Sennheiser HD 800 - lepší kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Audiofiller 6. 7. 2015 22:24

Chci se zeptat, má tady někdo zkušenosti s lepším kabelem k HD 800, než originálním?
Vlastním Cardas Clear a chtěl bych znát názory, jak hrají Senny i s jinými konkurenčními kabely.
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 7. 2015 22:38

Určitě existují vhodnější kabely k HD800 než je ten původní (z vlastní zkušenosti). Pokud už ale vlastníš něco typu Cardas Clear a zároveň ti připadá, že s nimi HD800 zní lépe než s kabelem původním, raději bych se jal investovat peníze do jiných částí řetězce.
Neaktivní profil.
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Audiofiller 6. 7. 2015 22:45

Ano, to je mi jasné a chápu to. Nehrnu se do koupě jiného kabelu, jsem spokojený s tím co mám, jen bych rád vyzkoušel něco jiného. Myslel jsem, kdyby se někdo našel, tak bychom mohli si vzájemně vypůjčit kabely na poslech!
MHOE: Ty si poslouchal HD 800 s jinými kabely? Prosím rozepiš se... Zajímají mě to... :-)
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 7. 2015 20:38

S různými sluchátkovými kabely zkušenosti nějaké mám, ale v případě HD800 jsem měl možnost srovnat jen ten původní a jeden DIY (z OCC mědi dodané Forzou audioworks). Ten z OCC mědi se mi líbil určitě více, neboť zněl tonálně o trochu přirozeněji - s méně ostrými či tence znějícími výškami, a plnějším, byť technicky stále velmi kvalitním basem. Nebyl to však rozdíl, který by HD800 transformoval v jiná sluchátka - spíš vítaná korekce, která neurazila. Druhý důvod, proč jsem ten kabel preferoval, bylo ergonomicky daleko lépe zvládnuté Y-větvení kabelu směrem ke krku. A třetí, že k němu mám vícero redukcí, které mi umožňují připojit daná sluchátka skoro ke všemu :-)

Tento DIY kabel stále mám a líbil se mi i s jinými sluchátky, se kterým jsem jej zkoušel (Hifiman HE-4, Hifiman HE-500, Paradox Slant, Audeze LCD-2 rev1). Líbil se vlastně i bogimu, kterému jsem jej nedávno spolu s jedním dalším posílal na zkoušku. Přestože v současné době dávám pro poslech hudby přednost u HE-500 jinému kabelu, z pohledu neutrálního poslechu mi ta OCC měď vcelku učarovala. Čistý a přitom neagresivní zvuk.

Na druhou stranu, z jednoho z mých posledních článků na HeadAudio vcelku jasně vyplývá, jak se na otázku audio kabelů dívám... Nemyslím si, že je to něco, do čeho by měl člověk vrážet peníze, pokud v něm vyloženě není touha se do této problematiky pouštět, pokud ho kabely vyloženě nezajímají. Ty rozdíly za to totiž podle mě většinou stát nebudou.
Neaktivní profil.
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Audiofiller 7. 7. 2015 21:58

Od té doby co jsem poprvé vyměnil origo kabel na svých předchozích HD 600 za právě Cardas mě tohle téma vyměninitelných kabelů u sluchátek vcelku zajímá, protože ten posun vpřed byl mnohem větší než jsem tušil.
Jen pro upřesnění: Vím že je smysluplnější upgradovat jiný komponent v řetězci (třeba DAC), ale tohle neřešme, to je jasné! Jen mě baví experimentovat s tím.
Hrozně rád bych si někde poslechl třeba kabel od Stefan AudioArt, nebo ALO Audio...

Je zde na fóru někdo další kdo má "vytuněné" svoje HD 800-ky?

Díky moc za poznatky MHOE. (Mimochodem tvůj web jsem neznal, dobré stránky. :hm )
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 7. 2015 17:04

Díky moc za pochvalu, snad ten web bude do budoucna ještě lepší :-)

Zkus shelf liner/Anax mod dle Changstaru, funguje velmi dobře. Teď se zrovna připravuje jeho další verze.

Obrázek

(moje bývalé HD800)
Neaktivní profil.
MHOE
Mírně pokročilý

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor