Chci Hi-Fi ! Prostě Hi-Fi ! (A ne z PRC/ČLR)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 11. 2014 23:58

Přesně tyto by sis měl koupit (nebo minimálně zapůjčit, což lze přímo ze sluchatka.net), vyzkoušet všechny zvukové konfigurace a pak tady nějak srozumitelně popsat, kterou z nich preferuješ a proč... Od toho by se pak dalo aspoň trochu odrazit.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2014 00:09

Nj. jak říkám - já chci audiofilský zvuk. Tyto jsou jestli jsem pochopil nový model. Kdyzto K702 a další výše zmíněné klasika která stávala 2x tolik.

Zatím tu mám ty HD 660 od Superluxu. Nevím s čím se dají porovnat. na věži rozehrát jdou. jakou má tamnní vstup impendanci jsem ale nezjistil.

Podívám se brzy do audiga.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 11. 2014 00:14

Ty Custom One Pro náhodou nejsou vůbec špatný nápad na vyzkoušení... K nim bych však vzal i jedna ryze otevřená sluchátka pro srovnání, jestli ti náhodou jedno nebo druhé nevyhovuje více. Může to být zásadní faktor.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2014 00:18

Tak jsem pohledal recenze, něco jsem našel i zde (Boginův velký test) a vypadá to že Custom Pro fakt nee... Podle všeho to nejsou audiofilská sluchátka, ale spíš odpoveď na beatsy. Škoda. Jsou made in Germany, ale když nehrajou pěkně, tak se nedá nic dělat.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 27. 11. 2014 08:32

Kemo, "nehrajou pěkně"... Uvědom si, kdo ty recenze píše. Zatím disponuješ Superluxy za litra a Marshallama - zvuk 4x tak drahých Custom One Pro pravděpodobně vyrazí uši z hlavy. Samozřejmě, nebudou hrát jako Senny HD800, ale pokud chceš opravdu top-notch zvuk, tak si našetři 30 klacků a kup si právě je. Na každá sluchátka najdeš hromadu pozitiv i negativ, jelikož výběr sluchátek je silně individuální záležitost. Tímhle způsobem výběru jdeš hlavou přímo proti zdi...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2014 11:20

Možná bys koukal jak hrajou superluxy :) fakt docela pěkně.

Test je tady: http://headaudio.weebly.com/testy/test- ... el-200-350

Autor sem chodí.

Vesměs se ale v testech shodují autoři že to je spíš konkurence pro Beatsy... Nemají totiž to co já si pod pojmem hi-fi sluchátka představuji.
Detailní zvuk a prostorovost. Vesměs se recenze shodují že hrají i značně odlišně než DT 880/990 atd... Prý se víc hodí na moderní elektronické žánry, ale já to chci na rock, country, metal,folk a případně i klasiku. Ne na moderní bzučení.... Chci slyšet každé skřípnutí struny, každý špatný úder bubeníka, každé pinknutí piána, i to že zpěvák měl zrovna virozu horních cest dýchacích.... Zvuk který se bude rozléhat a já budu mít pocit že sedím na svém vlastním osobním koncertě.

Nějak si myslím že právě tohle je to proč lidi milují Hi-Fi.

Prostě když třeba spustí můj oblíbený Vangels Conquest of Paradise tak chci aby mě ten zvuk objal, vyrazil proti mě a rozlehl se okolo - protože třeba zrovna tahle skladba má velkolepé aranžmá (aspoň mi to tak připadalo.)
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 27. 11. 2014 12:32

Beyerdynamic Custom One Pro su konkurenciu pre ktore Beatsy? To je akokeby si napisal, ze su konkurenciou pre AKG, alebo pre Audio-Technica. Bud presnejsi prosim, lebo inak len tak "placas do vetra". Beyer COP maju nastavitelny bas, preto ti ich MHOE odporucil, aby si si vyskusal, aky charakter zvuku ti vyhovuje a tieto su prave take, ktore otvaraju dvere do sveta Hi-Fi. Z AKG sa v Rakusku vyrabaju este tusim Q701 (K701 v Cine) a skutocne pokial by si k nim nedokupil zosik +DAC, ktore budu drahsie nez sluchadla, zvuk ta zrejme nenadchne (mozno prvych par hodin ano, ale casom to bude len horsie...Sam som tomu neveril, aj napriek tomu, ze som si toho kopec tu toho o tom precital...az pokial som si K701 nezakupil, nastastie z bazaru Made in Austria, pichol som ich do mojho Fiio E17 a kazdym dnom ma bavili menej...Boli akokeby velmi lenive na mojom retazci). Oplati sa zajst do Audiga a popocuvat si rozne modely, ako citat recenzie...Maju tam sluchadla za 1000Kc a aj modely za 6000Kc a viac. Sam som si po vypocuti vacsiny modelov urobil nazor a nakoniec zakupil z bazaru Shure SRH940 (sice su uzavrete, ale ratam do buducnosti s tym, ze v buducnosti budem ludi okolo seba rusit :-)). A hlavne hraju paradne aj z mojho iPadu, na Fiiu potom uplne super, su malo narocne na vybudenie.

Mierny off-topic: Beats by som neodsudzoval...Kupa tejto divizie Applom priniesla svoje ovocie. Sice budem opakovat slova niektorych, ktori to uz pisali, mozno v inom topicu, ze taky model Solo 2 je skutocne podareny. Mal som si moznost vypocut si ich v Londyne v HMV (siet obchodov) a bol som velmi milo prekvapeny pohodlim a zvukovym podanim. Ale ak by som mal dat tolko penazi, asi by som uz dosporil do Beyer DT1350, co nemam, takze to neriesim. :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 27. 11. 2014 14:09

PoliceCollector píše:Tak jsem pohledal recenze, něco jsem našel i zde (Boginův velký test) a vypadá to že Custom Pro fakt nee... Podle všeho to nejsou audiofilská sluchátka, ale spíš odpoveď na beatsy. Škoda. Jsou made in Germany, ale když nehrajou pěkně, tak se nedá nic dělat.


:oboze

Seznam sluchátek, mezi kterými bych do ceny zhruba 5000 kč vybíral, jsi ode mě dostal... Custom One Pro jsem ti doporučil pouze proto, že mají variabilní zvuk, a tedy by sis mohl vyzkoušet, která konfigurace ti vyhovuje nejvíce - a z toho vyjít.

:potichu
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 27. 11. 2014 14:48

MHOE...to je ztráta času...PC se otáčí jako korouhvička ve vichřici...každý den,co den každou hodinu chce něco jiného...ani podle mě neví,jak to má hrát,aby to bylo "HI-FI"...tahle diskuse,je fakt jako špatná mexická či venezuelská telenovela... :D
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 11. 2014 15:18

:D :D :D Custom One Pro sú (paradoxne oproti ich pôvodnému marketingovému určeniu) sluchátka vhodné hlavne pre niekoho, kto už má naozaj niečo napočúvané, a disponuje dosť solídnou (hlavne digitálne čistou, nechrastivou) aparatúrou a aj adekvátnym sluchátkovým zosilovačom alebo DAP ... je dúfam jasné, že bogino v čase, keď ich „testoval“, tak určite tieto podmienky vôbec nesplňoval

... v každom prípade pre bežného easy občana z ulice (ako je napr. PC), ktorý sa chce tešiť zo svojich prvých skutočne úžasných sluchátok, by som COP moc nedoporučoval ... sory, ale to už fakt na väčšinu populácie viac zaberú „úžasne osvedčené“ DT880 :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radimecek13 27. 11. 2014 15:49

Už vidim jak DT 880 nakrmí ijfounem.....haha :grr: :grr:když chce něco hifi...tak Focal spirit one a má vyřešeno
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 27. 11. 2014 16:16

Vyrobca pise, ze Custom One Pro su vhodne na pripojenie ku prenosnym zariadeniam, citujem "playing perfectly with all kinds of devices (even smartphones and tablet-PCs)".

Podla bacila na ne treba nejaku viac $$$ alebo $$$$ aparaturu, potom zahraju lepsie, nez DT880. :)

Moj test spred 2 rokov je tu: viewtopic.php?f=1712&t=1180057&hilit=custom+one+pro

V zavere mojho hodnotenia pisem: "... potlacene stredy na ukor basov a vysok. V stredoch navyse posobia zastreto, temno. Ku zanrom, ktore pocuvam, sa toto nehodi. Najvyraznejsie to bolo citit vo folkovej malonastrojovej akustickej skladbe."

Modernu elektroniku naozaj nepocuvam ...

Problemom mojho vtedajsieho retazca by mohol byt relativne vysoky vystupny odpor BVaudio Headamp (10 Ohm) voci nizkej impedancii COP (16 Ohm). Avsak mal som moznost pouzit aj prenosny zosilnovac ALO Rx a tiez imod ako alternativny DAC. Pre lepsie pochopenie mojho pohladu na tieto sluchadla uvadzam niekolko hodnoteni inych recenzentov, s ktorymi dokazem suhlasit:

whathifi: Lack a touch of midrange sparkle

headfonia: When listening to Dubstep, R&b, Dance, Rap or Popular top40 music, so practically anything that’s been recorded with a lot of bass and treble, you get great sound and of course great bass. And let’s be honest, a lot of people who will be buying this headphone will listen to these genres. Listening to Rock, Punk & Metal like Billy Talent, Foo Fighters, Nirvana, Machine Head you hear it is a fast sounding headphone working great for these genres. On the other hand with music like Jazz such as Vaya Con Dios, Melody Gardot, or even Buena Vista, Manu Chao, Queen, Eddie Vedder, O.A.R., Roy Orbison and Elvis Presley it is less impressive because of the mids being more in the background. It makes me miss a big part of the feeling of these songs. Classical music I did not really enjoy with this headphone. It just doesn’t feel right, I tried all the famous composers, different recordings but couldn’t find anything suitable. But in the Custom’s defense, I don’t think it was developed for that.

soundandvision: the Custom One Pro’s mids and highs aren’t as lush or refined. Voices sounded smoother and simply more real through my V-Moda M-80

earmass: Mid : Mid is what this headphone main flaw in my opinion. The mid is thin, just like what you have probably read. So what kind of mid you will get? Mid is thin like the sound is floating,not enough body to the vocal. no sweetness or anything, but its mid sound signature is good despite being thin.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2014 18:21

Jak pravil major Terazky k houslovému quartetu farářů: "Pekně, velmi pekně ste hráli chlapci, jen ta trubka vám tam schádzí."

Já mám pocit že bych asi potřeboval vysvětlit pár pojmů.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy sluchátek (audiofilská, DJ, studiová, mixážní....)
Otevřená zavřená -to je mi více méně jasné.
Co to je lineární zvuk/zvuková linka. Také - jak mám poslouchat abych pochopil která sluchátka jsou OK a která ne.

Jak vidíte zajímám se osvědčené a léta prověřené modely.

Měl jsem za to že Beats=předražená bída určená na nenáročný poslech hip-hopu a duc duc duc duc styly.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 11. 2014 18:30

PoliceCollector píše:... jak mám poslouchat abych pochopil která sluchátka jsou OK a která ne...

Pocuvaj tak, aby si si vybral to, co sa paci tebe, nie niekomu inemu. Nikto iny to za teba nebude pocuvat. Zbytocne z toho robis vedu. Chod, vypocuj si a vyber co sa ti bude najviac pacit. Toto vlakno ma uz 10 stran a ty si este ani nie na zaciatku... :mrgreen:
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 11. 2014 19:10

zino333 píše: Toto vlakno ma uz 10 stran a ty si este ani nie na zaciatku... :mrgreen:

Když člověk před položením dotazu dostatečně nečte,
PoliceCollector píše: Pořád nacházím další a další modely do té ceny. Když je člověk laik, tak to má složité.

tak zase docela "dobře" pokecá...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků