Fidue A83

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pingu2221 24. 1. 2015 23:35

Ahoj,

nikde jsem tu o těhle sluchátkách nic nenašel a jelikož jsem se stal jejich čerstvým majitelem, řekl jsem si, že by si určitě zasloužily vlastní téma. Mám je chvíli, a k nim zatím je LUmii 1020, ale kdyby Vás něco zajímalo, ptejte se, zkusim odpovědět. Recenze bude později, až k nim budu mít nějakýho lepšího parťáka, protože mám pocit, že umí ještě daleko víc, než zatím předvedly. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 26. 1. 2015 19:00

Na fidue jsem docela koukal, můžeš je s nějakými jinými sluchátky porovnat?
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 26. 1. 2015 19:09

Snad v týdnu je budu mít doma na otestování. A k nim i Dunu DN2000.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 26. 1. 2015 19:34

Přímo porovnat s jinýma in-earama nemůžu, protože už delší dobu jsem žádný neměl. Doteď jsem používal Jabra Revo wireless, a to je přece jen trochu jiná konstrukce a určení. Nevím, jak moc by to bylo vypovídající. Každopádně zatim nejlepší, co jsem kromě Fidue měl, byly triply, který si ještě trochu vybavuju. Co si vzpomínám na jejich projev, tak můžu říct, že Fidue jsou ještě lepší v detailu, ale jinak jsou to podle toho co si vybavuju, hodně podobný sluchátka. Jen ještě řeknu, že Fidue určitě nejsou pro nějaký velký basofily. Basy mají, ale jen tam, kde mají být, nic navíc. Když ale na chvíli nebudu řešit zvuk, tak ani konstrukčně jsem nic lepšího nikdy neměl hlavně kabel mi přijde super. Nekroutí se a opravdu vypadá, že by mohl dlouho vydržet. Určitě je k nim potřeba ale i nějakej lepší zdroj, já je zatim používám s L1020 a přijde mi, že se s ní ty sluchátka trochu nuděj. ;-)
EDIT: Abych jen nechválil, s nástavcema, co jsou v příslušenství (tradičně potřebuju ty nejmenší) mám trochu problémy u usazením, nic hroznýho, ale Vsonicy jsou na tom pro mě líp. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 1. 2015 10:50

Provozuju A83 na FiiO X3. Před tím jsem poslouchal VSonic GR07BE. GR07BE si s Fiiem výborně rozumí, ale Fidue jsou o úroveň výše. Jsou mnohem neutrálnější a výrazně detailnější. Zvláště na bezztrátových formátech vynikne potenciál pro detail A83 na plno. Dlouho jsem zvažoval, jesli mám jako nástupce GR07BE pořídit Fidue nebo Westone W30. Vybral jsem Fidue a jsem nadšen. Co se týče usazení do uší, tak je to poměrně nezvyk. Většina IE vyžaduje spíše hluboké usazení, Fidue to má jinak. Hluboko usadit nejdou. Už jsem je nosil i venku a nepozoroval jsem jejich tendenci vypadnout.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 27. 1. 2015 12:23

Předeším informace o spolupráci Fidue a X3 se mi náramně hodí, protože nějakej přehrávač budu potřebovat. :-) Díky za ni. Jinak můžu potvrdit, že usazení je opravdu trochu mělčí, než na co jsem zvyklý odjinud. Ještě co se konstrukce týče, je přijemný, že ač jsou sluchátka z vnější strany kovová a vypadá to mimochodem moc dobře, tak z té vnitřní je to plast, který v zimě nemá tendenci studit a L a R strana jsou výrazně barevně odlišeny, takže se v tom, které je které sluchátko dobře orientuje i v šeru. Co se zvuku týče, přijde mi to i na L1020 každej den lepší a lepší, uvidíme, co s nimi udělá nějaký lepší přehrávač. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 1. 2015 14:14

Při prvních pár hodinách poslechu mi přišly trošku ostřejší středy, ale už je poslouchám pár desítek hodin a zvuk se zjemňuje a zní velmi vyrovnaně. Basy tam, kde mají být, žádné sykavky a skutečně neskutečně mnoho detailu. GR07BE jsem měl rád a možná si je jednou znovu pořídím. Měl jsem nějakou dobu i obyčejné GR07 a ač při poslechu z kvalitního zdroje ( CD + sluch. zes. ) zněly velmo dobře, tak při poslechu z Fiia byly některé sykavky neposlouchatelné. Nahradil jsem je BE a zvuk z Fiia byl výrazně lepší. A83 posunou kvalitu poslechu o mnoho výš. Hodně jsem četl, že A83 jsou ideální v kombinaci s X5. Samozřejmě jejich kvality nejlépe vynikají tam, kde je nahrávka zvukově pestrá. Metal je na nich slabší, Marcus Miller špičkový.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 27. 1. 2015 15:28

No za mě třeba Nightwish, Within Temptation, nebo Tarja jsou taky super, ale je pravda, že například Norah Jones, Avishai Cohen, nebo Sophie Solomon budou znít líp asi pro každý ucho. Pokud má někdo blízko spíš k tomuhle žánru, bude myslím hodně spokojenej.
Naposledy upravil Pingu2221 dne 27. 1. 2015 19:30, celkově upraveno 1
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 1. 2015 16:21

Souhlas, nicméně třeba Accept už jsou slabší. Čímž neříkám, že obecně se A83 nehodí pro bigbeat. Dá se na nich poslouchat všechno, ale ne všechno na nich vyniká.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Carabei 28. 1. 2015 19:21

Asi si budu muset ty Fidue dojít poslechnout. Sice jsem s kombinací Fiio X3 a Ety hf5 velmi spokojenej, ale trochu objemnější basy by neuškodily ;) jinak ty Westone w30 jsem poslouchal a ač jsou od středů dolu super, tak výšky jsou dost zahuhlaný. Recenze na "theheadphonelist.com" je u w30 velmi vystihující. A hodnocení zvuku fidue na té samé stránce 9.2 mluví za své.
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 28. 1. 2015 19:56

Včera jsem A83 připíchl k iPhonu 5 a nedalo se to poslouchat. Výstup z telefonu je úplně degraduje. Hrají ostře, suše, protivně. X3 naopak jejich kvality umocní. Je to legrační, ale s tím iPhonem mi potom příjemněji zněly Pistony.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 29. 1. 2015 08:33

:-) Tak to jsem překvapenej, mně nepříjde, že by to z toho telefonu byla taková hrůza. :-) No, alespoň vim, že bych s tim přehravačem měl spěchat. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 3. 2. 2015 17:04

Trošku jsem experimentoval se špunty. Nasadil jsem gumy z Vsoniků s pěnovou výplní a zvuk čel dolu. Trošku zmizely basy, středy a výšky byly agresivnější. Zvuk byl celkově plošší.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků