Sluchátkový wishlist

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 11. 2014 20:42

Když jsem si tak pro sebe opět přemýšlel nad tím, jaká sluchátka bych chtěl v blízké budoucnosti slyšet (či následně vlastnit) a dělal si nějaké poznámky v souboru, který si pro tento účel vedu, napadlo mě, že by bylo zajímavé zjistit, kam se ubírá zájem ostatních lidí na tomto fóru. Ať už pro vlastní inspiraci, nebo pro ukojení zvědavosti.

Proto zkouším založit toto vlákno s tím, že se třeba uchytí... a třeba ne. :-)

=======================================================================

Začnu u sebe - ze sluchátek mě v tuto chvíli zajímají:

1. Hifiman HE-560 (s Hifiman velurovými náušníky)
2. LFF Code-X
3. Koss ESP950
4. Hifiman HE-6

S tím, že opravdu seriózně jen ty HE-560... Zbylé tři modely spíš pro zajímavost. Doufám, že se mi na ně podaří natrefit co nejdříve. Mimochodem, nemáte je (HE-560) někdo nebo netušíte, jestli už se dají někde v rámci ČR poslechnout?
Naposledy upravil MHOE dne 23. 11. 2014 21:21, celkově upraveno 3
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 11. 2014 20:54

Zajímavý topic, asi by bylo jednodušší co chceme vlastnit, ale co chceme slyšet je taky zajímavá otázka.

1. Fitear universály
2. Různé top customy- Noble 10, JH Roxanne, UERM, Harmony 8
3. Stax 009 na pořádném zesilovači
4. AKG K1000
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 11. 2014 21:16

Slyšet či vlastnit... Je možné se na to dívat z obou úhlů pohledu. :-) Jde zkrátka o to postihnout, o co se lidé na zdejším fóru zajímají nejvíc. Já osobně k tomu přistupuju tak, že poslechnout bych si poslechnul ledascos, kdyby se naskytla příležitost, ale nějaký větší zájem mám jen o těch pár modelů zmíněných výše. Nejsem ten typ, co musí slyšet všechno.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 23. 11. 2014 21:21

1.Fostex th-900...
2.Stax sr 009
3.Oppo pm-1
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 11. 2014 23:00

Hmmm ... v každom prípade by som si celkom rád (keby som mal toľko času a možnosť) nejaké z nasledovných vecí vyskúšal ... pod pojmom vyskúšať ale samozrejme myslím mať tie sluchátka k dispozícii aspoň na týždeň na porovnávanie s mojou „domácou databázou“ 8-)

Fostex TE-5
Focal Spirit One S
Focal Spirit Classic
Philips Fidelio X2
Shure SRH 1540
Denon AH-D7100
Mr. Speakers Alpha Prime
Oppo PM-3
Sony MDR-Z7
Fostex TH500RP
Shure SE846
Audeze LCD-XC
Ultrasone Edition 5
Sony MDR-R10
AKG K1000
Sennheiser HE-90 (orpheus)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 23. 11. 2014 23:29

Obrázek
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 24. 11. 2014 00:06

Ještě mě napadlo, že bych mohl lehce nastínit, proč mám zájem právě o dané modely.

U HE-560 je to vcelku jasné - teoreticky by se mi mohly líbit proto, že podle mnohých do jisté míry kombinují zvuk HE-500 a HD800 s tím, že v sobě mají planárně-magnetický měnič s jedním magnetem místo dvou, tudíž prostorovost i váha budou nejspíš podobně fajn jako tomu bylo u HE-4. Samozřejmě jsem si procházel různá měření a recenze, takže přibližně vím, co asi čekat, stejně však člověk nemůže vědět najisto, zda budou vyhovovat zcela - spíš může tato vodítka využít k tomu, aby si na základě zkušeností vyselektoval podle vkusu vhodné kandidáty. Se současnými hybridními náušníky od Hifimana jsem však moc spokojený nebyl (ani s FocusPad, ani s FocusPad-a), takže bych HE-560 chtěl poslechnout se starým a současným velurem. Obě varianty mám doma, takže stačí jen sehnat sluchátka (v ČR nejspíš zatím nedostupné?). No, srovnání s mými HE-500 by bylo jistě zajímavé!

Code-X a ESP950 by mě zajímala především frekvenčně... Poslechnout si, jak v základu znějí, případně u ESP950 porovnat se zkušeností s jinými elektrostatickými modely, které jsem měl dosud na hlavě. Nemyslím si, že by mi tato sluchátka mohla zcela vyhovovat (z různých důvodů, nesouvisejících jen se zvukem), ale tuším, že by se mi v základu líbila nebo mi minimálně připadala zajímavá.

HE-6 bych pak chtěl napájet skrze různá zařízení (zesilovače, zvukovky aj.) a sledovat, jak výrazně se jejich zvuk mění... Navíc je zde možnost, že by se mi mohly vcelku líbit za předpokladu nějakých těch modifikací.

-- 24. 11. 2014 00:09 --

Jersey II. píše:Obrázek


Který model konkrétně? Rok dva zpět myslím vyšel nějaký nový... Float QA?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 11. 2014 01:31

Pocut adel ambient 2.
Inak mam co som hladal.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 24. 11. 2014 21:53

MHOE: Elektrofloutky.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 25. 11. 2014 19:26

1. HiFiMAN HE-560
2. HiFiMAN HE-500
3. NAD VISO HP50
4. Grado RS1e
5. Audio-Technica ATH-AD2000X
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 25. 11. 2014 22:18

Momentalne som spokojny. Retazec mam vyladeny ku mojim sluchadlam, takze sa nikam neponahlam. Moja taktika je pockat si na mimoriadnu, neodolatelnu prilezitost. :)

Ktore by som si rad vypocul?
LCD-X
LCD-3
HE-560
Oppo PM-2
nejake tie Paradox co mal MHOE, by urcite stali za vyskusanie
proste ortodynamiky, tie mi sedia

===
The Wolverine: http://www.head-direct.com/Products/?act=detail&id=237
sice opravovane, ale priamo od vyrobcu
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 25. 11. 2014 22:33

bogino: O těch vím, ale já si nechci pořizovat nová sluchátka. Jsem spokojený s K712. Ten seznam byl výpis toho, co bych si chtěl ze zájmu poslechnout. Navíc pokud si sluchátka neposlechnu, tak nevím, jestli bych je chtěl vlastnit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 25. 11. 2014 23:18

1. to je úplně jasný Audeze LCD-X (ale pozor s kabelguru kabelem :D )
2. Hifiman HE6 s vhodným zesilovačem a Hifiman HE560
3. Grado HP1000
4. Westone customy od modelu ES5 a výše
5. bez zájmu pořídit, ale pro zajímavost bych si poslechnul Abyss a 009 samo sebou a srdečně rád HE60 na svém a to samé MS Pro Ultimate.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 25. 11. 2014 23:41

bogino píše:Momentalne som spokojny. Retazec mam vyladeny ku mojim sluchadlam, takze sa nikam neponahlam. Moja taktika je pockat si na mimoriadnu, neodolatelnu prilezitost. :)

Ktore by som si rad vypocul?
LCD-X
LCD-3
HE-560
Oppo PM-2
nejake tie Paradox co mal MHOE, by urcite stali za vyskusanie
proste ortodynamiky, tie mi sedia

===
The Wolverine: http://www.head-direct.com/Products/?act=detail&id=237
sice opravovane, ale priamo od vyrobcu


Ty PM-2 bych ze seznamu osobně vyhodil... Z toho, co jsem se bavil s lidma a díval se na měření, si nemyslím, že by oproti HE-500 měly co nabídnout (tonálně navíc budou dost podobná, byť ne stejná). Problém bych viděl i v otevřenosti - jejich konstrukce a tlumení budou mít na otevřenost zvuku negativní vliv (bylo mi rovněž potvrzeno, i v porovnání s HE-500). To samé pak platí o Slants - hodně dobrá sluchátka, v něčem lepší než moje HE-500, ale i přes velmi dobrý vjem prostorovosti zní uzavřeně. Na Slants bylo krásně poznat, jak velikost prostoru a míra otevřenosti zvuku NEJSOU jedno a to samé - jejich prostor šel krásně do hloubky i do šířky, ale nebylo to prostě tak přirozené jako u plně otevřených sluchátek. Taky bych u nich upozornil na to, že bas není tak lineární jako u typických Hifiman/Audeze orthodynamik.

U Audeze mám dost výtek, co se komfortu a konstrukce týče... Dokud na tomhle nezapracují, tak u mě z dlouhodobého hlediska nebudou fungovat. HE-500 jsou oproti nim ( = v relativním, ne absolutním měřítku!) skvěle konstrukčně vyvedené a velmi komfortní. Navíc se v nich člověk může krásně hrabat a modifikovat, což u Audeze moc nejde.

No a HE-560, tam se shodnem - v nich vidím jedinou možnost, kam se v současné době hnout, byť se obávám, že reálně může nastat varianta, že mě neuspokojí. Ony ty HE-500 nejsou v podstatě ani v jednom jediném aspektu kulervoucí (možná vyjma vokálů), ale především v modifikovaném stavu mají všechno - vyrovnanou tonalitu od basů po výšky, dobrou prostorovost a otevřenost, relativně čistý a dostatečně "rychlý" zvuk, odolnou konstrukci a dobrý komfort. Je to podle mě zářný příklad takového toho "Jack of all trades, master of none", což bude pro některé znamenat spíš negativum.
Naposledy upravil MHOE dne 25. 11. 2014 23:58, celkově upraveno 2
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 25. 11. 2014 23:49

Někteří maj zvláštní vkus oppo a uzavřený Fostexy za 2K$, asi je to vzájemný :-D
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků