Který model sluchátek Superlux doporučíte?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hamster 15. 12. 2014 12:57

Zdravím a moc prosím o pošťouchnutí správným směrem. Rozhodl jsem se, že si pořídím na poslouchání "na doma" nějaká velká sluchátka (něco s hlavovým mostem a přes uši). Už roky totiž používám jenom špunty, ale ty nejsou na sezení u TV nebo u počítače úplně nejvhodnější. Nechci do toho vrazit moc - max 1000 Kč, a samozřejmě bych si představoval co možná nejlepší poměr výkon / cena. Právě proto jsem se na základě pozitivních referencí už dokonce rozhodl i pro značku - obstarám si Superluxy.
Tady jsem ale narazil na to, že např. Heureka nabízí cca 5-6 různých modelů s cenovým rozestupem max. několika stokorun. Potenciálním objektem zájmu jsou tak pro mě v podstatě všechny modely, ale v rozdílech mezi nimi totálně tápu ... Dokázal by mi někdo v těch jejich řadách / modelech udělat trochu přehled? Jaké jsou rozdíly v kvalitě zvuku mezi např. HD-660, 661, 662, 668, 681, 330 .... a co znamená například to písmeno B (basy? vyloženě "tuc-tuc" zvýrazněné, nebo jen zábavněji pojaté a plnější?) Co rozdíly v kvalitě zvuku a jeho zabarvení mezi jednotlivými modely? A který si mám tedy koupit? Dokáže někdo poradit?
Pro pořádek dodám, že poslouchám spíš ostřejší muziku (čili dejme tomu ten obvyklý žánr rock a metal, ale v jeho neobvyklejších odnožích a podobách) a jako špunty momentálně používám Klipsch S4, jejichž "zkreslený a zábavný" zvuk mi naprosto vyhovuje (podobný zvukový přednes bych tedy uvítal i u zvolených Superluxů). Jestli budou otevřená, polo nebo uzavřená je mi vcelku jedno - důležitější je kvalita zvuku než konstrukce... předem díky za rady
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 12. 2014 16:21

Prave to by si si ale mal ujasnit najprv ci potrebujes izolovat alebo nie. Pokial nepotrebujes izolovat tak nie je vela dovodov kupovat uzavrete.

B neznamena bas, ale balanced. F je flat a to bez pismena je najbasovejsie.

Za mna osobne HD 330. Maju ale nizsiu citlivost a vyssiu impedanciu tak je otazne ci tvoj zdroj zvuku si s nimi odostatocne poradi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 15. 12. 2014 16:37

URČITE NIE SUPERLUX HD 330 ............TLAČIA "JAK SVIŇA" AJ NA ÚZKEJ HLAVE....Musel som sa ich preto zbaviť.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 12. 2014 17:53

Nie každy ma tvoju hlavu. Mal by to skusiť na tej svojej.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 15. 12. 2014 18:25

Ryan Giggs: zdrojem zvuku bude většinou zvuková karta PC (M-Audio Revo 5.1) a přehrávač Clip Zip. Takže ta nižší citlivost může být asi problém ... ty "šestkové" řady Superluxů jsou v tomhle směru tolerantnější?
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 15. 12. 2014 18:46

Ano, sestkova rada Superluxu (krome HD660, to je to stejne co HD330) jsou vyrazne mene narocne na zdroj. Nedavno jsem kupoval HD-662 pro synovce a byl jsem velice prijemne prekvapen zvukem. Navic se ten hlavovy most da rozumne ohybat tak, aby nebyl pritlak moc veliky.
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanni 16. 12. 2014 09:08

Na rock a metal vyskúšaj model 662b.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 16. 12. 2014 10:03

Díky za rady pánové. Taky se tak nějak kloním k modelu HD-662. Verzi 662B ale bohužel v žádném e-shopu (skladem) nevidím. Nejspíš tedy půjdu do té verze bez "b". Nebo má snad ještě někdo nějaké jiné / lepší doporučení?

Oprava - tak našel jsem skladem i verzi B. Otázka, co je na hromovou muziku lepší ... ? Ani ten popis u prodejce (muziker) ty verze nějak moc nerozlišuje ...
Naposledy upravil hamster dne 16. 12. 2014 10:05, celkově upraveno 1
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zatycz 16. 12. 2014 10:05

zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hamster 16. 12. 2014 10:06

jj - dík. Už jsem to tam taky našel :-)

-- 16. 12. 2014 10:15 --

tady je popis od samotného výrobce ...
[i]The HD662 features a deep and rich bass, the HD662F has a true bass response, and the HD662B has a powerful bass punch. As for the sound image presented by these headphones, the HD662 gives you the feeling of actually being on stage with the artists while the HD662F makes you feel as if you sitting on the front row and the HD662B puts you in the middle of the concert hall.[/i]

tak nevím. F-ko nejspíš nechci, ale tak nějak si nedokážu udělat představu o rozdílu mezi verzí 662 a 662B....
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 16. 12. 2014 10:19

662 je basovejší model vhodný skôr pre elektronickú hudbu,662b má menej basov a je pre rock a metal lepšou alternatívou.Ale počul som metal aj na modeli 330 a hralo to veľmi dobre,podobne ako Beyery 770,ktoré sú tiež odporúčané pre tvrdšiu muziku.
Naposledy upravil hanni dne 16. 12. 2014 10:22, celkově upraveno 1
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 16. 12. 2014 10:21

Respektive - jak si mám vyložit hluboký a bohatý bas na jedné straně a silný a úderný bas na druhé ... jestli ona ta verze B není spíš pro fandy elektronické muziky ...

-- 16. 12. 2014 10:22 --

aha.... díky hanni !
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanni 16. 12. 2014 10:23

Práve naopak,na metal potrebuješ úderný bas a nie hlboký,v ktorom sa ti stratí všetko ostatné.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 16. 12. 2014 10:26

Paráda. To jsem potřeboval slyšet. Moc jsi mi pomohl.
A ještě se zeptám - co ty jiné modely Superlux do tisícovky? Nejsou pro moje potřeby třeba i lepší alternativy naž 662B?
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hamster 17. 12. 2014 08:34

no nic, objednal jsem verzi 662B. Při požadavku doručení do Vánoc jsem se musel rozhodnout rychle. Snad nebudu zklamaný.
Tímto je téma nejspíš uzavřeno.
hamster
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků