Scim vybudit Sennheiser HD650 do 150 eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iapple 6. 3. 2015 20:05

osobne vidim problem vomne ze som uplny novacik a to co vy pocujete ako zlepsenie ja vnimam ze je to plus minus rovnake... osobne som cakal WOW efekt ze ked to pripojim k zosilovaci tak to bude uplne nieco ine ale bohuzial nieje... tak som to v zakonnej lehote vratil stym ze este vyskusam ten ibasso DX90 a tam uz ten rozdiel musim pocut... je to samostatny pristoj moj notebook ma uz 8 rokov. no a ak neuvidim ziadny rozdiel medzi telefonom a medzi DX90 tak stopercentne je problem vomne a musim si proste otom zistit viac

takze zajtra som objednal ten ibasso a pride mi zajtra tak to poskusam koniec koncov mam meniny :tleskani

a ked to nebude dobre tak som povedal predajcovi nech mi necha ten zosilovac ze sa ponho bud vratim alebo si necham player a zosilovac kupim neskorsie ked sa naucim poriadne ''pocut detaily''

ovsem pre zjednodusenost : keby ste mi zaslepili oci a pustili rovnaku hudbu s rovnakymi sluchadlami a jedni by boli zapojene na zosilovac a druhe na moj notebook a mam hadat ktore je ktore bohuzial by som nevedel urcite ktore je lepsie a ktore nie skratka nieje ten rozdiel taky vyrazny...

navyse 300 eur za zosilovac som cakal naozaj velku kvalitu ale pokial ten zosilovac zosilni len veci ktore pocuju skuseni audiofily je premna zbytocny a siahnem po niecom inom teda teraz skusim ten ibasso. osobne som pozeral aj ine zosilovace ale v cene okolo 300 az 400 eur nieje buhvi jaky vyber takze tento co som mal znacky oehlbach MUSI byt dobry.

-- 6. 3. 2015 20:08 --

a co sa tyka sluchadiel tak su to tie najlepsie ake som kedy mal moznost pocut a uz aj ten vystup z notebooku je premna velmi nadstandartny ale kedze stali 350 euro chcem znich dostat maximum.

vyhovuju mi po vsetkych strankach basy a skratka vsetko no len jediny problem je ten ze medzi zosilovacom a notebookom nevidim rozdiel zatial
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 3. 2015 20:12

Herrer77 píše:Takže nakonec bude zvukovka v notebooku kvalitnější, než se zdá. To je myslim hodně fajn zjištění :-) Já mám drahej, na míru stavěnej noťas od Eurocomu a přímý připojení sluchadel nepřipadá v úvahu...


Slyšel jsem vedle sebe svůj Asus Fonepad a jednu Lumii... A ten rozdíl v kvalitě byl fakt výrazný (Lumie hrála zrnitě a přesvětleně, můj Fonepad naopak sice stále do jisté míry ploše (oproti stolním řetězcům), ale jinak vcelku jemně a přirozeně). Ještě jsem zkoušel porovnat s Acer Switch 10 (notebook+tablet) a neznělo to špatně, Fonepad byl však lepší. Jo a můj starý notebook měl sluchátkový výstup děsný. Takže věřím, že ty rozdíly můžou být i mezi notebooky - kdo ví, třeba ten jeho má ten výstup docela dobrý. :-l
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 6. 3. 2015 20:51

jj, věřím tomu. Je to pro mě trochu šok, ale o to je to příjemnější zjištění. Já doteď audio u ntb prakticky ignoroval s tím, že to tak jako tak bude znít hrozně. Když připojím svoje Shure SRH1540 přímo do noťasu, tak naprosto ztratí bas, dynamiku, přirozenost. Hrajou asi jako kdyby je člověk poslouchal nahlas, ale položený vedle, ne nasazený na hlavě :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 6. 3. 2015 21:12

Co máš za DAC/AMP?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 6. 3. 2015 21:15

HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 6. 3. 2015 22:17

Tak na tohle bych si rad precetl recenzi, nejlepe od Bogina :-D
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 6. 3. 2015 22:25

Co ti brani? Ako oby, linka v mojom profile.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 7. 3. 2015 19:59

dj wenec píše:Tak na tohle bych si rad precetl recenzi, nejlepe od Bogina :-D


Geek Out 450 a Shure SRH1540 se na můj vkus skvěle doplňují. Sluchátka mají teplejší, tmavší zvuk, Geek je na tom obráceně, takže je náležitě prosvětlil. V mých uších udělal z 1540tek neunavující a basovější 940ky. Což byl tak nějak můj záměr :-) Holt velikost není vše :-P
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iapple 8. 3. 2015 13:13

tak mam uz ibasso DX90 zvuk sa mi zda ocosi (10percent) lepsi a detailnejsi ako pri pocuvani z mobilu

takze chyba musi byt vomne alebo chyba vtom ze sluchadla treba zahoriet.

niekde som cital ze aj mp3 prehravac by sa mal zahoriet? ale niesom si uplne isty

ak ste niekto z bratislavy a mali by ste namna chvilu cas tak by sme sa mohli stretnut a ja by som priniesol sluchadla prehravac a telefon a pocuvli by ste to ci to tak ma byt a ak ano tak uz len proste ukaze cas a urcite budem pocut rozdiel.
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 8. 3. 2015 13:33

Logicky nie je mozne, aby boli vsetky zariadenia, co za stovky EUR kupis, pokazene, alebo nekvalitne.

Problem bude v tom, ze zo sluchadiel neocakavas presny zvuk, ale nejaky wow efekt. Nie presnost, detail, ale nieco vyrazne. Ulohou kvalitnej tehniky nie je prehanat, zvyraznovat.

Namiesto prehnane hlasnej reprodukcie skus stisit a do zvuku sa viac zapocuvat.

Za uvahu by stalo, aby si s tym DX90 zasiel do hifisluchadla.sk a vyskusal s nim (a aj s mobilom) co najviac sluchadiel. HD650 ti totiz nemusia sediet - to nevies, kym nevyskusas x dalsich sluchadiel. Tak nejako si mal asi zacat ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 9. 3. 2015 17:52

"Problém" je spíš v tom, že dal stovky eur za DAC a čekal stejný rozdíl, jako když si za několik set eur koupil ta sluchátka. Tam člověk pozná rozdíl pomalu hned v první sekundě, slyší zvuky, které tam nikdy neslyšel atd. - to je wow efekt.
Každý ať si zkrátka koupí to, za co mu stojí dávat peníze. Nemá cenu to lámat přes koleno a vyhazovat horentní sumy za něco, co člověk neocení.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 3. 2015 19:54

Tady se nedá než souhlasit, neboť to odpovídá i mé poslechové zkušenosti - sluchátka jsou rozhodně tím nejdůležitějším článkem audio řetězce. Takže pokud iapple sluchátka za ty prachy stála a různé zesilovače+DACy (v tuto chvíli) ne, nepřipadá mi to nijak šokující a rovněž tedy nevidím důvod, proč tímto nadále ztrácet čas a nervy - prostě užívej HD650 na tom, co máš, a až někdy nabudeš dojmu, že zvuku cosi schází, znovu si dojdi pro radu.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iapple 9. 3. 2015 22:59

Nasiel som si v baleni od prehravaca takyto kabel. Naco sluzi a ako sa pouziva?

https://www.google.sk/search?hl=sk&site ... B630%3B419
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod martin.blader 9. 3. 2015 23:08

Z manuálu: "Burn-in cable: Plug the burn-in cable into the PHONE out socket,and keep playing music to burn-in the DX90. The burn-in processhelps the DX90's sound reach its full potential by forming the capacitors and stabilizing the electronic components used."
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod iapple 9. 3. 2015 23:58

anglicko moc neovladam
a prekladac mi povedla nieco taketo
Zapojte vypálenie kábel do telefónnej zásuvky von, a zachovať prehrávanie hudby na vypálenie v DX90. Burn-in processhelps zvuk na DX90 je dosiahnuť svoj plný potenciál, formovanie kondenzátorov a stabilizáciu použiť elektronické súčiastky. "

pochopil som ze to mam zapojit a nechat hrat hudbu ale neviem do ktoreho to mam zapojit
iapple
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků