Podivný servis/výměna u Eurostaru (KOSS Porta Pro)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LOPO_X 3. 9. 2017 08:22

Nowo ty jsi fakt ichtyl tvé příspěvky mají nulovou hodnotu v přínosu dané osobě. I v dnešní době vidím spousty lidí nosit KKP jsou to takové sluchátka pro masy ale spoustě lidem stačí tak proč by to měl měnit za nějaké špunty z AliExpress které budou hrát úplně jinak než je zvyklý.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 3. 9. 2017 10:20

LOPO_X : ichtyl? To je akoze kto/co? ... A ze nulovu hodnotu... Chlapec moze pocut X krat lepsi zvuk zo sluchadiel za dvacku, potom si klakne na kolena na hrach do kuta ze mal svoju "modlu" neopravnene... Nulova hodnota ? Keby som mu radil sluchadla za 200Eur, ano, moj prispevok by mal nulovu uodnotu. Ale ja mu radim lacnejsie a X nasobne zvukovo lepsie sluchadla nez ma...
A co ze kopa ludi este dnes chodi s KPP po ulici ? ... Este im chyba vrtulka na siltovku. S tymi skaredymi KPP na hlave sa teda musia dievcatam pacit (ironia).... Alebo sa riadim heslom "No a co ze s KPP na hlave na verejnosti vyzeram ako trulko, hlavne ze maju vynikajuci zvuk" (ironia).
Proste typek riesi KPP, vklada do nich kopu energie, zije v domneni ze su uzasne (preto ich ma X rokov a este asi aj X rokov planuje mat", a pritom je to NEPRAVDA. Su HROZNE. V dnesnej dobe. Ak neporovnavam s nejakymi peckami ci spuntami za 2Eura.
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 9. 2017 10:32

Je obdivuhodny, ze na to jak malo jsi toho slysel a mel v ruce, tak dokazes kazdymu fundovane poradit. Dokonce i tem co resi neco uplne jinyho. Je videt, ze sebereflexi fakt netrpis.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2017 19:46

Jednak Porty rozhodně nejsou mrtvé a má je spousta lidí a neustále se dobře prodávají. Druhak spoustě lidí nevyhovují špunty a chtějí náhlavní sluchátka. A za třetí je pro spoustu lidí velice lákavý ten doživotní servis za paušální poplatek. To ta tvá čína nenabízí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trent 4. 9. 2017 14:25

Když už jsme tady tak pěkně OT, proč vlastně NOWOCAYN neopužívá svůj původní „mírně pokročilý“ profil?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saba32 4. 9. 2017 16:08

trent: Už se s námi asi nechtěl bavit, ale dlouho mu ten bobřík mlčení nevydržel:)

NOWOCAYN_2 píše:(a píšem z nového nicku, na starom som zmenil heslo aby som sa sem už nemohol prihlásiť, a to pár dňami. Zázrakom ma ale prihlásilo bez zadania hesla. No ke´d som sa odhlásil a chcel znovu prihlásiť, už to nešlo, preto pred pár minútami som bol ešte prihlásený na NOWOCAYN, aj keď som si heslo zmenil za "neznáme" (aby som si ho nepamätal), a teraz už môžem byť prihlásený len pod novým nickom).
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 9. 2017 16:11

Protože viewtopic.php?p=11644835#p11644835 .

Ech, Saba byl rychlejší ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gepa 16. 10. 2017 07:57

1) Jsem překvapený, že si někdo stěžuje na servis Koss. Já do Eurostaru za Prahou jezdím osobně (mám dvoje Koss Porta Pro a ten kabel prostě čas od času odejde) už řadu let a na kvalitu servisu si nemohu stěžovat.

2) K těm, kterým Porty přijdou zastaralé :-D - Drtivá většina lidí dnes poslouchá muziku z mobilu, čili mp3 max 320 kbps. Na to opravdu nejsou potřeba sluchátka za 15 000 Kč! Je to jako by se někdo divil, že není krabicové víno u občerstvení na cyklotrase rozlévané do křišťálových skleniček. Na druhou stranu Koss Porta jsou otevřená sluchátka a na ulici vám poslech ruší vnější hluk a vy rušíte okolí. Těm špuntům, které většina pouličních posluchačů používá, se Kossy nejen vyrovnají. Špunt zůstane špuntem.
Gepa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 16. 10. 2017 08:53

Gepa : ked si myslis, ze vyraznejsi upgrade z KOSS PORTA PRO su az sluchadla za 15k Kc, tak je najvyssi cas, aby si si nastudoval niektore veci.... :D 20Eurove 20Eurove KZ ZS5 prehraju/prekonaju KPP na plnej ciare a to fakt xe VYRAZNE... Cize ano, sluchadla za zhruba 600kc (citas??)... Takze skus nebyt taky OHROMNY VELIKAS... A ked si myslis, ze 320kbps CBR mp3 nema doatatocnu kvalitu na to aby sa dal percektns vychutnat aj na sluchadlach za 15k, tak si znova totalne mimo.... Skus si vypocut napr. nejak zle masterovany album no v kvalite HI-RES, a porovnaj ho napr. s Dire Straits - Brothers In Arms, ktory si zkomprimuj do 192kbps... Hadaj co bude zniet lepsie, aj ked to bude mat MNOHONASOBNE horsie rozlisenie... Totiz to je asi to iste ako nakamerovat na nejaky mobil za 5k Kc 4K video, a tvrdit, ze obraz je lepsi ako tie iste sceny nakamerovane len v obycajnom HD READY, ale kamerkou za 150k Kc...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2017 15:27

Gepa píše:1) Jsem překvapený, že si někdo stěžuje na servis Koss. Já do Eurostaru za Prahou jezdím osobně (mám dvoje Koss Porta Pro a ten kabel prostě čas od času odejde) už řadu let a na kvalitu servisu si nemohu stěžovat.

Za tu spoustu let co poslouchám přes sluchátka, jsem na cesty používal tolik druhů sluchátek, že si ani zdaleka všechny nepamatuju. Ale pamatuju si, že kabel mi odešel jen na jedněch a hádej jaká značka to byla :D. Konkrétně Koss KSC75, měl jsem dokonce dvoje. Když prvním odešel kabel po pár měsících, tak jsem koupil druhý, ani jsem se nenamáhal nechat je opravit a ten druhej pár vydržel jen asi o dva měsíce dýl, jestli se dobře pamatuju. U žádných jiných sluchátek mi ale kabel nikdy neodešel. Takže z tohohle pohledu chápu, že si lidi na jejich servis stěžujou, už prostě jen proto, že tam musí každejch pár měsíců :D.
Gepa píše:Drtivá většina lidí dnes poslouchá muziku z mobilu, čili mp3 max 320 kbps....

Jenže tej drtivej většině stačí právě tak ten mobil a ty Porty. Já třeba poslouchám hudbu z mobilu jen cestou do práce a z práce a hudbu v něm mám z 98% ve FLAC a WAV. A porty fakt nenosím, i když mi jedny doma taky leží v šuplíku.
Gepa píše:.....čili mp3 max 320 kbps. Na to opravdu nejsou potřeba sluchátka za 15 000 Kč!

Jak píše NOWOCAYN_2. Samotná kvalita nahrávky (mastering, remastering) ovlivní výsledek znatelně víc než to jestli posloucháš FLAC, WAV, CD nebo dobře udělaný MP3 192, 320.......
Takže ani náhodou neplatí, že na MP3 320, nemá smysl kupovat dražší sluchátka.
Gepa píše:Těm špuntům, které většina pouličních posluchačů používá, se Kossy nejen vyrovnají. Špunt zůstane špuntem.

Viděl jsi alespoň jedny špunty jinde než na obrázku? Protože jestli tvrdíš že "špunt zůstane špuntem," tak bych řek, že ne.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 16. 10. 2017 15:46

Já tvrdím, že špunt zůstane špuntem a náhlavní sluchátka zůstanou náhlavními sluchátky, protože spousta lidí (např moje žena) špunty či pecky v uších nesnese. Ovšem o tom jak moc jsou vhodná otevřená náhlavní sluchátka na ulici či do tramvaje bychom diskutovat mohli...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2017 17:48

martas38 píše:Já tvrdím, že špunt zůstane špuntem a náhlavní sluchátka zůstanou náhlavními sluchátky......

A letadlo zůstane letadlem, turniket zůstane turniketem........ dost těžko budou špunty "morfovat" do velkejch sluchátek přes hlavu a naopak. Na to jsem ale nenarážel. Napsal jsi:
martas38 píše:Těm špuntům, které většina pouličních posluchačů používá, se Kossy nejen vyrovnají. Špunt zůstane špuntem.

Říkáš, že sluchátkům do uší, který většina lidí venku nosí, se Porty nejen vyrovnají (což tedy znamená, že je i překonají), protože jsou prostě lepší než sluchátka do uší, který můžou jen "zůstat špuntama." Takhle tu tvou větu chápu já. A to je prostě blbost. I levný špunty dokážou zahrát líp než Porty.

Mimochodem když se pohybuju mezi lidma cestou do práce a z práce, tak mezi "pouličníma posluchačema" mají špunty i pecky zhruba tak stejný zastoupení, sluchátka přes hlavu za nimi o trochu zaostávaj, ale ne tolik jak bych čekal.
martas38 píše:.......protože spousta lidí (např moje žena) špunty či pecky v uších nesnese.

To že někdo nesnese špunty v uších je jen jeho věc, ale nemá to nic společnýho s tím, jak kvalitní ty sluchátka jsou, nebo jak hrajou. A už vůbec to neznamená že by kvůli tomu hned měli bejt horší než Porty.
Já jsem taky dřív říkal, že nesnesu špunty v uších. Teď je používám prakticky každej den. Stačilo si vyzkoušet několikery nástavce a najít si ty který mi vyhovujou. S těmi co mám teď ani nevím, že mám nějaký sluchátka v uších.
martas38 píše:Ovšem o tom jak moc jsou vhodná otevřená náhlavní sluchátka na ulici či do tramvaje bychom diskutovat mohli...

Otevřená do MHD nejsou nejlepší nápad. Ale jak jistě víš, tak existují taky uzavřená sluchátka, když ti špunty nevyhovují.
anonymni

Odeslat příspěvekod martas38 16. 10. 2017 17:55

Nic já se raději této debaty vzdávám, protože mně přisuzuješ něco, co jsem nenapsal.
Ať si každý poslouchá co uzná za vhodné. Jen nechápu lidi jako je třebva Nowo, který setře někoho kdo se pozastaví nad postupem servisu, že si vůbec dovolí poslouchat něco tak otřesného jako Porty a nemá místo toho jedny z nejlepších sluchátek ve vesmíru KZ ZS5.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 10. 2017 22:12

L.U.K. píše:...
martas38 píše:.......protože spousta lidí (např moje žena) špunty či pecky v uších nesnese.

To že někdo nesnese špunty v uších je jen jeho věc, ale nemá to nic společnýho s tím, jak kvalitní ty sluchátka jsou, nebo jak hrajou. A už vůbec to neznamená že by kvůli tomu hned měli bejt horší než Porty.
Já jsem taky dřív říkal, že nesnesu špunty v uších. Teď je používám prakticky každej den. Stačilo si vyzkoušet několikery nástavce a najít si ty který mi vyhovujou. S těmi co mám teď ani nevím, že mám nějaký sluchátka v uších.
...
Ono to taky není o tom fyziologicky snášet cokoliv nacpanýho do zvukovodu - jsou lidi, který to skutečně nesnesou, protože trpí na zvýšenou dráždivost zvukovodu a z toho plynoucí záněty způsobující značnou bolestivost - bolavý ucho, i když to není otitis, ale "jen" zánět zvukovodu, to je skoro jako bolavý zuby. Kdo zažil, ví o čem píšu - a kdo nezažil, tomu "přeju zažít". Opravdu ŇAMKA. A druhý hledisko je izolovanost od okolního prostředí. I když to zákon 361/2000Sb. zakazuje, spousta účastníků silničního provozu včetně řidičů (!!!!!) nosí během svýho pohybu v provozu sluchátka - nejčastější jsou pecky a špunty, i když vzácným jevem nejsou ani velký circumaurální dvojmušle typu Dr.Beats, SONY DJ´s a podobný. Neodpírám sluchátka CESTUJÍCÍM - ti nemají jak kohokoliv ohrozit svým chováním, ovlivněným nevnímáním okolí pod vlivem izolace kraválem nacpaným do slechů. Ale spousta lidí se pohybuje po ulicích - a nechtějí špunty proto, aby aspoň trochu slyšeli zvuky z okolí a nebyli právě oni sami ohrožený a ani aby sami nikoho neohrožovali. Ale po několika desítkách let pohybu po ulicích jako chodec i jako řidič a takto získanejch zkušenostech bych s výjimkou laviček, parků a běžeckejch stezek jakýkoliv sluchátka na veřejnosti zakázal. Protože člověk nevnímající svoje okolí z toho důvodu, že je prostě zašpuntovanej, je nebezpečnej nejenom sobě, ale celýmu svýmu okolí. Takovej blbec totiž nejenom vleze do cesty aniž by se ohlídnul po přijíždějícím autě, ale vyskytujou se podobný i za volantem - a na takovýho de.bila můžete troubit i sirénou z námořního parníku, on vás neslyší ... Takový jedině střílet, protože ani pokuty na ně neplatěj. Tihle lidi si totiž pletou oddělení se od rušivýho okolí v momentě, kdy nikomu nic nehrozí a závadou je jen ten hluk a v momentě, kdy oni sami svojí izolovaností doslova ohrožujou všecky kolem sebe. Za mne osobně - žádný špunty ... NEVER!!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 10. 2017 23:11

EKKAR píše:.....jsou lidi, který to skutečně nesnesou.....

Vždyť já taky netvrdím že špunty každej snese a že musí každýmu vyhovovat.
EKKAR píše:bych s výjimkou laviček, parků a běžeckejch stezek jakýkoliv sluchátka na veřejnosti zakázal. Protože člověk nevnímající svoje okolí z toho důvodu, že je prostě zašpuntovanej, je nebezpečnej nejenom sobě, ale celýmu svýmu okolí. Takovej blbec totiž nejenom vleze do cesty aniž by se ohlídnul po přijíždějícím autě, ale vyskytujou se podobný i za volantem - a na takovýho de.bila můžete troubit i sirénou z námořního parníku, on vás neslyší ...

Za volant, nebo třeba na kolo (alespoň teda ne na silnici do provozu), sluchátka nepatří, to ví každej průměrně inteligentní člověk. A kdo řídí auto se sluchátkama v/na uších je jednoduše hov.do. Ale pohybovat se MHD a pěškobusem po městě se sluchátkama nemůže dělat normálnímu, uvažujícímu člověku problém.

Sám se pohybuju po městě v MHD i pěšky se sluchátka už tak 15 let, možná dýl. A nikdy jsem nikomu pod auto nevlez ani do nikoho nevrazil atd. Holt když se dobrovolně o jeden smysl připravím, tak o to víc musím používat jinej a rozhlížet se abych věděl co se děje kolem mě.
Nejsem takovej idiot, abych se před tím než vlezu na přechod nerozhlídnul. A je jedno jestli už ty špunty v uších mám nebo ne. Pokud někdo vleze do silnice aniž by se namáhal otočit hlavu vlevo-vpravo, tak je prostě blb, obzvlášť kdyš neslyší.

Za takovýhle chování může ale jen ten konkrétní jedinec, to nezapříčiní sluchátka. Když člověk to, co má na krku, nedokáže používat k účelu ke kterýmu je to určený, tak je úplně fuk jestli sluchátka v uších má nebo nemá.
Kdybys chtěl zakazovat sluchátka na veřejnosti, tak bys pak musel zakázat i venčení psů, telefonování/používání mobilů na veřejnosti, lízání zmrzliny a jezení párku v rohlíku za chůze, nebo prostý povídání si za chůze s kamarádem atd. protože to všechno odvádí pozornost stejně, nebo i víc, jak sluchátka.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků