil bas) som si uz pomaly zvykal na predstavu, ze na tie pichlave FocusPady budem musiet nadavat stale. Nakoniec vdaka ochote dropadreda :tleskani mam moznost skusit nausniky MrSpeakers Alpha Pads (AP). Zmena je len k lepsiemu, fakt to stoji za to - bas (najma ten spodny) sa mierne zvysil - sice nie prilis, ale uz to, ze sa na rozdiel od BW "nestratil", bolo pre mna pozitivne.
V com je vsak zmena najvacsia - komfort - ziadne pichlave Focuspady, nasadene na usiach ich po chvili ani necitit. Je to koza, no necitim vacsie potenie ako s velurom, niekto sa na to stazoval na head-fi, nemozem vsak potvrdit ako by to bolo v lete.
Jedina vec na zamyslenie je fakt, ze nausniky su dost hrube, musel som si nastavit posuvnik hlavoveho mostu na maximum, pre mna to problem nie je, ale s vacsou hlavou moze byt pritlak vacsi a clovek to bude citit.
K nejakemu vacsiemu porovnavaniu sa dostanem az cez vikend, dnes idem do eshopu vyzdvihnut lepsiu zvukovku ako mam teraz. No urcite do vymeny nausnikov pojdem - bud do tychto MrSpeakers alebo ZMF Ori Pads (maju velmi podobne spatne vazby na nete, su vsak trochu tensie ako AP).

Nemate niekto tip na to, kde MrSpeakers alebo ZMF Ori dostat v Europe ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 1. 2018 14:33

Samozrejme, že to potenie tam bude, ber to tak, že do látky sa to vsiakne (s koženým uterákom sa neutrieš :D ). Aj priepustnosť je u veluru na oveľa vyššej úrovni (i keď koža je pórovitá a má svoju vzdušnosť). V lete je s koženými/boženými trošku teplo.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sova.m 12. 1. 2018 14:57

Ja MrSpeakers Alpha Pads objednal normálně z jejich stránek. S poštovným cca 1520 Kč. DPH po mě nikdo nechtěl. Bohužel k vyzkoušení jsem se ještě nedostal.
sova.m
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků