Sluchatka s nejlepsim mikrofonem na zive vysilani

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MachrCZ 1. 2. 2015 22:57

Ahoj.. po konzultaci na jinem foru jsem ziskal 3 favority na sluchatka s co mozna nejlepsim zvukem a hlavne nejcistejsim mikrofonem (Pouzivat budu predevsim na streamovani a komunikaci pres TS..)

http://www.alza.cz/a4tech-bloody-g501-d522687.htm
http://www.alza.cz/genius-cavimanus-hs- ... 298014.htm
http://www.alza.cz/steelseries-siberia- ... 509509.htm


Budu moc vdecny za rychle zhodnoceni plusu a minusu u techto tri, ci u nejakych jinych okolo te tisicovky...

Dekuji moc :)
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod partizann 2. 2. 2015 03:01

Ked to s cistym zvuk z mikrofonu myslis naozaj vazne, tak zabudni na mikrofon na headsetoch.
V tom pripade by si mal skor uvazovat o takomto style mikrofonov:
head-worn-HM-30
soundking-EW-201-R
K tomuto druhemu ale este potrebujes predzosilnovac s fantomovym napajanim.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 2. 2. 2015 03:11

no hej.. ale aj tak preferujem sluchatka s mikrakom :/
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod partizann 2. 2. 2015 03:53

Ja nehovorim nic zle na hracske headsety, maju aj tie svoje uplatnenie a vyhody: hlavne cena a jednoduchost pouzivania. Len pisem ze ak za rozumnu cenu chces dosiahnut zvuk na velmi dobrej urovni, tak mozno nie je zle pouvazovat o alternativach ake som postol, pripadne k nim pridat este klasicke stolove studiove mikrofony.

Pripadne pre sluchatka sa este naskyta alternativa ako antlion-audio-modmic, len je to horsie s ich dostupnostou (asi len objednavka zo zahranicia) - pocul som na ne ale celkom dobre ohlasy, a vies si to pripnut na hociake sluchatka tvojho uvazenia. Zial toto stale nie je na zvukovej urovni studiovych rieseni.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 3. 2. 2015 23:04

Tak stojej za ***** ty A4TECH.,. :D :D :D

Zitra je vratim.. irituje me to prepinani modu zvuku stereo/7.1/gaming.. kdyz hraju a chci u toho poslouchat hudbu tak proste jedno z toho ma hnusnej zvuk.. mikrak bere okolni zvuky skoro vic jak muj hlas.. 2 metry odeme hraje pritelkyne na notasu a na streamu je slyset kompletne vse z nej.. to je nepouzitelne :/

Tak co byste teda doporucili? Mikrak bez sumu a bez okolnich zvuku a sluchatka ktere budou univerzalni? Nejde mi o zadne strielcky atd.. jen hudba, LoLko a eventuelne nejakej ten film/serial..

Superlux HD-668B - tyto top?
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 4. 2. 2015 00:23

nebo napr SteelSeries 7H?
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 4. 2. 2015 23:33

(Je-li myšlen požadavek na kvalitu ufonu opravdu vážně.) Dělají se i profi broadcast headsety s ufony pro řeč, možná i zpěv. AKG, beyery, Sennheiser, Telex,... No ale za 1500 fakt nejsou.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 2. 2015 08:34

machr a ty si čo myslíš? že ti tie podpriemerné "gaming" sra@ky ako budú hrať a mať kvalitu mikrofónu?

ani jednu z týchto hlúpostí, jediný dôstojný headset je kingston cloud alebo dvojky, čo teraz vyjdú

v opačnom prípade, pokiaľ to nerobíš seriózne, čo asi nie, keďže až 50€ do toho ideš vraziť, tak si choď do siberií alebo si priplať za kvalitné cloudy

a NAKONIEC...nikto to tu nespomenul a je to v tomto prípade kritický faktor...nepísal si, akú máš zvukovku :) začni tam, máš podľa mňa integrovanú možno ani nie aspoň 1150tku realtek, takže začni s investíciou trebárs asus xonar dg, čo je základ alebo priplatiť na drahšiu ako je tvoj rozpočet DX/XD alebo rovno brať niečo ako audiotrak prodigy cube, prípadne rovno ešte lepšia voľba s
http://www.k24.sk/product/146012/Elektr ... ce_DE.html
alebo
http://www.k24.sk/product/238293/Elektr ... ctFeatures
HD2 je myslím lepšia

vtedy môžeš riešiť slúchadlá a mikrofón...absolútne asi nemáš potuchy ako otrasne znejú všetky mikrofóny na integrovkách, nehovoriac o potrebe nejakého predzosilňovača
sám som mal prodigy cube a kvalita nahrávky (nahrávané cez sound forge) mi prišla rovnaká ako na xonar dg

takže buď budeš investovať alebo dostaneš špatný výsledok, voľba je na tebe...do audia sa oplatí investovať, potom sa ti krásne odvďačí skvelým výkonom a trvácnosťou
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 5. 2. 2015 14:55

Pokial chceš headset s kvalitným smerovym mikrofonom, ktory nie je citlivý na zvuky mimo "hubu" komentátora, tak sú osvedčené AUDIO-TECHNICA BPHS1.
http://www.audio-technica.com/cms/headphones/f36152d8a3580d50/
Akurát teda nie sú "do tisícovky". :-| Obávam sa ale, že v cene do 1k žiadne schopné headsety nenájdeš.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MachrCZ 5. 2. 2015 16:11

Zas tak hrotit to nebudem.. :D Mam zatim 300 followeru.. az se to rozroste, mohu investovat vic.. zatim je to zbytecne.. dodneska jsem jel na mikrofonu z tesca za 70kč a byl jsem spokojen.. sluchatka s mikrofonem za 2560Kč zkratka a jednoduse musi byt nekde uplne jinde, logicky.. jinak by to nikdo nekoupil..

Sice o tom vim prd, ale z ekonomiky a managmentu jsem maturoval.. takze logicky kdyz neco stoji 2500Kč, musi to byt lepsi jak neco co stoji litr nebo 75Kč :D

Jinak diky za tipy.. ale bohuzel forum co forum je zamereno na totalni TOP/HIGH vyrobky, jako treba pri vyberu PC.. jako doporucovat mi graficke karty za 20k je sice hezke ale k cemu to proboha normalni clovek vyuzije? :O

Pro bezneho normalniho uzivatele PC (95% lidi) staci vse prumerne.. coz aj sluchatka za 2500 budou ackoliv jsou drahe jak to prase :D

Kdyz nebudu opet spokojen tak koupim superlux + mikrak.. díky moc vsem!

-- 5. 2. 2015 16:14 --

Artam - opet jen doplnim predesly prispevek :D... sluchatka za 7000,- budou sice fajn, ale taky musim jist, platit najem, dopravu, telefon a dalsi vydaje.. sumasumarum mi zbyde na "zabavu" necelych 5000 mesicne.. A kdybych chtel investovat 7k do sluchatek tak si nejdriv poridim bednicky za 20k, monitor za 40k a PC za 100k :D

Uz staci ze jsem se nechal zlakat komerci a koupil si zidli DX RACER za 6500,- :O

Sluchatka pouzivam za tyden tak 10 hodin max, driv jsem je pouzival jednou mesicne :)

Jde mi jen a ciste o dobry mikrofon na LIVE streamovani... (zivy prenos..)
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod artam 5. 2. 2015 17:32

MachrCZ píše:Artam - opet jen doplnim predesly prispevek :D... sluchatka za 7000,- budou sice fajn, ale taky musim jist, platit najem, dopravu, telefon a dalsi vydaje.. sumasumarum mi zbyde na "zabavu" necelych 5000 mesicne.. A kdybych chtel investovat 7k do sluchatek tak si nejdriv poridim bednicky za 20k, monitor za 40k a PC za 100k :D

Nooo, trochu preháňaš, tu sú do 5k http://kytary.cz/audio-technica-bphs1/HN120092/, na splátky je to podľa mňa zaplatitené a hlavne, budeš mať kvalitný set, ktorý bude dlho, dobre a spoľahlivo slúžiť. Samozrejme netvrdím, že tieto sluchátka sú jediná voľba.
MachrCZ píše:Jde mi jen a ciste o dobry mikrofon na LIVE streamovani... (zivy prenos..)

No ale o tom "dobrý" ti hádam ide v prvom rade, že? To sa tak trochu vylučuje s cenami za pár stoviek kč. 8-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MachrCZ 5. 2. 2015 17:52

Jiste to bude TOP kvalita mikrofonu.. :) A nerikam ze si to treba jednou nekoupim.. ale momentalne jdou priority jinam.. urcite tech 5k radsi vrazim napr. do noveho kola, kdyz je leto za dvermi :)

Proto si myslim ze bohate bude stacit neco do te tisicovky.. ted jsem to teda presvihl na cca 1170 s tema steelseries, ale tam jsem se zlakal nizkou cenu sluchatek normalne stojicich pres 2500..

Zda to byla chyba nebo ne se uvidi jiz zitra vecer az prijdu z prace a sluchatka uz budou dom.. :)

-- 5. 2. 2015 17:53 --

BPHS1 je robustní broadcast stereo headset s uzavřenými sluchátkovými mušlemi a profesionálním mikrofonem s ramínkem, které lze nastavit z levé i pravé strany. Je zkonstruován pro zpravodajské a sportovní přenosy, pro hlasatele a reportéry.

Uz jen u teto vety vidim ze pro me ucely je to znacne moc :D

Kvalitu samozrejme chci, ale zas ne prehnanou :D Staci mi bohate takovy mikrofon, ktery nebude lidem vadit pri koukani na me playe :)

-- 5. 2. 2015 17:57 --

Jen pro upresneni - http://sluchatka.heureka.cz/steelseries ... oCgEHw_wcB tyto jsem koupil..
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 6. 2. 2015 08:45

za 5 tisíč kaček, čo beriem ako cca 180€ už kúpim xonar dg, audiotechnica AT-2020 a za do 60-80€ slúchadlá a ten mikrák už nebudeš nikdy meniť

k tým steelseries
to čo si za blud kúpil preboha ???
zruš to, neber to...

vôbec tu nehovorím o high-end produktoch, tie sú v iných sférach...bavíme sa o normálnych a kvalitných produktoch

to je ako keď niekto chce bavorák, no má len 500€...to nejde proste...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.blader 6. 2. 2015 09:18

Píše, že chce kolem tisícovky. Pět tisíc jste si asi spletl s vedlejším tématem o bezdrátových sluchátkách.
martin.blader
Junior

Odeslat příspěvekod JoxY 6. 2. 2015 09:47

V prvom prispevku zaradil do ponuky Steelseries V2 za 1900Kc. Aj do tejto sumy sa da kupit nieco podstatne lepsie nez to, co nakoniec kupil. Pytal si tu radu, ako to urobit co najlepsie, resp. ako dosiahnut najlepsi pomer cena/vykon, ale on si urobil aj tak podla seba a rady od tunajsich diskuterov nebral do uvahy, takze zbytocny topic v konecnom dosledku.
JoxY
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků