Podivný servis/výměna u Eurostaru (KOSS Porta Pro)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pan smajl 12. 3. 2015 15:27

Posílal jsem do Eurostaru svoje Porty kvůli vyškubnutému kabelu z jednoho měniče. Po menších peripetiích mi přišly Porty, co vypadaly jako s komplet vyměněnými měniči.

Ale po prvním poslechu mě čekal trochu šok. Tohle zvukově prostě nejsou Porty. Mám tu na referenční porovnání 2 další kousky (které hrají vyrovnaně) a ve srovnání s těmi "opravenými" je to velmi znatelný rozdíl. Reprodukce zvuku má menší hlasitost, je zastřená, plošší, vůbec to není ten charakteristický basovější projev. Sice jsem to nikdy dělat nemusel, ale sluchátka jsem nechal zahořet na cca 24h růžovým šumem - prakticky bez výsledku, pořád to zdaleka nedosahuje projevu těch dvou srovnávacích Port a to mi potvrdili i další dva lidé.

Tak nevím, co si o tom mám myslet? To Porty potřebují několik dní na zahoření nebo mi poslali nějaký bazmek? :grr: Díky za názory.
pan smajl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.blader 12. 3. 2015 16:17

A ze kdy ty porty byly?
Četl jsem už poměrně dost příspěvků o tom, jak nové porty nejsou takové, co třeba před deseti lety.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 12. 3. 2015 16:39

Presne tak... Ak to boli predtým tie staršie Porty, tie boli zvukovo podarené... Môžem porovnať z vlastnej skúsenosti, jedny staré mám a tie šetrím po skúsenostiach s novými, ktoré som dostal ako darček k predplatnému...
Môžeš im dať šancu a skúsiť ich rozohrať ale ono ten zvuk z nich už bohužiaľ nebude ako kedysi :|
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan smajl 12. 3. 2015 16:44

Tyhle Porty jsem kupoval na přelomu 2012/13, takže nějak úplně staré nejsou.

EDIT: Vlastně kecám, na přelomu 2012/13 jsem jim zařizoval registraci doživotní záruky kvůli zaslání do servisu s ukrouceným kabelem u jacku (ještě rovný typ). Byly kupované ještě nějaký ten čas zpět, když se ještě nepřikládal registrační kód. Kdy přesně, teď netuším. Nicméně na přelomu 2012/13 se mi ze servisu vrátily ještě ty "pravé" Porty. :/

Kamarád si tento týden pořizoval úplně nové Porty, tak mu řeknu, ať je donese na test. Srovnám. Nicméně se mi nechce věřit, že by tam byl tak velký rozdíl.
pan smajl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.blader 12. 3. 2015 19:41

To je asi nejlepší možnost. Ať je přinese, a uvidí se, jestli je chyba na straně Koss, nebo servisu.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 3. 2015 22:16

Moc se mi tomu nechce věřit, ale je možné, že používají nějaké levnější náhrady měničů místo originálních. Autoservisy dělají u oprav totéž, i když tvrdí, že se jedná o originální díl (ano jedná, ale už ne pro prvomontáž).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damyen 13. 3. 2015 10:55

Kamarád měl s Kossy zase problém, že mu přestávalo hrát jedno sluchátko. Z reklamace mu je 3x poslaly s tím že byly funkční, ale pro jistotu stejně něco vyměnily. Sluchátka přišli nefunkční a podařilo se až napočtvrté.
MB: ASUS Z97-K / CPU: Corei5-4590 / GPU: MSI Aero RTX3060 / RAM: 12 GB / SSD: Crucial M4 128GB / HDD WD 3TB
HTPC -> Harman Kardon 3480 -> Mission 781
Xiaomi Redmi Note 9/PC -> V-Moda LP2
Damyen
Junior

Odeslat příspěvekod pan smajl 19. 3. 2015 12:53

Tak se mi do ruky dostaly nově koupené KOSS Porta Pro. Udělali jsem slepý test a jednoznačně vyšlo, že ty ze servisu hrají prostě hůř a jde to poznat prakticky okamžitě.

EDIT: Volal jsem tam s novými informacemi, sluchátka jim mám zaslat, přeměří měniče a obratem by mi měli poslat úplně nový kus. Tak jsem zvědav, doufám, že nekecají. :-]
pan smajl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MHOE 19. 3. 2015 16:40

Díky moc za informaci! Pokud budeš mít možnost, napiš sem posléze update situace, zajímalo by mě to.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danifilth 19. 5. 2015 12:39

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda v rámci doživotní záruky Koss Porta Pro posílá servis nový výrobek, nebo pouze opravuje vady? Sluchátka mi spadly na zem a jedno sluchátko se docela ošklivě poškrábalo, tak jestli mám při reklamaci šanci, že mi pošlou nová, nebo jen vymění sluchátko?
danifilth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 19. 5. 2015 19:38

Pokud to jde, tak opravují, tedy vymění vadný díl.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pan smajl 26. 5. 2015 17:46

Mimochodem, úplně jsem zapomněl dodat, jak to celé dopadlo. :D Takže, po odeslání sluchátek mi byl obratem zdarma doručen zcela nový kus v originál krabici se vším příslušenstvím = jako bych si koupil nová sluchátka v obchodě.

Reprodukce zvuku již naprosto v pohodě a odpovídá tomu, co se má z Port linout.
pan smajl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosmicz 2. 4. 2017 07:36

Mam dotaz jestli je mozne na sluchatka s kodem uplatnit i reklamaci jine sluchasatka uplne stejne napr.koss porta pro?..poznaji to nejak?..mam kamarada v Praze,ktery by me tam zajel je nutna obcanka se jmenem registrovane osoby?..drive jsem tam reklamoval sluchatka a oni je maji hned opravene bud je meni za nove nebo nevim jak to provadeji,ale ta cesta je dost na ko.ot..hraji super,ale rychle odchazeji...dikk... ;-)
kosmicz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jura00701 2. 9. 2017 23:19

S příspěvkem od pan smajl musím naprosto souhlasit. Do Eurostaru jsem poslal své starší Koss Porta Pro, u kterých mi po těch devíti letech odešel kabel a hlavový most už také nebyl v nejlepší kondici. Po více než měsíci mi ze servisu přišly jimi sestavené Porty z nových dílů. Hned po prvním poslechu jsem byl šokován, když se z každého měniče linul zvuk s úplně jinou charakteristikou. Bylo to, jako kdyby každý měnič patřil do jiných sluchátek. Sluchátka jsem jim tedy poslal zpět.

Po necelém měsíci mi přišly sluchátka s vyměněnými měniči. Tentokrát již sice hraje každý měnič stejně, ale zato stejně špatně. Zvuk postrádá zvýraznění basů, je méně dynamický, plochý a slabý. Zavolal jsem tedy s tímto problémem do servisu a oni mi po ujišťování, že používají pouze originální díly, které jim KOSS pošle, doporučili, abych nechal sluchátka rozehrát (zahořet). Do sluchátek jsem tedy týden nonstop pouštěl růžový šum a další týden normální hudbu. Zvuk se však nezměnil.

Teď již mohu prokazatelně prohlásit, že sluchátka Koss Porta Pro sestavená tímto servisem hrají mnohem hůř než nově koupená, protože jsem si právě koupil nové Porty z Alzy a ty hrají přesně, jak hrát mají a jak hrály mé původní Porty, před tím, než jsem je po ulomení kabelu poslal do Eurostaru.

Po podrobnějším vizuálním srovnání také mohu říct, že zatímco nově koupená sluchátka mají modré měniče z mnohem lesklejšího plastu, tak ty ze servisu jsou takové matné. Rovněž modrá krytka na měniči, která chrání spoj kabelu s měničem je u servisovaných Port matná a dokonce má ostřejší okraje. Krytka u nových Port je taková zaoblenější. Mohu to vyfotit, kdyby měl někdo zájem.

Bohužel se mi nepodařilo se servisem domluvit, že mi sluchátka vymění za nová (jimi nesestavená). Takže věc je v mém případě jasná. Budu používat nově koupené Porty a ty ze servisu si použiju na náhradní díly, až mi po čase odejde kabel, molitany nebo hlavový most.

Teď jen doufat, že na tento problém upozorní větší počet lidí a začne se to nějak řešit.
Jura00701
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 9. 2017 06:43

Jura00701 : nehnevaj sa, mozno tak v Indii na nejakom fore navstevovanom cez WAP, kde sa cas zastavil, bude ludi zaujimat v roku 2017 "mrtvola" Koss Porta Pro, ktoru strcia do vrecka KZ ZSE za 7Eur 7Eurz Aliexpressu...
Brutalne ich precenujes... To ako pisat, ze "Dozivotne mi budu opravovat Skodu Favorit, uvidim, ci o 30 rokov budu davat rovnaku prevodovku, alebo ju vymenia za lacnejsiu...".... Ved to uz aj AWEI spunty z Muzikeru za 8Eur budu hrat lepsie... O KZ ZSE z Aliexpressu za 7Eur ani nehovorim. A v porovnani s KZ ZS5 to bude ako porovnavat Favorita s novou Octaviou.
Je mi jasne, ze spunty su inej konstrukcie nez KPP... Nastastie... Nosit KPP na hlave v spolocnosti j dnes asi take, ako jazdit vo Favorite. A VOBEC TO NIE JE VEC NUTNOSTI....ty si sam vyberas taky sunt.... Za 22Eur mas X nasobne lepsi zvuk zo sluchadiel KZ ZS5. Co tak sa posunut ?
S : bol som pred 11-12 rokmi vlastnikom KPP. Len to basovalo, teraz by som na tom nedokazal pocuvat ani hovorene slovo...
Na tvojom mieste by som ich proste VYHODIL. Ci nemas rad zmenu, co ?
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků