Scim vybudit Sennheiser HD650 do 150 eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 5. 3. 2015 20:38

Wait... Jestli tomu dobře rozumím... Takže sis koupil Oelbacha + Audioquest USB kabel, vše zapojil tak, abys využíval DAC i zesilovací část Oelbacha... A neslyšíš žádný rozdíl oproti sluchátkovému výstupu notebooku, chápu to dobře?

Tahle diskuze bude ještě zábavná... O:-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soldner 5. 3. 2015 20:42

On totiz jeste nezminil, jestli uz ma ty HD650, nebo to vali pres neco horsiho...jinak si to nedokazu vysvetlit. Jeste me teda napada, jestli vubec posloucha aspon nejaky slusny flac?
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iapple 5. 3. 2015 22:58

no nech robim co mozem tak nedokazem spozorovat ziadny rozdiel medzi notebook vystup a zosilnovac vystup a ked tak tak len skorej ako subjektivny pocit ze ''mam zosilovac tak to hraje dobre'' takze to znamena ze mam nieco zle nainstalovane spustene alebo muzika je na prd.

skusim sem dat fotky ako to mam zapojene a ktoru hudbu som skusil. skusal som tento flac format a skusal som mp3 format a skusal som aj serialy filmy hry vsade rovnaky zvuk ci to bolo cez notebook alebo cez zosilovac. cize ziadny wow efekt tak nieco musi byt zle.

a prosim nesmejte sa mi ja sa naozaj snazim uz si aj nieco citam takze tak. stale je to vsetko premna spanielska dedina a nebyt vas tak si teraz ficim na X1 a este viac sklamany.
Přílohy
IMG_20150305_222125 (1).jpg
IMG_20150305_222118.jpg
IMG_20150305_222113.jpg
IMG_20150305_222108.jpg
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 5. 3. 2015 23:17

Já svůj předchozí příspěvek určitě nemyslel tak, že bych se vysmíval... Upgrade podobného rázu a za tolik peněz by měl být slyšitelný pro každého jedince s normálním použitelným sluchem (čili ne důchodce apod.) a vztahem k hudbě (filmu apod.) - a je jedno, jestli se bavíme o sluchátkách, zesilovači, DACu, USB-SPDIF converteru nebo audiofilním kabelu. Za stovky eur prostě musíš dostat jasně slyšitelný upgrade od výstupu svého notebooku, zvlášť když posloucháš s HD650, což není žádný entry level.

DOTAZ: To X1 ti zní taky totožně jako výstup z notebooku?

Jen tak btw: I notebook samotný může dost k****t kvalitu zvuku... A to bez ohledu na to, jak audiofilně kvalitní přehrávač nebo audio soubory používáš. Můj bývalý notebook měl i při napájení baterií, losslessu, Jplay Mini přehrávači a USB spojení s DACem zvuk natolik horší oproti mým dvěma stolním PC, že to slyšeli i moji rodiče. Tak mě jen tak napadlo, jestli by částečně nemohl být problém i tady... Že ten notebook ty nuance v kvalitě svojí nekvalitou smazává. Ale to je jen čirá spekulace, neber to jako něco, co bys měl ihned začít řešit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iapple 5. 3. 2015 23:45

nakolko sa mi poradilo aby som X1 ''zahodil'' a kupil radsej zosilovac takze som to tak spravil tak nemam ako to teraz vyskusat.

skusim ale pouzit otcov notebooku a nahrat rovnaku pesnicku a skusit to tak
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod iapple 6. 3. 2015 01:11

ked sa pokusam napojit zosilnovac cez USB OTG do tabletu alebo mobilu tak mi vobec nedetekuje ze som nieco pripojil iba na tablete napise ze usb je pripojene.
iapple
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 3. 2015 01:23

No a když vyzkoušíš třeba ten tablet samotný? Stáhni do tabletu nějaký audiofilní přehrávač, nějaké lossless soubory a zkus zapojit HD650 přímo do tabletu, zda uslyšíš nějaký rozdíl (k lepšímu či k horšímu) oproti tomu, co jsi dosud zkoušel.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 6. 3. 2015 08:50

Hlavně si nenech tím pocitem, že bys měl slyšet rozdíl, tam ten rozdíl vnutit. Každý má ten sluch jiný i jinak vycvičený a ne každý slyší to, co druhý ano. Ideální by bylo přímé porovnání s okamžitým přepínám zdrojů, kde by člověk nejspíš rozdíl slyšel. To, že člověku to takhle po paměti připadá, že to hraje stejně, je podle mě zcela reálná možnost.
Každopádně je potom na vlastním uvážení, jestli za rozdíl, který člověk pozná jen při přímém porovnání, má cenu dávat 300 eur.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod Ricccie 6. 3. 2015 09:28

Rozdiel budes pocut...len to chce cas. Poradim ti priamo neporovnavaj, pocuvaj povedzme dva tyzdne iba tvoje nove kombo, a potom skus 650tky pustit priamo z laptopu.
Ricccie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin.blader 6. 3. 2015 09:33

Ano, to jsem chtěl taky navrhnout, protože málokdo má možnost přímo porovnat dva zdroje bez prodlevy. Pokud to pak po týdnu připojíš do notebooku a bude ti hned připadat, že to hraje "nějak divně", tak to zřejmě slyšíš.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 3. 2015 11:17

Můj názor je takový, že pokud ten rozdíl neslyší ihned, tak to za ty stovky eur nestálo... Samozřejmě, že si časem může vycvičit svůj sluch, aby byly rozdíly slyšet lépe, ale pokud opravdu neslyší vůbec žádný rozdíl (vyšší míra detailu, rozsáhlejší prostorová scéna, kontrolovanější/čistší zvuk v náročných hudebních pasážích apod. - alespoň v minimální míře), tak by měl ty věci (DAC/amp, kabel) v zákonné lhůtě bez udání důvodu vrátit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 6. 3. 2015 11:22

Moje řeč.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod Herrer77 6. 3. 2015 11:43

Není možné, že neslyšíš rozdíl... Sám jsem kdysi k Shure SRH940 koupil za dvojku Fiio E10 a rozdíl oproti integrovaný zvukovce byl obrovskej. Někde je něco špatně, tohle určitě není o tom čekat, až něco uslyšíš...
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 6. 3. 2015 13:09

:idea:
MHOE píše:... tak by měl ty věci (DAC/amp, kabel) v zákonné lhůtě bez udání důvodu vrátit.

Sluchátka taky.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iapple 6. 3. 2015 13:30

tak som volal dotoho obchodu a da sa to vratit a kupit nieco ine alebo vymenit
ak to vratim tak sa chcem opytat vas ci ibasso DX90 je fajn.?

zoberiem si do tej predajne aj svoje sluchadla vsetky potrebne kable a vyskusam to tam na ich pristroji a uvidim ci tam budem pocut rozdiel.
iapple
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků