Superlux HD668B nebo HD681 EVO?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 2. 1. 2015 21:05

Zdravím všechny audio znalce. Je tu někdo, kdo má zkušenost s těmito sluchátky? Případně kdo by mi mohl poradit s výběrem, vzhledem k tomu, že chci vyvážený nedunivý zvuk s příjemnými výškami i detailními basy i středy.

Jaký model se bude více hodit na:
- velmi odlišné styly hudby - klasická hudba, chillout, electro/house, rock apod.
- FPS hru, kde slyšení kroků je klíčové - která sluchátka lépe zvládají vykreslení prostorového zvuku?
- HD668B mají impedanci 52Ω, HD681evo 32Ω - jaký vliv to bude mít na výsledný zvuk z mobilu a notebooku Asus N56J ... budu potřebovat přenosný zesilovač ? obzláště u 668B?
Naposledy upravil friberg-EIZO- dne 2. 1. 2015 23:19, celkově upraveno 1
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 1. 2015 21:43

Viem, ze mozno budem za burana, ked navrhnem ine sluchadla, ale IMHO z tvojho popisu by boli fajn HD330, alebo za tu cenu zo zahranicia Takstar HI2050 (pokial hladas otvorene)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 2. 1. 2015 22:13

Proč myslíš, měl jsi možnost je porovnat? Na HD330 jsem taky koukal, ale na jejich 3x vyšší impedanci bych musel utratit další 2000,- za zesilovač. Díky za tip Takstar HI2050... budu se na ně muset podívat podrobněji, škoda, že se neprodávají v Česku.
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 1. 2015 22:18

len tak pre zaujímavosť...ja som svoje HD330 napájal zo xonar DG a nebol problém
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 2. 1. 2015 22:25

Ale mobil by je nejspíš neutáhl.
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 2. 1. 2015 22:29

Mobil ty HD330 neutahne, zkousel jsem je na moji zvukove vytunene SGS3 a nebylo to dobre. Ja bych se spise podival na Takstar Pro 80. Ted se prodavaji na alze na 1500 jako Kingston HyperX Cloud headset. Na hudbu primo skvele, na hry taktez, navic velice dobre zpracovani a odpojitelny mikrofon, ktery se muze hodit. Navic se daji krmit i z integrovane zvukovky a mobilu, i kdyz zesilovac je posune na vyssi uroven.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 2. 1. 2015 22:37

nějak ty Takstar Pro 80 nemůžu najít ani na Heuréce... Úprava: pardon, přehlédl jsem ten druhý název pro ně.
Naposledy upravil friberg-EIZO- dne 2. 1. 2015 22:45, celkově upraveno 2
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 1. 2015 22:42

Musim povedat pravdu, 681 evo som nemal moznost pocut, lebo je to novy model a ako som si vsimol, pri nom uz nekopiruju svetoznamych vyrobcov (pri 668 Akg k240, pri 330 Beyery), preto v nich nemam doveru (kedze je to Cina-Cina), pretoze idu svojou cestou, ktora moze byt shajz, ale nechcem sudit bez skusania. Tu je pravda, zeby sa mohol vyjadrit clovek, co EVO realne vlastni, za HD330 a HI2050 sa mozem zarucit za tu cenu okolo 1000Kč. Aj napriek 150ohm pri HD330 hrali dostatocne aj na mobile (vtedy Nokia Lumia 920 a Samsung Galaxy Note 2) a na iPade uz uplne parada. Ano Kinston Cloud je vlastne Takstar Pro 80, HI2050 je vlastne otvorena verzia Pro 80. Takstary na heureke nenajdes, len na aliexpress.com. Na heureke najdes Kingstony. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 2. 1. 2015 22:52

Ako mozes radit tie najviac tlaciace sluchadla na svete ?????.... HD330.... Tlacia jak svina aj na mojej uzkej hlave. Preto som sa ich zbavil. Miesto nich by som bral obe Superluxy, co tu spomenul zakladatel tejto temy..... Mimochodom, mal.som HD330, ako.klasicky tak penovy mod, a zvuk bol sice trosku priestorovejsi ako na SONYERICSSON MH1, ale HORSI...Plechovejsi, agresivejsi... Takze nakoniec som bol z HD330 dvojnasobne sklamany....
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 2. 1. 2015 23:07

JoxY píše:Musim povedat pravdu, 681 evo som nemal moznost pocut, lebo je to novy model a ako som si vsimol, pri nom uz nekopiruju svetoznamych vyrobcov (pri 668 Akg k240, pri 330 Beyery), preto v nich nemam doveru (kedze je to Cina-Cina), pretoze idu svojou cestou, ktora moze byt shajz, ale nechcem sudit bez skusania. Tu je pravda, zeby sa mohol vyjadrit clovek, co EVO realne vlastni, za HD330 a HI2050 sa mozem zarucit za tu cenu okolo 1000Kč. Aj napriek 150ohm pri HD330 hrali dostatocne aj na mobile (vtedy Nokia Lumia 920 a Samsung Galaxy Note 2) a na iPade uz uplne parada. Ano Kinston Cloud je vlastne Takstar Pro 80, HI2050 je vlastne otvorena verzia Pro 80. Takstary na heureke nenajdes, len na aliexpress.com. Na heureke najdes Kingstony. :-)

Sice je ten design kopírkou, ale jde mi hlavně o performance, který se třeba na head-fi.org za na tu neuvěřitelně nízkou cenu vychvaluje a srovnává se zmiňovanými AKG, Bayery, ad. kolem 3-4000,-. Pod Kingston Cloud mi heuréka nachází jen HyperX Cloud Pro Gaming Headset, který je dvakrát dražší než Superluxy, takže ty ne. Takstar pro jsem dle doporučení našel http://www.aliexpress.com/item/Takstar- ... 91191.html, ale nebudou mít méně vzdušný a živý projev vzhledem k tomu, že jsou uzavřená?

NOWOCAYN píše:Ako mozes radit tie najviac tlaciace sluchadla na svete ?????.... HD330.... Tlacia jak svina aj na mojej uzkej hlave. Preto som sa ich zbavil. Miesto nich by som bral obe Superluxy, co tu spomenul zakladatel tejto temy..... Mimochodom, mal.som HD330, ako.klasicky tak penovy mod, a zvuk bol sice trosku priestorovejsi ako na SONYERICSSON MH1, ale HORSI...Plechovejsi, agresivejsi... Takze nakoniec som bol z HD330 dvojnasobne sklamany....

ojoj... ještě že jsi to zmínil, mám 193cm a k tomu úměrnou hlavu :-) Díky za info.
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 2. 1. 2015 23:35

Nowocayn: To je zvlastne. Ja mam tiez uzku hlavu, ale pri HD330 som ziaden problem nemal. Okrem toho mam pomerne male usi (aj Retro DJ su pre mna circumaural, mam 185cm, ale zrejme som nestandardny). Pre mna boli HD330 velmi prijemnou skusenostou za tych 30€ po modnuti(vybranie peny z vonkajsej strany menica). Ale vdaka ovalnym nausnikom by som samozrejme volil Takstary.

friberg: Ano Kingstony som osobne kupoval za 59€, pretoze v baleni su aj nahradne nausniky, redukcie, predlzovacka, puzdro, mikrofon aj ovladanie pre headset. Takstary HI2050 sa daju zohnat od 30€, Pro 80 od tych 35€. Samozrejme otvorene budu trochu vzdusnejsie, ale charakter zvuku je zachovany. Velmi pekne aj Pro 80, aj HI2050 vystihol v recenziach uzivatel bogino, ktory vytvoril na tie sluchadla recenzie ( plus porovnal ich s inymi v podobnej cene) a s nim v tych skusenostiach, co som sam vyskusal, vo vacsine suhlasim.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 2. 1. 2015 23:48

K velké hlavě mám i úměrné uši)) .. Ukázalo se, že si na tlak stěžuje spoustu lidí, takže sedět v nich několik hodin v kuse by pro mě bylo nejspíš k nevydržení.
Těmy Kingstony tedy myslíš ty HyperX Cloud Pro Gaming Headset, ano? Obsah balení je ale stejný i u HD681EVO (až na mikrák, ten mám ale externí), přitom zvukově cenu o 30€ vyšší asi neobhájí. Takstary HI2050 jsou už ale na pováženou, líbí se mi.
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 3. 1. 2015 00:06

Ano, Kingstonami myslim presne tie. :-) No podla mna su Kingstony (pro 80) o triedu vyssie ako Superluxy (pravda o 681 evo konkretne nic neviem, takze sa mozem mylit), ale oproti 330, 668, ci 681(B). Hlavne teda detailnostou prejavu a dokonca aj napriek uzavretosti mi prisiel priestor tak velky ako pri otvorenych Superluxoch. Ale tie HI2050 boli zvukovo o kusok transparentnejsie. Packy? Musim sa priznat, ze packy viem, ze su akoze rucky v slovencine, ale neviem, co to je u sluchadiel. Kovove su na sluchadlach: most, tycky na zmenu dlzky sluchadiel a aj vrchna schranka sluchadiel. (vsetko, co ma na sluchadlach na obrazku sedu farbu okrem nausnikov, je skutocne kov). Okrem toho su tam velurove nausniky, ktore su pohodlnejsie.

Samozrejme, ak mas aj umerne velke usi, ovalne nausniky su super.
Naposledy upravil JoxY dne 3. 1. 2015 00:36, celkově upraveno 1
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod friberg-EIZO- 3. 1. 2015 00:16

Chystám se teď na znalecký posudek https://www.youtube.com/watch?v=xjbwkUA2WIs Tak uvidíme, co k tomu poví. Packami jsem myslel to rozdělení mostu, na kterém jsou klouby uchycena sluchadla:-) Pokud jsou skutečně kovová, tak tím lépe. A právě i díky tomu oválnému tvaru asi budou pohodlnější pro moje uši, vzhledem k tomu, že se do nich asi celé vejdou - fakt velká škoda, že se nedostaly na český trh, abych si je mohl vyzkoušet.
friberg-EIZO-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zatycz 3. 1. 2015 12:49

Ja teda nevim, jak hrajou 681 EVO, ale ty Takstar HI2050 jsou fakt super. Kdybych nepotreboval uzavrena sluchatka, tak bych si je koupil misto tech Pro 80, protoze konstrukcne jsou stejne a stoji 40 babek, coz je, vzhledem ke zpracovani, pohodlnosti a kvalite zvuku, fakt super.
Recenze od bogina (kde jsou mimochodem i Superluxy 681) je zde viewtopic.php?f=1712&t=1189138&st=0&sk=t&sd=a

Na cesky trh se dostaly, jako OEM http://www.e-audio.cz/e-audio/eshop/1-1 ... -sluchatka ale ta cena neni vubec hezka, kdyz za to muzes mit z ciny skoro 2 kusy :)
zatycz
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků