Audio-Technica ATH-MSR7?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cejny666 4. 4. 2015 19:29

Audio-Technica ATH-MSR7 mate nekdo zkusenost jak hrajou?
cejny666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 5. 4. 2015 21:44

bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 13. 2. 2016 16:03

Ahoj nechci zakladat nove vlakno tak napisu sem. Nedavno jsem si poridil NAD Viso HP50, ktery hraly vyborne, ale bohuzel mi uplne nesedely na hlave a nausniky na spodni strane nedolehaly a tim nehraly uplne tak jak mely. Jak jsem sluchatka pritlacil zvuk se vyrazne zlepsil (bass,prostor) a do toho mi zacal silne vrzat jeden kloub sluchatka. Jelikoz jsem je mel asi 3 dny rozhodl jsem se je vratit a vymenit za jinej model. To jen pro zajimavost na uvod. Moje volba padla i po velkym doporuceni lidi z audiga na tyto MSR7. Hned co jsem je zkusil prekvapilo me jak proti NADU krasne sedi na hlave a co hlavne tesni po celym obvodu. Zvukove m dokonce sedli svoji prijemnou neutralnosti a detailnosti jeste vic a tak volba byla jasna. A ted proc pisu. Chtel bych ze sluchatek vymacknou maximum co jen se z nich da dostat co by jste me doporucili jako zdroj zvuku pripadne zesilovac? Predstavoval bych si neco na styl X3II a k tomu FiioE18. Aktualne posloucham z Galaxy S6. Byl by takovej upgrade dobrou volbou? A bude ten rozdil hodne znat? Diky za reakce
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 13. 2. 2016 18:38

Řešil jsem tady dilema se sluchátky a nakonec jsem v Audigo Brno poslouchal několik hodin . Každý má jiné požadavky a uši, ale ATH msr7 je brilantní lahůdka. Porovnával jsem s modely Sennheiser HD 25/momentum, AKG 60nc, Bayerdynamic p51, B&W p5, ATH es700. Pro mne/mé uši/ jasný vítěz na přístroji Fiio x3 a taky je budu asi brát. Tak vyrovnaný zvuk ve všech žánrech jsem nečekal. Umí to bravurně Bocceliho, Dvořáka a pak krásně udrží Nightwish, Metallicu. Vychutnáš Knopflera, Petera Gabriela a překvapivě zahrály i elektroniku se zvuky tuc tuc. Prý nejsou živé, ale nemohu souhladit. Nejsou agresivní, takže se jim může přidat volume bez bolesti, to u bayerdynamic už bolelo, ale vsechny hrály hezky. Samozřejmě Grado 325 hrály ještě lépe, ale ne o třídu.
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 13. 2. 2016 19:09

Ja si tady radil s lidma na foru, procital jsem vsemozny recenze a nakonec me neminula navsteva Audiga, ale zase v Praze. Ja jsem zkousel akorat Sennheiser Momentum, NAD Viso HP50 a prave tyto ATH MSR-7, ktery mi tam hodne doporucili at si je vyzkousim. Seeny me moc zvukove nesedly, ty NADy hraly moc paradne ale na hlave jak jsem psal mi nedosedal nausnik a trpela diky tomu hodne pak kvalita. ATH jsem nechal nakonec a jaky bylo prekvapeni kdyz me na hlave padly jako ulity a potom prislo druhy prijemny prekvapeni. Hrajou vazne vyborne. Tak cistej, detailni, vyrovnanej a neutralni prednes ma podle me malo sluchatek do 7.000,- coz me tam i potvrdili. Rozhodne muzu vsem tyhle sluchatka doporucit, kteri chtej neutralni prijemnej poslech.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 14. 2. 2016 10:49

Do budoucna by si zasloužily asi Fiio E12, protože se hodně píše o jejich zlepšení na zesilovači i když na Fiio X3 už hrajou exkluzivně. Tím čistým zvukem jsem šel v pohodě na zesílení 100 ze 120 kroků. Zesílením se hodně srovná dynamika a vyleze prostor. Už jen vyzkoušet NAD viso, které by mi mohly sednout na mé malé uši a malou hlavu :-D
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 14. 2. 2016 11:44

Zkus jak ti NADy sednou ale obavam se ze jestli clovek nema palici jak medved tak to nesedne nikomu poradne :-)) skoda toho komfortu, protoze jinak hrajou vazne vyborne.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 2. 2016 13:00

kozenka píše:Zkus jak ti NADy sednou ale obavam se ze jestli clovek nema palici jak medved tak to nesedne nikomu poradne...

To sa skutočne tie ATčka tak špatne predávajú, že sa tu musí šíriť ešte aj o NADoch takáto propaganda ? ;-]
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 14. 2. 2016 13:04

Neboj nesirim zadnou propagandu :-) jen radim tady kolegovi nahore s vyberem, kdyz uz jsme se dali do debaty a pridavam osobni dojmy z obou modelu ktery jsem mel moznost vyzkouset ;-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 2. 2016 13:26

... samozrejme, že šíriš! ... si totiž na internete, nie v hospode! ... ak tu niekto uverí tým tvojim jobovkám (platným možno pre tvoju šišatú hlavu), tak potom sa tu "v regióne" tých NADov už nebude chcieť nikto dotknúť ani pinzetou :-\
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 14. 2. 2016 14:46

No no, zas tak horké to s prodejem nebude. Jak sem někde četl, vždycky se nějaká kafka najde. 8-)
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 14. 2. 2016 17:08

Proto pisu ze doporucuju ze zkusenosti ty sluchatka vyzkouset. Nemusi sedet kazdymu a nejsem sam podle recenzi na webu. Coz snad delame kazdej pred tim nez kupujeme. To je vse a hned se nezlob ;-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 2. 2016 17:16

Tohle je svět internetu, tudíž platí:

1) Výhodou je, že kdokoliv může napsat cokoliv.
2) Nevýhodou je, že kdokoliv může napsat cokoliv.

Každý tedy zodpovídá sám sobě za to, že se bude snažit konzumovaný obsah nějak filtrovat a ne jej pouze slepě přijímat za svůj.


Pozn. ke kozenka: Já to třeba takto nedělám, neboť jsem už vystřízlivěl ze sladkého opojení, že si stačí sluchátka hoďku dvě někde vyzkoušet a na základě toho soudit, zda by mi optikou dlouhodobého vlastnictví vyhovovala nebo ne. Takovéto nárazové testování je dobré akorát tak na pochycení základní ergonomie nošení a zvukového charakteru, s tím, že čím vyšší kvalitativní třída sluchátek, tím nižší vypovídací hodnotu toto ve výsledku bude mít. IMHO
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal744 14. 2. 2016 18:43

Tohle je téma o AT, takže mi poslední příspěvky moc nesedí. Kdo chce do sluchátek investovat přes 5 tisíc, tak si je jde poslechnout a vyzkoušet. Mne kozenka nijak neodradil od výběru a NAD si ještě zkusím. Na MSR7 máme shodný názor a prodávají prý 3ks týdně, buď kvalita nebo komerce. Osobně za tu cenu paráda.
michal744
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků