Výběr přenosných sluchátek (3000 - 4000 kč)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xdanik 30. 3. 2015 22:19

Dobrý den, Ahoj,

Chtěl bych poprosit místní Hi-Fisty o radu ohledně sluchátek.
Aktuálně jsem 8 let aktivně používal KOSS PORTA PRO a byl jsem s nimi spokojený. (až na to, že jsem na nich každých pár měsíců musel něco spravovat)
Před pár měsíci jsem si domů koupil pořádnější repro a můj pohled na sluchátka se značně změnil.
Ze sluchátek, které jsem bral jako zvukově "ultra super" se stali sluchátka s průměrným zvukem a já hledám náhradu.

Na KOSSech mi vadí hlavě utlumené výšky a poměrně nepřesné basy - preferuji "přírodní, nepřikrášlený zvuk". (tedy prosím žádné BEATS...)
Hledám sluchátka na denní nošení (cca 2 hodiny denně).
Zdrojem zvuku bude především mobil. (HTC One X)
Cena okolo 3000 - 4000 Kč

Našel jsem si Audio-Technica ATH M50x, ale jsou to studiový sluchátka, a tedy nevím, jestli se s nimi bude dát chodit nějak normálně po ulici. ;-)
Co si o tom myslíte?

Napadají vás nějaké další sluchátka?

Předem díky.
xdanik
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 31. 3. 2015 04:21

S M50tkami chodiť po ulici určite môžeš, aj s väčšími sa sem-tam podarí luďí stretnúť :)
Ale či to bude to práve na von, to asi skôr nie :| Zvukovo sú vynikajúce, oproti KPP je to brutálny rozdiel, no prevedenie, váha je úplne niekde inde. Na doma sú maximálne hodné svojej ceny, no aj na von má AudioTechnica pár modelov, ľahších ale aj zvukovo proste "iných" ako tie štúdiovky... Ideálne niekde skúsiť aby to nebolelo na hlave a ak nie, super ;)
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2015 06:32

Chodit sa po vonku s nimi da, je ale treba ratat s ich velkostou a hrubym resp. dlhym kablom ktory na nosenie velmi prakticky nie je.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 31. 3. 2015 07:25, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 31. 3. 2015 07:12

M50x se, pokud vím, dodávají se třemi kabely včetně 1,2 metru dlouhým rovným kabelem. Což mi přijde úplně OK.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2015 07:25

Ano dodavaju. Stale je ale dost hruby. Mensia dlzka je pohodlnejsia ale stale to z nich nerobi prenosne sluchadla. A taktiez ich ten mobil nemusi rozohrat na dostatocnu hlasitost. To treba odskusat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod karminkotak 31. 3. 2015 08:55

Inak napadol ma ešte tento model. V noci na nočnej som zabudol, pritom je to moja obľúbená "pracovná" značka - Sennheiser...
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Modni/S ... -Ear-Samba
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 31. 3. 2015 14:59

Taky neco takovyho shanim, i kdyz spis do 3000.
Z uzavrenych me celkem zaujaly Beyerdynamic DTX501p, Sennheiser Momentum On Ear a celkem i AKG Y50.
Z otevrenych by me zajimaly Yamaha HPH-200 a Musical Fidelity MF100. Pekne hraji i Sennheiser HD239.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 31. 3. 2015 17:21

Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků